reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Jste spokojeni s kvalitou ovladačů GK?

husky14 (4214)|2.5.2010 23:56
  • Ano, používám AMD Catalyst
  • Ne, používám AMD Catalyst
  • Ano, používám NVIDIA GeForce
  • Ne, používám NVIDIA GeForce
  • Nevím, vůbec tomu nerozumím

Poznámka: Pro hlasování je anketa k dispozici na homepage magazínu Svět hardware v pravém sloupci.
16cmfan (2153)|3.5.2010 06:49
Ano, používám AMD Catalyst a som spokojný.
StD (1963)|3.5.2010 07:19
Ano, ad 1 - akorát u mne se to ještě jmenuje ATI Catalyst...
athens (724)|3.5.2010 07:26
  • Ano, používám AMD Catalyst
Zoidik (1405)|3.5.2010 08:06
Ano, používám NVIDIA GeForce
Smeli (2302)|3.5.2010 08:48
Ano, používám ATi Catalyst
john (877)|3.5.2010 09:09
ano, ATI Catalyst, a zrajou jak vino..., dnes uz muj HW prehraje plynule povestne demo samsung.oceanic / IGP HD3200, MPC HC, CCCP, CoreAVC, AthlonXII@2860 /
bomber117 (2)|3.5.2010 09:48
Ano ,pouzivam Nvidia ,drivre su oK
konecnyvopa (159)|3.5.2010 10:08
Ano, používám NVIDIA GeForce - ale instaluji nejnovější se zpožděním cca 14 dnů, .... raději
jrx (1880)|3.5.2010 10:16
[quote=StD;372404]akorát u mne se to ještě jmenuje ATI Catalyst...[/quote]

Ono se to jmenuje ATI Catalyst u každého, ovšem v poslední době je móda místo ATI psát všude AMD nebo AMD/ATI :idea Ale o život nejde, každý pochopí o co jde. :cool:

Jinak Ano, používám ATI Catalyst
StD (1963)|3.5.2010 10:49
[quote=Jiri@tncm;372437]Ono se to jmenuje ATI Catalyst u každého, ovšem v poslední době je móda místo ATI psát všude AMD nebo AMD/ATI :idea Ale o život nejde, každý pochopí o co jde. :cool:

Jinak Ano, používám ATI Catalyst[/quote]
No já tím chtěl hlavně pravit, že používám ty Catalysty, které byly dodány s kartou a žádné překotné upgrade ovladačů každých 14 dnů se u mne nekoná - není proč, když to stabilně funguje.
Smeli (2302)|3.5.2010 10:51
[quote=StD;372445]No já tím chtěl hlavně pravit, že používám ty Catalysty, které byly dodány s kartou a žádné překotné upgrade ovladačů každých 14 dnů se u mne nekoná - není proč, když to stabilně funguje.[/quote]

Vychází 1x za měsíc, což je si myslím ze značení i celkem jasné (rok.měsíc) ;)
StD (1963)|3.5.2010 10:54
[quote=Smeli;372446]Vychází 1x za měsíc, což je si myslím ze značení i celkem jasné (rok.měsíc) ;)[/quote]
Ono to má nějaký logický značení? No vidíš, ani tu štábní kulturu v tom nehledám. :cool::shut
kevin00 (10238)|3.5.2010 11:09
Řekl bych, že je jedno, zda-li s jedná o ovladače ATI či NVIDIA, obojí mají své mouchy. Donedávna byla ATI útokem posměchů a nyní je to zase NVIDIA. Vždy se najdou ovladače, které se nepovedou a daná firma se s nimi nějakou chvíli "plácá", než-li je vše zase tak jak má.
Pokud bych měl ovladače zhodnotit k nynějšímu datu, tak si myslím, že jak ATI, tak NVIDIA má ovladače kvalitní bez závažných vad.
lexxxa (714)|3.5.2010 11:26
pouzivam ATI CATALYSTY a musim zatukat na drevo,jeste jsem nemel problem-ac ovladace vychazeji kazdy mesic nove,instaluji novejsi tak 3-4x do roka,necekam netrpelive kazdy mesic na nove;)
Sommer (384)|3.5.2010 11:46
Ano, používám NVIDIA GeForce

Zatím vše, co má fungovat, mi jede bez problémů, takže spokojenost.
xmarek (1676)|3.5.2010 11:55
U widlí Ano, používám AMD Catalyst.
U Linuxu Ne, mohlo by na tom AMD ještě zapracovat.
Logout (4018)|3.5.2010 12:08
U windows NE, stará nvidia na 7mách nechodí v pořádku.
U windows NE, nejde mi korektně na sedmičkách zahybernovat sestava s 1950GT a podezřívám
z toho grafiku - ale tady možná křivdim, to může bejt i něčim jinym.
U linuxu NE, starej Ati mobilní radeon nechodí v linuxu s novym xorgem v pořádku.

Mam já to smůlu.... :-)
xmarek (1676)|3.5.2010 12:25
[quote=Logout;372465]...
U linuxu NE, starej Ati mobilní radeon nechodí v linuxu s novym xorgem v pořádku.

Mam já to smůlu.... :-)[/quote]Pro rozchození driveru (Ati Mobility Radeon) jsem musel upravit a překompilovat kernel. Taky žádná sranda. :(
Japkoslav (80)|3.5.2010 13:46
Ano, používám NVIDIA GeForce - u stolního počítače Geforce 275
a
Ano, používám AMD Catalyst - notebooku Mobility Radeon x1900

Poslední trápení s ovladačí jsem zažil tipuji před 5ti lety.
Richmond (8084)|3.5.2010 14:31
[quote=kevin00;372451]Řekl bych, že je jedno, zda-li s jedná o ovladače ATI či NVIDIA, obojí mají své mouchy.[/quote]

...s tim rozdilem, ze nVidiacky jdou nainstalovat :D

edit: jen tak mimochodem mohl bych pozadat o nejake bugy cim ted trpi nvidiacky ovladace?
jen tak letmo s cim jsem se sethkal ja osobne na ati:
- nejdou nainstalovat
- nejdou odinstalovat
- po nainstalovani hazi bsod nebo black screen
- po odinstalovani a naslednem obnoveni ze zalohy jsou ovladace anglicky
- stale upozornovani na chybejici NET framework (i pres manualni nainstalovani 1-3.0)

nVidia:
- nektere (dvoje, nikoliv kazdy druhy :)) ovladace v minulosti zvysovaly teplotu
randomofamber (21)|3.5.2010 16:21
Tahle anketa je na nic. Většina lidí nerozezná rozdíl mezi ovladačem od výrobce a ovladačem od někoho jiného...

A co takhle anketu:"Jste spokojeni s aplikací od výrobce pro nastavení ovladačů VGA karet?"
Dle mého názoru je mnohem víc těch, kteří něco na graf. kartě nastavují.


Za mě: NE, Nepoužívám ATI Catalyst Control Center™
...používám ATI Tray Tools
Richmond (8084)|3.5.2010 16:25
[quote=randomofamber;372534]
Za mě: NE, Nepoužívám ATI Catalyst Control Center™
...používám ATI Tray Tools[/quote]

Nerekl bych, ATT je pouze doplnek, nikoliv ovladace jako takove. Kdybyste uvedl napr. Omega drivery tak budiz (ovsem ty nejdou aplikovat na nove mobilni Radeony...)
husky14 (4214)|3.5.2010 16:33
[quote=randomofamber;372534]Tahle anketa je na nic. Většina lidí nerozezná rozdíl mezi ovladačem od výrobce a ovladačem od někoho jiného...[/quote]Tak nějak jsem nepochopil, čím jiným bych měl ovládat GK GeForce, když ne ovladačema od NVIDIE? A jakej jinej výrobce než AMD mi dá drivery k Radeonu?

O ATT nebo třeba Rivatuner tu opravdu nejde, jde o kvalitu samotných WHQL ovladačů GeForce a Catalyst.... nic víc, nic míň. :turtle
kevin00 (10238)|3.5.2010 17:00
[quote=Richmond;372496] ... jen tak mimochodem mohl bych pozadat o nejake bugy cim ted trpi nvidiacky ovladace? ...[/quote]

  • při určité kombinaci NV chipsetu a grafiky došlo ke zničení desky díky špatně fungující voltáži
  • problémy s regulací ventilátorů chladičů grafických karet
Richmond (8084)|3.5.2010 17:08
[quote=kevin00;372551]
  • při určité kombinaci NV chipsetu a grafiky došlo ke zničení desky díky špatně fungující voltáži
  • problémy s regulací ventilátorů chladičů grafických karet
[/quote]
- nutno dodat, ze dochazelo k odpaleni pouze u eVGA (kde byly pouzity nereferencni soucastky a FurMarku) - sam jsem mel ony ovladace na desce s nf200 + nv9800gx2 (cili maximalni pocet nf200 pohromade a vubec nic se nestalo)

- opet plati pro nereferencni chlazeni, u vsech geforce (vcetne nereferencniho MSI silent pipe nebo jak se to jmenuje) jsem nezaznamenal problemy, vyjimku potvrzujici pravidlo byla Zotac (ManLi) 9600GT, pcb 1.0, problem nebyl ani s GB SOC ;)

edit: tak ta 9600 byla pcb v1.02 s pidi vetrackem, synergy...
kevin00 (10238)|3.5.2010 17:21
[quote=Richmond;372557]- nutno dodat, ze dochazelo k odpaleni pouze u eVGA (kde byly pouzity nereferencni soucastky a FurMarku) - sam jsem mel ony ovladace na desce s nf200 + nv9800gx2 (cili maximalni pocet nf200 pohromade a vubec nic se nestalo)
- opet plati pro nereferencni chlazeni, u vsech geforce (vcetne nereferencniho MSI silent pipe nebo jak se to jmenuje) jsem nezaznamenal problemy, vyjimku potvrzujici pravidlo byla Zotac (ManLi) 9600GT, pcb 1.0, problem nebyl ani s GB SOC ;)
edit: tak ta 9600 byla pcb v1.02 s pidi vetrackem, synergy...[/quote]

Ale ono je celkem jedno na jakém hw k tomu docházelo, jestli na referenčním ventilátor či nikoliv... chyba ovladačů byla uznána a vždy došlo ke stažení driverů ...
Dále např.: k ovladačům 197.41 NV uvádí, že displeje s vyšším rozlišením než FullHD schopné po DP či HDMI přehrát zvuk, zvuk nepřehrají ... takže ani NV není svatá a nemá ovladače dokonalé ;)
febrik (17)|3.5.2010 17:37
Ano, používám AMD Catalyst a jsem s nimi spokojený - o nemožnosti instalace, nebo uninstalu tady nemůže být vůbec řeč, to mi připomíná oblíbený "argumenty" zarytých nvidiamanů ;)

Pro sychr, většinu GK ve svojí šlupce jsem měl od nvidie, 7800, dokonce 7800x2, 8800Ultra, 2x8800GTS, takže se dá s jistotou říct, že nejsem fanatickej červenej, ATI mám jako poslední a momentálně jedinej kousek mimo zelenou a musím říct, že jsem zatím spokojeněnší, než u nvidie (cca roční provoz 4870x2).
Weslo (234)|3.5.2010 18:49
Já používám momentálně Ati Catalyst a jsem spokojen.Problémy jsem už s ovladačem neřešil dlouho.Asi proto že nemám OS vytuněnej,přezabezpečenej a nereju do různých nesmyslných nastavení kvůli kterým je internet plný výkřiků a obviňování z obou stran.
Kirk1 (850)|3.5.2010 19:10
Ano, používám NVIDIA GeForce
Ivo Mašek (507)|3.5.2010 19:15
Na jednom PC nVidia, na druhém Catalisty. Z žádným jsem neměl a nemám problém.
[quote]jen tak letmo s cim jsem se sethkal ja osobne na ati:
- nejdou nainstalovat
- nejdou odinstalovat
- po nainstalovani hazi bsod nebo black screen[/quote]
Nikdy jsem se s tím nesetkal.
Jandaskunk (2330)|3.5.2010 20:15
[quote=Richmond;372496]
- nejdou nainstalovat
- nejdou odinstalovat
- po nainstalovani hazi bsod nebo black screen
- stale upozornovani na chybejici NET framework (i pres manualni nainstalovani 1-3.0)
[/quote]

S ani jedním tímto problémem jsem se také nikdy nesetkal, problém bude asi někde jinde....
john (877)|3.5.2010 20:17
[quote=StD;372445]No já tím chtěl hlavně pravit, že používám ty Catalysty, které byly dodány s kartou a žádné překotné upgrade ovladačů každých 14 dnů se u mne nekoná - není proč, když to stabilně funguje.[/quote]
prave ze se nejedna o "prekotne" zmeny / kdysi tomu tak bylo /, ale uz delsi dobu o optimalizaci a vyruseni bugu, me se to zrovna netyka, ale kluk je "paran" a zmeny plynulosti her byly znatelne / NFS SHIFT a DIRT II / na HD 5870....
ja si "jen tak z prdele" na mou HD3200 nahodil 10.4 a muzu rici, ze samsung.oceanic na AthlonXII@2860 je plynuly / MPC HC, CCCP, CoreAVC /..., tj naky posun jsem zaznamenal i ja...
ale muze byt, ze ti nova instalace rozhodi jine zalezitosti... / a pac si hrajes hlavne se zpracovanim videa, tak se vubec nedivim /
Salamander (6177)|3.5.2010 20:31
[quote=husky14;372392]
Ano, používám NVIDIA GeForce
[/quote]

Na notebooku a nyni i desktopu mam NVIDIA GeForce a naprosto bez problemu ... delsi dobu jsem mel ATi Catalyst a byly OK, jen posledni dobou jsem zaznamenal zvyseny vyskyt [quote]Display Driver Stopped Responding and Has Recovered[/quote] a proto jsem presel na GeForce :)
Richmond (8084)|3.5.2010 20:38
[quote=kevin00;372562]Ale ono je celkem jedno na jakém hw k tomu docházelo, jestli na referenčním ventilátor či nikoliv... chyba ovladačů byla uznána a vždy došlo ke stažení driverů ...
Dále např.: k ovladačům 197.41 NV uvádí, že displeje s vyšším rozlišením než FullHD schopné po DP či HDMI přehrát zvuk, zvuk nepřehrají ... takže ani NV není svatá a nemá ovladače dokonalé ;)[/quote]

Neni to jedno - nereferencni = neni vec nV, ale vyrobce
To je ale dano tim, ze pres volne piny DP jde zvuk ze? To bychom mohli obvinovat treba i Lenovo notesy apod ;)
Ad zvuk: Zrejme nikomu uz nevadi, ze nizsi ATIny nemaji 5.1 co? Dale se pak muzem pobavit o minoritnim podilu vice nez fullHD displeju (je to jeste mene nez podil SIPS/SPVA displeju... presto porad lidi kupujou TNka ikdyz ja bych si o ne neoprel ani kolo, proste investici do TN beru jako vyhozeny penize pac to nema ani barvy ani uhly...)

edit: abych doplnil to nejdou nainstalovat apod. tak to neni mysleno tak, ze nejdou ani jedny, ale nektere verze proste nejdou, vyskytovalo se to pomerne hodne na novejsich HDxxxx radach + mobilnich radeonech
Weslo (234)|3.5.2010 21:00
[quote=Richmond;372615]Neni to jedno - nereferencni = neni vec nV, ale vyrobce
[/quote]
Bohužel to není pravda protože pokud je to se starým ovladačem OK a s novým ne tak je vina jasná.Špatná práce programátora/testera Nvidie.Nastavení otáček větráku řídí předpokládám BIOS karty (základ dělá asi Nvidia + dodělávky jednotliví vendoři) podle nastavených hodnotách na čidlech.
[quote=Richmond;372615]
To je ale dano tim, ze pres volne piny DP jde zvuk ze? To bychom mohli obvinovat treba i Lenovo notesy apod ;)
[/quote]
Je zajímavé že Atiny to zvládají zcela bez problému :)
[quote=Richmond;372615]
Ad zvuk: Zrejme nikomu uz nevadi, ze nizsi ATIny nemaji 5.1 co?
[/quote]
A kterépak?HD4xxx mají všechny 7.1 a HD3xxx mají všechny 5.1.Ale i kdyby ne je to pořád lepší než Nvidia která nemá nic :) (teda když pominu HTPC 40nm zobrazovadla a nyní Fermi)

Teda ne že by Ati neměla spoustu problémů jinde (třeba Linux je děs) ale zrovna tohle mají relativně dobře zvládnuté.

Mobilní radeony nebyly podporovány protože si to nepřáli výrobci notebooků - nyní už jsou mimo asi 3 výrobců podporovány OK.
mstejska (2912)|3.5.2010 21:00
Jediné problémy s drivery ATI a nVidia jsem zaznamenal na noteboocích. Aceru mám X700. A protože Acer není podporován přímo drivery ati, ale oficiálně musel mít drivery od aceru, bylo to těžší naistalovat. nVidia v Lenovu T61 zase dělala problémy s javou a s přehráváním fullscreen videa.
Oba problémy jsem ale vyřešil před 3 a 2 roky.
Richmond (8084)|3.5.2010 21:08
[quote=Weslo;372619]Bohužel to není pravda protože pokud je to se starým ovladačem OK a s novým ne tak je vina jasná.Špatná práce programátora/testera Nvidie.Nastavení otáček větráku řídí předpokládám BIOS karty (základ dělá asi Nvidia + dodělávky jednotliví vendoři) podle nastavených hodnotách na čidlech.[/quote]
Aha, takze panove od eVGA si daji na svoje karty jiny I/O a hned za to muze ta zla nVidia :mistake

+ najednou se trosicku pozapomnelo s problemy ala "Pres HDMI jede obraz, ale ne zvuk"... Opet bezchybne ovladace ATI, ze? Opet jsem si tenhle problemicek vycucal z prstu....

edit: Taktez vsichni pozapomeli na problemik s tim, jak se rezal Realtek int. na desce s Realtekem na ATInach, ze?
Weslo (234)|3.5.2010 21:15
No tak zase trumfovat se tady nemusíme že :stupid Jak říkám problémy jsou na obou stranách zhruba podobné intenzity a závažnosti.
Tedy žádná zlá Nvidia a hodná Ati :mistake
Richmond (8084)|3.5.2010 21:30
To neni o trumfovani, ale narovinu rikam, ze ovladace "as is" jsou ready na S3 a na nVidie - o ATI tohle prohlasit nemuzu (a jinak ano, ve svych pc mam grafiky z obou taboru).

edit: ne ne, podobne intenzity rozhodne ne, s tim souhlasit nemohu. Ono doma na svym pc zvitezim vzdy a je mi jedno jestli to bude trvat 10min nebo 2dny, ale kdyz davate zakaznikovi x karet za den a nemate cas zkouset jednotlivy verze ovladacu ktery pasujou na jednotlivy verze karet tak je pak situace trosicku jinde...
Weslo (234)|3.5.2010 21:37
No tak jsem dalek od toho abych někomu říkal jak má dělat svou práci ale tohle je poněkud divný argument.Pokud vím tak ke každé grafické kartě libovolného výrobce je funkční ovladač na CD dodávaný s kartou.Pokud už chci mít nejvíc čisté svědomí tak si naklikám z roletky na game.amd.com nebo nvidia.com příslušnou kartu.

Relavantní průzkum (a tedy podpoření mého či tvého názoru) samozřejmě nikdy nikdo neudělá takže to nechme tak :)
Richmond (8084)|3.5.2010 21:43
Tak jasne, na CD od Matroxu G400 Max byl taky funkcni ovladac, ale pak se zjistilo, ze v nejakych OpenGL aplikaci hazi error... Jakteziv jsem nepotreboval zadnej "total-cleaner" a makaji dodnes (pravda, dnes jsou mimo misu, nicmene v tech dobach se na nich hralo zrovna tak jako dneska na ATI/nV ;))
kevin00 (10238)|3.5.2010 21:47
[quote=Richmond;372615]Dale se pak muzem pobavit o minoritnim podilu vice nez fullHD displeju (je to jeste mene nez podil SIPS/SPVA displeju... presto porad lidi kupujou TNka ikdyz ja bych si o ne neoprel ani kolo, proste investici do TN beru jako vyhozeny penize pac to nema ani barvy ani uhly...)[/quote]

Co mají monitory, resp. technologie panelů společného s vyladěností driverů pro grafické karty :mistake

Richmonde ty jsi vyložený nvidiot a ve své zahleděnosti do jedné značky nejsi ochoten přijmout fakt, že by tvá vysněná značka mohla také pochybit. Přinejmenším má ATI problémy s vyladěností, ale nemá takové chyby, které posílají hardware do "křemíkového nebe". Problémy způsobené na zákl. deskách s čipem NF200 (resp. nForce 790i) rozhodně nebyly způsobeny výrobci hardwaru. A když neví již co, tak vydají ovladač, který mimo 4-way SLI GTX480/470 neřeší vůbec nic :stupid
Richmond (8084)|3.5.2010 21:55
[quote=kevin00;372656]Co mají monitory, resp. technologie panelů společného s vyladěností driverů pro grafické karty :mistake[/quote]
Tak si laskave precti prirucku od Lenova - zjistis kdy se ti hodi ten "cancour" se zvukem a kdy ne. ...taky z toho vyctes, ze audio je jen "optional" nikoliv vsudypritomny ;)
randomofamber (21)|4.5.2010 13:58
[quote=Richmond;372535]Nerekl bych, ATT je pouze doplnek, nikoliv ovladace jako takove. Kdybyste uvedl napr. Omega drivery tak budiz (ovsem ty nejdou aplikovat na nove mobilni Radeony...)[/quote]

Prosím, přečti si pořádně, co jsem napsal.

Píšu, že lidi nepoznají rozdíl mezi ovladači od výrobce a od někoho, kdo je naprogramuje sám. Abych pravdu řekl, tak mám jen vzdálené povědomí, že takové ovladače pravděpodobně existují.

Dále píšu, že by bylo lepší vytvořit anketu na téma typu zda lidi používají ACCC nebo jinou aplikaci a rovnou jsem i odpověděl, že sám ACCC nepoužívám, že používám ATT. Pro ty kdož neví, pak ACCC a ATT není ovladač. Jistě existují podobné alternativy u NVidia...

Tak stručně řečeno, používám ovladače od ATI, ale k práci s nimi používám ATT.
BishoQ (56)|21.7.2011 13:22
Ano, používám AMD Catalyst a jsem spokojený.