reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Proč ne/používáte Internet Explorer?

astec (1823)|20.8.2009 23:49
Tak jak to zde čtu, tak jsem asi jediný staromilec, který používá IE.
Myslím, že by bylo zajímavé si udělat takovou anketu proč lidé používajíé něco jiného. Ne z´hlediska že je to coool, free, in. Ale fakta. Ne to co píší na živě, nebo v TV velký blábol. Prosě jen fakta, která by mně přesvědčila k tomu, abych vyměnit teno zlý, škaredý, ošklivý, děravý program za něco jiného. Číst umím, ale by mi fakt zaímalo PROČ instalovat něco dalšího. Co konkrétně je u konkurenčních produktů, ne nadstavb, lepší a co bych mněl nabídnout svým uživatelů. Invektivy nechte zde píšícímu stihomanovi. Děkuji
cool.user (2822)|20.8.2009 23:54
[quote=astec;284165]Tak jak to zde čtu, tak jsem asi jediný staromilec, který používá IE.
Myslím, že by bylo zajímavé si udělat takovou anketu proč lidé používajíé něco jiného. Ne z´hlediska že je to coool, free, in. Ale fakta. Ne to co píší na živě, nebo v TV velký blábol. Prosě jen fakta, která by mně přesvědčila k tomu, abych vyměnit teno zlý, škaredý, ošklivý, děravý program za něco jiného. Číst umím, ale by mi fakt zaímalo PROČ instalovat něco dalšího. Co konkrétně je u konkurenčních produktů, ne nadstavb, lepší a co bych mněl nabídnout svým uživatelů. Invektivy nechte zde píšícímu stihomanovi. Děkuji[/quote]

Ac je to OT tak odpovim.

Pouzivam FF od 0.8 nebo nejak tak, protoze v te dobe ie6 postradala radu funkci ktere ff nabizel primo nebo pomoci rozsireni (taby, adblock, skiny :shut ) a i pres obcasne zalety s operou 9 (tu jsem pouzival jako primarni prohlizec asi pulrok) jsem se k nemu nakonec vratil protoze mi prisel subjektivne rychlejsi, pohodlnejsi a snaze rozsiritelnejsi a upravitelnejsi nez ostatni prohlizece.

Tim ale nerikam ze IE (7 nebo 8) je spatny prohlizec, jen mi FF vyhovuje vic.
astec (1823)|21.8.2009 00:15
[quote=cool.user;284167]Ac je to OT tak odpovim.

Pouzivam FF od 0.8 nebo nejak tak, protoze v te dobe ie6 postradala radu funkci ktere ff nabizel primo nebo pomoci rozsireni (taby, adblock, skiny :shut ) a i pres obcasne zalety s operou 9 (tu jsem pouzival jako primarni prohlizec asi pulrok) jsem se k nemu nakonec vratil protoze mi prisel subjektivne rychlejsi, pohodlnejsi a snaze rozsiritelnejsi a upravitelnejsi nez ostatni prohlizece.

Tim ale nerikam ze IE (7 nebo 8) je spatny prohlizec, jen mi FF vyhovuje vic.[/quote]

jj omlouvám se za OT, takže rychlost a rozšiřitelnost. O jaké konkrétní služby. Ale asi by to chtělo vlastní téma,... Ale docela mně to zajímá. Dělám ve VT jen krátce, cca 20 let, asi jsem staromilec, ale stále mi chybí nějaké objektivní posrovnání, nebo spíš zásadní důvody proč používat něco jiného, než obecné povídání. Mám v ranku dosti rozsáhlé sítě, nemohu být pyrotechnik, takže než něco někde nasadím centrálně tak potřebuji znát co mi nová technologie přinese a za jakých podmínek. To by se dalo vztáhnout nejen na IE, ale poč skype, ICQ když e v MS adekvátní nástroj a pod. Ale to je na dlouhou debatu.
Smeli (2302)|21.8.2009 08:51
TOTO NENI FLAMOVACÍ TOPIC !!!


V návaznosti na > toto < zakládám tento topic. Prosím, zdžte se jakéhokoli flamu, nadávek ap. Uvádějte důvody, proč používáte či nepoužíváte Internet Explorer.
Smeli (2302)|21.8.2009 08:59
A hned uvedu svoje :) Kdysi to bylo cool, nemít IE :) Takže sem tak zkoušel, mozzilu, netscape a operu. Nejdýl sem se udržel na netscapu (cca rok) načež sem přešel na operu (v té době nějaká verze 6.xx) a už sem u ní zůstal. Proč? Vyhovuje mi, rozložením, funkcemi, prostě je pro mě mnohem pohodlnější z uživatelské strany než IE nebo FF. IE používám jen na inet banku v KB, protože v betě Opery 10 nefunguje korektně.
Takže abych to shrnul - IE mi příjde příliš omezené a nemotorné, sice je ve verzi 8 rychlejší, než jeho předchůdci, ale pořád to není nic pro mě.
Dojigiri (1629)|21.8.2009 09:22
Začal jsem používat FF kvůli tomu, že měl funkce, který IE6 neměl (blokování popup, adblock, taby, myší gesta...), a byl bezpečnější. Trvalo docela dlouho, než jsem na něj přešel, protože předtím jsem byl vcelku konzervativním uživatelem IE.

Pokaždý, když jsem pak musel použít IE (6,7) jsem v IE pak viděl nějaký omezení nebo nepohodlí (chybějící taby, nefungující Ctrl + click u IE6, po nějaký aktualizaci asi XP SP2 navíc otravný hlášky že stránka potřebuje povolení na to a na to, to už nevím jestli byl IE6 nebo IE7, asi u obou - ale jak říkám, verze IE novější než 6 moc neznám protože jsem je v podstatě nikdy moc nepoužíval).

IE8 vypadá na první pohled (už jsem ho několikrát spustil) vcelku slušně, zkopíroval z FF spoustu věcí a hlavně taby, takže už je vcelku i použitelnej, ale nemám důvod přecházet zpět z FF, když už jsem na něj zvyklej (nevím o tom, že by IE8 nenabízel něco, co FF neumí, a spíš mu stále něco chybí, např. blokování reklam, gesta myší atd.).

Jsem v tomhle hodně konzervativní, takže mi trvalo hodně dlouho, než jsem přešel z IE6 (všichni známí už běžně používali FF), ale teď zase pokud nebudu mít opravdu pádný důvod, zřejmě jen tak z FF nepřejdu :D
StD (1963)|21.8.2009 09:25
Používám IE už od 5ky (teď střídavě 6 a 8) snad ze setrvačnosti, či z lenosti si zvykat na něco jiného. Howgh.
Zoidik (1405)|21.8.2009 09:27
Osbně IE nepoužívám, jelikož mi nesedí jeho ovládání, vzhled a nastavování. jediné na co ho mám tak jako Smeli na banku, ale ne KB, ale ČS. Jinak můj výchozí prohlížeč je opera. Na nastavení neni složitá, můžu si tam přednstavit jméno, adresu, mejly a další věci, které vyuužívám při registracích nebo vyplňování formulářů.
pas!k (3765)|21.8.2009 09:31
Pouzivam Maxthon .. coz je nadstavba exploreru. Musim souhlasit s tim co je zde napsano ze IE hlavne ve starsich verzich nema v zakladu to co od prohlizece ocekavam . Maxthon mi tohle vsechno vynahrazuje pouzivam ho temer od zacatku .. ted verzi 2. Temer vse co potrebuji je primo v zakladu (tzn .. online bookmarky filtrovani popup atd.) Obcas pouzivam i FF ktery sem si kdysi nainstaloval vice mene ze zvedavosti a i kdyz mu nemam extra co vytknout zatim me nepresvedcil jedinou veci proc bych ho mel misto kombinace ie - maxthon zacit pouzivat.

BTW vykriky decek ze IE je spatny protoze je to produkt MS me nechavaji klidnym :)
matyyy (2527)|21.8.2009 09:42
proč ne
protože v době dial-up připojení byla každá sekunda čekání sakra drahá a ke mě se dostalo cdčko z levelu kde byl "nejrychlejší browser na světě" opera 6.02
zkusil jsem a už u ní zůstal
tehdy mi přišlo úplně super: funkce na změnu způsobu načítání obrázků (věřím že ie to umí taky ale ne jedním tlačítkem), rychlý nastavení, taby, ...
grapherX (888)|21.8.2009 09:46
Kdysi jsem používal IE6 a potom IE7pro ale potom jsem jen tak z nudy zkusil Firefox 2.x a bylo rozhodnuto. FF byl rychlejší, rychle jsem si zvykl na jeho rozložení prvků, možné doplňky (adblock, flashblock ...). Na FF mě však štve, že si často dokáže říct i o dost paměti a dokáže někdy dost vytížit CPU.
Suprak (408)|21.8.2009 09:46
IE mi začal padat, ikdyž jsem přeinstaloval celý os. Už 3 roky spokojeně používám Mizillu a Operu.
cool.user (2822)|21.8.2009 10:08
[quote=astec;284180] ale stále mi chybí nějaké objektivní posrovnání, nebo spíš zásadní důvody proč používat něco jiného, než obecné povídání. [/quote]

No hele, objektivne se tohle imho posuzuje spatne, pac kazdemu muze vyhovovat neco jineho, ale uvedu v bodech proc mi subjektivne vyhovuje vice FF nez IE. Opet ale zduraznuju ze to neznamena ze kdyz sednu nekde v inet kavarne k IE, ze mi prasknou oci, vytece slezina a samovznitim (se na rozdil od jistych panu zde :D)

Pouzivam vice tabu - a tedy zde ma FF jednu zasadni vyhodu pro me. 1) lze konfigurovat minimalni sirka tabu a tedy pri nejakych cca 25px se ti jich na listu vejde radove tak 30-40 aniz by dochazelo k vyvolani posuvniku. 2)S timhle spojena bota IE co se layoutu tyce. Presunout systemove ikony do prostoru tab baru mi prijde nanejvys nevhodne.

Snazsi konfigurovatelnost - kdyz chci mit tlacitko home vlevo dole, v pravo nahore, je to jedno, firefox ti umozni relativne dosti neomezenou a snadnou konfigurovatelnost sveho prostredi a to co nejde udelat primo, tak na to vetsinou staci nejaky doplnek pripadne trochu prohrabat v about:config.

Doplnky - Pouzivam adblock, flashblock, linkifcation, personal menu, ubiquity - coz vetsinou doplnky ke kterym bych alternativu v IE hledal relativne tezko.
Marenek (239)|21.8.2009 11:12
[quote=astec;284165]Tak jak to zde čtu, tak jsem asi jediný staromilec, který používá IE.[/quote]
kdybys by staromilec, tak nepoužíváš IE ale mozaic ;)

několik argumentů proti IE (v poloprofesionálnímu použití):
- je to "mohutný" program, pomalý a neefektivní
- je permanentně zaostalý
- má stále hodně bezpečnostních děr, a současně je na něj cíleno hodně útoků
- jakékoliv kroky k zabezpečení jsou dělány velmi nešťastně a nepříjemně.
- do verze 8 nerendroval stránky podle standardů
- nemá (neměl?) sám o sobě řádné vývojářské nástroje
- nebyly pro něj dlouho vůbec žádné vývojářské nástroje

jedna praktická zkušenost: má máma měla pořád nějaké problémy s internetováním. po přeškolení na firefox, v čemž já prsty neměl, problémy zmizely.

ještě doplním, že argumenty proti IE sbírám od verze 3. patrně nejdýl ze zdejších kolegů. a také pro úplnost upřesním, že IE pro vývoj a ve ve speciálních případech používám, ale pro mainstreamové webování ne.
mech13 (5526)|21.8.2009 11:35
ja byl IE verny docela dlouho, na sestce mi vadila absence tabu ale snasel jsem to. pak prislo IE7, ktery jsem dost uvital, byl jsem spokojene, ale casem mi zacali schazet detajly a drobnosti... vsechny a jeste mnohem vic veci jsem objevil v IE7pro (blokovani reklam, session restore, hromada nastaveni... mnou nepouzivany gesta mysi), se kterym jsem byl nadmiru spokojene, az na jeden detajl ktere nebyl patrne hned - bylo to porad pomalejsi a pomalejsi... obcas jsem pouzival firefox portable, ale zadny velky vyhody pro trvale prechod jsem nevidel...

no a pak jsem vyzkousel chrome. po hodne pomalym IE7pro to bylo jak blesk. prestal jsem cekat na prohlizec a prohlizec porad cekal na me. ze zacatku chrome sice neumel skoro nic, ale dost rychle se vyvyji a funkce naskakuji jedna za druhou.

v cem vidim hlavni vyhody:
rychlost. brutalni rychlost
minimalisticky ovladaci prvky - prohlizim si stranky a ne pul monitoru toolbaru a tlacitek
maximalne dodrzuje standarty (acid 3 100/100) a nema problemy se zobrazovanim stranek (krome obcasnych archaickych vykopavek ala fanpage z 2001, ktery delaji zmatky snad i v IE)
a co hlavne a predevsim - intuitivni ovladani. nevnimam ze delam s prohlizecem ale delam s internetem. chrome proste slouzi, neni potreba ho obskakovat.
bezpecnost - jednak se jedna o minoritni prohlizec, takze se nikdo nebude obtezovat jeho napadanim, a i presto je sam o sobe velmi bezpecny - sandboxing, izolace procesu... napr v soutezi pwn2own chrome jako jediny prezil (i kdyz jeden borec objevil chybu, nebyl schopny ji kvuli bezpecnostnim vlastnostem chrome zneuzit)

btw funguje mi v nem i bankovnictvi od KB

co mi chybi je super drag and drop, na ktery jsem si navyknul v ie7pro
trodas (1753)|21.8.2009 13:24
Pouzivam Firefox. Vzdy tomu tak nebylo, byl jsou roky konzervativnim uzivatelem IE6. Verze 7 me odradila a s IE6 clovek chytal stale nejake "smeti" i po instalaci HW firewallu. Cim dal tim bylo zrejmejsi, ze IE nedodrzuje standardy (naopak si vynucuje vlastni "standardy") a pri pokusu o prechod na IE7 se vse znovu zpomalilo a nektere stranky tenkrat prestaly tenkrat uplne fungovat...

I dozral jsem se, presel na Firefox a IE odstranil z Windows. Od te doby nechytal zadne "smeti" a i kdyz Firefox neni tak rychly jako Chrome ci Opera, tak je velmi dobre tweakovatelny a diky temto upravam a pluginum je mi celkem fuk, ze jsou i rychlejsi browsery. Pouzivam to co mi sedi a v cem jsem v pohode :)
astec (1823)|21.8.2009 15:33
[quote=Marenek;284275]kdybys by staromilec, tak nepoužíváš IE ale mozaic ;)

[/quote]

To maš pravdu.... Ale na svoji obhajobu uvádím, že na edné mašině s Win3 je netscape a dokonce na jednom pracovišti ještě používají Arachne a k tomu na DOSu....

Takže bych si dovolil malou rekapitulaci:
- bezpečnost - naprostý souhlas, pokud lezu všude, kam vede odkaz v mějlu, jinak na to parazitují věšinou novináři a rádoby odborníci -imanigární strašení důležitých lidí
-přehlednost záložky - naprostý souhlas
- rychlost - trošku diskutabilní a subjektivní
- blokování popup oken - ano
- konfigurace šířky záložek - ano
- možnost pluginů - ano

Abych vysvětlil, proč se na toto srovnání ptám ( jinak na mně udělaly odpovědi dobrý dojem, nejsou to opsané články z novin, ale lidé evidentně ví o čem hovoří).
Dostal jsem za úkol provést analýzu pro přechod na jiný prohlížeč. V jedné firmě byl dosazen zahraničním vedení Brouk Pytlík (Chrobák Vrecko) který razí heslo vše od MS je špatné, LINUX je boží... Prvním jjeho bezhlavým počinem bylo odstavení MS exchange a nahrazení Linuxovým řešením. BBěhem 24 hodin bylo vše zpět. Tak teď bylo rozhodnuto, těmi lidmy co jej dosadili, že dříve než začne provádět vizi, zpacovat anylýzu s uvedením pro a proti a možných dopadů na funkčnost. Takže jsem skutečně vděčen za Vaše podněty a připomínky, které se nepřečtou v časopisech, ale které vycházejí z praxe.
Marenek (239)|23.8.2009 10:50
tak v tom případě s zaměř na fungování intranetových aplikací, obecně používaných portálů, b2b systémů, bankovního rozhraní... prostě co se používá a musí v prohlížeči fungovat. jakmile jen jedna věc bude mít jako podmínku msie, není o čem bádat.
rs (104)|3.9.2009 01:10
Proč nepoužívám IE. Jde o detaily, které mě dokážou rozčílit. Třeba, že když se spletete při zápisu adresy byť jen v jediném písmeně, musíte si to celé znova napsat. Vypadá to jako prkotina, ale dokáže to zkomplikovat život dost. :D

Zkuste si třeba, co se stane v IE, když napíšete "rzoot.cz" v IE a porovnejte to s jinými prohlížeči. Je možné v IE adresu rychle opravit? Ne. Protože IE má potřebu změnit adresní řádek třeba do podoby "http://www.bing.com/search?q=rzoot.cz&src=IE-SearchBox&Form=IE8SRC". Tohle se táhne s IE co si pamatuju.

Tak, stačí to pro začátek? :rules
pavel_p (993)|3.9.2009 18:22
MSIE8 vypadá schopně, ale nepoužívám ho ze zvyku. Používal jsem mozillu, pak firefox a jakmile se vyskytl (tuším prvně jako phoenix) a mozillu na poštu, z důvodu, že firefox měl mnohem rychlejší vývoj a mozille utekl. Nejvíc mi vyhovuje opera, ale firefox má lepší rss čtečku (Sage) a je nějak kompatibilnější s weby (i když nemá v acid3 100/100), takže to kombinuju.
maniiax (75)|21.9.2009 22:50
nejak mi nesedl už odzačátku. tež sem hned přešel na firefox a ted sem na opeře.

nevim ale porad se mi nejak zdá že je to out a že ma mnoho chyb at už zabezpečení nebo dalši :) je to jen muj naroz tak me za něj nějak předem neodsuzujte :-D
Hansol58231 (25)|9.3.2010 20:14
Posledních několik dnů jsem měl problémy s prohlížečem i s pc.
Poté co jsem zkusil verzi IE8 poté jsem vyzkoušel všechny známé prohlížeče a tymi dělaly to samé a nakonec jsem zkončil u osvědčeného IE6.

Sice nemá možnost změn vzhledu a písma a jiné vimoženosti.
Ale pro mě je spíš důležité aby mohl vlízt na internet atak.

A jeho bezpečnost/nebezpečnost neřešim. Stejně se viry ajiné sajrajty do pc dostanou i skrz jinej prohlížeč.
Pabler (425)|9.3.2010 21:45
IE som sa rozhodol nepouzivat najme kvoli pomalemu uzivatelskemu rozhraniu, co sa tyka bezpecnosti a vlastne aj rychlosti tak je na tom podstatne lepsie nez kedysi, ... ale zvyk je zelezna kosela :)
Primarne pouzivam FF ktory uz mam nastaveny k obrazu svojmu, no mam installnutu aj novu operu.
Do IE zbehnem ak je daky problem so zobrazením stranky, no vacsinou to dopadne tak ze stranka sa zle vyrenderuje na akomkolvek prehliadaci ...

Edit: Aby som nezabudol ak uz mam cumiet na daku Flash narocnu stranku vid. stranka starcraft2.com a pod, tak to idem rovno na IE, flash tam ide neporovnatelne rychlejsie (Diki ti Adobe, I HATE YOU ;) )
dzandra (1368)|9.3.2010 21:49
hoši mrkli jste na poslední příspěvěk? To téma je skoro půl roku mrtvé :-)
Smeli (2302)|9.3.2010 22:27
[quote=dzandra;357452]hoši mrkli jste na poslední příspěvěk? To téma je skoro půl roku mrtvé :-)[/quote]

Jen ať povídají... mě by zajímalo, co třeba hansol bude dělat za takových pár měsíců až na většině webů skončí podpora IE6 ;)

Jinak ten "žblept" o bezpečnosti - do PC se většinou dostane všechen sajrajt, co si tam uživatel pustí. Ovšem s IE je velká šance, že toho sajrajtu bude víc ;)