reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Netusim kde je onen Pes zakopan

Kabel (29)|6.3.2010 10:35
Zdravim vsechny odborniky i laiky pres SW/HW. Nedavno se mi objevil takovy zapeklity problem, zacalo mi stagnovat pc. Drive vse slapalo jako na dratkach ale ted kdy jsem chtel spustit nejaky program, oblibenou hru nebo dokonce film tak se mi pc zacalo strasnym zpusobem zasekavat v intervalech od 2-5s asi mi date za pravdu ze koukat se v tomhle na film nebo snad hrat nejakou hru je nemozne. Ale bohuzel to nezustalo jen u sekani pc problemy pribivali. Zacal blbnout i zvuk a to zpusobem jako kdyz nekdo posloucha muziku na starem gramofonu a prstem pritom brzdi desku. Na to navazal dalsi problem s mysi. Ta se zacala pohybovat strasne pomalu jakoby plavala v nejake tekutine. A nejhorsi na tom bylo kdyz se vsechny tyhle problemy spojily dohromady to uz jsem nevydrzel a rekl si ze sahnu po razantnim reseni. Prvni co me napadlo bylo projet pc nejakym antivirem ale bohuzel bez vysledku, podle antiviru jsem cisty. A tak jsem si stahl online scaner ktery byl paradne ohodnocen a bylo tvrzeno ze nejde jakehokoli skudce v pc. Ale ani ten nic nenasel a tak jsem hledal na netu a nasel stranku kde jeden chlapik psal o podobnem problemu a ze mu take antivir nic nenasel. Pry mu pomohl format disku a cista instalace woken. Tak jsem si rekl proc ne pokud to pomuze. Provedl jsem format a po nainstalovani XPcek, vsech potrebnych ovladacu, aktualizaci systemu a nainstalovani antiviru se vse zdalo byt v poradku. Ale zdani klamalo, po cca 8 hodinach se problem objevil znovu a tak uz vazne pochybuji ze by byl problem v SW. V HW se vubec nevyznam a tak vam sem hodim alespon pribliznou konfiguraci meho PC.
CPU- AMD Sempron(tm) Processor 3000+
MB- ASUS M2A74-AM SE (3 mesice stara-predesla mi blbnula)
integrovana grafika ATI Radeon 2100
integrovana zvukovka Realtek HD
Vic zesebe uz opravdu nevymacknu, ale presto doufam ze mi nejaky expert mezi vamy poradi. Predem dekuji za nejakou odpoved.
hl.hl (1387)|6.3.2010 12:33
Jake je vytizeni procesoru kdyz nic nedelas a ses jen ve Windows?
Jake mas teploty komponent, hlavne procesoru?
Priloz vypis SMART pro systemovy disk treba z programu HDTune (zalozka Health).
Podivej se na rezim radice disku pro primarni kanal, jestli se nahodou neshodil do PIO modu.
Kabel (29)|6.3.2010 13:42
Takze vytizeni bylo ruzne pozoroval jsem to cca 3 minuty a pritom byl comp v klidu a nameril jsem 5 hodnot ktere se stale menily v ruznem poradi :3% 19% 22% 38% 44%.
Potom jsem testoval teplotu jadra procesoru to me trochu polekalo, sice nevim kolik je optimalni teplota ale kdyz jsem mel 45C a pak to stouplo na 50C tak ta hodnota zezloutla a to asi neni dobre ze?
Jinak v tom programu HD Tune jsem to take projel a teplota se drzela na 40-41C a v te slozce Health vsechny udaje co tam byly tak status byl OK.
"Podivej se na rezim radice disku pro primarni kanal, jestli se nahodou neshodil do PIO modu"= toto vazne nevim jak provest kdyztak porad.
Kdybych si mel typnout neco z toho co asi bude spatne tak se mi nezamlouva to ze pc je celkem zaneprazdneno i kdyz ja osobne nic nedelam a ta teplota prociku se mi taky nelibi ale nevim necham si poradit.
Georginek (2957)|6.3.2010 14:47
Takze k procesoru: Dlouhodoba teplota by nemela prekrocit 72. Tvych 50 je naprosto v norme.
Jak Ti bylo receno, hod sem vypis SMART. Vime ze to pisee OK, ale nekdy to OK neni. Nas zajimaji ty cisla.
Na radic disku se podivas nasledovne- Ovladaci panely\system\hardware\spravce zarizeni\(rozklikni) radice IDE\a podivej se jak to vypada s Primarnim radicem IDE a sekundarnim, tj pravy knoflik, Vlastnosti, zalozka upresnit nastaveni........
Aktualni rezim prenosu by mel by ULTRA DMA......... Pokud tam bude PIO, dej vedet.
Gouranga (699)|6.3.2010 14:53
[quote=Kabel;356105]
"Podivej se na rezim radice disku pro primarni kanal, jestli se nahodou neshodil do PIO modu"= toto vazne nevim jak provest kdyztak porad.
Kdybych si mel typnout neco z toho co asi bude spatne tak se mi nezamlouva to ze pc je celkem zaneprazdneno i kdyz ja osobne nic nedelam a ta teplota prociku se mi taky nelibi ale nevim necham si poradit.[/quote]
tady je ponekud starsi navod na odnastaveni PIO modu, jde o mechaniku ale prakticky je to to samy..
[quote=Gouranga;195588]start - control panel - system - hardware - device manager - pak naky IDE/ATAPI - properties - a tam na druhy zalozce nastavit "DMA (if available)" - a asi nejlepe takhle projet vsechny ty IDE veci, dokud nenarazis na nakej, kterej tam ma to PIO

anglicky windows nemam, takze jestli ceskej preklad neni moc presnej, popis nemusi vyst k cili..

Tady pridavam obrazek, kterej je sice cesky, ale snad ti to aspon naznaci, co kde hledat...

a kdyby ten obrazek nefungoval, tady je primo odkaz na nej..
http://img383.imageshack.us/img383/7592/15778229xi7.jpg[/quote]

EDIT: ou, koukam, ze jsem mel stranku pred pridavanim aktualizovat..
Kabel (29)|6.3.2010 17:27
Tak tady je ten muj vypis (jen tak mimochodem, cele jsem to musel opsat rucne jelikoz mi pc odmital udelat screen a dokonce i zkopirovat text)

HD Tune: WDC WD1600JS-22NCB1 Health
ID-------------------------------Current---Worst---Threshold---Data---Status
(01) Raw Read Error Rate-----------200------200-------51-------310-----Ok
(03) Spin Up Time------------------201------183-------21------2950-----Ok
(04) Start/Stop Count --------------98--------98-------0-------2986-----Ok
(05) Reallocated Sector Count------200-------200------140-------0------Ok
(07) Seek Error Rate----------------200------200-------51--------0------Ok
(09) Power On Hours Count----------85-------85--------0-------11118---Ok
(0A) Spin Retry Count--------------100------100-------51--------0------ Ok
(0B) Calibration Retry Count---------100------100------51--------0-------Ok
(0C) Power Cycle Count-------------98--------98-------0-------2968-----Ok
(BE) Airflow Temperature------------64-------43-------45--------36------Ok
(C2) Temperature------------------111-------90--------0--------36------Ok
(C4) Reallocated Event Count-------200------200-------0---------0-------Ok
(C5) Current Pending Sector--------200------200-------0---------4-------Ok
(C6) Offline Uncorrectable----------200------200-------0---------1-------Ok
(C7) Ultra DMA CRC Error Count-----200------200-------0-------139------Ok
(C8) Write Error Rate---------------200------200------51--------0-------Ok
Power On Time : 11118
Health Status : Ok

a tady je to druhe
Primarni kanal IDE - rezim prenosu byl nastaven na DMA (je-li k dispozici) ale podtim bylo psano Aktualni rezim prenosu- Rezim PIO.
Primarni Kanal IDE - rezim prenosu byl nastaven na DMA (je-li k dispozici) a pod tim bylo psano Aktualni rezim prenosu- Ultra DMA 2
Sekundarni kanal IDE - rezim prenosu byl nastaven na DMA (je-li k dispozici) ale podtim bylo psano Aktualni rezim prenosu- Nelze pouzit
Sekundarni kanal IDE - rezim prenosu byl nastaven na DMA (je-li k dispozici) ale podtim bylo psano Aktualni rezim prenosu- Nelze pouzit

Tak nejak nevim jsem z tech vsech cisel a slov nejak zmateny ale doufam ze uz se snad blizime k zaveru... nebo ne?
|Mio| (1333)|6.3.2010 18:03
V tom Spravci zarizeni klikni na primarni radic levym a dej odinstalovat/odebrat. Vsechny dotazy potvrd ze souhlasis, potom restartuj PC.

Pak tam kde bylo uvedeno PIO bude po restartu Ultra DMA a nejake cislo.
Alespon cast tveho problemu to vyresi.
Kabel (29)|6.3.2010 18:57
Takze vec se ma nasledovne. Udelal jsem co jsi rekl a po restartu uz tam opravdu je psane Ultra DMA 6. Zda se mi ze problem s plovouci mysi a sekanim zvuku je pryc zkusil jsem na netu prehrat par videi na youtube a v poradku takze dekuji ale stale pretrvava ten problem se sekanim celeho pc po par vterinach a strasne pomaleho nacitani cehokoliv co drive zvladal s mrknutim oka.

EDIT: Tak se omlouvam za podani klamnych iformaci, ted se mi dostahovaly jeste nejake zbyle aktualizace systemu a vyzadal si restart a po nem naslledovalo to same co prve takze opet mys plave v nejake tekutine a zvuk o5 priserne zpomaleny :-(
durib (1141)|6.3.2010 19:11
[quote=Kabel;356241]
EDIT: Tak se omlouvam za podani klamnych iformaci, ted se mi dostahovaly jeste nejake zbyle aktualizace systemu a vyzadal si restart a po nem naslledovalo to same co prve takze opet mys plave v nejake tekutine a zvuk o5 priserne zpomaleny :-([/quote]

Jake aktualizace? Zmenilo se to zase na PIO, nebo to zustalo, jak jsi nastavil? Jestli za to nahodou nemuze nejaka MS "zaplata"
Kabel (29)|6.3.2010 19:31
Ne vse zustalo tak jak jsem nastavil. Jinak ja ty aktualizace moc nesleduju, jak jsem psal v prvnim prispevku tak jsem delal format disku takze je jich strasne moc.
|Mio| (1333)|6.3.2010 20:07
Jen pro kontrolu, po formatu disku jsi nainstaloval uplne cisty system a stahnul a nainstaloval nejnovejsi ovladace desky a hraficke karty je to tak ??
Kabel (29)|6.3.2010 20:20
Nejnovejsi urcite ne. Jelikoz mam integrovanou grafiku i zvukovku tak mi na vse staci to cd co bylo k zakl. desce, na nem jsou vsechny ovladace co potrebuji (samozrejmne ne ty nejnovesi)
Ja se v tom vsem moc nevyznam a tak nerad stahuji neco o cem si nejsem 100% jisty ze mi to bude fungovat a nebude delat nejake potize jelikoz bych pak neumel ty ovladace odstranit a vratit do puvodniho stavu. Ale ja si myslim ze tyto ovladace by meli postacit nebo se pletu?
Je snad muj problem v tomhle? Ja nej ze jeste pred tim nez se mi to zacalo dit tak jsem jel na tech stejnych ovladacich co ted a vse bylo ok
|Mio| (1333)|6.3.2010 20:36
Zkus ze stranek vyrobce nejnovejsi, to CD muze mit rok i vice stare verze a s novejsim windows (rozumej zazaplatovanym, pripadne SP) to muze delat cokoliv.

Ale strilim od boku, muze to byt kravina, antivir, spadlej BIOS(default nastaveni) nebo problem s hardware.
Kabel (29)|6.3.2010 20:47
Takze navrhujes stahnout nej. patche primo od vyrobce? S temy by zadny problem byt nemel ze? A kdyz ani toto nepomuze tak co dal? Dat pc do servisu je asi nejjednodusi zpusob a na 100% funkcni ale muze to byt jak ty rikas kravina a akorat bych zbytecne platil za neco co se dalo v pohode vyresit doma. Takze jsem na vazkach.
Kabel (29)|6.3.2010 22:33
Ted prave brouzdam strankami ASUSu uz jsem dokonce nasel i svou MB ale nevim co presne do ni stahnout. Psali jste neco o ovladacich GK a samotne MB podle me by ty ovladace pro GK mely take byt na techto strankach kdyz je GK integrovana ne? Ale vazne se tam nevyznam hodim sem link a doufam ze mi nekdo z vas poradi co z toho vseho ztahnout.
http://support.asus.com/download/download.aspx?SLanguage=cs-cz
v prvnim radku zadejte Zakl. desky, ve druhem SocketAM2/AM2+/AM3 a ve tretim M2A74-AM SE
Zkuste se mi tam podivat co by me mohlo pomoci jelikoz jak sem rikal tak se vtom vazne nevyznam a nerad bych stahoval nejake bejkarny predem dekuji
durib (1141)|6.3.2010 23:44
[quote=Kabel;356339]Ted prave brouzdam strankami ASUSu uz jsem dokonce nasel i svou MB ale nevim co presne do ni stahnout. Psali jste neco o ovladacich GK a samotne MB podle me by ty ovladace pro GK mely take byt na techto strankach kdyz je GK integrovana ne? Ale vazne se tam nevyznam hodim sem link a doufam ze mi nekdo z vas poradi co z toho vseho ztahnout.
http://support.asus.com/download/download.aspx?SLanguage=cs-cz
v prvnim radku zadejte Zakl. desky, ve druhem SocketAM2/AM2+/AM3 a ve tretim M2A74-AM SE
Zkuste se mi tam podivat co by me mohlo pomoci jelikoz jak sem rikal tak se vtom vazne nevyznam a nerad bych stahoval nejake bejkarny predem dekuji[/quote]

Stahni chipset, VGA, audio, LAN -vzdy ten, co je nejvyse (ten nejnovejsi, stahuj pres "Global") a pokud si troufas, tak i BIOS (budes potrebovat asi disketu).
Richmond (8084)|7.3.2010 01:06
[quote=durib;356360]...tak i BIOS (budes potrebovat asi disketu).[/quote]
Z diskety nedoporucuju flashovat, pri selhani mas mrtvou desku :runaway
Kazdopadne pred flashovanim natahni bios do defaultu (F5 - Load Defaults), pak teprv flashuj z flashky pres ALT+F7 (Ez Flash) ;)

edit: do flashovani biosu bych se pustil az jako posledni moznost ;)
ICEBOSS (3435)|7.3.2010 02:28
zdroj?
lavjoy (1628)|7.3.2010 07:53
bios můžeš flešnout i z prostředí win,Asus a Msi maj utilitku přímo na to,stáhneš asusupdate ,spustíš a vybereš at si stáhne z internetu novej a zároven ho flešne nebo si ho stáhni sám z asusu a pak dáš upadte bios from file myslím,ale nemyslím si že ti to pomůže-ale za zkoušku to stojí,
robky (3195)|7.3.2010 08:18
[quote=lavjoy;356386]bios můžeš flešnout i z prostředí win,Asus a Msi maj utilitku přímo na to,stáhneš asusupdate ,spustíš a vybereš at si stáhne z internetu novej a zároven ho flešne nebo si ho stáhni sám z asusu a pak dáš upadte bios from file myslím,ale nemyslím si že ti to pomůže-ale za zkoušku to stojí,[/quote]

Prepáč, ale flashovať bios z winu v tomto prípade je pekná blbosť:stupid
DrZelenka (2491)|7.3.2010 08:51
[quote=lavjoy;356386]bios můžeš flešnout i z prostředí win,Asus a Msi maj utilitku přímo na to,stáhneš asusupdate ,spustíš a vybereš at si stáhne z internetu novej a zároven ho flešne nebo si ho stáhni sám z asusu a pak dáš upadte bios from file myslím,ale nemyslím si že ti to pomůže-ale za zkoušku to stojí,[/quote]

Nestabilni pocitac flashovat z prostredi win? Sekne se mu to a dopadne jak s disketou - deska bude KO.
Kabel (29)|7.3.2010 08:54
Podle toho co tu ctu tak se radsi do BIOSu nijak hrabat nebudu (stejne by to asi nepomohlo jak pisete) Ale uz jsem dokoncil vsechny instalace new ovladacu a pc mi stale stagnuje pripada mi to jako by mi vyhlasilo valku kdo toho vydrzi vic nebo uz vazne nevim.
Jeste me napadlo ze kdyz uz jsme probraly teplotu procesoru, hdd a ovladace tak co treba pameti? V tech to byt nemuze?
ICEBOSS (3435)|7.3.2010 08:56
muze, pust memtest a dej vedet, co mas za zdroj?...
Kabel (29)|7.3.2010 09:07
Zdrojem si nejsem jisty ale kdyz jsem otevrel case tak na boku zdroje je napsano Eurocase a pak nejake ATX-350 JSP. btw ten memtest zkusim a dam vedet.
Richmond (8084)|7.3.2010 09:09
Eurocase = problem :rolleyes:
Kabel (29)|7.3.2010 09:47
Tak memtest je v poradku neukazal mi po 40 minutach ani jednu chybku (bylo psano at ho necham bezet minimalne 20 min)
Tomu jaksi nerozumim jak Eurocase=problem, to jako eurocase je neco jako shit mezi zdroji?
DrZelenka (2491)|7.3.2010 09:49
[quote=Kabel;356415]Tak memtest je v poradku neukazal mi po 40 minutach ani jednu chybku (bylo psano at ho necham bezet minimalne 20 min)
Tomu jaksi nerozumim jak Eurocase=problem, to jako eurocase je neco jako shit mezi zdroji?[/quote]

Pokud jsi pouzil nejaky memtest co funguje v prostredi win, tak to moc nerekne. Lepsi bude spise GoldMemory, vypalit na CD/flashku, nabootovat a pustit tak na 4 hodiny pro kazdy modul zvlast.
Richmond (8084)|7.3.2010 09:52
[quote=Kabel;356415]Tomu jaksi nerozumim jak Eurocase=problem, to jako eurocase je neco jako shit mezi zdroji?[/quote]
Ano, EC, Rexpower, JNC, LC apod. jsou shit zdroje, dalo by se rict, ze jim EC kraluje ;) (a bohuzel je nejrozsirenejsi)
Kabel (29)|7.3.2010 10:00
Takze pokud tomu dobre rozumim tak je to zdrojem? To jako ze uz mi odchazi? Neda se to take nejakym programkem otestovat? Pokud ano tak jakym?
A k tomu testu pameti jsem pouzil prograj ktery se primo jmenuje MemTest. Ja nevedel ze se to nema poustet v OS ale z CD.
DrZelenka (2491)|7.3.2010 10:12
[quote=Kabel;356424]Takze pokud tomu dobre rozumim tak je to zdrojem? To jako ze uz mi odchazi? Neda se to take nejakym programkem otestovat? Pokud ano tak jakym?
A k tomu testu pameti jsem pouzil prograj ktery se primo jmenuje MemTest. Ja nevedel ze se to nema poustet v OS ale z CD.[/quote]

Memtest
GoldMemory

Doporucuji spise GoldMemory.

Co se tyce zdroje, tak nejake programy samozrejme existuji, ale myslim, ze nema smysl je pouzivat. Zde na shw v recenzich je zroj testovan zapojenim automobilovych zarovek kde je moznost kontroly zateze (zapojovanim ruzneho poctu). Byt tebou, tak koupim jiny zdroj, i kdyby to nebylo zdrojem, tak bude lepsi mit v PC poradnej zdroj misto EC a nejakej 400W seasonic vydrzi i upgrade PC.

EDIT - Nejlepsi zpusob otestovani zdroje je pro tebe jeho vymena.
Kabel (29)|7.3.2010 11:05
Dobra tedy, koupim novy zdroj jak rikas i kdyby to tim nebylo tak porad lepsi nez mit ten stavajici. A zkusim jeste ten GoldMemory a uvidim ale kazdopadne uz jsem se rozhodl ze cele pc hodim do servisu, daji mi tam ten zdroj a postrachaji se mi v tom (tohle bylo az jako posledni reseni) Ale urcite moc dekuju vsem co se mi tu snazili pomoct. Moc si toho vazim DIKY ...
DrZelenka (2491)|7.3.2010 12:28
[quote=Kabel;356454]Dobra tedy, koupim novy zdroj jak rikas i kdyby to tim nebylo tak porad lepsi nez mit ten stavajici. A zkusim jeste ten GoldMemory a uvidim ale kazdopadne uz jsem se rozhodl ze cele pc hodim do servisu, daji mi tam ten zdroj a postrachaji se mi v tom (tohle bylo az jako posledni reseni) Ale urcite moc dekuju vsem co se mi tu snazili pomoct. Moc si toho vazim DIKY ...[/quote]

Kdyz to das do servisu, tak si kup zdroj sam (podle rad zde na foru) a at ti tam daji ten konkretni! Jinak ti tam daj zase eurocase, jak znam servisy.
Dojigiri (1629)|8.3.2010 12:37
Jinak ještě doplním (pokud jsem nepřehlíd že by už to někdo říkal), že podle SMARTu je tam jeden sektor Offline uncorrectable (= vadný sektor, čeká se na zápis do něj, aby mohl být přealokován) a 4 sektory, ze kterých se nepodařilo číst (Current pending - časem se nejspíš dostanou pod Offline Uncorrectable). Pokud je ten vadnej sektor na blbým místě, i to může způsobovat sekání (takhle se na bráchovo počítači systém rozjížděl 10 min., a po jeho odstranění najednou začal nabíhat svižně a v pohodě).

Takže stáhnout hirens boot cd, nabootovat z něj, a spustiti HDD regenerator a nechat opravit sektor(y).
Kabel (29)|8.3.2010 17:35
Moment moment, to me zajima :-) mohl by si mi to popsat trochu vic?
Jestli dobre chapu tak mam stahnout program jmenem Hirens boot cd, v biosu prpnu boot z CDromky a az se mi nabootuje tak mam zpustit HDD regenerator? A ten vezmu kde? Je soucasti toho Hirens bootu? nebo musim stahnout zvlast? Prosim o podrobny navod predem dekuji
DrZelenka (2491)|8.3.2010 19:54
[quote=Kabel;356902]Moment moment, to me zajima :-) mohl by si mi to popsat trochu vic?
Jestli dobre chapu tak mam stahnout program jmenem Hirens boot cd, v biosu prpnu boot z CDromky a az se mi nabootuje tak mam zpustit HDD regenerator? A ten vezmu kde? Je soucasti toho Hirens bootu? nebo musim stahnout zvlast? Prosim o podrobny navod predem dekuji[/quote]

Konkretne se jedna o tento program (odkaz na stazeni je az dole). Po stazeni rozbalite slozku souboru v ktere je readme a samostatny vypalovaci program - vlozite CD, zmacknete 1 tlacitko a samo se to spravne vypali.

Po vlozeni CD do mechaniky z nej staci nabootovat. Na vyber bude spusteni Mini XP, nebo hirens boot CD (samozrejme vybrat hirens) a pote se zobrazi jednoduche a vcelku prehledne menu kde si dohledate program HDD Regenerator.
Kabel (29)|8.3.2010 22:21
Dobra, dnes uz to zkouset nebudu, ale zitra na to juknu a kdyztak dam vedet jak jsem dopadl. Jinak diky za radu...
Kabel (29)|9.3.2010 10:40
Takze jsem uspesne dokoncil HDD regenerator s vysledkem 9ti spatnych sektoru z toho vsech 9 opravenych - bohuzel zadna zmena oproti tomu jak to bylo predtim testem snad jen ze misto 2 minut bootovani systemu se bootuje jen minutu ale kdyz uz jsem v oknech tak stale hrozne pomale, zasekane a nestabilni...
ICEBOSS (3435)|9.3.2010 11:33
pust HD tune a pust test povrchu. pokud tam bude 1 cerveny ctverecek, vymen disk.
Kabel (29)|9.3.2010 11:44
Tak "bohuzel" vsechno jsem mel nadherne zelene ani jedna kosticka cervena. Pisu bohuzel, jelikoz kdyby ten test dopadl spatne, tak bych alespon vedel v cem je chyba ale takhle jsem stale na zacatku...
Mimochodem jen tak nahodou jsem se dival do Spravce zarizeni a uplne nahore mam 2 polozky oznacene zlutymi otazniky/vykricniky konkretne je to Multimedialni adapter a Multimedialni video adapter a tak me napadlo jestli by to nemohlo mit nejakou souvislost...
16cmfan (2153)|9.3.2010 13:26
zdroj si už vymenil ?
Kabel (29)|9.3.2010 13:58
Bohuzel jeste ne ted jsem nemel vubec cas kvuli praci a tak se to snazim resit jak to jen jde tzn. tady s vami ale jestlize mi vazne nic jineho uz nepomuze tak si budu muset ten cas udelat a zanest pc do servisu...
Georginek (2957)|9.3.2010 15:24
Kdyz ti dojel HDD regenerator, a opravil sektory, neznamena to, ze se ti zase nejaky vadny neobjevi.... Podivej sem jestli se disk opet neprepnul do PIO....

Kdyz otaznikum: Urcite nainstaluj ovladace. Nemelo by to tim byt, ale mely by byt nainstalovane.
Kabel (29)|9.3.2010 16:11
Kouknul jsem se a ten rezim PIO tam opravdu byl tak jsem ho stejne jako prve smazal a restartoval pc ale neprobehlo to stejne jako predtim. Po restartu tam to PIO bylo znovu i kdyz o radek vyse bylo nastaveno DMA (je-li k dispozici)... Takze to znamena ze k dispozici neni?
Georginek (2957)|9.3.2010 22:48
[quote=Kabel;357264]Kouknul jsem se a ten rezim PIO tam opravdu byl tak jsem ho stejne jako prve smazal a restartoval pc ale neprobehlo to stejne jako predtim. Po restartu tam to PIO bylo znovu i kdyz o radek vyse bylo nastaveno DMA (je-li k dispozici)... Takze to znamena ze k dispozici neni?[/quote]

Pokud se PIO i po odinstalovani radice znovu zapne, disk pujde za chvili do kytek...
Radsi si kup jiny, dnes stoji celkem par penez :D

Sam jsem tohle resil.... asi 8x sem to prepnul z PIO do DMA + dokonce 3x za sebou, pak disk jel bez problemu asi mesic a nakonec uz ho bios nenasel :D
Kabel (29)|10.3.2010 07:18
:-D tak to je parada... ale co. Uz jsem si nasel nejake komponenty ktere jak rikas za par kacek koupim akorad bych potreboval poradit s kompatibilitou moji MB.
takze moje MB je ASUS MB M2A74-AM SE (AM3/AM2+, amd, DDR2,..)
a k ni jsem si vybral procesor AMD cpu Athlon II X2 240 Dual-Core Box AM3 (2.8GHz, 65W)
pak GK GAINWARD VGA N9500GT 512MB DDR2, 2x pameti APACER 1GB DDR2 CL5.0 64x8 PC6400 800MHz a samozrejme zdroj SEASONIC zdroj SS-400ET 80+ 400W s akt PFC +SATA (ventilátor 12 cm) na Eurocase uz prdim :-D a tak jsem se chtel zeptat jestli mi to spolu vse dohromady pocvaka tak jak by melo... pokud ne tak prosim o radu co by se mi vyplatilo vice Diky...
Kabel (29)|11.3.2010 07:15
Byl by tu nekdo ochotny a poradil mi? Nerad bych neco kupoval aniz bych predem nevedel ze to bude fungovat...
16cmfan (2153)|11.3.2010 12:44
Co sem našel CPU support list na netu, tak ano, bude to šlapat. Od verze biosu 0507

Otázka - ta sestava bude nová, že ? Odkud nakupuješ a kolik máš rozpočet, možna se to bude dať krapet vylepšit (hl. myslim grafikou kartu, ale když nechceš hrat hry, tak je ok)
Kabel (29)|11.3.2010 14:59
Mno rozpocet bych mel cca kolem 8 tisic korun a prave proto jsem se spise koukal po cene nezli po vykonu. Hry samozrejmne hrat chci mam takovou mensi uchylku na WoW, Lineage2 a rad bych zkusil rozchodit Age of Konan ale nevim.. Jak jsem rekl rad si necham poradit.
16cmfan (2153)|11.3.2010 15:51
Kupujes to bez mechaniky, hardisku a skrinky ? Když jo tak sem neco poskladal za 8000kč