reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Jaký antivir?

iLianik (65)|10.5.2011 06:32
Zdravím, prosím o radu s antivirem nevím, jakou ideální ochranu zvolit, pročítal jsem starší topics, ale jsou nějaký ten pátek stará, proto se ptám znovu. Používám Win7 x64, nejsem žádný klicker, prostě běžný uživatel pc. Jen bych chtěl poprosit, jestli by nešlo napsat, které programy jsou free a které placené, placené bych si dal na pracovní PC a free budou stačit dětem.:) Děkuji předem.
NHKG (1136)|10.5.2011 06:58
Pro běžného uživatele stačí Microsoft security esencials, je zdarma k W7 a jde stáhnout ze stránek Microsoftu. (To bych dal na pracovní PC.)
Ze zdarma Antivirů je dobrá ještě Avira, ale na můj vkus je moc agresivně nastavená. Je u ní velká šance na falešný poplach a trošičku otravuje s reklamami. (Ideální pro děti.)
K obojímu doporučuju doplnit Spybot. Z placených antivirů mám z práce zkušenosti s NODem, není špatný ale ten Microsoftí antivir mám doma a plně dostačuje, tak nevidím důvod za antivir platit.
dzandra (1368)|10.5.2011 08:31
NO v poslední testu dostal esencial trochu na prdel, . Navíc pokud náhodou používá nelegální os, tento av mu nepojede. Já už delší dobou používám Kaspersky Internet Security a nemůžu si stěžovat. Ale zase není zadarmo 3 licence na 1 rok tě výjdou na 50euro(což je nic), já licenci obnovuju, tak to mám o něco levnější.
Z free bych volil mezi Avirou , avg nebo avastem - tam si myslím, že je to jedno jen avira není v češtině.
kevin00 (10238)|10.5.2011 08:47
Microsoft Security Essentials bych nedoporučil z jednoho prostého důvod a to je ten, co udal dzandra. V testech od loňska docela propadák, což určitě o něčem vypovídá.
Avira je dobrá, pokud Ti nevadí její agresivnější nastavení a nepotřebuješ kontrolovat odchozí/příchozí poštu emailových klientů. To free verze antiviru neumí. Uživatelské rozhraní je v angličtině.
Jako zhruba nejlepší freewarové řešení mi přijde Avast (jak podle testů, tak podle uživatelské zkušenosti). Má dobrou detekci hrozeb, umí kontrolovat příchozí/odchozí poštu emailových klientů, přívětivé uživatelské rozhraní. Sice ztrácí na placené antiviry (což je celkem logické), ale mezi freewarovými řešeními patří mezi jedno z nejlepších.
Antivir bych doplnil ještě firewallem firmy Comodo.
j.albi (476)|10.5.2011 10:01
Avast bych rozhodně nedoporučil! Je to parodie na antivir ať už v plné verzi, nebo ve free. To je stokrát lepší MS Security Essentials. Celkem dobrý je Comodo. Ve free je jak antivirus, tak firewall. Dále se dá použít AVG jak v plné, tak ve free verzi.
kevin00 (10238)|10.5.2011 10:19
[quote=j.albi;450729]Avast bych rozhodně nedoporučil! Je to parodie na antivir ať už v plné verzi, nebo ve free. To je stokrát lepší MS Security Essentials.[/quote]

Můžeš nám sdělit v čem je "parodií na antivir".

[quote=j.albi;450729]Dále se dá použít AVG jak v plné, tak ve free verzi.[/quote]

Při kontrole neskutečně zatěžuje počítač.
j.albi (476)|10.5.2011 10:40
Avast jsem byl nucen používat v práci a žádná slast to nebyla. Stalo se, že nedetekoval nové hrozby zatímco AVG nebo NOD už ano. Podpora v placené verzi než se rozhoupala, tak to taky trvalo. Je toho víc. Přesvědčil jsem šéfa a po vypršení licence jsme přešli na NOD a ubylo problémů. Nepracoval jsem na něm už alespoň dva roky a vůbec mě to nechybí. Je možné, že po dvou letech je někde jinde , ale zjišťovat to nebudu.
To, že zatěžuje systém se na rychlém PC nepozná. Mám ho doma ve full verzi na čtyřjádru a 8GB RAM a v ntb na dvoujádru a 4GB RAM a nepociťuje zátěž počítače. O neskutečné zátěži ani nemluvě.
iLianik (65)|10.5.2011 10:42
Děkuji mnohokrát za rady a typy, jen bych se chtěl zeptat, pokud budu pořizovat antivir, stačí sám o sobě nebo jej mám nějak doplnit? (firewallem, antispyware atd...) Nebo jsou v AV už ochrany i před touhle havětí?
dzandra (1368)|10.5.2011 13:09
Kaspersky internet security má vše, u free si myslím vystačíš s firewalem od OS pokud nembudeš dělat na netu totální skopičiny

@j.albi S tím avastem jsi dost vedle. Měl jsem na totožných mašinách naistalován avas a avg. Dokonce by jsi se divil co dělal avg 8 a 9 při testech a nebo při aktualizacích se zatížením cpu. Jo a jestli jsi avast nepoužival dva roky tak ho prosím nekritizuj.
kevin00 (10238)|10.5.2011 15:43
[quote=j.albi;450734]Avast jsem byl nucen používat v práci a žádná slast to nebyla. Stalo se, že nedetekoval nové hrozby zatímco AVG nebo NOD už ano.[/quote]

NOD byl dobrý v počátku, poté jeho analýza šla také pěkně do kopru, resp. velmi záleželo na aktualizaci. Někdy byla analýza dobrá, jindy dost silně pokulhávala. A "buzerace" ohledně aktualizací si uživatel užije také dost.

[quote=j.albi;450734]Nepracoval jsem na něm už alespoň dva roky a vůbec mě to nechybí. Je možné, že po dvou letech je někde jinde , ale zjišťovat to nebudu.[/quote]

Za dva roky se toho sakra změní ;)

[quote=j.albi;450734]To, že zatěžuje systém se na rychlém PC nepozná. Mám ho doma ve full verzi na čtyřjádru a 8GB RAM a v ntb na dvoujádru a 4GB RAM a nepociťuje zátěž počítače. O neskutečné zátěži ani nemluvě.[/quote]

Měl jsem free verzi AVG na počítači (AMD Phenom II 940, 4 GB RAM) a vím moc dobře o čem mluvím. V daný okamžik byl stroj "nepoužitelný".
Georginek (2957)|10.5.2011 16:02
Ja mam dobre zkusenosti s Avastem. Na svych PC mam placenou full verzi, jinak cpu vsude Free verzi.
Mel sem AVG 8 a 9 s multilicenci, ale 9 strasne zpomalovala PC. Katastrofa
NOD zase porad otravuje a neco chce.
Kaspersky sem mel taky ale jen k TuneUp07 myslim. Nebylo to spatny, ale taky nic extra.

Jinak osobne pouzivam Avast+Avast firewall+Spybot Search&destroy
j.albi (476)|10.5.2011 16:23
[quote=kevin00;450763]Měl jsem free verzi AVG na počítači (AMD Phenom II 940, 4 GB RAM) a vím moc dobře o čem mluvím. V daný okamžik byl stroj "nepoužitelný".[/quote]

Free AVG jsem nikdy nepoužil. U full verze se mě zatím nestalo, že by byl stroj nepoužitelný. Pokud by byl Avast perfektní, tak proč za posledního půl roku z něho několik klientů uteklo?! Asi neví co je dobré!
Georginek (2957)|10.5.2011 16:33
7 byla OK, 8 jakztakz ale 9 tp bylo utrpeni. Nejen ze porad seekoval disk po startu a nedalo se to vypnout, ale pri testu to strasne vytezovalo PC. Proto jsem konkretne ja od nej odesel, i kdyz mam multilicenci. Provozuju ho na kancelarskych PC v praci, ale doma ani omylem.....
j.albi (476)|10.5.2011 16:51
Jediné co mě na AVG štve je AVG Identity Protection od verze AVG Internet Security 2011. Při instalaci se dá vyloučit.
kevin00 (10238)|10.5.2011 16:54
[quote=j.albi;450782]Pokud by byl Avast perfektní, tak proč za posledního půl roku z něho několik klientů uteklo?! Asi neví co je dobré![/quote]

Migrace lidí mezi jednotlivými softwary je zcela normální věc. Máš někde podloženo, že ze sta procent uživatelů Avastu, přešlo x % k AVG, jelikož je "lepší". Zajdi si na fórum viry.cz a trochu se porozhlédni co je např. i tam doporučováno jako freewarové řešení. A tam tomu rozumí asi o kousek více ;)
r34ktor (7477)|10.5.2011 20:16
Za sebe doporučuji Avast. Z free řešení nabízí neucelenější soubor ochran. I systémové nároky jsou více než příjemné. Lokalizace je pro našince už jen třešničkou na dortu.
EditorPO (2819)|10.5.2011 22:08
Užívateľské recenzie a hodnotenie sú predsa len dosť subjektívne. A ako vidíš, hodnotenia sa líšia a niekedy sú protichodné. Keď už venuješ čas takémuto rozhodovaniu, tak si prejdi aj internetové stránky, ktoré sa venujú testom AV programov, free a komplexných riešení.

Best Antivirus Software - Readers Choice Awards 2011
Top Windows Antivirus
Best Internet Security Suites for 2011
Best Free Antivirus Software for Windows and Mac Users
AVtest
AV Comparatives

V posledných testoch najlepšie vychádza TrustPort (hodnotenie, výsledky testov)



[quote]Čo je proaktívna a reaktívna detekcia?
Antivírusové produkty zväčša kombinujú dva typy ochrany pred infiltráciami, proaktívnu a reaktívnu. Proaktívna detekcia funguje na báze heuristických metód, dokáže samostatne vyhodnotiť kód ako škodlivý a znemožní mu prístup k vašim súborom v pevnému disku. Dôležitá je najmä v čase tesne po vzniku novej infiltrácie, kedy ešte antivírusové spoločnosti nezareagovali konkrétnou vzorkou vírusu novej infiltrácie, ktorá dokáže reagovať na nový vírus priamo a konkrétne.

Tou priamou a konkrétnou reakciou je je druhý spomínaný typ detekcie, reaktívna detekcia. Ide o aktualizácie antivírusového systému, pripravované priamo vo vírusových laboratóriách odborníkmi spoločností. Vždy však istú dobu trvá, kým antivírusové spoločnosti pripravia aktualizácie a distribuujú ich zákazníkom. Počas tohto krátkeho časového úseku sú používatelia odkázaní len na ochranu proaktívnou detekciou. Je preto veľmi dôležité, aká kvalitná je práve proaktívna detekcia vášho antivírusového systému.[/quote]
brandl (123)|10.5.2011 22:27
[quote=iLianik;450702] placené bych si dal na pracovní PC a free budou stačit dětem.:) Děkuji předem.[/quote]

Pokud budete už jeden produkt kupovat, zakoupil by jsem rovnou licenci pro více Pc(např.3 Pc/1rok)a nainstaloval i na Pc dětí.Cenové navýšení oproti licenci na 1Pc není velké a tyto podukty disponují funkcemi, které určitě oceníte(např. Rodič. zámek v případě že mají děti přístup na internet).
Určitě by jsem doporučil zakoupit kompletní internet security(antivir+firewal+antispy), osobně mám dobrou zkušenost s Norton internet security nebo Kaspersky.
Jsou samozřejmě velmi dobré i freeware antiviry, ale pokud bych jeden kupoval, vyřešil by jsem to tímto způsobem :)
EditorPO (2819)|10.5.2011 22:46
Licencia na viac počítačov je správne ekonomické riešenie.
Napríklad u TrustPortu:

TRUSTPORT INTERNET SECURITY
Licencia na 1 PC: 1103 CZK
Licencia na 3 PC: 1379 CZK

Eset má napríklad 50% zľavu pre študentov (preukaz ISIC)

Taktiež je nutné si uvedomiť, že free AV neznamená, že sú všeobecne zadarmo, v drvivej väčšine sú len na domáce/osobné nekomerčné použitie. Takže žiadne použitie vo firme.
iLianik (65)|10.5.2011 23:01
Moc děkuji za rady, v klidu si to projdu a nějak se rozhodnu, jen chci poděkovat všem za ochotu a čas, které investovali:)
j.albi (476)|10.5.2011 23:32
[quote=kevin00;450793]Migrace lidí mezi jednotlivými softwary je zcela normální věc. Máš někde podloženo, že ze sta procent uživatelů Avastu, přešlo x % k AVG, jelikož je "lepší". Zajdi si na fórum viry.cz a trochu se porozhlédni co je např. i tam doporučováno jako freewarové řešení. A tam tomu rozumí asi o kousek více ;)[/quote]

Že by to bylo tím, že Avast viry.cz sponzoruje, nebo sponzoroval? Tam byla doporučována free verze Avastu i před dvěma roky, kdy jsem byl nucen tento "antivir" naposledy nainstalovat v rámci multilicence. Je pravda, že zákazníci přecházejí z jednoho SW na druhý. Proč se mě ale zatím nestalo, že by někdo přešel na Avast?!
Georginek (2957)|10.5.2011 23:35
No nevim no. Vzhledem k prispevkum uzivatele, je to naprosto standartni uzivatel bez slozitych naroku, a v tomto pripade bych ty prachy radsi prochlastal, nez platit Pro verzi.
Myslim ze se spokojite s Free verzi at uz jakehokoliv zminovaneho zdejsiho antiviru, pripadne neni vubec od veci vyzkouset i par full warez antiviru :cool:, potom si teprve clovek udela predstavu, co mu presne vyhovuje, co nezatezuje zbytecne PC, co neotravuje pri kazdym spusteni programu, pozadavky na nastaveni, rychle aktualizace, uzivatelska prijemnost, jednoduchost.....atd ;)
Jeste jednou za me rikam Avast free+Comodo+Spybot

[quote=j.albi;450899]Že by to bylo tím, že Avast viry.cz sponzoruje, nebo sponzoroval? Tam byla doporučována free verze Avastu i před dvěma roky, kdy jsem byl nucen tento "antivir" naposledy nainstalovat v rámci multilicence. Je pravda, že zákazníci přecházejí z jednoho SW na druhý. Proč se mě ale zatím nestalo, že by někdo přešel na Avast?![/quote]

Co Vas zrovna vede k takoveto nenavistne kampani proti Avastu? Avast vychazi dlouhodobe jako jeden z nejlepsich. Avsak to nic neznamena naproti uzivatelskym potrebam a samozrejme zalezi na uzivateli.......
Nekomu nabiha system 5 minut a je mu to fuk a me rozciluje a 25 vterin a hledam, proc mi system nabiha o 3 vteriny pomaleji nez by mel......
Nekomu vyhovuje ve hrach 25fps, ja bych se u toho poblil a pod 40fps bych nesel.....
Za sebe rikam, ze AVG, ackoliv jsem byl velice spokojen s 7 a jakztakz 8, tak 9 je naprosto priserna...... C2Q 9650 co mam v praci taktovany na 4Ghz ma co delat, abych pri testu, ci aktualizaci AVG9 mohl vubec otevirat netove stranky a normalne soubezne s testem pracovat......o delce trvani testu ci heuristicke analyze ani nemluve.....
EditorPO (2819)|11.5.2011 01:20
preco tu z toho robite flamewar a nepozriete si radsej objektivne testy ?

Velmi zalezi na uzivatelovi a jeho chovaniu na internete. Niekomu postaci MS Essentials a niekomu nepomoze ziaden extrasupernajlepsinajrychlejsiapocitacnezatazujuci antivir, lebo sa k pocitacu a na internete chova jak prasa. Takouto debatou nic nevyriesite.
kevin00 (10238)|11.5.2011 08:58
[quote=j.albi;450899]Proč se mě ale zatím nestalo, že by někdo přešel na Avast?![/quote]

S prominutím to jsou ale kecy :rolleyes:
elpsycho (1602)|11.5.2011 13:37
Já používám MS Security Essentials už jen pro to, že mě neotravuje s žádnýma hláškama o své činnosti, dokud to není potřeba.

S Avastem sem míval problémy, že občas rostl a rostl s otevíráním každé dalšího webové stránky, a proces (myslím) AshWeb.exe pak zabral většinu paměti a PC bylo nepoužitelné. Před pár týdny měli nějaký povedený update databáze, který nacházel hrozby v každém souboru, aspoň několika lidem z mého okolí se to v jednu dobu stalo. S tím by určitě bezpečnostní testy vyhrál :)
j.albi (476)|11.5.2011 14:06
[quote=kevin00;450931]S prominutím to jsou ale kecy :rolleyes:[/quote]
To je střet s realitou.
Jandaskunk (2330)|11.5.2011 14:18
Avast mi celkově zabírá momentálně asi 9MB paměti, takže v tom bych problém neviděl (asi jsi měl starší verzi, kde Avast byl vcelku náročný na paměť, ty doby už jsou snad pryč)...s tím updatem jsem se nesetkal, asi byl rychle opraven...chyba se může stát každému...
kevin00 (10238)|11.5.2011 14:28
[quote=Jandaskunk;450971]...s tím updatem jsem se nesetkal, asi byl rychle opraven...chyba se může stát každému...[/quote]

Ano, chyba v updatu databáze byla, zaznamenal jsem ji. Byla však cca do 3 hod. odstraněna. Tu samou chybu si pamatuji i na straně Esetu.
r34ktor (7477)|11.5.2011 16:06
Naštěstí se zatím Avastu (na rozdíl od konkurence - Eset, AVG) zatím vyhýbají kritické problémy, které by vyřadily OS.

Správa paměti byla u verzí 5/6 značně optimalizována.

Co se týče výběru, není nad vlastní zkušenost. Prakticky každý antivir nabízí zkušební verzi, ze které si lze udělat o produktu obrázek.
lglh4020 (69)|12.5.2011 09:24
[quote=j.albi;450970]To je střet s realitou.[/quote]

2 roky stary střet ...

My (+-1500 pc) mame avasta a je to vpohodě, žadný přetěžování paměti, dovnitř (pecka) se dostane málo co (ale to je způsobené také síťovou infrastrukturou). Jednou nám teda hlasil fake alarm na driver síťový tiskárny, ale stačí jim napsat a oni si to opraví. Všechno je to o komunikaci. Takže tvrdit že avast je špatný antivir je hloupost.
QL60 (30)|20.5.2011 09:49
ja patrím do skupiny Avastovcov používam ho už cez 2,5 roka, konkrétne home edition už v zmienenej kombinacii so spybotom a mal som istu dobu aj komodo - osobne my táto kombinacia vyhovuje.

a Áno avast mal niečo nejakú dobu keď všade videl hrozbu, dufal som že to nie je permanentné:D