reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Vypalování

wojmirek (173)|15.12.2009 17:35
Dobrý den ,
Chtěl jsem si vypálit např. film . Tak jsem ho vypálil pomocí aplikace NERO 7 , nastavil jsem to na vícedisk ( je možno více zápisů ) . Ok . Vše hotovo tak jsem to dal do DVD přehrávače kde jsem to v pohodě spustil . Za týden jsem si chtěl vypálit další film na totéž DVD . Vše probíhalo v poho , opět jsem nastavil vícedisk . Potom jsem to dal do DVD přehrávače a už to psalo data erorr . Vím že když chci vypálit filmy musí být DVD uzavřené nebo DVD RW . Co kdybych jsi tam dal ještě třetí film a poté DVD uzavřel ? . Šlo by to přehrát na DVD playeru ? PS : ještě jsem to nezkoušel . Co si myslíte ? , Dá se to řešit ještě nějak jinak pokud nemám DVD RW a chci tam více filmů ale na pozdější přidání (jeden film teď , další třeba za měsíc ) ??.
hl.hl (1387)|15.12.2009 17:49
Jak mame vedet, v jakem formatu ty filmy vypalujes? A jaky pouzivas prehravac? Na tom zalezi ze vseho nejvice, co ti pujde prehrat a co ne. A to je pak stejne otazka spise do vedlejsiho fora.
StD (1963)|15.12.2009 17:51
[quote=wojmirek;327286]Dobrý den ,
Chtěl jsem si vypálit např. film . Tak jsem ho vypálil pomocí aplikace NERO 7 , nastavil jsem to na vícedisk ( je možno více zápisů ) . Ok . Vše hotovo tak jsem to dal do DVD přehrávače kde jsem to v pohodě spustil . Za týden jsem si chtěl vypálit další film na totéž DVD . Vše probíhalo v poho , opět jsem nastavil vícedisk . Potom jsem to dal do DVD přehrávače a už to psalo data erorr . Vím že když chci vypálit filmy musí být DVD uzavřené nebo DVD RW . Co kdybych jsi tam dal ještě třetí film a poté DVD uzavřel ? . Šlo by to přehrát na DVD playeru ? PS : ještě jsem to nezkoušel . Co si myslíte ? , Dá se to řešit ještě nějak jinak pokud nemám DVD RW a chci tam více filmů ale na pozdější přidání (jeden film teď , další třeba za měsíc ) ??.[/quote]
Takhle se to dělat prostě nedá... Všechno špatně. Takto můžeš zacházet s daty, ale nikoli s obsahem DVD-Video struktury pro DVD-přehrávač, tedy pokud to tak děláš a není to nějaký DivX, což není z tvého dotazu jasné.
Pokud chceš mít jako DVD-Video více filmů na disku, tak to musíš autorovat najednou, včetně menu na spouštění, nebo je nechat hrát jeden za druhým. Ale je to trochu složitější a to při tvém obzoru (Nero) není možné vysvětlovat.
BTW: Předpokládám, že jde o legální nahrávky z TV-vysílání nebo o domácí záběry video z kamery... nikoli nelegální šíření filmů. To bych se o tom vůbec nebavil.
wojmirek (173)|15.12.2009 17:53
Promiň za špatné zařazení . Filmy vypaluji jen a pouze ve formátu AVI . Mám domácí kino SONY . Je zapotřebí uvést tu přesný název a parametry ?
wojmirek (173)|15.12.2009 17:55
[quote=StD;327296]Takhle se to dělat prostě nedá... Všechno špatně. Takto můžeš zacházet s daty, ale nikoli s obsahem DVD-Video struktury pro DVD-přehrávač, tedy pokud to tak děláš a není to nějaký DivX, což není z tvého dotazu jasné.
Pokud chceš mít jako DVD-Video více filmů na disku, tak to musíš autorovat najednou, včetně menu na spouštění, nebo je nechat hrát jeden za druhým. Ale je to trochu složitější a to při tvém obzoru (Nero) není možné vysvětlovat.
BTW: Předpokládám, že jde o legální nahrávky z TV-vysílání nebo o domácí záběry video z kamery... nikoli nelegální šíření filmů. To bych se o tom vůbec nebavil.[/quote]

Když něco stahuji , tak jedině pro sebe !
StD (1963)|15.12.2009 17:55
No tak s avíčky ti jistě poradí kolega hl.hl. S tím já neztrácím čas.
kevin00 (10238)|15.12.2009 18:01
[quote=wojmirek;327286]Dobrý den ,
Chtěl jsem si vypálit např. film . Tak jsem ho vypálil pomocí aplikace NERO 7 , nastavil jsem to na vícedisk ( je možno více zápisů ) . Ok . Vše hotovo tak jsem to dal do DVD přehrávače kde jsem to v pohodě spustil . Za týden jsem si chtěl vypálit další film na totéž DVD . Vše probíhalo v poho , opět jsem nastavil vícedisk . Potom jsem to dal do DVD přehrávače a už to psalo data erorr . [/quote]

Nevím přesně jak je to v Neru, ale měl by jsi vybrat možnost Aktualizovat stávající CD/DVD (nebude to stejný název, ale něco podobného), nikoliv znovu vybrat Vypálit vícesekční disk.

[quote=wojmirek;327286]Vím že když chci vypálit filmy musí být DVD uzavřené nebo DVD RW[/quote]

Pokud chceš dále "dopalovat" data na CD/DVD nesmíš médium uzavřít. Po uzavření již na médium nelze zapsat.

[quote=wojmirek;327286]Šlo by to přehrát na DVD playeru ?[/quote]

Jakou rychlostí vypaluješ (ideální je polovina max. vypalovací rychlosti média) ? Jaká média používáš, umí je tvůj přehrávač korektně detekovat ? Umí přehrávač pracovat s vícesekčními disky ?
hl.hl (1387)|15.12.2009 20:03
[quote=StD;327302]No tak s avíčky ti jistě poradí kolega hl.hl. S tím já neztrácím čas.[/quote]

Proc bych s tim mel ja radit? Ja psal ze to ma napsat presne. A hlavne proto, aby bylo jasne na co se presne pta. Navic z toho neni jasne, zda je to problem vypaleneho media nebo problem nacteni v prehravaci.

Je otazka, jestli vubec treba PC vidi vsechny 3 soubory, jestli nama prehravac problem cist vicesekcni medium. Pokud nejde nacist zadny takovy disk, tak bych spis daval dotaz na tvfreak jestli to domaci kino Sony (celkem hodne siroky pojem) vubec umi.
StD (1963)|15.12.2009 20:58
[quote=hl.hl;327369]Proc bych s tim mel ja radit? Ja psal ze to ma napsat presne. A hlavne proto, aby bylo jasne na co se presne pta. Navic z toho neni jasne, zda je to problem vypaleneho media nebo problem nacteni v prehravaci.

Je otazka, jestli vubec treba PC vidi vsechny 3 soubory, jestli nama prehravac problem cist vicesekcni medium. Pokud nejde nacist zadny takovy disk, tak bych spis daval dotaz na tvfreak jestli to domaci kino Sony (celkem hodne siroky pojem) vubec umi.[/quote]
Heleď, vypalování vícesekčních datových DVD popsal před tebou celkem stručně a výstižně Kevin00. Že mu ten DVD-přehrávač bere i neuzavřené DVD (s jedním souborem) a nebere už se dvěma, je jeho problem, protože ho dělal znovu jako "nové vícesekční", a jak správně napsal Kevin00, musel by sekce přidávat a nakonec uzavřít - teprve potom bude vidět celková velikost obsahu i pro playery.
Takže když nevíš, na co se tazatel ptá, neraď raději vůbec.
hl.hl (1387)|15.12.2009 21:09
[quote=StD;327407]Heleď, vypalování vícesekčních datových DVD popsal před tebou celkem stručně a výstižně Kevin00. Že mu ten DVD-přehrávač bere i neuzavřené DVD (s jedním souborem) a nebere už se dvěma, je jeho problem, protože ho dělal znovu jako "nové vícesekční", a jak správně napsal Kevin00, musel by sekce přidávat a nakonec uzavřít - teprve potom bude vidět celková velikost obsahu i pro playery.
Takže když nevíš, na co se tazatel ptá, neraď raději vůbec.[/quote]

Aaaaa, dalsi pan nejchytrejsi, ze? Predstavte si, ze jsou i prehravace, ktere prehraji i nove otevreny disk i kdyz uz obsahoval nejakou session. Ale ne, vy v tom mate uplne jasno, ze?

Vy vubec neresite pomoct uzivateli objasnit, jak se chova jeho player. Nebo snad dokazete rici, ze vicesekcni medium ktere udela podle kevin00 mu to na 100% precte? Nejste.
Richmond (8084)|15.12.2009 21:13
Pokud clovek vypaluje medium pro player mel by se drzet osvedceneho postupu a vypalovat na jeden session a DAO, pokud vypaluje jinak, zvysuje riziko nefuncknosti. Ono taky staci, kdyz je klasicke video dvd paleno treba joiliet, ze?
StD (1963)|15.12.2009 21:15
[quote=hl.hl;327411]Aaaaa, dalsi pan nejchytrejsi, ze? Predstavte si, ze jsou i prehravace, ktere prehraji i nove otevreny disk i kdyz uz obsahoval nejakou session. Ale ne, vy v tom mate uplne jasno, ze?

Vy vubec neresite pomoct uzivateli objasnit, jak se chova jeho player. Nebo snad dokazete rici, ze vicesekcni medium ktere udela podle kevin00 mu to na 100% precte? Nejste.[/quote]
[OT]Pane, ty tu jseš od toho, aby jsi se hádal? To rozhodně tazateli pomůže. Na nejchytřejšího si tady myslím hraje úplně někdo jiný a nemíním to tu rozmazávat.[/OT]
Pro MODy - mé příspěvky zde možno smazat. Nemíním soutěžit s panem "znalcem".
StD (1963)|15.12.2009 22:07
[quote=wojmirek;327286]...Dá se to řešit ještě nějak jinak pokud nemám DVD RW a chci tam více filmů ale na pozdější přidání (jeden film teď , další třeba za měsíc ) ??.[/quote]

Jen poslední poznámka k této části dotazu - Ano, pokud si ta data budeš průběžně kopírovat na DVD-RAM disk patřičně naformátovaný v InCD (předpokladem je ovšem mít toho schopnou vypalovačku).
Kubajs66 (171)|14.2.2010 00:03
[quote=hl.hl;327295]Jak mame vedet, v jakem formatu ty filmy vypalujes? A jaky pouzivas prehravac? Na tom zalezi ze vseho nejvice, co ti pujde prehrat a co ne. A to je pak stejne otazka spise do vedlejsiho fora.[/quote]

Tjn jestli je stahuješ ve formátu 3GP nemůžeš se divit...
jrx (1880)|14.2.2010 00:05
[quote=Kubajs66;348632]Tjn jestli je stahuješ ve formátu 3GP nemůžeš se divit...[/quote]

Jestli se nudíš, zkus najít nějakou užitečnější činnost než je vyhrabávání starých témat pomocí prapodivných příspěvků. :slug