reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Pomalé kopírování souborů přes USB

arkij (90)|2.4.2011 12:23
Mám HP xw4600 Workstation, WinXP SP3 průběžně aktualizovaný a několik vyměnitelných datových úložišť s připojením na USB (Flash disk SONY 16GB, Kingston 16GB, Samsung 1.8 minidisk 200GB). USB používám jak na čelním panelu, tak vzadu nebo na čtečce paměťových karet.

Kopírování souborů z interního HDD na ta vyměnitelná úložiště se chová zcela nevyzpytatelně. Někdy mi to například soubor velikosti cca 1GB zkopíruje za 4-6 minut a někdy i za 25 minut, navíc je to hodně proměnné, například ze začátku hlásí těch pár minut a pak je víceméně dodrží, někdy rychlost průběžně klesá a naroste až na těch 20 a více minut.

Je jedno, zda kopíruji pomocí Průzkumníka z Windows, nebo použiji Total Commander. Někdy se to po odpojení a opětovném připojení média zlepší, většinou ale ne, restart na to podle mne taky nemá příliš vliv.

Prostě mi to připadá, že to záleží na tom, jakej má PC zrovna den.

Nemám třeba něco špatně nastavené s mezipamětí, verifikací apod?

Můžete mně někdo navést, kde pátrat?
Cidlo (21)|4.4.2011 15:12
Měl jsem kdysi podobný problém. Mně pomohla přeinstalace ovladačů pro USB. Ty původní standartní z instalačního CD Windows XP jsem přeinstaloval ovladači podle výrobce příslušného čipu (buď z CD, dodaného
k MB nebo lépe aktuálními z internetu). Pak problémy ustaly a tam, kde mělo být USB2, bylo USB2 a kde mělo být USB1 bylo USB1. (starší desky mají i USB1 a z toho USB2 nikdo neudělá).
arkij (90)|5.4.2011 16:12
Díky za radu, večer zkusím, jestli najdu někde ovladače a přeinstaluju to
DrZelenka (2491)|5.4.2011 18:09
[quote=arkij;444788]Díky za radu, večer zkusím, jestli najdu někde ovladače a přeinstaluju to[/quote]

Než začneš "někde" hledat, tak zkus web HP, příp. výrobce zákl. desky (desku zjistíš v CPU-Z).
zsdx (2098)|5.4.2011 19:45
[quote=arkij]jestli najdu někde ovladače[/quote]
[quote=DrZelenka;444800]Než začneš "někde" hledat, tak zkus web HP, příp. výrobce zákl. desky (desku zjistíš v CPU-Z).[/quote]

Ma tam intel X38 chipset, takze si stahni INF update primo od Intelu.
r34ktor (7477)|5.4.2011 20:29
[quote=zsdx;444818]Ma tam intel X38 chipset, takze si stahni INF update[/quote]
To mu moc nepomůže. Viz readme.

**Important**
The Intel Chipset Device Software does not install drivers for AGP or USB. DO NOT DOWNLOAD THIS UTILITY IF YOUR DEVICE MANUFACTURER IS RECOMMENDING IT TO CORRECT AN "AGP DRIVER," "AGP GART," OR "USB DRIVER" ISSUE; IT WILL NOT CORRECT YOUR ISSUE.


V první řadě bych zkontroloval, zda je na desce aktuální BIOS.

Někdy také pomůže ruční odebrání řadiče skrze Správce zařízení, a jeho opětovné nainstalování.
arkij (90)|23.4.2011 20:59
[quote=r34ktor;444836]To mu moc nepomůže. Viz readme.....
Někdy také pomůže ruční odebrání řadiče skrze Správce zařízení, a jeho opětovné nainstalování.[/quote]

Chipset nepomohl, chová se to stejně. Zkusím ještě to odebrání zařízení a uvidím
majatrabi (28)|23.4.2011 22:56
Zkus vysledovat v kterém USB portu ti to dělá. Zjistil jsem, že Windows moc rád nemá, když se jedno zařízení USB "strká" pokaždé někde jinde.
A jak se ti to stalo? Zničeho nic nebo to nešlo vůbec? Nenainstaloval jsi třeba nějaký program?
arkij (90)|23.4.2011 23:21
Dělá to na obou předních portech i na tom co je na čtečce karet, je to nepředvídatelné, někdy ano někdy ne, je jedno jestli na USB Flash nebo USB HDD. Respektive když mám čas, jde to většinou normálně, když spěchám tak se to "courá". Včera v noci jsem to testoval na větším množství dat (protože přenos v průběhu kolísá) a cca 45 GB na Samsung HDD mi to kopírovalo cca 10 hodin. Navíc PC je použitelnej akorát na MS Office a s trpělivostí net, náročnější program (CAD, Edius apod.) neustále čeká, když si potřebuje hrábnout na disk.
Dělá mi to od té doby, co jsem začal používat přenosná média (cca 2 měsíce), základní instalace je ale tak dva roky stará - od koupě, postupně doplňovaná vždy na obnovený obraz předchozí instalace s originálními programy (používám ghost).
Devouver (304)|24.4.2011 18:47
Měl jsem podobný problém, kdysi dávno.
Zjistil jsem že to dělají rozhozené ovladače pro dané zařízení. Trochu sem v té době pátral a zjistil, že když budu nějaké USB zařízení strkat pokaždé někam jinam, tak se mi nainstalujou jakoby 2 stajné ovladače, které spolu kolidují. Pak nastávají problémy, že buď zařízení není vidět, nevyužije USB2 ale jede jen v modu USB1 atp.
Jak to opravit sem nepřišel, snad jedině přeinstalace XP. Dělalo mi to u USB wi-finy.
r34ktor (7477)|25.4.2011 17:48
Pokud to dělá jen u předních, bude problém patrně v propojení. Nejsou zoxidované kontakty?