reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Opera vs FireFox

Abel (97)|23.5.2006 22:48
v tomhle threadu bych chtel, aby se rozebrali jednotlive vyhody a nevyhody opery a ff. rozhodne bych nechtel, aby se tu zacalo flamovat hned po par prvnich prispevcich, proto flameri sem radsi ani nechodte. pricemz tenhle thread by mohl slouzit jako dobre voditko pro ty, kteri se rozhoduji ktery z techto dvou prohlizecu pouzivat...

jednoduse teda: PROC pouzivate Operu, nebo FireFox? co se vam na nich libi/nelibi? jejich vyhody a nevyhody pro vas...
Abel (97)|23.5.2006 22:51
odkazy primo na zdroj:

featury Opery: http://opera.com/features/

featury FireFoxu: http://www.mozilla.com/firefox/
Smeli (2302)|23.5.2006 22:57
Jelikož jsem zarytý Operář tak si ji nemůžu vynachválit. M2, IRC, Widgets ap. FF když jsem napoprvé naistaloval tak nefungoval korektně (využití CPU na 100% při načítání stránek ap), pomohl reinstal win. Dále mě od FF odrazuje skutečnost, že bez pluginů se Opeře těžko vyrovná nehledě na jeho rozežranost co se spotřeby ram týče. Tudíž, Opera rulezzz

BTW. zkoušel jsem i jiné prohlížeče, např. Netscape, Mozzilu či Maxthon...
eraser (0)|24.5.2006 10:10
Používam Firefox a Thunderbird, resp. Portable Firefox a Portable Thunderbird.

Firefox som začal používať preto, lebo som nemohol v práci rozchodiť Operu, kvôli archaickému MS proxy. Momentálne som skúšal niektoré beta verzie, no stále má problémy s NTLM implementáciou a všimol som si, že nezvláda niektoré stránky, ktoré navštevujem, takže nemám inú možnosť, pretože autor svoj kód neoptimalizuje.

Čo sa týka extenzií, mne osobne vyhovujú, dokonca by som do čistého Firefox-a nedal takmer nič... ;) Mám rád SW, ktorý si môžem prispôsobiť, a ktorý neobsahuje zbytočný kód pre funkcie, ktoré nepotrebujem, resp. nevyužívam.

Kto sa s Firefox-om, resp. Thunderbird-om nejaký ten čas pohrá ,ten si ich dokáže nastaviť k svojej potrebe. Pamätám si, ako som nadával, keď som bol predtým zvyknutý na Maxthon. Trpezlivosť ruže prináša.

Žiadny väčší SW nie je bez chýb. Firefox je skutočne pamäťový žrút, no má určité skryté nastavenia, ktoré dokážu zabrať. Osobne sa mi nestalo, aby som sa dostal nad 100 MB RAM a to som ho používal na systémoch s 512 MB a 1 GB RAM.

Nakoniec by som podotkol, že je absolútne nemiestne posudzovať, resp. osočovať človeka podľa toho, ktorý prehliadač používa. :mad: Niekto si dokáže zabezpečiť a prispôsobiť deravý Internet Explorer tak, že sa na neho bežný užívateľ s Operou, pripadne Firefox-om ani nechytá.

Takže nie je dôležité, čo používam, ale ako tomu rozumiem, ako som si to prispôsobil, zabezpečil a čo s tým všetko dokážem ku svojej spokojnosti.
Honny (262)|26.5.2006 22:16
Opera. Proč? To je otázka... Používám ji už přes rok, ještě v době kdy byla placená (a já ji jako jeden z mála neukradl a měl tam textový reklamy Googlu). Občas chybí easy pluginovej systém na ňáký kraviny a pro posty do Wordpressu 'musim' použít FF, ale jinak jenom Opera :) jasnou odpověď proč nemám, snad jen - sedí mi. Chce to zkusit to.
igor654 (11)|10.6.2006 01:02
jak říká Radek Hulán - opera je pro profesionály a FF pro ty druhé :)) ne teď vážně ;) používám oba prohlížeče, ale FF jen když musím kvůli jednomu rozšíření, které bohužel do opery nedostanu, ale je to utrpení když musím použít FF :/ jelikož pokud si zvyknete na gesta myši v opeře a geniální systém záložek nebo další věci jako třeba oproti FF skvěle zmáknuté zoomování stránky, tak už prostě nebudete chtít používat nic jiného ;) nehledě na známou skutečnost ohledně paměťové náročnosti FF a spoustu dalších detailů na které přijde člověk až při delším používání :) podle mě prostě nelze popřít skutečnost, že FF je primárně vyvíjen pro přechod uživatelů (BFU) z MS IE naproti tomu opera je tu od samého počátku komerčního internetu a vždy si šla vlastní cestou, avšak věřím tomu že jsou i zkušení uživatelé jako třeba webový vývojáři, kteří mají svůj FF obalený tunou vylepšení a jen těžko by se bez nich při své práci obešli, ovšem až příliš často se rozšiřitelnost FF objevuje jako argument v ústech těch, kteří nemají ve FF doinstalovány pluginy ani na úroveň toho co poskytuje opera v základu
Kerry (69)|10.6.2006 15:16
FF bez pluginů je horší jak Opera v základní verzi ale kdo by ve FF nepoužíval pluginy? Pokud bych si měl vybrat FF v základní verzi nebo Operu tak bych si vybral Operu ale jelikož mám FF s několika pluginama bez kterejch bych se asi neobešel tak budu používat FF jako primární prohlížeč a Operu a IE na testování zobrazení stránek který udělám.
Gabelhirsch (13)|10.6.2006 20:39
vezmu to stručně:

OPERA, protože:

je malá, rychlá perfektně vybavená (tedy odpovídá mým požadavkům). používám testovací buildy a nějaké ty vychytávky (úpravy gui, atd) z http://operawiki.info/Opera (kdo nezná, doporučuji), maximální spokojenost.

FF mi přijde obludně pomalý nic neumí, extension sice mraky, ale 90 % jsou jen hovadinky bez praktického využití. FF mi osobně nesedí, opera se ovládá daleko inteligentněji a hlavně se opravdu svižně hýbe, což o FF nejde prohlásit na jakémkoli pc co jsem měl možnost vidět... tragédie, zkrátka jsem si operu zamiloval, ikdyž jsem byl dříve velkým fandou FF, ale ukazuje se, že z funkčního a bezpečnostního hlediska to zase taková bomba není.
Abel (97)|21.6.2006 11:30
ted, po vyjiti devate verze Opery ztraci uzivatele Firefoxu nekolik dalsich argumentu proc nechteji prejit :). jako treba blokovani reklam, rozsireni (vim ze zatim nic moc, ale ono to pribude...), dost komplexni nastaveni jak opery tak stranek... plus BitTorrent, create search...
pozn. tohle neni rypnuti do rad firefoxistu, to je jen konstatovani...
Peca-on-line (14)|21.6.2006 11:41
Souhlasím s tím že poslední dobou je opera rychlejší, ale i tak mě pořád víc vyhovuje FF protože mě přijde tak nějak logičtější jeho chování. Navíc když si člověk pohraje s configem FF tak se dá dosáhnout praktisky stejný rychlosti jako u opery.
Matajon (125)|21.6.2006 14:25
[QUOTE=Peca-on-line] FF protože mě přijde tak nějak logičtější jeho chování. [/QUOTE]
Muzes mi vysvetlit, co je na chovani FF logictejsiho ?

[QUOTE=Peca-on-line]Navíc když si člověk pohraje s configem FF tak se dá dosáhnout praktisky stejný rychlosti jako u opery.[/QUOTE]
No, ale za jakou cenu? Zabirani vic pameti, ubrani funkci, nebo co ?
Abel (97)|21.6.2006 15:03
no jo, presne tak. taky sem nejak moc nepochopil ze firefox je v ovladani logictejsi... praveze me osobne prijde logictejsi opera nez firefox... mozna tim chtel basnik rici to, ze v opere ma clovek dost funkci ze zacatku a pokud treba udela (omylem) gesto mysi, tak se ho to zepta jestli je chce zapnout...
wot (1)|21.6.2006 15:45
Používám Firefox ale spokojenej nejsem, hlavně v poslední době. Nedávno se my nějakým záhadným způsobem ztratily všechny záložky a nemluvě o tom, že mi firefox asi tak jednou do tejdne spadne a to znamená že všechny nastavení musím provést znovu. Takže zkusím přejít na Operu a uvidíme
Honza Kulíšek (27)|21.6.2006 19:49
Kdyz jsem odchazel z IE (respektive jeho nadstavby NetCaptoru) tak jsem zkousel jak Operu tak FF. Oba meli co rict, ale proste Opera delala takovy cavyky, ktery jsem nebyl schopen zkousnout (taby se nedali nakonfigurovat na chovani na jaky jsem byl zvyklej z NC), ze jsem nakonec zakotvil u FF. Nevim kdo tu porad ohani argumentama s rychlosti nebo zranim pameti. Mam na tom comp, mam dost pameti, tak at si to ten program zere. Beztak je pro me posledni dobou browser tim nejpouzivanejsim nastrojem, tak proc by nemel vyuzivat systemovy prostredky ?
Rozhodne tu mam programy, ktery me se svoji rozezranosti se** daleko vic (ne tolik kvuli mnozstvi ale spis pomer na to co konaji nebo ze jsou to treba jenom na pozadi bezici procesy, vyuzivany jednou za den).

Libi se mi rozrsiritelnost pomoci extension, vyborna podpora ze strany Czilla tymu a to ze si do browseru dam to co chci, potrebuju nebo se mi to jenom libi. Nekdy mam extensions tricet, ted jsem to procistil a mam jenom cca patnact, ale vyuzivam denne skoro vsechny.
Nebudu proti Opere brojit mnozstvim v zakladu integrovanych funkci, ale treba ten BT klient, to uz je moc. Do FF je taky klient, ale protoze BT pouzivam docela fest, tak jedu v Azureovi a nebudu na to pouzivat nejaky siditko. Proste mi prijde, ze ta implementace vseho moznyho mela mit nejaky hranice.

Napr. jsem zkousel Wengophone (alternativa Skypu) - prvni na co jsem narazil byl extension do FF, tak jsem si rekl proc ne. Ne a ne to spravne rozchodit a jeste ke vsemu to negativne ovlivnilo a zpomalilo celej browser. Takze jsem nakonec radsi nahodil klasickyho Wengo klienta a browser dela jenom veci okolo browseni.
Sem radim treba RSS ctecku - ale i u ty plati, ze plno lidi radsi sahne po profesionalnim nastroji a nebude mi stacit Sage. Me se RSS libi, ale popravde ho moc nepouzivam, nejak si nemuzu zvyknout. Me Sage na jedno spusteni za mesic bohate staci.

Samozrejme me obcas napadaj ruzny silenosti, na ktery bych rad sehnal extension, protoze by to mohlo usnadnit praci, nekdy uspeju, nekdy ne.
Ale asi prave tuhle volnost bych u FF vzal jako nejvetsi vyhodu.
A pak, i kdyz se budu opakovat, urcite praci ceskyho mozilla tymu - delaj hodne pro osvetu, technickou podporu apod.
Operari prominou, ale jejich komunitu znam hlavne jako flejmare z for a diskusi (bez urazky, nerikam ze mezi FFkarema nejsou, ale prijde mi ze casteji jsou to Operari, komu rychle dochazeji rozumny argumenty a pak zacnou obhajovat svuj zamilovanej browser urazkama a nadavkama...)
eraser (0)|22.6.2006 09:03
[QUOTE=wot]Používám Firefox ale spokojenej nejsem, hlavně v poslední době. Nedávno se my nějakým záhadným způsobem ztratily všechny záložky a nemluvě o tom, že mi firefox asi tak jednou do tejdne spadne a to znamená že všechny nastavení musím provést znovu. Takže zkusím přejít na Operu a uvidíme[/QUOTE]

Tak to nechápem, čo s tým robíš, no poznám dosť ľudí, čo nadáva napr. na Windows XP a pritom je to ich chyba.
Wlcheck (86)|22.6.2006 10:56
Zkoušel jsem teď novou Operu, nějak si nemohu zvyknout. Dlooouho jsem používal MyIE2, teď Maxthon a jsem s ním spokojený. Věci, které potřebuji zastane, na ostatní jsou jiné prográmky. I když je pravda, že Opera si sebere méně paměti (při otevření několika záložek tak je to cca 70 MB pro Maxthon 40 MB pro Operu - součet fyzické a virtuální).

Prostě každé má své pro a proti. Navíc, i když je Maxthon jenom nástavba IE, tak některé exploity na tom nefungují, jelikož Maxthon má oproti IE právě tolik oblíbené Tabbed browsing (nebo jak se to píše :))
ctrl_j (55)|22.6.2006 11:32
[QUOTE=Wlcheck]I když je pravda, že Opera si sebere méně paměti (při otevření několika záložek tak je to cca 70 MB pro Maxthon 40 MB pro Operu - součet fyzické a virtuální).[/QUOTE]
No 40 MB v souctu to se mi zda tedy hodne malo. Kolik mi zabira pameti moc neresim, ale vetsinou je to vyrazne pres 100/100 (Opera 8.54)
Wlcheck (86)|22.6.2006 11:40
[QUOTE=ctrl_j]No 40 MB v souctu to se mi zda tedy hodne malo. Kolik mi zabira pameti moc neresim, ale vetsinou je to vyrazne pres 100/100 (Opera 8.54)
[/QUOTE]

možná že to je tím, že to byla Opera 9.00 ... nevím, jestli ta nakládá lépe s pamětí...
Abel (97)|27.6.2006 15:48
[QUOTE=Wlcheck]možná že to je tím, že to byla Opera 9.00 ... nevím, jestli ta nakládá lépe s pamětí...[/QUOTE]

no kdyz sem mel operu (9) pustenou pres noc a neco sem stahoval, tak si nikdy nevzala vic nez sedesat mega. ale kdyz ji mam pustenou dlouho a je tam vic oken, tak si to porad bere vic a vic a vic a pak se to trosku uvolni (aniz bych nejaky tab zavrel) a pak to zase naroste, pak se to zase uvolni... to je hezka feature :)
rs (104)|27.6.2006 18:38
Já používám Operu kvůli úplným prkotinám. Tak třeba, když mám na nějaké dlouhé stránce odrolováno hodně dolů a kliknu tam na odkaz, tak se chci při stisknutí tlačítka zpět vrátit na to odrolované místo a ne na začátek stránky jak to dělá FF (dokonce i IE6 to umí). Když v Opeře kliknu na odkaz otevře se nová stránka v záložce a ne v novém okně. Stahování mi přijde v Opeře také lepší (vše opět v záložce). A taky se mi víc líbí její design, což je jistě zcela zásadní výhoda ;-).
Honza Kulíšek (27)|27.6.2006 22:09
[QUOTE=rs]Tak třeba, když mám na nějaké dlouhé stránce odrolováno hodně dolů a kliknu tam na odkaz, tak se chci při stisknutí tlačítka zpět vrátit na to odrolované místo a ne na začátek stránky jak to dělá FF (dokonce i IE6 to umí).[/QUOTE]Nepamatuju si, ze bych tohle prenastovaval, takze to povazuju za defaultni. Funguje to i ve FF tak jak rikas.

[QUOTE=rs]Když v Opeře kliknu na odkaz otevře se nová stránka v záložce a ne v novém okně. [/QUOTE]
To je vec nastaveni, FF s tim problem nema.
[QUOTE=rs]Stahování mi přijde v Opeře také lepší (vše opět v záložce). [/QUOTE]I tohle neni problem ve FF rozjet.


Kazdemu vyhovuje neco jineho, tezko muze byt v defaultu vsechno nastavene tak aby to vyhovovalo vsem...

Me se taky treba na Opere ale i na FF nelibilo, ze lista s tabama je nahore a ne dole, jak mi to prijde prirozenejsi a pohodlnejsi. Ale prenastaveni je zalezitost pul minuty ...
rs (104)|27.6.2006 23:06
To vrácení na odrolované místo ve FF určitě defaultně není (jestli to jde nastavit nevím, asi jo). Ale je to dost k vzteku, třeba v emailové schránce se stovkami položek. Mně je jasné, že většinu z toho co jsem popsal jde ve FF nastavit, ale nápovědu k takovým programům nečtu a čas na experimentování taky nemám. Vyhovující defaultní nastavení je také výhoda programu, ne?

Záložky jdou v Opeře nastavit dolů? Tak to budu muset hned zkusit najít.
Honza Kulíšek (27)|28.6.2006 00:34
[QUOTE=rs]
Záložky jdou v Opeře nastavit dolů? Tak to budu muset hned zkusit najít.[/QUOTE]

jestli ne, tak to muzu pricist jako hlavni duvod proc jsem ji hned zahodil :D

nerikam ze vyvazenej default neni pul vitezstvi, hlavne pro lamy, ale kde je to spravny nastaveni ?

ad scrolling - na druhym compu mam FF v zakladu, s jednim nebo dvema rozsirenima a zadnejma zasahama v about:config a ten scrolling se chova tak jak rikas a zadas ;)
Perfect (158)|28.6.2006 14:01
[QUOTE=Abel]jednoduse teda: PROC pouzivate Operu, nebo FireFox? co se vam na nich libi/nelibi? jejich vyhody a nevyhody pro vas...[/QUOTE]

Osobně používám FF hlavné kvůli jednoduchosti. Kdyby nebyl FF, bez problému bych si vystačil s Operou nebo i IE. Možná kdybych jako první zkusil Operu místo FF, tak by to bylo u mě teďka naopak.
P@pi (1519)|23.7.2006 20:40
Dlouho jsem používal FireFox, ale teď jsem přešel na Operu. Víc pluginů (třeba currency converter apod.), mnohem lepší skiny, jinak je mi vcelku jedno kolik to žere paměti, ale na FireFoxu mě občas štvalo, že se najednou zbláznil a dal pěkně zabrat CPU.

BTW fungujou vám multimediální tlačítka v Opeře (9.01)? Můj logitech ne a ne reagovat (play/pause) :(, ostatní fungujou, grrrr.
wizaard (913)|24.7.2006 00:23
Používám už nějaký čas Firefox a jsem s ním prakticky spokojený. Jednu dobu jsem kvůli webovým stránkám používal kombinaci MSIE, Mozilla/Firefox, Opera a bylo to celkem zajímavé. Jediné, co mě ale zaráželo a proč jsem taky nikdy k Opeře nenašel cestu (i přesto, že vypadala a chovala se velmi dobře) byl fakt, že web mi jel správně vždy pod MSIE i Mozillou/Firefoxem, ale pod Operou byly prakticky vždycky problémy, což jsem nikdy nějak nedokázal pochopit. Samozřejmě, že to bylo nejspíš tím, že ten web byl špatně napsaný, ale přesto mě to dost iritovalo...

BTW - jak tu psal wot, taky se mi ve FF stalo, že mi z ničeho nic najednou zmizel celý profil, tedy záložky, nastavení a k tomu ani nešly použít pluginy pro vyhledávání (Google, Seznam, ...) a jsem si jistý, že to moje chyba nebyla.
Honny (262)|24.7.2006 01:02
[QUOTE=wizaard]...[/QUOTE]Můj blog měl s Operou drobný problémy (vyhledávací okno při erroru 404 mělo nesmyslný a špatný rozměry), verze 9 to vyřešila.
[QUOTE=wizaard]BTW - jak tu psal wot, taky se mi ve FF stalo, že mi z ničeho nic najednou zmizel celý profil, tedy záložky, nastavení a k tomu ani nešly použít pluginy pro vyhledávání (Google, Seznam, ...) a jsem si jistý, že to moje chyba nebyla.[/QUOTE]jojo, a když si na to stěřuješ, tak tě militatní Firefoxisti zjebou za to, že si měl použít nějakej profile backuper... jeden z důvodů proč sem před rokem a půl přešel na (tehdy ještě zabanerovanou) Operu.
wizaard (913)|24.7.2006 01:26
[QUOTE=Honny]jojo, a když si na to stěřuješ, tak tě militatní Firefoxisti zjebou za to, že si měl použít nějakej profile backuper... jeden z důvodů proč sem před rokem a půl přešel na (tehdy ještě zabanerovanou) Operu.[/QUOTE]
No, ale o tom potichu, všude tu jsou... ;) Oni nikdy nespí! :D

Jinak, Operáci, tak jsem si teď stáhl novou Operu 9, abych vám udělal radost a po čase ji vyzkoušel a musím říct, že vzhled je pořád pěkný včetně efektů (na tom ulítávám ;)), možná ji začnu používat, ale musím se s ní sžít (rozdílné umístění baru načítání, zato jsem uvítal ukazatel toho, co se načítá a kolik toho zbývá), ale možná to půjde, ale zatím zůstanu pořád u FF.
Honny (262)|24.7.2006 08:43
[QUOTE=wizaard](rozdílné umístění baru načítání[/QUOTE]
si nastav:)
Abel (97)|25.7.2006 00:22
[QUOTE=wizaard] (rozdílné umístění baru načítání, zato jsem uvítal ukazatel toho, co se načítá a kolik toho zbývá), ale možná to půjde, ale zatím zůstanu pořád u FF.[/QUOTE]

všechno jde, když se chce. ať už ukazatel, nebo přechod...
wizaard (913)|25.7.2006 00:54
[QUOTE=Abel]všechno jde, když se chce. ať už ukazatel, nebo přechod...[/QUOTE]
No, pomalilinku jsem už skoro dneska přešel, protože jak mě znáte, jsem na ty grafické serepetičky a těch je Opera fakt plná, ale nějak mě to furt táhne k FF, ale už jsem si Operu nastavil a chvíli s ní i internetil a rychlost je dobrá (možná lepší než FF), ale furt si nějak nemůžu zvyknout... Každopádně bar už je tam, kde má být ;)
Abel (97)|25.7.2006 01:12
[QUOTE=wizaard]No, pomalilinku jsem už skoro dneska přešel, protože jak mě znáte, jsem na ty grafické serepetičky a těch je Opera fakt plná[/QUOTE]

pokud ulítáváš na grafických serepetičkách, tak doporučuju zkusit nějaké widgets... z nejednoho by se epileptik válel na zemi... třeba ten rotující "3d" tetris...

já mám jen ty analogové hodiny, to jediné mi přijde fakt užitečné...
wizaard (913)|25.7.2006 10:30
[QUOTE=Abel]pokud ulítáváš na grafických serepetičkách, tak doporučuju zkusit nějaké widgets... z nejednoho by se epileptik válel na zemi... třeba ten rotující "3d" tetris...

já mám jen ty analogové hodiny, to jediné mi přijde fakt užitečné...[/QUOTE]
[OT]Zas až tak moc neulítávám, já jsem spíš na ty skiny (teď mám nový a používám Operu stabilně), líbí se mi moc taky všechny ty efekty, kdy se položka po najetí myši rozsvítí, to je právě to, co mám rád. Zjišťuju, že je Opera fajn, ale pořád jsou některé weby malinko rozházené.[/OT]
Abel (97)|25.7.2006 11:10
[QUOTE=wizaard]Opera fajn, ale pořád jsou některé weby malinko rozházené[/QUOTE]

jj, to je jedna z nevýhod opery, nekteré weby pořád nejsou košer, zatímco u firefoxu je to mizivé procento...
rs (104)|23.8.2006 11:04
V poslední době jsem začal v Opeře používat gesta myší a je to opravdu dost návykové. Občas totiž dělám gesta na počítačích bez Opery. Co se týče polohy záložek, nakonec jsem je nechal nahoře. Zdá se mi, že s myší tak najezdím menší vzdálenost. Jedinou výtku co k Opeře mám je její nestabilita. Na druhou stranu, při novém spuštění se načtou stránky z okamžiku kdy spadla, a proto se to padání dá přežít.

Takže gesta myší rozhodně beru jako další plus oproti Firefoxu ;-) .
tequilla (1015)|23.8.2006 11:55
[QUOTE=rs]V poslední době jsem začal v Opeře používat gesta myší a je to opravdu dost návykové. Občas totiž dělám gesta na počítačích bez Opery. Co se týče polohy záložek, nakonec jsem je nechal nahoře. Zdá se mi, že s myší tak najezdím menší vzdálenost. Jedinou výtku co k Opeře mám je její nestabilita. Na druhou stranu, při novém spuštění se načtou stránky z okamžiku kdy spadla, a proto se to padání dá přežít.

Takže gesta myší rozhodně beru jako další plus oproti Firefoxu ;-) .[/QUOTE]

Si pamatuju prvni verzi Opery s mouse gestures, par jsem se jich naucil a vsichni doma koukali, co to delam za kouzla...:D (taky to byl dobrej trenink na Black&White). Bohuzel zlobila v internet bankingu a musela prepustit sve misto FF. :(
wex (115)|23.8.2006 17:18
[QUOTE=rs]
Takže gesta myší rozhodně beru jako další plus oproti Firefoxu ;-) .[/QUOTE]
Pro FF existuje nějaké rozšíření, které umožňuje gesta miší...
Jinak si myslím, že přechod z FF na Operu nebo naopak je hlavně o trpělivosti a o zvyku. Mně osobně se moc nechce učit se klávesové zkratky ve FF, když to umím v Opeře, ale budu si muset zvyknou...
Ještě jsem si všiml jedné věci. Čím je prohlížeč oblíbenější, tím se u něho najde víc chyb. Takže nech si všichni zůstanou u svých oblíbených prohlížečů. Aspoň nebudu muset každou chvíli instalovat aktualizaci :cool:
wizaard (913)|23.8.2006 18:06
[QUOTE=wex]Jinak si myslím, že přechod z FF na Operu nebo naopak je hlavně o trpělivosti a o zvyku.[/QUOTE]
Já jsem na Operu nepřešel, protože weby, které navštěvuju, nebyly vždy správně zobrazeny.
Abel (97)|24.8.2006 06:58
[QUOTE=wizaard]Já jsem na Operu nepřešel, protože weby, které navštěvuju, nebyly vždy správně zobrazeny.[/QUOTE]

jj, to je obcas velky problem kdyz prosazuju Operu nekomu novemu, a on zrovna chodi na tyhlety weby... to mu pak holt musim doporucit FF. ale ted sem "ulovil" dalsi dusi, sefa v praci, ktery si ted Operu nemuze vynachvalit :).
Matajon (125)|24.8.2006 15:13
[QUOTE=wizaard]Já jsem na Operu nepřešel, protože weby, které navštěvuju, nebyly vždy správně zobrazeny.[/QUOTE]
To ovšem není chyba Opery, ale autora stránek ;)
wizaard (913)|24.8.2006 17:19
[QUOTE=Matajon]To ovšem není chyba Opery, ale autora stránek ;)[/QUOTE]
Mám s ní určité zkušenosti a Opera je v tomhle dost jakože na... prostě není ideální. Samozřejmě ale web jde napsat tak, aby pod ní jel, taky jsem to dělal, ale není to prostě ideální. Jinak ale weby, které jsem dělal, pod Operou jedou OK. :)
FanATIk (47)|28.8.2006 22:07
načo písať, POROVNAJTE SI ICH SAMI :
Ako sa zobrazi ľubovolna stranka v roznych prehliadačoch je napr. tu:
http://v03.browsershots.org/
Treba byť však trpezlivý.
skušam konkretne svethardware.cz :)
Iny test je napr. známy acid test zamerany na CSS (Opera nema problemy):
http://webstandards.org/files/acid2/test.html#top

P.S: Osobne som za Operu
FanATIk (47)|28.8.2006 22:15
ešte som zabudol, nie tak davno som v nemenovanom časopise čítal test rýchlosti webových prehliadačov, výsledok bol jasny, Opera (nórsky rýchlik) vykreslovala web stránky najrýchlejšie, medzi účastníkmi bol aj FireFox.
A pokial by tvorcovia webu dodržiavali aspon vo väčšej miere štadardy, neboli by s korektným zobrazenim stranok problemy v žiadnom prehliadači.
Matajon (125)|29.8.2006 08:52
Tady je jeden zajimavej testik :) - http://www.extremetech.com/article2/0,1697,1990855,00.asp

BTW: Pro autora threadu - ten prohlizec se jmenuje Firefox, ne FireFox nebo nedejboze Fire Fox :)
BlackFrog (563)|29.8.2006 12:18
ja jsem pro Firefox, jsem na nej zvykly a jak uz tady spousta lidi psalo-novy prohlizec je hlavne o zvyku, a ja si na operu proste nedokazal zvyknout... a kdyz se pak nasla prvni zaminka-spatne zobrazena stranka, tak jsem se okamzite vratil k FF:)
FanATIk (47)|29.8.2006 20:45
[QUOTE=Matajon]Tady je jeden zajimavej testik :) - http://www.extremetech.com/article2/0,1697,1990855,00.asp
[/QUOTE]

veľmi zaujímavé !
Podľa tohto testu je Opera pri prezerani viacerých stránok najmänej náročným prehliadačom na pamäť, a má najlepšiu podporu CSS. V neprospech Firefoxu hovorí najdlhší štart aký nemá asi žiadny browser. To sa mi zdá ako veľké negatívum.
FanATIk (47)|29.8.2006 20:48
Opera mimochodom má rýchlejší štart ako samotný Internet Explorer ktorý je súčasťou OS. Zato by sa mali ludia v Microsofte prinajmenšom hanbiť.
Perfect (158)|29.8.2006 22:19
Já teďka jel dva dny na Opeře, celkem se mi zalíbila, ale pak jsem zjistil, že mi blbne psaní postů na blogspotu a nefunguje označování tagů na tloušťku, kurzívu,... přes ctrl b (i, u...) jako ve FF, ale to imho jde nějak nastavit :).

2FanATIk: Máme tu tlačítko EDIT ;)...
Honny (262)|29.8.2006 23:29
Opera má problém s některými CMS, třeba s "mým" Wordpressem si docela nerozumí...
FanATIk (47)|30.8.2006 18:44
[QUOTE=Perfect]
2FanATIk: Máme tu tlačítko EDIT ;)...[/QUOTE]

Možeš mi ukázať kde ? najskor som myslel že vpravo dole ako je to pero s papierom ale nie to je rýchla odpoved, tak a kde je teda EDIT ??? som tu nový ale určite osobne by som to tlačítko viac zviditelnil, doteraz neviem kde je !