reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

win 7 zkušební verze

marekpevný (347)|1.5.2012 10:03
Ahoj.dal jsem dohromady pc s použitých komponentů.Co se týče operačního systému chci tam koupit oem verzi win7 home 64bit.Nicméně rád bych to před zakoupením vyzkoušel.Nemá microsoft na stránkách třeba zkušebni plnou verzi win 7?třeba na 30 dní?nevíte náhodou?
astec (1823)|1.5.2012 10:15
Na stránkách MS není, bitovou verzi musí podporovat tvůj HW
hugostieglitz (907)|1.5.2012 14:01
zda tvůj hardware splnuje požadavky zjistíš když z ofic stránek microsoftu stáhneš program "Průvodce ověřením kompatibility "nevím zda je na jejich stránkách ještě win7 ale průvodce pro win8 tam je což by mělo stačit nebot win8 by měli jet na stejném "železe" jako win7
marekpevný (347)|2.5.2012 08:59
Ahoj.moje železo to určitě splnuje.jenom mě zajímá jestli není nějaká zkušební verze woken.
namátkově zdroj seasonic 500w.procesor amd x2 3000mhz.2*4gb corsair ddr3.
za 2. by mě zajímalo jestli máte někdo zkušenost s tímto obchodem
http://www.zlegalizuj.cz/legalizace-windows-7.html
popřípadě jakou?měl jsem zájem o win 7 home premium.Nízká cena ale co mě zarazili je popis produktu.prý to není klasická oem verze ale něco skoro jako retail cojž mi přišlo divný tak jsem jim napsal mail a odepsali mi toto:Dobrý den, děkujeme za Váš dotaz.

Jedná se o verzi pro jeden pc, notebook bez jakéhokoliv omezení.

Nejedná se o RETAIL krabicový typ software, ale jelikož se jedná již o software uvolněný na volném trhu, podmínky výrobce Vás nemusí zajímat, neboť jsou pro Vás již neuplatitelné (k licenčnímu vztahu mezi výrobcem a koncovým uživatelem v tomto případě již nedochází a Vy se tedy nemusíte řídit nesmyslnou prodejní polemikou).

Ustanovení § 14 autorského zákona (č. 121/2000 Sb.) uvádí, že „prvním prodejem nebo jiným prvním převodem vlastnického práva k originálu nebo k rozmnoženině díla v hmotné podobě, který byl uskutečněn autorem nebo s jeho souhlasem na území členského státu Evropských společenství nebo jiné smluvní strany Dohody o Evropském hospodářském prostoru, je ve vztahu k takovému originálu nebo rozmnoženině díla právo autora na rozšiřování pro území Evropských společenství a ostatních smluvních stran Dohody o Evropském hospodářském prostoru vyčerpáno“.
Není to nějakej podvod?
marekpevný (347)|2.5.2012 09:01
prostě mi tam tvrdili že se to chová stejně jako retail systém.Prý to mohu nainstalovat i na jiné pc.jedinej problém nastane kdyby jste to chtěli zaregistrovat ze dvou pc zároven.
zsdx (2098)|2.5.2012 11:46
Win 7 nainstalovane z libovolneho media BEZ zadani Product Key = 30 dni trial. Takze si DVD v klidu opatri vicemene libovolnou cestou.
r34ktor (7477)|2.5.2012 13:01
[quote=mirekd;501768]by mě zajímalo jestli máte někdo zkušenost s tímto obchodem
http://www.zlegalizuj.cz/legalizace-windows-7.html
popřípadě jakou?měl jsem zájem o win 7 home premium.Nízká cena ale co mě zarazili je popis produktu.prý to není klasická oem verze ale něco skoro jako retail cojž mi přišlo divný tak jsem jim napsal mail a odepsali mi toto:Dobrý den, děkujeme za Váš dotaz.

Jedná se o verzi pro jeden pc, notebook bez jakéhokoliv omezení.

[SPOILER]Nejedná se o RETAIL krabicový typ software, ale jelikož se jedná již o software uvolněný na volném trhu, podmínky výrobce Vás nemusí zajímat, neboť jsou pro Vás již neuplatitelné (k licenčnímu vztahu mezi výrobcem a koncovým uživatelem v tomto případě již nedochází a Vy se tedy nemusíte řídit nesmyslnou prodejní polemikou).

Ustanovení § 14 autorského zákona (č. 121/2000 Sb.) uvádí, že „prvním prodejem nebo jiným prvním převodem vlastnického práva k originálu nebo k rozmnoženině díla v hmotné podobě, který byl uskutečněn autorem nebo s jeho souhlasem na území členského státu Evropských společenství nebo jiné smluvní strany Dohody o Evropském hospodářském prostoru, je ve vztahu k takovému originálu nebo rozmnoženině díla právo autora na rozšiřování pro území Evropských společenství a ostatních smluvních stran Dohody o Evropském hospodářském prostoru vyčerpáno“.[/SPOILER]
Není to nějakej podvod?[/quote]
Podle popisu nejde o legální Windows (OEM Dell = licence je dle podmínek Microsoftu platná pouze při koupi s PC Dell).

Možnosti nákupu legální verze jsou tři:
OEM - vázaná na desku, musí být na faktuře minimálně s těmito komponentami - CPU, deska, HDD, RAM, case, zdroj
OEM (legalizační verze) - vázána na desku, na které je poprvé aktivována; možno koupit samostatně, obsahuje obě instalační média (32-bit i 64-bit)
krabicová verze - možno libovolně přenášet na nový HW, samostatná koupě, technická podpora přímo od Microsoftu, obsahuje obě instalační média (32-bit i 64-bit)
TimonJunior (5)|2.5.2012 13:17
Ustanovení § 14 autorského zákona (č. 121/2000 Sb.) = Usedsoftware = Durch das Urteil des Bundesgerichtshofs wurde der Verkauf von OEM-Versionen und DSP-Versionen ohne zugehörige Hardware erlaubt. Daher dürfen Sie diese Lizenz auf jedem xbeliebigem Rechner einsetzen. Dies ist im Bundesgerichtshof Urteil vom 06.07.2000 - I ZR 244/97 auch eindeutig dokumentiert.

Auf jedem neuen oder gebrauchten PC oder Notebook, egal ob Marken-PC oder Eigenbau, installierbar.

Strojový překlad:

Rozsudek federálního soudu; je prodej OEM verzí a verzí DSP dovoleno bez souvisejícího hardwaru. Proto můžete použít tuto licenci na jakémkoliv počítačovém sestavě. To je v Svazové rozsudku Soudního dvora ze dne 07/06/2000 - I ZR 244/97 také jasně zdokumentováno.

Každý nový nebo použitý počítač nebo notebook, ať už značkové PC nebo domácí, může být instalován.
r34ktor (7477)|2.5.2012 13:22
Jak souvisí rozhodnutí německého soudu se situací u nás?
TimonJunior (5)|2.5.2012 13:30
[quote=r34ktor;501783]Jak souvisí rozhodnutí německého soudu se situací u nás?[/quote]

Platí v EU, stačí si jej přečíst.

následně vznikla směrnice EU: http://eur-lex.europa.eu/LexUriServ/LexUriServ.do?uri=DD:17:01:32001L0029:CS:PDF
r34ktor (7477)|2.5.2012 13:40
Směrnice je pouze doporučení, kterým se členské státy mohou, ale nemusí řídit.

Takže by mě zajímal spíše odkaz na odpovídající pasáž českého autorského zákona, popř. pravomocné rozhodnutí českého soudu v otázce dané problematiky.
TimonJunior (5)|2.5.2012 13:47
S tím s Vámi souhlasím, bohužel nic obdobného v ČR asi zatím nebylo, nevím.

Zajímavost: http://www.novinky.cz/internet-a-pc/266442-microsoft-nesmi-prodavat-konzoli-xbox-ani-windows-7-rozhodl-nemecky-soud.html?ref=stalo-se
marekpevný (347)|2.5.2012 13:59
pánové přiznám se že mi ani tak nejde o nějaký paragrafy.Jde mi oto aby mi systém fungoval,stahoval aktualizace-prostě běžel tak jak má.nějaký paragrafy neřeším protože pc mám na doma a ne k podnikatelským učelům.jsem odpůrcem všelijakých cracknutých systémů ale na druhou stranu zase nechci vysolit 6000kč za krabicovou verzy.to už je vcelku hodně.tak co myslítedají se zato dát ty prychy nebo raději ne??
TimonJunior (5)|2.5.2012 14:07
Pak za zkoušku nic nedáš, jedná se o e-shop, takže můžeš i rozbalené zboží do 14 dní bez udání důvodu vrátit:

"(7) Byla-li smlouva uzavřena při použití prostředků komunikace na dálku, má spotřebitel právo od smlouvy odstoupit bez uvedení důvodu a bez jakékoliv sankce do 14 dnů od převzetí plnění."

V případě, že tak učiníš, sděl nám výsledek :)
marekpevný (347)|2.5.2012 14:10
o.k.jestli do toho půjdu tak se určitě podělím o informace.
r34ktor (7477)|2.5.2012 14:34
[quote=TimonJunior;501789]S tím s Vámi souhlasím, bohužel nic obdobného v ČR asi zatím nebylo, nevím.[/quote]
Ano, výklady jsou různé a problematika komplikovaná. Každopádně by to byl dobrý námět na investigativní článek do SHW. Názor odpovědných osob z Microsoftu a právníků zabývajících se autorským právem by byl určitě zajímavý.

[quote=mirekd;501792]pánové přiznám se že mi ani tak nejde o nějaký paragrafy.Jde mi oto aby mi systém fungoval,stahoval aktualizace-prostě běžel tak jak má.nějaký paragrafy neřeším protože pc mám na doma a ne k podnikatelským učelům.jsem odpůrcem všelijakých cracknutých systémů ale na druhou stranu zase nechci vysolit 6000kč za krabicovou verzy.[/quote]
Pro domácí použití bohatě stačí edice Home Premimum. Krabicová přijde na cca 4200 Kč, legalizační 2800 Kč. Jestli ti to přijde moc v porovnání s 2199 Kč za verzi s neprůhlednou licencí, nechám na tobě.

[quote=TimonJunior;501794]Pak za zkoušku nic nedáš, jedná se o e-shop, takže můžeš i rozbalené zboží do 14 dní bez udání důvodu vrátit:

"(7) Byla-li smlouva uzavřena při použití prostředků komunikace na dálku, má spotřebitel právo od smlouvy odstoupit bez uvedení důvodu a bez jakékoliv sankce do 14 dnů od převzetí plnění."
[/quote]
Zde si dovolím upozornit na výjimku, týkající se audiovizuálních nosičů a SW - vrátil je lze, ale pouze v nepoškozeném (rozuměj nerozbaleném) stavu.