reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Win blue screen

Tanajmic (14)|5.5.2008 21:08
ahoj není to tak dlouho co jsem sem psal a už se mi problém vrátil. Jako přílohu dole zasílám vyfocený screen obrazovky. Je trošku rozmazaný ale snad mi někdo z Vás k tomu řeknete. Budu rád za jakýkoliv názor nebo radu.

Myslím že to budou ram, nebo pokažený Win
sestava FSC Amilo Pi 1536
Core duo T2300 1,66GHz
1024 Mb-Ram, Samsung DDR2 533Mhz
HDD FUJITSU 100GB, SATA/150
CHIPSET:Intel Calistoga i945PM + IC
Grafika: ATI Mob. Radeon X1400, 128 MB, 450 MHz
(Záruka prošla před měsícem, jaká náhoda :-))

link na předchozí problém který s tím 100% souvisí
https://www.svethardware.cz/forum/showthread.php?t=17745
30042008393.jpg
hl.hl (1387)|5.5.2008 21:18
Podle informaci na inetu to zapricinuje ovladac mysi. Pry pomuze nainstalovani novejsi verze ovladacu pro mys, nekomu pomohl jen odinstalovani a nasledne rucni smazani souboru co je uveden na te tve modre obrazovce.

Kdyztak napis jakou presne mas mys a jakou verzi a od koho pouziva ovladac.
r34ktor (7477)|5.5.2008 21:29
Patrně máš myš od Trustu (a ovladač z dodaného CD). Nainstaluj nejnovější z webu výrobce.
Tanajmic (14)|5.5.2008 22:56
no tak tuto odpověď jsem opravdu nečekal a jste vyčetli z té fyzické adresy? Klobouk dolu. Je to pravda mam opravdu myš od Trustu. Nikdy by mě nenapadlo že takový bordel udělá myš. Hned si je jdu stahnout a preinstalovat.
hl.hl (1387)|6.5.2008 00:09
[QUOTE=Tanajmic;119651]no tak tuto odpověď jsem opravdu nečekal a jste vyčetli z té fyzické adresy? Klobouk dolu. Je to pravda mam opravdu myš od Trustu. Nikdy by mě nenapadlo že takový bordel udělá myš. Hned si je jdu stahnout a preinstalovat.[/QUOTE]

Ja tyhle dotazy na BSOD vetsinou resim zadanim do googla (v tomto pripade "kmwdfilter.sys 0x0000008e") a ono toho vetsinou dost vyplivne.
Tanajmic (14)|6.5.2008 22:13
Tak jsem provedl reinstal ovladačů na myš a nepomohlo. Proto jsem odistaloval cely ovladac a odstranil kmwdfilter.sys ze C:\windows\system32\drivers, po tomto zakroku myš nešla (taky jsem nic jinýho nečekal) provedl jsem znovu instalaci nových dostupných ovladačů. To jsem však zjistil, že se rozpakují do program files. Myš pořád neběžela, proto jsem z programu files překopiroval soubor kmwdfilter.sys do C:\windows\system32\drivers a restartoval počítač. Po tomoto kroku myš pracuje "zatím" bez problémů a se všemy funkcemi. Ty ovladače co se naistalovali do programu files jsem smazal.

Proto děkuji za odpovědi hl.hl a r34ktor, kteří mi velkou měrou pomohli problém snad vyřešit.
hl.hl (1387)|6.5.2008 22:28
Tady je zarny pripad mysleni nekterych programatoru. To co melo probehnout automaticky kliknutim na jedno tlacitko jsi musel udelat sahodlouze rucne. A to je jeste stesti, ze tomu rozumis. Bohuzel 95% uzivatelu PC by to nedokazalo.
kikloop (140)|7.5.2008 08:16
[QUOTE=hl.hl;119889]Tady je zarny pripad mysleni nekterych programatoru. To co melo probehnout automaticky kliknutim na jedno tlacitko jsi musel udelat sahodlouze rucne. A to je jeste stesti, ze tomu rozumis. Bohuzel 95% uzivatelu PC by to nedokazalo.[/QUOTE]

nakoniec, co cakas od Trust-u ? Mali by sa premenovat na Hope, a dufat ze to bude fungovat :D
r34ktor (7477)|7.5.2008 11:50
Nojo, tyhle "levní" výrobci holt nepřikládají ovladačům náležitou pozornost.

Kdysi jsem u známého rozcházel skener Artec, a to bylo hotový Plug-and-Prey. Po připojení do USB to předtím nainstalované ovladače nenašlo, takže se tam museli natlačit ručně. Pokud se náhodou skener příště připojit do jiného USB konektoru, tak následovala celá procedura znova. :thumbdown
Tanajmic (14)|7.5.2008 15:47
Trust myš jsem dostal darem. Pěknej dáreček teda (ironie). Co se týče ergonomie mě strašně vyhovuje. Do nedávna vůbec problémy nebyly, až asi před 14 dny to začalo zlobit. Ale popravdě alespoň o té firmě vím, že nekupovat. Představte si, že budu muset po každém reinstalu XP upravovat ovladače. To aby jsem si někam napsal celý postup, aby jsem si na to pak vzpomněl :-)
Ovladače jsou nyní už v pořádku, za 20 hodin běhu notebook nespadnul.