reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Po několika minutách hraní spadne počítač nebo jen hra

lobster (3)|27.12.2006 09:41
Pokud už si nevíte rady s tímto problémem nebo jte jej již vyřešili přidejte se do tohoto fóra. Poslední dobou se množí případy, kdy bez jakékoli změně v hardware nebo software (takže taktování, nebo nová grafika atd.. nehraje roli) přestanou správně fungovat hry. Po několika minutách hraní se prostě sekne počítač, spadne hra, vyskočí "modrá smrt" atd... Není to jen ojedinělé. Na diskusích se o tom hodně píše, ale ještě jsem nikde nečetl, že je to rozsáhlejší. Nezávisle na sobě se to stává i lidem v mém okolí. Různý hardware, legální i nelegální windows. Nainstaloval jsem nový systém jen s ovladači a directy. Tudíž vir nehrozí. Ovladače jsem pomalu instaloval od starších až po nejnověší. To samé i directy. Nepomohlo. Jen se starými directy se testovaná hra ani nespustila. Už nevím jak to vyřešit tak jsem založil tuto diskusi. Snad se nám povede problém vyřešit.
P@pi (1519)|27.12.2006 10:23
1, Zastarávání součástek (kondenzátory...). Nikdy nebudete mít stejně kvalitní zdroj jako když jste ho koupil. To platí o všech součástkách.

2, Ano, zaneřáděný OS bývá častým problémem. Spyware, Malware, Viry stabilitě systému neprospějí.

3, Paměti => zkontrolovat programem Memtest. Často se časem začnou objevovat chyby. Potom je nutné paměti vyměnit.

4, Nekompatibilní ovladače
okounek (106)|30.3.2007 22:53
Pročti si faQ,určitě si ho nečetl
https://www.svethardware.cz/forum/showthread.php?t=4090
Jaké máš teploty?Program na teploty je speedfan,Jaký máš zdroj?
Jaký máš pc sestavu trošku se rozepiš.
endivie (99)|10.6.2007 17:20
co konflikt IRQ? to se mi parkrat stalo!
eraser (0)|15.6.2007 12:50
A čo kvalita napájania zdroja, či napájania súčiastok zdrojom? Možností je veľmi veľa a bez bližších informácií nemôžeme fundovane radiť, ale sa len dohadovať a to nespeje k správnemu a rýchlemu riešeniu.
Jezevec (607)|15.6.2007 12:56
[QUOTE=lobster;21291]...Poslední dobou se množí případy, kdy bez jakékoli změně v hardware nebo software (takže taktování, nebo nová grafika atd.. nehraje roli) přestanou správně fungovat hry. Po několika minutách hraní se prostě sekne počítač, spadne hra, vyskočí "modrá smrt" atd... Není to jen ojedinělé. Na diskusích se o tom hodně píše, ale ještě jsem nikde nečetl, že je to rozsáhlejší. Nezávisle na sobě se to stává i lidem v mém okolí. Různý hardware, legální i nelegální windows...[/QUOTE]

Urcite bych zkontroloval teploty, takovy programek SpeedFan by ti jiste pomohl, dobre by bylo podivat se i do RightMark Clock Utility, Sandry a dalsich diagnostickych nastroju. Nezapominal bych na to, ze "posledni dobou" jak rikas, stoupaji teploty napr. tady kde jsem ja i pres 30°C, coz samozrejme nema prilis blahodarny efekt na chlazeni a i proto ma podle meho nazoru rada lidi problem s tuhnutim systemu a restarty - jejich pocitace ci jen nektere konponenty se mohou prehrivat, venoval bych tomu v poslednich dnech s blizicicm se letem trochu vetsi pozornost. Vysvetleni muze byt jednodussi nez by kdo cekal:) ;)
snajprik (110)|15.6.2007 15:09
Na začiatok ti poradim odskrutkuj bočnicu a skus to bez nej, ak je to problem v prehrievani, tak by ti to malo isť už vpohode. Potom sa to rieši tak, že nedaš bočnicu naspeť, alebo dokupič ventilator na odsavanie tepleho vzduchu zo skrine. Ak to nepomôže tak napiš znovu a podrobnejšie čo to vlastne maš.
b337 (141)|16.6.2007 13:26
[QUOTE=snajprik;38928]Na začiatok ti poradim odskrutkuj bočnicu a skus to bez nej, ak je to problem v prehrievani, tak by ti to malo isť už vpohode. Potom sa to rieši tak, že nedaš bočnicu naspeť, alebo dokupič ventilator na odsavanie tepleho vzduchu zo skrine. Ak to nepomôže tak napiš znovu a podrobnejšie čo to vlastne maš.[/QUOTE]

no nevim jestli je dobrej napad zjistovat prehrati sundanim bocnice protoze tak muze narusit cirkulaci vzduchu a ve vysledku mu teploty jeste vzrostou... spis bych pouzil programy jako speedfan,coretemp a rivatuner a podival se jaky ty teploty vlastne jsou

btw proc se tu resi topic z minulyho roku? :D
HeReTiCo (45)|21.7.2007 08:58
Mne po odkryti case klesla teplota aj o 10°C. Rozhodne som to vsak neriesil namontovanim ventilatora na bocnicu, ale znizenim napatia vCore v procesore pomocou BIOS-u. To zabera.
pas!k (3765)|21.7.2007 17:06
[QUOTE=b337;39001]no nevim jestli je dobrej napad zjistovat prehrati sundanim bocnice protoze tak muze narusit cirkulaci vzduchu a ve vysledku mu teploty jeste vzrostou... spis bych pouzil programy jako speedfan,coretemp a rivatuner a podival se jaky ty teploty vlastne jsou

btw proc se tu resi topic z minulyho roku? :D[/QUOTE]

Presne tak!