reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Zvuková karta.Ovladače nejdou nainstalovat

Datelwoody2 (9)|17.9.2008 20:29
Zdravím ,Koupil jsem si new pc se základní deskou P5Q-E

http://www.alfacomp.cz/php/product.php?eid=105140006000000IDC&Search=P5Q%20E&SearchTypNainstaloval jsem všechny ovladače ale od zvukovky mi nejdou píše to

" Vyžaduje se ovladač HDA audio sběrnice ,ale nebyl nalezen? Vubec nevím proč to nefacha?


NA OBRÁZKU JSEM NAZNAČIL KDE JSEM TO ZAPOJIL MĚLO BY TO BÝT DOBŘE ALE JEN PRO KONTROLU.:idea:idea:idea:idea:idea:idea:idea:idea
llllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllll.JPG
husky14 (4214)|17.9.2008 20:37
Cos do toho konektoru připojil? Ten konektor je imho pro připojení předního audia....
Datelwoody2 (9)|17.9.2008 21:02
[QUOTE=husky14;162061]Cos do toho konektoru připojil? Ten konektor je imho pro připojení předního audia....[/QUOTE]

No tyto jine jsem jako nenasel a a zvukovka je integrovane psali ale kde to nejak nevím?


Fotka je nekvalitní ale je to Ac´97 a druhe HD audio skoušel jsem obě?
DSC00024.JPG
johny__g (6387)|17.9.2008 21:13
1) Možná bys mohl zmínit jaký máš OS.

2) Když dáš CD od desky do mechaniky, tak by ti to mělo nabídnout automatickou instalaci potřebných driverů, systém si už sám nainstaluje co je potřeba (doufám, takhle to snad funguje u všech nových desek). Zkoušel jsi to tak?

3) Pokud nefunguje výše popsané, stáhni nejnovější ovladače ze stránek výrobce.

4) Ten kabel vypoj a repráky připoj na zadní výstupy. Až to zprovozníš můžeš si hrát s předníma výstupama (potřebuješ je vůbec?)

5) A zkus psát jako člověk, ta čeština je hrozná.
Datelwoody2 (9)|17.9.2008 21:24
[QUOTE=johny__g;162089]1) Možná bys mohl zmínit jaký máš OS.

2) Když dáš CD od desky do mechaniky, tak by ti to mělo nabídnout automatickou instalaci potřebných driverů, systém si už sám nainstaluje co je potřeba (doufám, takhle to snad funguje u všech nových desek). Zkoušel jsi to tak?

3) Pokud nefunguje výše popsané, stáhni nejnovější ovladače ze stránek výrobce.

4) Ten kabel vypoj a repráky připoj na zadní výstupy. Až to zprovozníš můžeš si hrát s předníma výstupama (potřebuješ je vůbec?)

5) A zkus psát jako člověk, ta čeština je hrozná.[/QUOTE]

1)Windows Xp
2) Dal jsem instalaci automaticky ale jak spustím Cd znova je tam ukázáno u všeho upload a u Audio je Not instaled.
3)Když je integrovaná tak to nikde nepotřebuje připojit?Proč to teda píše tu chybu?
4)Tak se stane
5)Zkouším to :)
trodas (1753)|17.9.2008 21:26
HD audio vyzaduje jeden upgrade a jeden patch systemu. Nedavno jsem tohle resil kdyz kamos chtel na HP Compax Presario V6314EA nainstalovat Windows 2000 SP4. Byl to porod. Musis cirka 56MB updatem updatnout OS a pak jeste pridat jeden patch a pak se konecne to HD audio chytlo...

Tyhle patche a updaty jsou na strankach vyrobce - ale je dobry nam PRESNE rici jaky OS tam strkas (treba XP SP 1.0a nebo Win2k SP3), jinak ti nemuzeme nez obecne doporucit co mas delat.

Zprovoznit to pujde, neboj, ale dej vic informaci.



PS. tak uz vidim ze pises XP, predesel jsi me, ale jeste jaky SP...? Zadny, 1, 1.0a, 2, 3...? HD audio neni jen tak :) Widle s tim delaj problemy, jako kdyby slo o... :)


PS2. neni integrovana zvukovka vypla v biosu?
Datelwoody2 (9)|17.9.2008 21:33
[QUOTE=trodas;162094]HD audio vyzaduje jeden upgrade a jeden patch systemu. Nedavno jsem tohle resil kdyz kamos chtel na HP Compax Presario V6314EA nainstalovat Windows 2000 SP4. Byl to porod. Musis cirka 56MB updatem updatnout OS a pak jeste pridat jeden patch a pak se konecne to HD audio chytlo...

Tyhle patche a updaty jsou na strankach vyrobce - ale je dobry nam PRESNE rici jaky OS tam strkas (treba XP SP 1.0a nebo Win2k SP3), jinak ti nemuzeme nez obecne doporucit co mas delat.

Zprovoznit to pujde, neboj, ale dej vic informaci.



PS. tak uz vidim ze pises XP, predesel jsi me, ale jeste jaky SP...? Zadny, 1, 1.0a, 2, 3...? HD audio neni jen tak :) Widle s tim delaj problemy, jako kdyby slo o... :)


PS2. neni integrovana zvukovka vypla v biosu?[/QUOTE]

Windows profesional xp ale tu verzi tuším 1.0.Ale jako stim HD ja to nemusím mít jen ať mi jde zvuk jelikož i když spustím hru napiše to že nelze jelikož neni zvuk a když chci pustit muziku je to přesnější a napíše to" Nebyl nalezen žádný zvukovy hardware?:(
r34ktor (7477)|17.9.2008 21:44
[QUOTE=Datelwoody2;162099]Windows profesional xp ale tu verzi tuším 1.0.[/QUOTE]
Tušit nestačí. Potřebujeme to přesně. Zjistíš to pomocí příkazu Start ? Spustit ? winver.

[QUOTE=Datelwoody2;162099]Ale jako stim HD ja to nemusím mít jen ať mi jde zvuk jelikož i když spustím hru napiše to že nelze jelikož neni zvuk a když chci pustit muziku je to přesnější a napíše to" Nebyl nalezen žádný zvukovy hardware?:([/QUOTE]
Bez ovladače to holt nepůjde. ;)
Datelwoody2 (9)|17.9.2008 22:03
Takže je to 5.1 verze windows xp profesional.Tak jsem zvědav co se na tom teda bude muset spáchat?:confused::confused:
r34ktor (7477)|17.9.2008 22:12
[QUOTE=Datelwoody2;162127]Takže je to 5.1 verze windows xp profesional.[/QUOTE]
Je třeba to opsat celé. Vypadá to např. takto: Verze 5.1 (sestavení 2600.xpsp1.020828-1920 : Service Pack 1).
Datelwoody2 (9)|17.9.2008 22:27
[QUOTE=r34ktor;162131]Je třeba to opsat celé. Vypadá to např. takto: Verze 5.1 (sestavení 2600.xpsp1.020828-1920 : Service Pack 1).[/QU

Komplet : Verze 5.1 (sestavení 2600.xpclient.010817-1148)
r34ktor (7477)|17.9.2008 23:11
Ze všeho nejdříve bych aplikoval nejnovější Service Pack.
trodas (1753)|17.9.2008 23:44
To nemusi byt nezbytne nutne (ozyvaji se me saptne zkusenosti s SP2 ... a omezenim P2P a konexi atd), uplne staci zkontrolovat bios jestli je zvukovka zapnuta a jestli ma nainstalovane HD Audio patche do Win pro jeho verzi a je to :)
Datelwoody2 (9)|18.9.2008 06:59
Díval jsem se do těch biosu je to tam zaple (hight audio enable) tak nechapu proč při pokusu o instalaci ovladačů na Zvuk mi to napíše " Vyžaduje se ovladač HDA audio sběrnice ,ale nebyl nalezen" a když si chci pustit pisničky napíše to že nebyl nalezen zvukovy hardware.
Dojigiri (1629)|18.9.2008 13:02
[QUOTE=Datelwoody2;162080]Fotka je nekvalitní ale je to Ac´97 a druhe HD audio skoušel jsem obě?[/QUOTE]

Můžeš tam připojit kterej chceš (radím spíš HD Audio pokud máš oba) ale musíš to pak taky odpovídajícím způsobem nastavit v biosu (deska to sama nepozná, někde v biosu pod Integrated components nebo tak něco hledej Front panel a budou tam volby AC97 nebo HD audio, musí to bejt přepnutý podle toho kterej konektor použiješ).

Pozn. při přepnutí v biosu z jedný položky na jinou je někdy nutný přeinstalovat ovladače integrovaný zvukovky (alespoň u obou mých desek to tak je).
Datelwoody2 (9)|18.9.2008 14:24
[QUOTE=trodas;162149]To nemusi byt nezbytne nutne (ozyvaji se me saptne zkusenosti s SP2 ... a omezenim P2P a konexi atd), uplne staci zkontrolovat bios jestli je zvukovka zapnuta a jestli ma nainstalovane HD Audio patche do Win pro jeho verzi a je to :)[/QUV biosu jsem jen zjistli že je zapla ale že ma nějake patche to tam neni a jake by jsem měl stahnou zakladka je nahoře v mém uvodu.
robky (3195)|18.9.2008 22:52
Skúsil by som manuálnu inštaláciu ovládačov - tzn. vložiť CD od dosky, zvoliť v správcovi zariadení aktualizovať ovládač a vybrať voľbu Inštalovať zo zoznamu alebo z určeného umiestnenia a v nasledujúcom kroku prehľadať CD. Niekde tam ten HDaudio driver musí byť
pcmaker (354)|19.9.2008 19:40
Pro instalaci ovladače pro High Definition Audio (HD Audio) zvukovou kartu, která se používá prakticky na všech nových základních deskách (nejčastěji čip Realtek, ADI ) do Windows XP SP2 musíte mít nainstalovanou záplatu pro HD Audio KB888111. Někdy ovladač pro zvukovou kartu záplatu obsahuje a automaticky jí nainstaluje, ale není to pravidlem - proto ji zkuste nainstalovat.

Je tady
http://www.alfacomp.cz/epodpora/kb888111.zip
RuLich (13)|22.9.2008 05:34
Ještě jsi nenapsal jakou máš grafiku, pokud ATI, tak ta vyžaduje nainstalovat svoje vlastní zvukové ovladače "Audio Device on High definition Audio Bus" konkrétně: ATI HDMI Audio Device ale pozo v pořadí nejprve ATI a pak zvukovka, takže pokud je to tak že máš ATInu tak všechny ovladače odinstalovat vyčisti registr a postupuj viz. výše.