reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Po startu některých her jen Black Screen

Merlin-alfa (49)|3.3.2009 17:42
Na svých XP jsem bez problémů fungoval a hry se pouštěli bez problémů, znenadání však nejde většina her pustit, po naběhnutí se ale nic nezobrazí, ani error (počítač nespadne). Nikde jsem podobný problém nevygooglil, moje xp jsou už dost zaprášené a nepomohla ani reinstalace ovladače grafiky a update na SP3.
Takto nefunkční hry:
Flatout 2
GTA 4
Trackmania Nations Forever
Asterix a obelix XXL
UT 2004
...
Funkční hry
Warcraft III
Alien Arena 2008
Earth 2160

Snad mi někdo poradí něco jiného než reinstal, díky ;-)
Sikil79 (429)|3.3.2009 18:08
Těžko říct.

1) Uveď konfiguraci + monitor?
2) Hry jsou origo?
3) Jaký požíváš firewall? (vysvětlím pak)
4) Jde black screen shodit pomocí ctrl + alt + del?
5) Nenatáhnul sis do PC nějaký vir?
6) Monitor je v black screenu zapnutý, nebo se přepne do pohotovostního režimu?
7) Máš aktualizovaný DirectX?
8) Odinstaloval jsi řádně staré drivery před aktualizací nových?

Možná mě ještě něco napadne.
Merlin-alfa (49)|3.3.2009 19:48
1) Uveď konfiguraci + monitor?
GF 6600, P4 northwood 2,66, 1gb RAM
2) Hry jsou origo?
UT 2004 a FO2 určitě
3) Jaký požíváš firewall? (vysvětlím pak)
GhostWall
4) Jde black screen shodit pomocí ctrl + alt + del?
Ano, nějaké ani nenaběhnou do FS, např u UT2004 se objeví tabulka a ta tam zůstane a procesor nic dál nedělá (nedělá po chvíli nic u žádné z uvedených)
5) Nenatáhnul sis do PC nějaký vir?
Netuším, ale dávám si pozor a zaplý avast je aktualizovaný
6) Monitor je v black screenu zapnutý, nebo se přepne do pohotovostního režimu?
Monitor běží dál
7) Máš aktualizovaný DirectX?
Ano
8) Odinstaloval jsi řádně staré drivery před aktualizací nových?
Ne

Nutno dodat že se to stalo jen tak a předtím vše fungovalo :notsure
Sikil79 (429)|5.3.2009 17:58
No tak zkus ty drivery. Odinstaluj, pročisti systém třeba CCleanerem nebo Drive Cleanerem a pak je nahoď znovu, nebo zkus starší verzi driverů.

Jo k tomu firewalu. Já požívám Online Armor, někdy mi třeba před spuštěním blokne hru a ptá se na povolení přístupu k internetu. To mě jen tak napadlo.
Merlin-alfa (49)|5.3.2009 18:38
Čistím a reinstaluju jak to jen jde ale nejde to, kdyby se někdo na tuhle otázku zeptal mě řek bych mu že je to DirectX nebo ovladačema od grafiky, protože jdou jen starší hry ale reistalace obouch nepomohla :notsure
Devil... (122)|5.3.2009 19:09
[QUOTE=Merlin-alfa;225717]Na svých XP jsem bez problémů fungoval a hry se pouštěli bez problémů, znenadání však nejde většina her pustit, po naběhnutí se ale nic nezobrazí, ani error (počítač nespadne). Nikde jsem podobný problém nevygooglil, moje xp jsou už dost zaprášené a nepomohla ani reinstalace ovladače grafiky a update na SP3.
Takto nefunkční hry:
Flatout 2
GTA 4
Trackmania Nations Forever
Asterix a obelix XXL
UT 2004
...
Funkční hry
Warcraft III
Alien Arena 2008
Earth 2160

Snad mi někdo poradí něco jiného než reinstal, díky ;-)[/QUOTE]
Jen dotaz.. to ti na te konfiguraci bezela GTA 4 hratelne??

Zkus odpojit Pc od netu (aby si nechytl nejakyho vejra) a povypinej ve spravci uloh co se da (Antivir, Firewall, Skype, ICQ, atd...proste vse co muzes k normalnimu provozu ozelet) a zkus ty hry co ti delaly problem at se da vyloucit ze to dela nejaky program.

Jinac posledni reseni uplne nova instalace Win, pokud to nemas extra zaflakane ruznymi programy instalaci mas za 4 hodky hotovou a urcite bude k dobru ...
Sikil79 (429)|5.3.2009 19:12
Zkus ještě některý z bodů obnovy.

[QUOTE=Devil...;226399]Jinac posledni reseni uplne nova instalace Win, pokud to nemas extra zaflakane ruznymi programy instalaci mas za 4 hodky hotovou a urcite bude k dobru ...[/QUOTE]

JJ naprostý souhlas.
Merlin-alfa (49)|7.3.2009 16:44
To už jsem zkoušel, běželo jen to co si žádá windows, a body obnovy nemám, asi to budu muset reinstalovat i když v mým případě to bude na dlouho. K tomu gta 4, ještě jsem ho nemohl vyzkoušet protože jsem ho naistaloval až po tej "chybě", ale jít by mělo, rozběhl jsem ho i na počítači co jsem stavěl s integrovanou grafikou kolem 10 obrázků - na X2 za 1500, 4GBram a 3200 integhrovaný s 512 pamětí