reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Middle/Big do 1800 Kč?

m1ch3l (134)|12.10.2009 21:14
Poradíte nějakou case do 1800 Kč?Jedná se mi hlavně o dobrou konstrukci...
Belbas (362)|12.10.2009 21:36
m1ch3l (134)|12.10.2009 22:01
Líbí se mi Cooler Master Dominator CM 690 KKN1 až na tu díru v bočnici...
Belbas (362)|12.10.2009 22:06
Jn ale to už si nevybereš teď to má skoro každá skříň. Neboli: Čím víc dír tím víc Cooler Master...
kevin00 (10238)|12.10.2009 22:11
[quote=m1ch3l;302084]Líbí se mi Cooler Master Dominator CM 690 KKN1 až na tu díru v bočnici...[/quote]

A co CM Sileo ? V základu máš i case odhlučněn.

m1ch3l (134)|12.10.2009 22:18
[quote=kevin00;302094]A co CM Sileo ? V základu máš i case odhlučněn.[/quote]

Hmmm...asi mám nového favorita...to odhlučnění se mi líbí...
Logout (4018)|12.10.2009 22:32
Ještě do výběru bych zařadil chieftec, ale vypadá, že levný skříně od něj se přestaly prodávat. A pak, jestli chceš větší skříň, tak úplně blbá neni
http://interlink.tsbohemia.cz/default.asp?cls=stoitem&stiid=88954
byť coolermastery jsou bytelnější a tím míň náchylný k vybracím. Zas je větší a jestli seš fanda do průhlednejch bočnic (mě je to třeba šumák :-))
kevin00 (10238)|12.10.2009 22:45
Osobně bych Thermaltake nevolil. Poslední dobou mi přijdou case od nic dosti papírové a ne moc dobře zpracované.
m1ch3l (134)|12.10.2009 22:49
Pořád mi příjde Sileo lepší...
Logout (4018)|12.10.2009 23:30
Kevin00: mam jednu Thermaltake doma, takže mi povídej. Ale zas je to za ty peníze velká skříň, oproti sileu hafo místa a váha 9,4Kg ujde - papír to neni (byť je vidět, že CM váží +- stejně a je menší, takže CM bytelnější je). A pro toho kdo nešahá na disky je má líp orientovaný, takže nebráněj přednímu ventilátoru.
Asi bych se rozhodoval podle sestavy - nějakou menší grafiku bych dával do silea, 5870 by už byla asi lepší do týdle skříně....
m1ch3l (134)|13.10.2009 18:30
a pokudy by to bylo +- 1800 bez DpH?Už seženem nějakej lepší BIG?
Logout (4018)|13.10.2009 19:20
No "lepší" ne, ale dobrý sou chieftecy, za tudle cenu už seženeš třeba:
http://interlink.tsbohemia.cz/default.asp?cls=stoitem&stiid=61066
a ještě o něco dráž (ta by snad se dala sehnat o fous levnějc než tady)
http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=58334
czhunter (775)|13.10.2009 19:27
Lancool K58 ... bigtower to sice není, ale zato made by Lian-Li.
hihotek (32)|13.10.2009 19:47
nebo Lancool K56 kdyby už byl sakra dostupný
dzandra (1368)|14.10.2009 12:40
[quote=czhunter;302388]Lancool K58 ... bigtower to sice není, ale zato made by Lian-Li.[/quote]

Můžu doporučit. Místa hafo 2x
m1ch3l (134)|14.10.2009 20:13
[quote=dzandra;302564]Můžu doporučit. Místa hafo 2x[/quote]

Přemýšlin nad tímto casem,který se mě líbí jak cenou tak zpracováním...jen sem se bál místa trochu...
dzandra (1368)|14.10.2009 22:12
Já myslím že tím Lancool K58 rozhodně nešlápeneš vedle. Naposledy jsem ji používal a je velmi tichá, vzhledem k tomu, že z vrchu není úplně uzavřená. Navíc bez problému se tam vlezla ati vaporx. Umístění zdroje dole taky není na škodu. Vůbec jeden z nejhečích kusů co jsem měl v ruce.
m1ch3l (134)|14.10.2009 22:18
[quote=dzandra;302818]Já myslím že tím Lancool K58 rozhodně nešlápeneš vedle. Naposledy jsem ji používal a je velmi tichá, vzhledem k tomu, že z vrchu není úplně uzavřená. Navíc bez problému se tam vlezla ati vaporx. Umístění zdroje dole taky není na škodu. Vůbec jeden z nejhečích kusů co jsem měl v ruce.[/quote]HD58** se tam teda taky vejde v poho ne?
kevin00 (10238)|14.10.2009 22:31
[quote=m1ch3l;302820]HD58** se tam teda taky vejde v poho ne?[/quote]

ATI Radeon HD 5870 má délku 28 cm, takže by se tam měla vejít. Zbyde Ti cca 1 cm prostoru mezi graf. kartou a košem na HDD. ATI Radeon HD 5850 má délku 24 cm, ale nap. konektory má vzadu. I tak by se tam měla vejít. Takže by jsi problém neměl mít.

Specifikace výrobce
k60-28.jpg
dzandra (1368)|15.10.2009 13:09
https://www.svethardware.cz/forum/showthread.php?t=17103&page=57


Tady mám fotku té skříně, když už je osazená. Sice tam mám špatně ramky, ale to už kevin00 upozornil.
m1ch3l (134)|15.10.2009 16:17
Ok beru tu LaNcool na 90%
hawkeye9898 (818)|15.10.2009 21:37
este by som sa pozrel na Antec 300
http://www.alza.cz/antec-three-hundred-ultimate-gamer-d105177.htm

a coolermaster scout
http://www.alza.cz/cm-storm-scout-d120489.htm

ak neboli spomenute este :)
Logout (4018)|15.10.2009 22:27
Three hundred je imho o třídu za všema casema co tu zazněly (už jen váha 7,2 kG, podobně váží gladiátor, co sem dostal tady na Swh za kredity a je to papír - evidentně jen 0.7 plech) - ona je to koneckonců hodně podobná skříň. Za tu cenu rozhodně nebrat.

A scout - co je na něm lepšího než na CM dominatoru nebo tý lancool, kterej sou levnější, větší a osvědčenej, že se vyplatí připlácet si?
CM scout je imho spíš kolotočařina s hafo ne moc dobrejch ale hlavně podsvětlenejch větrácích s rádobycool chlazenim, než dobrá skříň.
(btw. od jejích rozměrů je třeba odečíst ještě to držadlo nahoře)
hawkeye9898 (818)|15.10.2009 23:34
ja som dal sem len alternativy kedze este neni rozhodnuty na 100%

myslim si ze tieto bedne maju lepsie chladenie ako lancool,ale to si myslim z popisu,osobnu skusenost nemam
Logout (4018)|16.10.2009 12:12
three hundred má podobnou koncepci chlazení jako větší, bytelnější a přitom stejně drahej dominátor. Tak proč ji?

A scout neni skříň, to je jedna velká díra - přičemž se ukazuje, že pro efektivní chlazení je přinejmenším srovnatelný řešení tunel (tzn díry jen u outtake a intake větráků), než řešeto
(díry všude kam se podíváš).

- najít srovnatelný a věrohodný testy je vcelku problém, ale třeba three hunder tady dost propadla:
https://www.svethardware.cz/recenze-cooler-master-cm-690-ventilator-kam-se-podivam/22569-3
....když ji srovnám s jiným coolermasterem
https://www.svethardware.cz/recenze-cooler-master-cm-690-ventilator-kam-se-podivam/22569-3
a nepřekoná ani "blbýho centuriona"
https://www.svethardware.cz/recenze-antec-three-hundred-herni-low-end/24310-3
hawkeye9898 (818)|16.10.2009 18:13
[quote=Logout;303343]three hundred má podobnou koncepci chlazení jako větší, bytelnější a přitom stejně drahej dominátor. Tak proč ji?

A scout neni skříň, to je jedna velká díra - přičemž se ukazuje, že pro efektivní chlazení je přinejmenším srovnatelný řešení tunel (tzn díry jen u outtake a intake větráků), než řešeto
(díry všude kam se podíváš).

- najít srovnatelný a věrohodný testy je vcelku problém, ale třeba three hunder tady dost propadla:
https://www.svethardware.cz/recenze-cooler-master-cm-690-ventilator-kam-se-podivam/22569-3
....když ji srovnám s jiným coolermasterem
https://www.svethardware.cz/recenze-cooler-master-cm-690-ventilator-kam-se-podivam/22569-3
a nepřekoná ani "blbýho centuriona"
https://www.svethardware.cz/recenze-antec-three-hundred-herni-low-end/24310-3[/quote]


len aby sme si to ujasnili hned na zaciatku, nejdem sa tu hadat ani dotahovat
ale three hundred ma inak postavene chladenie,viac ventilatorov (lepsia konfigurovatelnost) + 14cm fan navyse..
nic nikomu nenutim aby si hned s tym nezacal...len som dal alternativu na pozretie.
Logout (4018)|16.10.2009 19:23
* Three hundred má větší modularitu větráků? Než třeba dominátor? Jo - má vepředu připravenou pozici pro dva větráky oproti jedný na dominatoru (přidělat tam ale druhej větrák taky neni žádnej problém). Jinak má dominátor pozic pro ventilátory víc snad všude (na spodku na boku, i nahoře). Viděl jsi vůbec toho dominatora? A pokud by Ti na dominátoru těch děr beylo moc, tak ta lancool je na tom stejně, až na ty díry v boku a ve spodku. Jinak jsou to všechno skříně s perforovanym čelem, zdrojem dole a outtake větrákama nahoře a vzadu nahoře. Tak jaksi nechápu, jakouže to ta 300 má jinou koncepci chlazení....

* Ano, dostaneš místo jednoho 120mm 140mm větrák (kterej stejně většina lidí mění za lepší). Ale zaplatíš za to tím, že místo solidní bytelný a velký skříně máš malou papírovou (max 0.7 plech) skříň svejma možnostna (např. kabelmanagmentem, šířkou,...) jasně bez ambicí na jakoukoli vyšší kategorii než lowend.

Jinak s tim nabízenim alternativ - ano má smysl nabídnout alternativu. Ale ono když nabídneš alternativu, tak to znamená že ji doporučuješ. A když doporučuješ za v podstatě stejný peníze o dost horší skříň, tak se nediv, že Tě někdo trochu poupraví...
hawkeye9898 (818)|16.10.2009 19:42
[quote=Logout;303457]* Three hundred má větší modularitu větráků? Než třeba dominátor? Jo - má vepředu připravenou pozici pro dva větráky oproti jedný na dominatoru (přidělat tam ale druhej větrák taky neni žádnej problém). Jinak má dominátor pozic pro ventilátory víc snad všude (na spodku na boku, i nahoře). Viděl jsi vůbec toho dominatora? A pokud by Ti na dominátoru těch děr beylo moc, tak ta lancool je na tom stejně, až na ty díry v boku a ve spodku. Jinak jsou to všechno skříně s perforovanym čelem, zdrojem dole a outtake větrákama nahoře a vzadu nahoře. Tak jaksi nechápu, jakouže to ta 300 má jinou koncepci chlazení....

* Ano, dostaneš místo jednoho 120mm 140mm větrák (kterej stejně většina lidí mění za lepší). Ale zaplatíš za to tím, že místo solidní bytelný a velký skříně máš malou papírovou (max 0.7 plech) skříň svejma možnostna (např. kabelmanagmentem, šířkou,...) jasně bez ambicí na jakoukoli vyšší kategorii než lowend.

Jinak s tim nabízenim alternativ - ano má smysl nabídnout alternativu. Ale ono když nabídneš alternativu, tak to znamená že ji doporučuješ. A když doporučuješ za v podstatě stejný peníze o dost horší skříň, tak se nediv, že Tě někdo trochu poupraví...[/quote]

ty si vzdy tusim nieco najdes...ide si kupovat audi a ja ti poviem logout pozri sa aj na bmw a mercedes ze ako vyzeraju...to ti doporucujem? akoze ok idem zase prec...tam kde si ty sa neda diskutovat

sorry za moje alternativy...pls zmazat moje prispevky a nechat tu len to co pan velky logout doporuci
Logout (4018)|16.10.2009 20:48
Hele, zkus se zamyslet nad tím, že tady spousta lidí nabídlo skříň a neřek sem proti nim nic. Jen tys nabídl skříně, který jsou IMHO o dost horší volba než co tady zazněly.
Tak jsem to napsal a podpořil argumentama (shrnutý sou dole).
Jestli s těma argumentama nesouhlasíš, tak se o nich můžem v poho bavit - od toho je diskuse. Prosím ale o diskuzi nad argumentama a ne osobní invektivy.

Jediný Tvoje argumenty byly, že dostaneš navíc 14cm větrák a prý "jiná koncepce chlazení". Když jsem ukázal, že koncepce chlazení 300 je v podstatě identická se skříněma, který tady zazněly, tak Ti zbyl v podstatě jedinej argument 14cm větrák, oproti všem nevýhodám, který jsem výše vypsal a proti kterejm si nic nenamít. Když psal, že z popisu SE TI ZDÁ, že maj lepší chlazení, tak další muj post byl čistě odkaz na testy, kde se ukazuje, že to tak není. Poté už jsi psal zbytečně osobní invektivy.

Ono mě vůbec nejde o prosazení mýho názoru. Jde mi o to, aby si člověk, kterej se přišel poradit, si odnes dobrou skříň. A je mi úplně jedno, jestli to bude Chieftec nebo TT, kterej sem navrhoval já (a i jsem jestli si zaskroluješ uznal, že to neni úplně bezproblémová volba), nebo Lancool či Dominator, který navrhovali jiný lidi.

---

Jinak k věci. Ono kdybys navrhoval proti audi mercedes a bmw, tak nic proti mít nebudu. Taky tady zaznělo x skříní, který jsou "podobně dobrý". Ale tys prostě nabídnul škodovku (nebo max volkswagen) za cenu prémiový značky... To je to, co se Ti celou dobu snažim říct. Důvody, proč to nejso prémiovka:

- velikost (je prostě malá a úzká)
- síla materiálu (a teda náchylnost k vibracím): 0.7 plech je u takovýdle skříně prostě neomluvitelnej
- absence jakýhokoli kabelmanagmentu
- výstupy (absence jak eSata, tak firewire)
- větráky nejdou připojit do desky
- pouze šroubková montáž disků a karet
- absence většího množství 5,25" šachet, tzn. omezená možnost používat boxy na disky
....prostě je to skříň byť s kvalitnim základem, tak ošizená na všech stranách.

Prosím, jestli budeš na tendle příspěvek reagovat, tak prosím věcně - tzn. napiš proč myslíš, že v některym z tědle bodů nemám pravdu. Nebo jaká je výhoda 300 oproti dominátoru nebo lancool. Nebo jestli jseš toho názoru, že 14cm větrák vyváží všechny tydle nevýhody. Na další osobní invektivy už reagovat nebudu.
hawkeye9898 (818)|17.10.2009 11:45
1. zaujimave ze kevin00 tiez dal alternativu antec three hundred a proti tomu si nepovedal ani slovo, samozrejme ze napisem to ja a zase sa tu do mna pustis jak doberman. zaujiamve...

2. podla vsetkeho m1ch3l neni vobec rozhodnuty ktoru ma zobrat, preto som sem napisal dalsie alternativy - nie doporucenia atd,takze tak.

k tomu chladeniu->
lancool:
- 1x 140mm (vpredu, 1000 rpm)
- 1x 120mm (vzadu, 1500 rpm)
- 2x 140mm (navrchu, voliteľne)

antec three hundred
- 1x 140mm (navrchu 700 - 1500 rpm)
- 1x 120mm (vzadu, 1200 - 1600 rpm)
- 2x 120mm (vpredu,volitelne)
- 1x 120mm (v bočnici, voliteľne)

CM scout
1 x 140mm (vpredu)
1 x 140mm (hore)
1 x 120mm (vzadu)
1 x akrylové okno s podporou pro dva 120 x 120 mm ventilátory (naboku)

tak mi teraz povedz ze ma lancool najlepsie chladenie.
tvoj argument pre 14cm fan zrazu pada, lebo lancool ma v predu 14cm fan a hore ma pozicie pre dalsie 2x14cm cize to co tu omielas o 14cm fan nema zmysel kedze lancool je postavena na chladeni cez 14cm fan

to len k tomu.

co sa tyka I/O panelov lancool a three hundred su totozne, pozice takmer to iste
chladenie podla mna antec lepsie, plech lancool lepsie...podla mna min. rovnake skrine s tym ze lepsie chladenie ma antec.

nech sem napisem hocijake argumenty alebo recenzie viem ze teba ja nepresvedcim..svedci o tom aj bod c1. BTW: stale nedoporucujem antec ani CM nad lancool, boli to len dalsie alternativy.
proste na kevina si ohladom antec ani nezareagoval na mna hned atd..

nema zmysel s tebou diskutovat, lebo moj 1 post ktory som uviedol v style dalsie 2bedne ktory neboli spomenute si hned otocil nato ze ja ich doporucujem a uz si zacal s obvyklimi kecami..

reagovat na cely post nemusis, nechajme to tak ze lancool je najlepsia volba a nic k tomu neni porovnatelne, staci ked odpovies na 1 bod.
kevin00 (10238)|17.10.2009 13:35
hawkeye9898 přestaň tady pořád rozjíždět ty svoje ukřivděné řeči. Jestli Ti něco vadí, vyřiď to pomocí SZ a nedělej bordel v threadech, děkuji.

Uživatel si přeje do case vložit grafickou kartu 5850 či 5870, která má délku 28 cm. přemýšlel jsi i nad tím, že by se tam měla vejít ?
hawkeye9898 (818)|17.10.2009 17:33
[quote=kevin00;303609]hawkeye9898 přestaň tady pořád rozjíždět ty svoje ukřivděné řeči. Jestli Ti něco vadí, vyřiď to pomocí SZ a nedělej bordel v threadech, děkuji.

Uživatel si přeje do case vložit grafickou kartu 5850 či 5870, která má délku 28 cm. přemýšlel jsi i nad tím, že by se tam měla vejít ?[/quote]

kevin ked sa uz po xty krat sa opakuje rovnaka situacia tak co mam robit?
ty navrhnes antec a je vsetko ok nepadne o tom ani slovo...ja napisem antec a logout ma uz ide roztrhat

tebou aj mnou navrhovana antec - tam sa zmesti 5850 tak isto aj do scouta ktory je rovnako velky ak nie o par mm vacsi..takze neviem o co tu ide aj tebe
Logout (4018)|17.10.2009 20:06
Hele - fór je v tom, že Kevin navrh asi tři skříně - dvě z toho imho jedny z nejlepších ve svý kategorii a jednu zas tak nic moc (na to kolik stojí, stávala míň a pak byla zajímavá). Dál se všichni baví o těch zbylejch dvou (ani Kevin ji neprosazoval dál). z čehož evidentně všem došlo, že tu třetí nepovažujeme za konkurenceschopnou.

Tys jí přesto (pravděpodobně si ani předchozí nečet, jinak by návrh vypadal jinak) navrhnul znova. Tak jsem napsal, že tu ne, že ty zbylý jsou o třídu lepší. Dál v debatě používáš argumenty, který jsou velmi pochybný (např. lepší chlazení, přičemž v testu vyšla hůř - ono jaksi není "víc větráků, víc adidas") a navíc překrucuješ argumenty: psal jsem, že pokud by uživateli šlo o lepší modularitu větráků, tak daleko nejlepší volba by byl dominátor, kterej má asi o tři pozice na větráky víc a jediný místo, který má 300 navíc oproti němu (druhej intake vpředu) jde velmi snadno svépomocí doplnit.
O lancool jsem pouze tvrdil, že má stejnou koncepci chlazení, což imho má, protože se liší pouze v jedný pozici pro intake ventilátor.

Tvuj posldední příspěvek to jen korunuje:
Kevin, jestli sis nevšim, navrhoval narozdíl od Tebe antec předtim, než m1ch3l vyslovil přání proto, aby se tam vešla 58xx karta. Takže další demagogie z tvojí strany. Stejně jako teď když mluvíš o 5850 - m1ch3l mluvil obecně o rodině 58xx, přičemž 5870 se do 300
(a ani do scouta, jak je vidět třeba zde:
http://www.pureoverclock.com/images/review/cases/coolermaster_scout)
prostě nevejde.
(Přičemž vzhledem k otázce a k tomu, že 5850 je kratší než běžný highend karty je velmi pravděpodobný, že tazatel myslel na 5870.)

Jinak kdybys sis přečet úvoodní požadavek tazatele, tak mu jde taky o dobrou konstrukci. A to skříň z papírovýho 0.7 plechu prostě neni, ani kdyby ses rozkrájel. Prosimtě, smiř už se s tim, že se Ti ten návrh skříní prostě nepoved, já už sem taky xkrát plácnul něco blbě. A nehaj tu furt dokolečka něco, co prostě obhájit nejde.
dzandra (1368)|17.10.2009 21:45
Vážení přátelé, jak tu v tohmhle tématu poslední příspěvky čtu ,tak nám tu nějak roste agresivita. Já myslím, že není o tom, doporučit bednu, o které jsem si přečetl recenzi a různá hodnocení(pro a proti), ale o tom doporučit bednu s kterou máme osobní zkučenosti. Já doporučil tu, kterou jsem měl v ruce a maximálně mi vyhovovala. Rozměrově. Navíc standratní uživatel nepotřebuje extra chlazení, pokud se nerozhodne taktovat. Já mám asi 4roky starý case a s tím čím jsem to osadil mi chlazení stačí. Takže podle mě, pokud bude poblíž hdd ventilátor (tak to stačí). Ostatní teploty budou nevelké u každé z navrhovaných beden.

Takže abych to krape rozsekl a uklidnill emoce , máte někdo něco proti Lancool K58?
Logout (4018)|17.10.2009 22:14
Ne, nemáme :-) - imho Lancoool, spolu s Dominátorem a Sileem patřej k nejlepším volbám....

A omlouvá se, že sem se tak rozohnil... :-)
kevin00 (10238)|17.10.2009 22:29
[quote=Logout;303700]Ne, nemáme :-) - imho Lancoool, spolu s Dominátorem a Sileem patřej k nejlepším volbám....
A omlouvá se, že sem se tak rozohnil... :-)[/quote]

Já Tě plně chápu, mě už taky občas tečou nervy :)
dzandra (1368)|18.10.2009 10:59
[quote=kevin00;303704]Já Tě plně chápu, mě už taky občas tečou nervy :)[/quote]

Ale ty tvé avatairy zase celkem uklidňují :):thumb
hawkeye9898 (818)|18.10.2009 11:44
ok zo scoutom som sa sekol berem....antec three hundred som nepresadzoval tak neviem o com stale wtf..
1x som si nevsimol ze to kevin dal, ale ja som to pisal ako alternativy a k tomu mala byt normalna diskusia nie co si tu roztocil ty.

a k tomu plechu...mi chces povedat ze antec p182 s 0.8mm plechu ma tiez zlu konstrukciu? asi si tu bednu nevidel...

a uprimne za 1800cz nemozes cakat vsetko super spravene...tak isto ako v skrinkach za 4000cz atd..
kazda ma svoje vyhody a nevyhody. po mojej skusenosti by som nikdy nebral bednu zalozenu na intake a outake...minimalne hore aspon jeden 120mm...
v pripade lancool ide 140 ale podla mna na trhu este neni 14cm ventilator ktory ma dobry pomer hluk vs prietok.
ked pride noctua so svojou 14cm mozno sa to zmeni,ale na chladenie by som zatial nechcel 14cm

ak ma byt CPU taktovany az na svoju hranicu, hore by som vyzadoval 2x120mm

vam tecu nervy ok a mne tiez ked pri kazdom mojom prispevku neni nikdy s vami normalna diskusia ale hned flame...ok navrhnem nieco blbe?staci napise hawkeye toto je blbost lebo a lebo...a nie hned v prvych dvoch vetach flame atd..
bude problem pre vas takto reagovat ked navrhnem nieco co nebude uplne najlepsie?
ak nie tak super, ak ano tak tam kde ste vy sa nezapojim a nemusia sa zbytocne riesit blbosti
Logout (4018)|18.10.2009 15:55
IMHO první "použitelná" síla SECC plechu na PC skříň je právě 0.8mm. Prošly mi rukama jak 0.6, 0.7, 0.8 tak i 1mm skříně a prostě 0.8 mm je hranice, kde se skříň nekroutí a zvládá vibrace. Sice de dost udělat prolisama a konstrukcí, ale stejně jako u aut "objem nenahradíš" :-).

Za 1800 se nedá čekat všechno, ale to co předvádí three hundred je imho někde mezi elite za 800 a centurionem za 1300, max na úrovni centuriona.

Přidělat 120 ventilátor na místo 140 neni sebemenš problém, ventilátory na rozumnejch otáčkách (kdy nerámusej) zvládnou bejt přidělaný jen za jeden roh bez sebemenšího problému (už jsem jich tak pár namontoval jako výměnu 80mm apod v různejch starších sestavách) - a na dva nahoře místo v lancool je.

A koukals na YateLoon D14SM-12? Lidi se shodujou, že je na nižších rychlostech neslyšnej (viz)
http://www.silentpcreview.com/forums/viewtopic.php?t=52158
a CFM má větší než 120mm noctua. Ale v ruce jsem ho ještě neměl....