reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

ACER ASPIRE one - vypínání

johnyblazin (42)|9.9.2011 19:47
Ahoj, několik dní zpět se mi stala taková věc, že se mi notebook zasekal a musel jsem ho vypnout natvrdo. Od té doby, když jsem chtěl spustit windows, najel mi pouze kurzor a nic jiného. Pokud jsem chtěl provést kontrolu pomocí Scandisk, našel mi chybu "Odstraňování poškozeného záznamu atributu (128, "") ze segmentu" a sám se restartoval. To dělalo furt. Pomocí aplikace TestDrive.exe jsem zkoušel provést diagnostiku disku a opravit tuhle chybu. Od té doby mi notebook najede cca 30 sekund a sám se vypne, ať je v biosu, při instalaci windows, prostě všude. Nevíte čím by to mohlo být. Příkládám video, kde jsem natočil co to dělá. Děkuju všem, co se vyjádří...

[ame="http://www.youtube.com/watch?v=yFKlV4wQux4"]video-2011-09-09-19-34-01.mp4 - YouTube[/ame]
Georginek (2957)|9.9.2011 20:00
IMHO, Hw chyba.....Tipuju - deska v hazlu ( respektive chipset ci radic ) :rolleyes:
Restart je vzdy po spusteni? Za stejny cas? Zkousel si HirensBootCd, ci Live distribuci Linuxu?
Nastav BIOS na default. Vyndej baterku a zkus to jen na kabel, pak zas jenom na baterku.
Tez bych zkusil vyndat RAMky a dat je tam postupne a zkouset.HDD otestovat v jinym PC.
Dela to i kdyz je notas studeny?
Nespadnul Ti, nezmacknul si hodne silou spodni stranu? Nektere notasy jsou na to velice haklive....
johnyblazin (42)|9.9.2011 20:54
[quote=Georginek;471973]IMHO, Hw chyba.....Tipuju - deska v hazlu ( respektive chipset ci radic ) :rolleyes:
Restart je vzdy po spusteni? Za stejny cas? Zkousel si HirensBootCd, ci Live distribuci Linuxu?
Nastav BIOS na default. Vyndej baterku a zkus to jen na kabel, pak zas jenom na baterku.
Tez bych zkusil vyndat RAMky a dat je tam postupne a zkouset.HDD otestovat v jinym PC.
Dela to i kdyz je notas studeny?
Nespadnul Ti, nezmacknul si hodne silou spodni stranu? Nektere notasy jsou na to velice haklive....[/quote]

Vypnutí, ne restart, je vždy po spuštění.
1. spuštění - vypnutí po 37 sekundách
2. spuštění - vypnutí po 37 sekundách
3. spuštění - vypnutí po 37 sekundách
4. spuštění - vypnutí po 37 sekundách
5. spuštění - vypnutí po 37 sekundách

HirensBootCd, ci Live distribuci Linuxu jsem nezkoušel, vyzkouším, ale myslím si, že to bude dělat to stejné.
Bios jsem na default nastavil, vyndal baterku - spustil s kabelem - to stejné. Dal baterku - pustil bez kabel - to stejné. Ramky pokusím vyndat zítra, počítač se vypne za 37 sekund, ať je zrovna pul dne vypnutý, nebo i hodinu ho zkouším opravit. A notebook není poníčený. Začalo to dělat jakmile jsem zapnul testdrive.exe v DOSU.
johnyblazin (42)|11.9.2011 22:32
[quote=Georginek;471973]IMHO, Hw chyba.....Tipuju - deska v hazlu ( respektive chipset ci radic ) :rolleyes:
Restart je vzdy po spusteni? Za stejny cas? Zkousel si HirensBootCd, ci Live distribuci Linuxu?
Nastav BIOS na default. Vyndej baterku a zkus to jen na kabel, pak zas jenom na baterku.
Tez bych zkusil vyndat RAMky a dat je tam postupne a zkouset.HDD otestovat v jinym PC.
Dela to i kdyz je notas studeny?
Nespadnul Ti, nezmacknul si hodne silou spodni stranu? Nektere notasy jsou na to velice haklive....[/quote]

tak problém byl vyřešen. Počítač se vypínal, protože chladič byl celý od prachu. Děkuju, za příspěvek. Čekal jsem více uživatelů, kteří se vyjádří, nicméně chápu, že na tomhle serveru se za odpovědi neplatí a body se nahánějí lépe v tématech o tom, jak obnovit smazanou ikonu z plochy.
kevin00 (10238)|12.9.2011 03:17
[quote=johnyblazin;472252]tak problém byl vyřešen. Počítač se vypínal, protože chladič byl celý od prachu. Děkuju, za příspěvek. Čekal jsem více uživatelů, kteří se vyjádří, nicméně chápu, že na tomhle serveru se za odpovědi neplatí a body se nahánějí lépe v tématech o tom, jak obnovit smazanou ikonu z plochy.[/quote]

Za rady se neplatí na žádném fóru, uživatelé Ti radí pouze z vlastní iniciativy a ve svém volnu. Jestli jsi čekal, že přijde "nějaký" johnyblazin a všichni aktivní uživatelé fóra se z něj "po ...", tak toho se asi nedočkáš nikde :rolleyes:
johnyblazin (42)|12.9.2011 08:24
[quote=kevin00;472266]Za rady se neplatí na žádném fóru, uživatelé Ti radí pouze z vlastní iniciativy a ve svém volnu. Jestli jsi čekal, že přijde "nějaký" johnyblazin a všichni aktivní uživatelé fóra se z něj "po ...", tak toho se asi nedočkáš nikde :rolleyes:[/quote]

tak sorry
Georginek (2957)|12.9.2011 17:14
:D Dobrej haluz..... Za 37 sekund - ze se vypne kvuli prehrati a to jeste presnej cas...... To se jen tak nestava....