reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Video z her

)aguar (235)|11.9.2008 11:45
Zdravim. Muzete me poradit ti kteri nahravaji video z her v jakym to delate programu? Popripade co je k tomu jeste potreba?

Napriklad kdyz jsem delal movie ze Starcraftu tak sem to nahraval pomoci camtasia studio,ale bez zvuku. Nevim proc neslo to se zvukem. Ted sem zkousel treba CSS nebo HL2 pomoci camtasia. To nejde (strasne to laguje) Pomoci frapsu to jde,ale zase ten zvuk je nejakej uchylnej a obcas aji ten obraz se hafo trha. Vim ze se da nahrat demo do obrazku jpg a pak to nejak ve virtualdubu dat dohromady,ale myslim ze by to mohlo jit aji jen pomoci snimani z obrazovky.

Proto se ptam treba tech zkusenejsich kdo uz nejaky to movie delal.
Diky.
noegoncz (319)|11.9.2008 13:03
osobně mám zkušenost zejména se zmiňovaným FRAPSem. Měl jsem občas problémy (při zaplém fraps mi nefungoval Xfire,atd..) tak jsem odzkoušel různé verze, což bych tako doporučil. zejména novější verze jsou vychytané. je možné nahrávat až 60fps (a více) - v nastavení lze lehce poladit i nahrávání zvuku. Osobně si myslím,že FRAPS je jeden z nejlepších softů v tomto směru. Tj odzkoušej více verzí...
Sikil79 (429)|11.9.2008 15:56
Jj. Tohle by mě taky zajímalo. Fraps je sice gut, ale není zdarma. Ve free verzi jde nahrát pouze 30 sec a to ještě nekomprimovaného videa. Tady ještě pán píše o nějakém ZD Soft Game recorder. Sice je taky shareware, ale umožnuje i kompresi videa pomocí kodeků nainstalovaných v systému, tak se na to mrkni. Zkusím ještě vygooglit něco ve free licenci.

EDIT: Tak tady to je.
)aguar (235)|11.9.2008 22:29
Tak sem to zkusil. Ten free nic moc. Nejak to problikava. Ten druhej je na tom asi stejne jak fraps,ale zvuk zase hroznej. Takze bud neco udelat se zvukovkou. Nejaky kodeky nebo co? Anebo zkusit na nahravani zvuku jinej program na stejny tlacitko a pak to spojit. Nic jinyho me nenapada.
Kdyz vidim nektery ty videa,tak by zajimalo jak to delaj.
)aguar (235)|11.9.2008 22:45
Tak sem na to trochu prisel. Staci stahnout "master" zvuk skoro na nulu a potom to zni celkem dobre,ale neni to porad ono.
noegoncz (319)|12.9.2008 07:24
hele, možná je to blbost,ale zkus třeba mrknout po novějších driverech na zvukovku, nebo tak něco. Protože většina lidí si myslím opravdu využívá právě FRAPS. Jo a zkoušel jsi přepnout ve FRAPS zdroj zvuku na výstup z Windows či právě naopak ? Jinak pokud se nemýlím, tak FRAPS ukládá pouze nekomprimované video (AVI). Tj je potřeba mít opravdu rychlý PC (I když třeba u CS:S nebo HL2 to nebude zas tak horký) a disk v NTFS formátu...ono pár vteřin náhrátého videa leze do stovek MB dat... Osobně průběžně nahrávám právě FRAPSem scény z Battlefield 2142 a na disku mi to zabírá cca 50GB dat :D
)aguar (235)|12.9.2008 08:24
[QUOTE=noegoncz;160643]hele, možná je to blbost,ale zkus třeba mrknout po novějších driverech na zvukovku, nebo tak něco. Protože většina lidí si myslím opravdu využívá právě FRAPS. Jo a zkoušel jsi přepnout ve FRAPS zdroj zvuku na výstup z Windows či právě naopak ? Jinak pokud se nemýlím, tak FRAPS ukládá pouze nekomprimované video (AVI). Tj je potřeba mít opravdu rychlý PC (I když třeba u CS:S nebo HL2 to nebude zas tak horký) a disk v NTFS formátu...ono pár vteřin náhrátého videa leze do stovek MB dat... Osobně průběžně nahrávám právě FRAPSem scény z Battlefield 2142 a na disku mi to zabírá cca 50GB dat :D[/QUOTE]

Je to narocny na misto na HD s tim problem nemam. Potom to prevedu nebo smazu :)

Podivam se po tech driverech,ale co sem se tak dival po netu tak hodne lidi ma v "sound input" napsany what u hear. Ale ja tam mam default. Akorat nevim kde to zmenit.
fraps.JPG
)aguar (235)|12.9.2008 08:47
Tak sem zkusil snizit hlasitost primo ve hre a taky to nahrava v pohode. Na nic lepsiho sem neprisel. Budu to muset trochu vosolit na vezi abych neco slysel ve sluchatkach :D
Millisx (131)|12.9.2008 09:26
Já doporučím FastCapPro. Fungoval mi naprosto spolehlivě, dělal jsem s ním moje arcade game video. viz podpis.,Co jsem potřeboval jsem stihnul v 10denním trialu.
http://www.ejoystudio.com/
)aguar (235)|14.9.2008 20:49
[QUOTE=)aguar;160655]Tak sem zkusil snizit hlasitost primo ve hre a taky to nahrava v pohode. Na nic lepsiho sem neprisel. Budu to muset trochu vosolit na vezi abych neco slysel ve sluchatkach :D[/QUOTE]

Nekdo ma lepsi napad? Mam zkouset dal ruzny verze frapse? Ma to smysl? Vypada to ze kazda dela to samy.

btw: jak zmenim ten vstup? na tom obrazku.
Sikil79 (429)|14.9.2008 20:58
[QUOTE=)aguar;161203]btw: jak zmenim ten vstup? na tom obrazku.[/QUOTE]

Musíš ale zvolit možnost use Windows input a pro změnu restartovat FRAPS.
rec.jpg
)aguar (235)|14.9.2008 21:38
No tak sem to tak udelal,ale porad stejny. :(

Navic nemuzu ovladat u jakyhokoliv vstupu hlasitost.
ovladani hl.JPG
Sikil79 (429)|14.9.2008 21:47
A co ty ovladače? Máš nové? Zkus ještě otestovat zvuk v dxdiag.
)aguar (235)|14.9.2008 22:24
Tak se me to podarilo,ale zaznam je skoro na nule. viz obr.
hlasitost skoro na nule.JPG
Sikil79 (429)|14.9.2008 22:45
To máš nějaké zajímavé, že ti nejdou ovládat ostatní posuvníky. A co v panelu Realteku, tam by něco nešlo překonfigurovat?
)aguar (235)|14.9.2008 22:56
Tam je to uplne to samy. Taky to nejde ovladat.:notsure
re.JPG
Sikil79 (429)|14.9.2008 23:08
A k čemu je ta aktivace nahrávání datových proudů?
)aguar (235)|14.9.2008 23:11
Predtim sem to dal a kompl jel napred s hodne velkou odezvou az se skoro uplne sekl. Kdyz tak to jeste zkusim,ale az zitra.