reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Router TP Link WR1043ND

jps7410 (11)|17.8.2011 15:38
Pro majitele tohoto routeru.

Zkoušel již někdo zprovoznit s novým FW Media Server který s tímto FW je implementován do routeru?? Já po zkoumání skutečně nenašel pro tuto fičuru využití. Buď něco dělám špatně a nebo to je k ničemu. Jelikož sice jsem zadal složku se soubory kterou má router ?- Media server sdílet, ale pak nevím co s tím. Moje TV sice složku i soubory vidí, ale nepřehraje.
roman630 (9)|17.8.2011 22:30
Sice to moc nevyužívám, ale mně tahle fičura funguje v kombinaci s WMP12.
jps7410 (11)|18.8.2011 05:38
[quote=roman630;467479]Sice to moc nevyužívám, ale mně tahle fičura funguje v kombinaci s WMP12.[/quote]

No to by právě mělo. Prosím můžeš rozepsat jak to máš nastavené?? Pokud to funguje v kombinaci s WMP tak musí být zapnutý PC tím pádem toto nic neřeší a mohu mít nasdílenou složku přímo v PC tak jak to mám nyní a vše funguje OK.

Pokud ovšem chci mít nasdílenou složku na ext.HDD s vzužitím Media Serveru v routeru tak mi to nejde.

Chtěl jsem toto zprovoznit abych nemusel mít večer při sledování filmu zapnutý PC. A Než to začnu řešit nějakým MMC nebo NAS tak jsem chtěl vyzkoušet nejdříve toto, ale nedaří se :mistake :confused:
roman630 (9)|18.8.2011 08:29
[quote=jps7410;467500]...tak musí být zapnutý PC tím pádem toto nic neřeší a mohu mít nasdílenou složku přímo v PC tak jak to mám nyní a vše funguje OK...[/quote]Tam snad ani není co nastavovat.
Výhoda je v tom, že můžeš mít MP3 a jiné soubory umístěny na tom serveru a nemusí běžet v síti jiné PC.
jps7410 (11)|18.8.2011 10:04
[quote=roman630;467512]Tam snad ani není co nastavovat.
Výhoda je v tom, že můžeš mít MP3 a jiné soubory umístěny na tom serveru a nemusí běžet v síti jiné PC.[/quote]

Asi si v něčem nerozumíme. To co ty popisuješ to je čeho bych chtěl dosáhnout, ale když připojím HDD k routeru v něm povolím media server a nasdílím adresář tak jak jsem již psal. V mém případě soubory TV vydí ale nedokáže je přehrát ačkoli když ta samá sdílená složka je přímo v PC tak to TV bezproblému přehraje. Jenže já bych rád měl večer PC vypnuté ja jel přes HDD zapojený v routeru. Nebo když nejsem doma a Notebook mám sebou tak aby se rodina mohla koukat.

Snad jsem to napsal srozumytelně o co mi jde. Díky moc :confused:
roman630 (9)|18.8.2011 11:07
[quote=jps7410;467522]Asi si v něčem nerozumíme. To co ty popisuješ to je čeho bych chtěl dosáhnout, ale když připojím HDD k routeru v něm povolím media server a nasdílím adresář tak jak jsem již psal. V mém případě soubory TV vydí ale nedokáže je přehrát ačkoli když ta samá sdílená složka je přímo v PC tak to TV bezproblému přehraje. Jenže já bych rád měl večer PC vypnuté ja jel přes HDD zapojený v routeru. Nebo když nejsem doma a Notebook mám sebou tak aby se rodina mohla koukat.

Snad jsem to napsal srozumytelně o co mi jde. Díky moc :confused:[/quote]Srozumitelné to je, ale jestli se opravdu vidí... Nevidí to pouze minule nacachované miniatury z vlastní TV?

Spíš bych hledal zradu v nastavení TV...

V PC to přehraje soubory ze serveru v pohodě?
jps7410 (11)|18.8.2011 11:24
[quote=roman630;467533]Srozumitelné to je, ale jestli se opravdu vidí... Nevidí to pouze minule nacachované miniatury z vlastní TV?

Spíš bych hledal zradu v nastavení TV...

V PC to přehraje soubory ze serveru v pohodě?[/quote]

Přehraje ale to bude tím že PC má v sobě WMP. TV s PC také komunikuje a přehraje vše. Ovšem pokud to dám pouze přes media player z routeru a PC vypnu tak TV si soubory najde ale nepřehraje. Zkusím nasdílet přes router pouze mp3 a uvidím to je natolik jednoduchý formát že pokud ani to nepřehraje tak nevím.
jps7410 (11)|18.8.2011 12:03
Tak tahle funkce routeru je skutečně pouze v kombinaci s využitím PC. Bez PC to ostatní zařízení v síti jako je v mém případě LED TV nepřehraje a mnohdy ani soubory nevidí.
Suma sumárum je to k ho.nu. A docela mi uniká smysl této fičury.
jps7410 (11)|10.9.2011 18:44
zdravím nainstaloval jsem si váš fw dd-wrt jelikož chci sdílet ext.HDD připojený do routeru. Jelikož nejsem v tomto zkušený můžete mi prosím napsat krok po kroku jak spustit HDD v routeru tak aby k němu měli přístup všichni kdo jsou do sítě připojený. Díky