reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Tiskárna tiskne jen šedě,místo černě

maarkii (292)|18.12.2009 14:02
Prosím o radu,zapnul jsem tiskárnu a vytiskl 1.list a 1.půlka listu je normál černě ale 2.půlka už krásně šedě,bez vynechávek.Dalších 5 listů už tiskne jen perfektně šedě.Nevynechává tisk nic takového,takže inkoust nedochází,navíc stav inkoustu je cca 1/2 kazety,je už asi potřetí doplnovaná inkoustem,vždy tisk bez probléma.Zkoušel jsem i čištění kazet a zarovnání bez výsledku.
DrZelenka (2491)|18.12.2009 14:29
[quote=maarkii;328267]Prosím o radu,zapnul jsem tiskárnu a vytiskl 1.list a 1.půlka listu je normál černě ale 2.půlka už krásně šedě,bez vynechávek.Dalších 5 listů už tiskne jen perfektně šedě.Nevynechává tisk nic takového,takže inkoust nedochází,navíc stav inkoustu je cca 1/2 kazety,je už asi potřetí doplnovaná inkoustem,vždy tisk bez probléma.Zkoušel jsem i čištění kazet a zarovnání bez výsledku.[/quote]

Nemuze bejt napr. nekde v nastaveni neco jako "setreni inkoustem"? U me pak tiskarna taky netiskla uplne cerne, ale o odstin svetleji. Prip. zkousel jsi vycistit trysky rucne a ne programem?
maarkii (292)|18.12.2009 14:51
Když při tisku 1.stránky 1. polovinu natiskla černě a 2.polovinu krásně šedě,tak to na 99% nemůže bejt nastavením.Navíc jsem se koukal a nic v nastavení špatného nenašel.
A když jsou špinavé trysky kazety(ucpané) tisk vynechává nebo dělá horizontální bílé rovné čárky.Nebo jsou zázračně špinavé právě tak,že tisknou pěkně ,ale jen šedě??Nebo mě dochází inkoust či kazeta...
astec (1823)|18.12.2009 15:05
Vyzkoušej s orig. plněným inkoustem.
maarkii (292)|18.12.2009 15:19
Tj.fakt dobrá rada....
Právě pro nereálnou cenu origoš kazet si většina lidí plní sama a většinou pokud nedělají chybu,tak bez problémů tisknou alespon na 3,4,5 doplnění kazety.Já mám možná už ted 4. plnění,musím se podívat.
DrZelenka (2491)|18.12.2009 16:07
[quote=maarkii;328297]Tj.fakt dobrá rada....
Právě pro nereálnou cenu origoš kazet si většina lidí plní sama a většinou pokud nedělají chybu,tak bez problémů tisknou alespon na 3,4,5 doplnění kazety.Já mám možná už ted 4. plnění,musím se podívat.[/quote]

Tak zkus alespon neoriginalni, ale novou. Ta uz stoji podstatne min penez. (me vydrzela neorig. kazeta tak 15 plneni :) ).
maarkii (292)|20.12.2009 21:42
Tak vážení kazetou to určitě není.Skenoval jsem a tiskl a skenovaný text to normálně černě natisklo.
Jen připomínám,že to vše začalo natištěním 1.půlky stránky černě a 2.půlka najednou natiskla šedě bez vynechání a krásně.
Jandaskunk (2330)|20.12.2009 21:48
A tiskne to takhle šedě jen u jednoho dokumentu nebo i u ostatních??
maarkii (292)|20.12.2009 23:45
Tiskne to takhle šedě jakýkoliv dokument z netu.
Náhodou jsem kopíroval-tiskl něco a to natisklo normálně černě....
speedsnail (4876)|21.12.2009 00:09
Co zkušební stránka, je OK? Nebo taky napůl...

Ovladače jsi předpokládám reinstaloval?
maarkii (292)|21.12.2009 13:26
Tak jsem odinstaloval celý soft HP tiskárny a znovu nainstaloval a aktualizoval přes net.Bohužel tiskárna stále tiskne krásně-šedě(z netu)...A navíc jsem zkoušel i tisknout dokument z tiskového soft WordPad a papír tiskárnou jen projede a nic nenatiskne ač v náhledu před tiskem má text.V nastavení tiskárny je vše OK.
maarkii (292)|21.12.2009 14:14
Ještě mě napadlo zda ti zloději z HP nevymysleli takovou aktualizaci soft,která rozpozná bezpečně dlouho používanou pořád stejnou kazetu a chtějí zkrátka zamezit doplnování kazet.
Jak známo u barevných kazet úmyslně na zaslepovací etiketě jsou prohozené barvy(aby neinformovaný plnič pomíchal barvy) a také je k legraci jejich systém paměti stavu inkoustu,který jak si HP myslí nejde obejít,kdy i znovunaplněná kazeta ukazuje pořád minimální hladinu inkoustu a po virtuálním úplném vyprázdnění odmítá tisknout....
astec (1823)|21.12.2009 16:12
[quote=maarkii;329086]Ještě mě napadlo zda ti zloději z HP nevymysleli takovou aktualizaci soft,která rozpozná bezpečně dlouho používanou pořád stejnou kazetu a chtějí zkrátka zamezit doplnování kazet.
Jak známo u barevných kazet úmyslně na zaslepovací etiketě jsou prohozené barvy(aby neinformovaný plnič pomíchal barvy) a také je k legraci jejich systém paměti stavu inkoustu,který jak si HP myslí nejde obejít,kdy i znovunaplněná kazeta ukazuje pořád minimální hladinu inkoustu a po virtuálním úplném vyprázdnění odmítá tisknout....[/quote]

Proto jsem se ptal, zda to dělá i u nové kazetě.....
maarkii (292)|21.12.2009 17:05
Jak jsem již psal dříve,kazetou to není,při kopírování tiskne normálně černě.
Jedná se o tiskárnu Multifunkci HP F-380.
maarkii (292)|22.12.2009 15:54
Prosím,neví někdo o nějakém speciální foru na tiskárny???
Celkem už mě nenanpadá co má ještě vyzkoušet aby HP tiskárna tiskla černě a ne jen šedě....
speedsnail (4876)|22.12.2009 17:33
Vyzkoušej tisk na linuxu (třeba LiveCD), pořád mam pocit že je chyba někde v ovladačích a systému, když to dělá jen někdy. Tu zkušební stránku to vytiskne jak? (ideálně nějakou zkušební stránku z ovladačů HP)

Taky bych napsal na zákaznickou podporu HP.. zrovna pro takovéhle neuvěřitelné případy by tam měli být.
StD (1963)|22.12.2009 17:47
[quote=speedsnail;329449]...Taky bych napsal na zákaznickou podporu HP.. zrovna pro takovéhle neuvěřitelné případy by tam měli být.[/quote]

[OT]Tam se ho ovšem zeptají na totéž, co se už ptal Astec - zda to dělá originální cartridge... Když halt někdo zarputile šetří, není pomoci.[/OT] Podle mne tam má někde zapnutý (pro něco) Economy Mode. Přesně takto se chovají tyhle krámy na různých úřadech rovnou z aplikací (příklad: Úřad práce, Magistrát apod.). Taky tisknou 50% šedou.
maarkii (292)|22.12.2009 18:51
Už jsem asi 2x psal,že tiskne šedě jen z netu a uložený dokument odmítá tisknout úplně(papír jen projede tiskárnou a přitom je slyšet zvuk pohybujících se lišty s kazetami jako by tiskla).
Při kopírování textu z papíru natiskne černě jako je originál papír text.
Takže je jasné že KAZETOU to NENÍ!
StD (1963)|22.12.2009 18:57
[quote=maarkii;329524]...tiskne šedě jen z netu a uložený dokument odmítá tisknout úplně...[/quote]
No tuto neurčitou informaci jsi sice psal, ale znamená to co? Z čeho, z jaké aplikace? Jde o barevné stránky které se mají tisknout černobíle (tj v odstínech šedé..., nastaveno jak v ovladači té aplikace). Ty chceš od druhých zázraky pokud možno včera a základní informace jim nedáš.
:thumbdown
maarkii (292)|22.12.2009 18:58
Navíc v tiskárně je originál kazeta,byt po 4. té doplněná.
A navíc je jasné,psal jsem to hned v 1. příspěvku,že šedě tiskárna začala tisknout 2.polovinu listu papíru,když předtím 1.polovinu natiskla černě.(samozřejmě v jednom tahu-tisku!)Na textu je vidět,že na rozhraní černé/šedé se něco v tiskárně hádalo a jen ten jediný řádek na rozhraní černé a šedé je černošedě rozmazaně vadně natištěn....
maarkii (292)|22.12.2009 19:03
Jedná se o černý text(žádná barva i když ta vyplá není,proč taky,mám vybrán jen černý text) z emailu a k tomu zvolený výběrem.A pokud mě půl stránky natiskne černě a pak se skne a tiskne už jen šedě...tak to změnou nastavení není,nehledě k tomu že jsem v tu chvíli NIC nepřestavoval,taky proč,že...
StD (1963)|22.12.2009 19:04
[quote=maarkii;329529]Navíc v tiskárně je originál kazeta,byt po 4. té doplněná...[/quote]
= tudíž se dá konstatovat, že je zničená neoriginálním inkoustem.

A pokud nedodáš bližší podrobnosti, tak na podobné otázky je možná jen stejně nejapná odpověď: "Máš to rozbitý." Srry, ale podobné popisované chování to je jako záhada třetího pokoje. :)
maarkii (292)|22.12.2009 19:10
Jen asi mě napadá konflikt soft HP s jiným soft ...
maarkii (292)|22.12.2009 19:12
A japak může bejt zničená neoriginálním inkoustem,když při kopírování tiskne pekně černě.. )))
StD (1963)|22.12.2009 19:14
[quote=maarkii;329538]A japak může bejt zničená neoriginálním inkoustem,když při kopírování tiskne pekně černě.. )))[/quote]
Protože ji v tu chvíli ovládá vestavěný HWdriver zařízení... Přeber si to.
maarkii (292)|22.12.2009 19:30
No to nevím,když budou poloucpaný(nebo něco podobnýho od doplnovaného inkoustu) trysky černé kazety,tak by přece tiskly šedě i při kopírování...?Leda že by vnitřní soft HP pro kopírování dokázal pomalejším tiskem(či tak nějak mazaně) nastříkat i tou šedou přes sebe a nastříkat nakonec černou...nějak mě to nesedí,ani ty poloucpaný trysky to asi nebudou,jinak by i tu šedou vynechávali a text by byl s bílými čárami...Ale je možný že se soft odborníci v HP vzmužily a aktualizovali soft tak,aby dokázal odhalit doplněné kazety novým způsobem...ale to zas by tiskla blbě i barevná doplnovaná kazeta...hmmm...
maarkii (292)|22.12.2009 19:33
jo a tisknul jsem ted stránku pro tzv.zarovnání tisku a ta se natiskla s úplnou absencí černé i šedé(která tam má ale bejt-černá)...zkušební stránku jsem netisknul neb je to jakési foto hrušky... )))