reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Instalace Windows XP

Rozmetal (2)|22.3.2010 09:13
Sestavuju kamosce kompa, zapojeny, vsechno se zda v pohode do ty doby nez zacnu instalovat XPcka.
V prubehu kopirovani instalacnich souboru se to pakrat zastavy (pokazdy u jinaciho souboru, pokazdy na jinacim procentu. Nekdy 1x behem kopirovani, nekdy 5x), s tim, ze tento soubor nejde prekopirovat. Tak tuto akci opakuju, zmacknu enter a soubor se uspesne prekopiruje. Po prekopriovani instalacnich souboru a naslednym restartovani pocitace by se melo prejit k samotne instalaci woken, jenze smolik. Nez započne samotna instalace tak mi to hodi tuto chybu:
[code]
Závažná chyba
Nastala chyba, ktera zabranuje v pokracovani instalace.

Jedna ze soucasti, kterou system Windows potrebuje k pokracovani instalace nemohla byt nainstalovana.

Soubor soucasti neodpovida overovacim informacim uvedenym v manifestu soucasti.[/code]




Zkousel jsem:
4 ruzny mechaniky
půl tuctu instalacnich windowsu SP1 a SP2
Zkusil jsem jinaci HDD
Povymenoval jsem pameti
Zkusil jinaci Grafiku
resetovat bios

Jediny co jsem nezkusil bylo sloucit disk pod jeden oddil, ale to bych prisel o data a tak nejak pochybuju ze by to pomohlo.

A porad stejna chyba. I Vist a W7 mi to hazi modrou smrt rovnou.

Jediny co me napada, ze by byla deska v prdeli. Kdyz jsem to zapojoval poprvy, tak mi bouchl u drzky zdroj.. pekne se z nej zajiskrilo a zakourilo, ale desku to na prvni pohled nejak neposkodilo.


"Sedeli" jsme nad tim ve ctyrech asi 4 hodiny a neprisli jsme na nic co by alespon vzdalene pomohlo.

Jeste bych doplnil ze disky na ktery jsem to zkousel byly IDE a mechaniky ze kterych jsem to zkousel byly taky IDE... pochybuju ze kdybych zkusil nejakou SATU ze by to pomohlo, ale hned odpoledne se na to vrhnu.
A ten audio kabel co vede z mechaniky do zakladovky neni zapojenej, ale to by taky nemelo mit vliv ne ?

Strejdu Googla jsem zkousel ale moc mi nepomohl

Napady ?
johny__g (6387)|22.3.2010 09:19
Ta deska je celkem možná. Nepíšeš o jaký HW se jedná, takže těžko hledat závadu. Zkusil bych nějaký live linux nebo hirens boot CD a testovat.
Rozmetal (2)|22.3.2010 09:21
[quote=johny__g;361240]Ta deska je celkem možná. Nepíšeš o jaký HW se jedná, takže těžko hledat závadu. Zkusil bych nějaký live linux nebo hirens boot CD a testovat.[/quote]

Jedna se o nejaky Intel P4 3,0ghz na socketu 486 (nebo 468?)
mam to z druhy ruky takze presne nevim
az budu mit cas tak prubnu ten hirens boot CD. Doufam ze je to user friendly program, protoze jsem ho nikdy predtim nepouzil.
EditorPO (2819)|22.3.2010 09:32
[FONT=Comic Sans MS]- Hiren's BootCD -[/FONT] nie je jeden program, je to bootovacie CD, na ktorom je viac testovacích programov a taktiež live distribúcia Win.
dzandra (1368)|22.3.2010 09:57
[quote=EditorPO;361244][FONT=Comic Sans MS]- Hiren's BootCD -[/FONT] nie je jeden program, je to bootovacie CD, na ktorom je viac testovacích programov a taktiež live distribúcia Win.[/quote]

Zajeď do testing tools a spusť gold memory na 2 hodky a pak na stejnou dobu i mem test. Viděl bych to na problém desky s ram modulama.
DrZelenka (2491)|22.3.2010 18:07
A zkousel jsi vymenit i kabel k HDD/mechanice?

U toho memtestu bych doporucil spise 4h a vic (me se posledne u vadne RAM objevila chyba taky po vic jak 2 hodinach).