reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Instalace Windows XP 32bit- ,,zásek,, před startem načítání

pepos01 (518)|21.2.2011 16:46
Zdravím Vás a zároveň znalé prosím o pomoc.Mám 2 fyzické disky.První- OS Windows 7, druhý- různá data.
A právě na onen druhý potřebuji nainstalovat Windows XP.
Pomocí nLite jsem do instalace zahrnul i SATA drivery od řadiče mé desky ( a při prvotním kopírování souborů na disk- před samotnou instalací je vše v pořádku, tj. instalátor disk rozezná a tudíž soubory nutné k instalaci nakopíruje ).Poznamenávám, že původní disk s OS Win7 raději odpojuji ( datový kabel odpojím ), takže zůstává pouze Master 1x HDD a Slave DVD-RW.Ale při restartu a před druhým spuštěním instalátoru se PC ,,zasekne,, ( vypíše se vše, typ CPU..... atd, tabulky s IRQ apod. ), ještě hlášení o: Verifying DMI Pool Data ..... a tím to končí.
Pro jistotu zde udám typ mé desky:
[code]http://www.gigabyte.cz/products/mb/specs/ga-ep41-ud3l_10.html[/code]

Pozn.: jakmile vše dám do původního stavu, tj. připojím disk s Win7, vše je v naprostém pořádku.
Richmond (8084)|21.2.2011 18:59
Jak máš nastavené porty na SATA? Je dost možné, že při odpojení např. disku ze SATA5 se přepne řadič na JMicron (aka GB SATA2). Zkus disk připnout na poslední SATA port (doporučuju odskoušet jak to vlastně deska chytá - jestli Primary Master/Slave a jestli je mezi prvníma nebo posledníma diskama v biosu), pak přepnout SATA5,6 na AHCI a zkusit znova. Další možností je použití Hirens Boot CD (+ integrovat oba ovladače na řadiče - jak JMicron tak Intel), po restartu se instalace XP spustí přímo z disku ;)

edit: viz. https://www.svethardware.cz/forum/showpost.php?p=436580&postcount=8 - snad bude vše jasné ze screenu ;) (akorát mi vypadlo hned v první kolonce vybrat instalační médium - tzn. vybrat mechaniku s XP)
pepos01 (518)|21.2.2011 19:38
Díky... mrknu na to.Dnes jsem s tím bojoval téměř celý den :sleep
zsdx (2098)|21.2.2011 20:03
[quote=pepos01;436905]..Mám 2 fyzické disky...původní disk s OS Win7 raději odpojuji ( datový kabel odpojím )[/quote]

Zkus rucne (napr. v diskpartu) oznacit prislusnou partition jako aktivni.
Jinak nevim,proc se vsichni tak bojite a pri doinstalaci OS odpojujete puv.disk - vetsinou staci zmenit poradi bootovani a pak upravit boot.ini/bootmgr.
Richmond (8084)|21.2.2011 20:22
Protože je to rychlejší a bezpečnější? :notsure
BTW doporučuju mrknout se DISKPARTem na stav disků, možná to bude jasnější ;)
edit: https://www.svethardware.cz/forum/showpost.php?p=270284&postcount=229 ...a hádej jakej svinčík to umí nadělat na dvou a více discích ;) Samozřejmě stav se od bety nezměnil, pouze velikost 100MB partišny
pepos01 (518)|22.2.2011 22:31
Tak, pokus ( nakonec i jakýkoliv ) o instalaci WinXP na disk skončil stejně.... takže to jsem vzdal.Ale našel jsem doma nevyužitý SATA disk k notebooku, tak jsem jej zkusil připojit klasicky do case ( napájení i datový kabel ) a instalace se zdařila ( možná by byla instalace úspěšná i na onen HDD, kdybych ho zformátoval- ale 320GB dat nemám právě kam jinam uložit ).Ovšem mám otázku: je možné takto provozovat v desktopu HDD určený primárně do notebooku?Jsem laik, tudíž se zeptám: mohl by nastat problém s napájením apod.?
zsdx (2098)|23.2.2011 10:25
Pokud ho mas jak uchytit do skrine, nevidim zadny dalsi problem.
Jo a nemas na tom starym disku jen ext.oddil?
NHKG (1136)|23.2.2011 10:44
Problém v tom není, ale není ten notebookový disk hodně pomalý?
pepos01 (518)|23.2.2011 12:10
Na notebookovém disku jsou XP pouze kvůli jednomu prográmku ( který nešel ani pod Vistama, ani pod W7 ).Takže rychlost ( nebo spíše ne-velká závratnost v rychlosti ) disku vůbec není poznat.

Ač se to netýká tématu ( nechce se mi kvůli tomu zakládat nové téma ), mám dotaz k updatu u Windows 7.Jak jsem si ráno všiml, pro širokou veřejnost je k dispozici SP 1.Ovšem jsem na vážkách, zda-li má cenu si jej instalovat ?!
DrZelenka (2491)|23.2.2011 14:46
A proč si myslíš, že bys ho instalovat neměl? Je to souhrn aktualizací, které opravují různé chyby, které se v systému objevují (nelze udělat OS úplně bez chyb).

Pokud máš nelegální win s aktivátorem, tak ti to samozřejmě v PC bordel udělat může (u aktivátoru člověk nikdy neví co ve skutečnosti dělá), ale neaktualizovanej systém není dobrej nápad.

Btw. pokud máš W7 Professional a vyšší, tak ti Microsoft zdarma poskytne Windows XP mode - nemusel bys extra pouštět XP kvůli 1 programu. Jinak programů na virtuální systém je víc a nemusíš mít W7 Professional.
pepos01 (518)|23.2.2011 15:05
Virtuální PC od MS mám, jenže tam je problém s grafickou kartou, kterou emuluje ( pouze S3 ). :(