reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Jaky chladič preferujete ?

foxiq (5)|15.4.2010 01:13
Dobrý den, mám dotaz ohledně chladičů CPU. Vím že tohle je asi dost rozporuplné téma, ale i tak bych si rád vyslechl vaše rady a zkušenosti.

1) jaký materiál ? Hliník , měd´ ? případně kombinace základny s chladičem...
2) jaké je nej ložisko ventilátoru ? Keramicke, kluzne, hydrodynamicke, rifle bearing, long life
3) méně dulezite .....jake značce věříte... Arctic cooling, cooler master, thermaltake, xigmatek
16cmfan (2153)|15.4.2010 04:51
[quote=foxiq;368226]Dobrý den, mám dotaz ohledně chladičů CPU. Vím že tohle je asi dost rozporuplné téma, ale i tak bych si rád vyslechl vaše rady a zkušenosti.

1) jaký materiál ? Hliník , měd´ ? případně kombinace základny s chladičem...
2) jaké je nej ložisko ventilátoru ? Keramicke, kluzne, hydrodynamicke, rifle bearing, long life
3) méně dulezite .....jake značce věříte... Arctic cooling, cooler master, thermaltake, xigmatek[/quote]

1, je to jedno - dôležitý je návrh celého chladiča... proste viac medi, nieje automaticky voac adidas...
2, ťažko vyberať... klzné je asi z časového hľadiska (životnosti) natom najhoršie ale zo začiatku najtichšie, potom keramické je o trochu lepšie a tie ostatné sú asi technológie, ktoré používaju renomovaný výrobcovia(ale to vlastne všetky menované typy ložísk) - ide o kvalitu, takže značku
3, Veril som Arctic Cooling - v oblasti PC chladičov, mám Freezer 64Pro, ktorý mi na athlon x2 stačí, ale v prípade upgradu budem museť kúpiť nový. Gpu chladiče robia naopak skvelé a accelero je pojem, ktorý pozná každý... K Špičke patrí napr. zančka Noctua, Scythe, Coolermaster a ďalší

Na Vaše otázky existuje odpoveď aj na internete, stačí hľadať - je kopu recenzií... Nevieme, či máte záujem o konkr. chladič a chcete vybrať niečo kvalitné (a nevieme načo) alebo ste sa proste len chceli opýtať.
johny__g (6387)|15.4.2010 09:13
Jestli potřebuješ vybrat chladič, tak se ptáš úplně špatně. Začal bych asi takhle:

1) Jaký je procesor (TDP)?
2) Jaká je bedna (bude rozdíl mezi HTPC a bigtowerem)
3) Jaké jsou priority (výkon, ticho, obojí), počítá se s taktováním?
4) Kolik seš ochotný za chladič dát?

A pak můžeš začít řešit konstrukci, materiál, větrák, výrobce atd.
hawkeye9898 (818)|15.4.2010 21:02
johny__g to zhodnotil spravne..
primarne treba povedat co chces chladit a co uprednostnujes - ticho alebo vykon (da sa aj oboje ale to moze viac stat) a kolko si ochotny dat za chladic
foxiq (5)|16.4.2010 19:31
no napsal jsem chladic CPU uz na zacatku, skrin je Midi tower a ochoten jsem dát do 1000 kč, CPU INTEL Core 2 Quad Q9400 (2.66GHz)
16cmfan (2153)|16.4.2010 19:32
[quote=foxiq;368226]Dobrý den, mám dotaz ohledně chladičů CPU. Vím že tohle je asi dost rozporuplné téma, ale i tak bych si rád vyslechl vaše rady a zkušenosti.

1) jaký materiál ? Hliník , měd´ ? případně kombinace základny s chladičem...
2) jaké je nej ložisko ventilátoru ? Keramicke, kluzne, hydrodynamicke, rifle bearing, long life
3) méně dulezite .....jake značce věříte... Arctic cooling, cooler master, thermaltake, xigmatek[/quote]

[quote=foxiq;368603]no napsal jsem chladic CPU uz na zacatku, skrin je Midi tower a ochoten jsem dát do 1000 kč[/quote]

:notsure
xIndian (14)|10.5.2010 13:48
Já bych to viděl takto. Pokud nehodláš taktovat, stačí ti v podstatě jakýkoliv chladič s Heatpipe technologií. Jenom si musíš dát pozor, aby ti nekolidoval s nějakými součástkami na desce (chladič chipsetu, kondenzátory ap.) Já bych osobně doporučil chladiš Scythe Katana 3, který se pohybuje cenově kolem 500 Kč a za tuto cenu poskytne perfektní chlazení při velmi nízké hlučnosti. Osobně tento chladič mám na přetaktovaném C2Duo a nemohu si vynachválit (oproti předchozímu Arctic Coolingu je to vcelku podstatný rozdíl, zejména co se hluku týká).