reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Problém Dynamic Energy Saver

katr77 (3)|3.6.2010 21:10
Mám problém u nového počítače, základní deska Gygabyte GA-EG41MF socket 775 na win7
po zapnutí naskočí hláška DES je mimo provoz , použijte DES aplikaci pro opětovné spuštění, počítač fungoval 4dny po sestavení naprosto bezchybně až dnes se začala objevovat tato hláška,nemohu se dostat do systému prosím o radu jestli se s tímto někdo setkal,na zahraniční diskusi jsem se dočetl že by to mohl způsobovat právě energy saver který jsem nainstaloval s CD k desce ale nikde už není postup jak se do systému dostat abych ho mohl odinstalovat,nepomohlo by třeba resetovat CMOS?
kevin00 (10238)|3.6.2010 21:26
Můžeš se dostat do nouzového režimu ? Pokud ano, pokus se jej odinstalovat.
Gouranga (699)|3.6.2010 22:28
Mne to tohle vyhazoval kdyz pocitac treba tvrde spad (reset), ale myslim, ze spolu s timhle tam bylo napsano "press any key to continue", takze mi pripada docela zvlastni, ze te to nepusti dal..
katr77 (3)|3.6.2010 23:59
Bohužel jsem se nedostal ani do nouzového režimu abych ten program odstranil tak jsem zkusil reset Cmosky a ejhle vše zase šlape, ale toto jse mi ještě nikdy nestalo aby mi program takhle zablokoval PC , v Xpčkách tenhle spořící program funguje navíc je od výrobce desky , win7 prostě musí dozrát tak jak to bylo u Xp ještě to není ono.
fanynek (2048)|6.6.2010 09:29
[quote=katr77;379639]Bohužel jsem se nedostal ani do nouzového režimu abych ten program odstranil tak jsem zkusil reset Cmosky a ejhle vše zase šlape, ale toto jse mi ještě nikdy nestalo aby mi program takhle zablokoval PC , v Xpčkách tenhle spořící program funguje navíc je od výrobce desky , win7 prostě musí dozrát tak jak to bylo u Xp ještě to není ono.[/quote]

To není problém Win 7, ale Energy Saveru od GB. Umí dost zlobit. Zničeho nic klidně spadne hra, zamrzá spouštění programů, strašně dlouhé zavádění OS a "načítání" desktop.ini a další "fičurky. Zažil jsem s tímhle "zázrakem" svý na Vistě i Win 7. Pomůže jen shození toho procesu GEST, nebo přeinstalování DES.
A to všechno pro ""ušetření"" naprosto zanedbatelného počtu Wattů/Voltů pro napájení.
Jeho přínos se tady už někde řešil a pokud to s ním zlobí, klidně ho vykopej z kompu a věř mi, že o nic moc nepřijdeš. Ale pozor: nebudeš se chovat "zeleně".:runaway