reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Rizeni vykonu a otacek vetraku u GeForce6600GT na Windows Vista

tommik (2)|25.5.2008 19:09
Ahoj, chtěl bych se zeptat, jestli někdo neznáte program na řízení výkonu a otáček větráku pro grafickou kartu GeForce6600GT(256Mb) pod operáčním systémem Win Vista. Původně jsem používal SmartDoctor na Windows XP, tam si to našlo ovladače samo(nainstaloval sem je z orig. CD) a mohl sem si to řídit, jak jsem chtěl. U Vist mi ale SmartDoctor hlásí, že nemůže najít info o grafické kartě, protože si Vista stáhla pravděpodobně jiný ovladač, který SD nepodporuje, a když chci nahrát ovladač z CD, tak hlásí, že je nainstalován již novější. Potřeboval bych tedy poradit, jaký program, ovladač, je možné použít ve Windows Vista k řízení otáček a výkonu grafické karty, protože teď mi větrák běží na plno a je to docela dost slyšet =). Díky
r34ktor (7477)|25.5.2008 19:26
Zkus novější verzi.
5.08 (Asus), 5.131 (opendrives.com)
kane.shw (1231)|25.5.2008 19:36
Vím, že je to kapku OT, ale co takhle koupit nový chladič na grafiku? Samo pokud to prašule, zručnost, prostor v case a vůbec chuť dovolí ;)

Když tam dáš Arctic-Cooling Accelero S2 a na něj nějaký 12cm ventilátor na cca 600-700 otáček ho neuslyšíš už vůbec a chladící účinek bude určo úplně někde jinde :thumb

Pokud do toho jít nechceš, tak prosím tento můj příspěvek ignoruj/te ;)


EDIT: @cool.user podemnou: jde hlavně o to, že když tam dá fan za cca 100CZK, tak o něm na tak nízké otáčky nebude vědět. Nevím jak to má s chlazením skříně atp. Takže to beru spíše jako sázku na jistotu ;)
cool.user (2822)|25.5.2008 20:02
[QUOTE=tommik;125967]...[/QUOTE]

Speedfan (nejnovejsi) by mel byt s vistama plne kompatibilni.

2kane: ja bych hlavne rekl, ze k tomu acceleru je na 6600gt aj ten vetrak celkem zbytecnej.
tommik (2)|26.5.2008 21:16
No, SpeedFan jsem uz taky vyzkousel, ale porad s nim nemuzu ovladat otacky u graficke karty. Nejnovejsi SmartDoctor taky nejde =(. Jinak sem googloval na netu, a pisou, ze to zatim ani nejde vyresit jinak, nez koupenim kvalitnejsiho chladice. Takze si asi poridim rovnou novo grafickou kartu =), a nebo pojedu na starych xp, kde mi to funguje normalne.