reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Správce systému

franta1969 (15)|2.1.2009 20:56
Když spustím msconfig a povypínám si co potřebuju,tak po restartu to mám všechno tak jak to bylo.Když dám tříprsťák pro správce úloh,tak mě nepustí že to správce systému uzamkl.Nevíte co stím?:cry
EditorPO (2819)|2.1.2009 21:14
Ked menis spustane programy cez msconfig, tak po restarte sa ti objavi taka hlaska o potvrdeni?

Aky OS? Mas tvoj ucet prava spravcu?

Vyzera to na virus.
franta1969 (15)|3.1.2009 11:58
mám WinXP prof. účet mám jen jeden a ta hláška je jasná.
EditorPO (2819)|3.1.2009 15:27
V tej hlaske po restarte musis vlavo dole zaskrtnut potvrdenie.

Vyskusaj Spybot Search&Destroy, v nom sa tiez da zakazat spustenie programov po starte, ale bez nutneho restartu a potvrdzovania.
Sikil79 (429)|3.1.2009 19:27
Na tohle používám TuneUp 2007, ale jde to upravit i v registrech. Klíč: HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Run obsahuje cesty k programům, které se spouští při staru. Stačí vytvořit klíč: HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Run- kde vytvoříš novou řetězcovou hodnotu, pojmenuješ jí podle některé hodnoty z klíče ...\Run a zkopíruješ do ní příslušnou cestu. Pak jí ale musíš z klíče ...\Run vymazat. Píšu ti to takhle, protože nevím, jak se jednotlivé hodnoty přesouvají mezi klíči. Doporučuji, ale zálohovat registr.
r34ktor (7477)|3.1.2009 19:49
[QUOTE=franta1969;201628]Když dám tříprsťák pro správce úloh,tak mě nepustí že to správce systému uzamkl.Nevíte co stím?:cry[/QUOTE]
Start ? Spustit a vlož následující příkaz:
[CODE]REG add HKCU\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Policies\System /v DisableTaskMgr /t REG_DWORD /d 0 /f[/CODE]

Každopádně bych systém proskenoval na malware, protože takováto situace nenastala sama od sebe.
EditorPO (2819)|3.1.2009 19:50
[quote=Sikil79;202076]Na tohle používám TuneUp 2007, ale jde to upravit i v registrech. Klíč: HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Run obsahuje cesty k programům, které se spouští při staru. Stačí vytvořit klíč: HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Run- kde vytvoříš novou řetězcovou hodnotu, pojmenuješ jí podle některé hodnoty z klíče ...\Run a zkopíruješ do ní příslušnou cestu. Pak jí ale musíš z klíče ...\Run vymazat. Píšu ti to takhle, protože nevím, jak se jednotlivé hodnoty přesouvají mezi klíči. Doporučuji, ale zálohovat registr.[/quote]
Nj, ale beznemu uzivatelovi by som to moc neodporucal, nie je to moc user-friendly. Okrem toho Spybot ti u niektorych poloziek povie co su zac a ci su potrebne pri starte win. By si sa divil, co vsetko zbytocne ti nabieha a nie je to ani v msconfig vidiet.
Sikil79 (429)|3.1.2009 20:01
[QUOTE=EditorPO;202090]Nj, ale beznemu uzivatelovi by som to moc neodporucal, nie je to moc user-friendly. Okrem toho Spybot ti u niektorych poloziek povie co su zac a ci su potrebne pri starte win. By si sa divil, co vsetko zbytocne ti nabieha a nie je to ani v msconfig vidiet.[/QUOTE]

Já vím. TuneUp mi to taky popisuje. Myslel jsem to spíš jako alternativní řešení.
franta1969 (15)|11.1.2009 21:03
moc díky všem a hlavně r34ktor,jehož příspěvek pomohl. :runaway