reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

SHW32 - H3w3R: 1

H3w3R (226)|28.2.2011 22:19
Kolik času zabrala tvorba: nedělní odpoledne
Pointa wallpaperu: synergie RGB a CMYK

Zcela vlastní tvorba: Ne

Bylo při tvorbě použito něco nevlastního?
3D model: Ne
Brush: Ne
Obrázek, fotografie nebo textura: Ano
Tutorial: Ne

Další komentář: souhra a spolupráce notebooku a tiskárny v tomto případě zastoupená jejich barevnými kanály... aneb notebook a tiskárna spolupracují na společném výsledku
ver_small.jpg
H3w3R (226)|28.2.2011 22:24
použit screenshot z reklamního videa SAMSUNGU (viz. příloha)

link na zdroj videa:
kolibrik.jpg
Richmond (8084)|2.3.2011 05:13
Uniká mi spojitost se zadaným tématem - přesouvám do rozpracovaných (ač nerad)
czhunter (775)|2.3.2011 10:52
Tak já tam třeba "nějakou" spojitost vidím (ten kolibřík k Samsungu patří - pravda, spíš k televizím a monitorům) a navíc je to imho nejlepší WP tohoto kola :)
Strogg_CZ (191)|2.3.2011 11:02
Já tam spojitost s tématem tohoto kola moc nevidím. Ale třeba mám jen omezenou představivost.
Nejlepší WP by to asi nebyl, pokud by "prošly" i další WP co byly v rozpracovaných.
H3w3R (226)|2.3.2011 12:47
ach jo, tak to mě mrzí :(
nechtěl jsem jet klasiku, že dám na wall render/foto tiskárny a notebooku a pak budu řešit zbytek, takže jsem jel spíš po tom, co mají společného... no a jako grafik mě napadl problém barevné korekce RGB a CMYK režimu, kdy se v dnešní době v drtivé většině liší to, co máte na obrazovce od toho, co je na papíře...
Takže nápad/idea byla taková, že tiskárna a notebook spolupracují (synergie) na společném výsledku, v tomto případě obrázku, kdy výsledný obrázek je jakoby kreslen oběma režimy zároveň. Pastelky už jsou pak jen "umělecké" ztvárnění zástupců jednotlivých řežimů (RGB=notebook, CMYK=tiskárna).
Přemýšlel jsem nad tím, který obrázek použiju, nakonec jsem si vybavil jejich reklamu a kolibřík byl zajímavě barevnej, pak už stačilo jen naznačit, že ho kreslí oba režimy zároveň... text a rámečky okolo jen znázorňují, že se jedná o "jakýsi" barevnostní text...
No nevím co bych k tomu ještě řekl, myslel jsem že to k tématu patří, ale asi jsem to pojal trochu zeširoka...

jen mě mrzí, že mi k tomu nikdo nic nenapsal za těch 24 hodin co to viselo v rozpracovaných...
ale dík hunter, malá záplata za pochvalu těší :thumb
r34ktor (7477)|2.3.2011 13:29
Myslím, že to skloubit šlo, kdyby se to pojalo jako porovnání vytištěné "testovací stránky" s živou ukázkou na display notebooku.
H3w3R (226)|2.3.2011 13:50
[quote=r34ktor;438774]Myslím, že to skloubit šlo, kdyby se to pojalo jako porovnání vytištěné "testovací stránky" s živou ukázkou na display notebooku.[/quote]

tohle zas podle mého názoru vystihuje více tu "spolupráci"...
r34ktor (7477)|2.3.2011 13:53
Sorry, ale já tam žádný spojující článek s notebooky nevidím (vyjma nápisu).
Karel Polívka (1485)|2.3.2011 15:03
[quote=Strogg_CZ;438750]Nejlepší WP by to asi nebyl, pokud by "prošly" i další WP co byly v rozpracovaných.[/quote]
Které?
[quote=r34ktor;438774]Myslím, že to skloubit šlo, kdyby se to pojalo jako porovnání vytištěné "testovací stránky" s živou ukázkou na display notebooku.[/quote]
Přesně, pak by to bylo super. V této podobě to ale zadání nesplňuje a je to škoda.
H3w3R (226)|2.3.2011 15:28
škoda, žel nemá cenu brečet nad rozlitým mlékem...
osobně mi ale vadí, že všechny wally co prošly, mají povinně foto nebo render notebooku a tiskárny a jsou takřka bez nápadu nebo pointy (až na jeden)...
proto cítím trošku křivdy ;)

ale neříkejte mi, že ten wall nikdo nepochopil a že nemá nic společného s tématem (prosím ať se vyjádří i někdo, kdo nemá svůj vlastní wall v soutěži :D )
veteran13 (70)|2.3.2011 15:48
Podle mě je tvůj wal nejlepší, sice jsem ho nejřív nechápal, ale když se nad tím člověk zamyslí tak ten význam má. Je to velká škoda, že neporšel. Redakce mohla přihmouřit očko...
Strogg_CZ (191)|2.3.2011 16:01
[quote=Karel Polívka;438791]Které?

Přesně, pak by to bylo super. V této podobě to ale zadání nesplňuje a je to škoda.[/quote]

Které wallpapery se mi zdály lepší než tento? Tak určitě ten jak zobrazuje stavaře co dodělávají skládanku (autor Popo33), ten mi přišel svoji pointou a zpracováním lepší. A líbil se mi i více ten s legem. Je to můj názor nikomu ho nevnucuju. Ale jen jsem reagoval na ten pnázor o "výherním wallpaperu"
Strogg_CZ (191)|2.3.2011 16:26
[quote=H3w3R;438797]
ale neříkejte mi, že ten wall nikdo nepochopil a že nemá nic společného s tématem (prosím ať se vyjádří i někdo, kdo nemá svůj vlastní wall v soutěži :D )[/quote]

Já tě plně chápu, dělat něco, mít radost z toho, že je to pěkné a nakonec se dozvědět, že je to nevyhovující, je asi dost velké zklamání. Ale nějak nemůžu pochopit, proč si nesledoval průběh té soutěže, kde několik lidí narazilo se svým výtvorem a bylo zde několikrát řečeno, co má přesně ten WP obsahovat.
Karel Polívka (1485)|2.3.2011 16:44
[quote=Strogg_CZ;438804]Které wallpapery se mi zdály lepší než tento? Tak určitě ten jak zobrazuje stavaře co dodělávají skládanku (autor Popo33), ten mi přišel svoji pointou a zpracováním lepší. A líbil se mi i více ten s legem. Je to můj názor nikomu ho nevnucuju. Ale jen jsem reagoval na ten pnázor o "výherním wallpaperu"[/quote]
Skládanka od Popo33 - ano, ten byl moc pěkný, ale zadání nesplňoval. Znázorňuje spolupráci, ne spolupráci notebooku Samsung a tiskárny Samsung.

Sám autor u něj hned v 1. příspěvku píše v komentáři:

"Nepřečetl jsem si upřesnění zadání tématu, tak to dávám alespoň do rozpracovaných :-)."

Autor měl dost času na to, aby jej mohl upravit, přitom by to nebylo těžké - kdyby např. přidal paňácu pracujícího na nějakém notebooku Samsung (jenž by zadával tisk) a jinde by zase tiskárna Samsung tiskla obrázky, z nichž by jeden z nich měl v ruce další paňáca, který by podle toho zkoumal obrázek na skládačce, bylo by to super. Stačilo málo a mohl z toho být adept na vítěze.

Lego od Dash-POWER (CZ) - rovněž neobsahuje ani tiskárnu Samsung a ani notebook Samsung - pouze písmena z názvu výrobce. Spojené lego kostky mi navíc pro znázornění spolupráce přijde málo. Jako wallpaper je pěkný, ale pro soutěž a tedy i možnost získání výhry je důležité i dodržet stanovené zadání.
lukas8178 (229)|2.3.2011 17:01
[quote=Karel Polívka;438812]
Autor měl dost času na to, aby jej mohl upravit, přitom by to nebylo těžké - kdyby např. přidal paňácu pracujícího na nějakém notebooku Samsung (jenž by zadával tisk) a jinde by zase tiskárna Samsung tiskla obrázky, z nichž by jeden z nich měl v ruce další paňáca, který by podle toho zkoumal obrázek na skládačce, bylo by to super. Stačilo málo a mohl z toho být adept na vítěze.[/quote]
Nebo z tiskárny mohly rovnou padat puzzlíky :) ... ale myslim že koncept těch puzzlí je dost univerzální takže půjde použít i v dalších kolech... stejně tak to lego;)
Dash-POWER(CZ) (82)|2.3.2011 17:17
[quote=lukas8178;438818] stejně tak to lego;)[/quote]

Nemám v plánu recyklovat nápady :D
popo33 (68)|2.3.2011 17:25
Sakulajda, tolik nápadů najednou :) a mě nenapadl ani jeden pořádný, jenom ten nic moc se srdíčkama :(. S puzzlíkama i paňácama počítám určitě do příštích kol :D, i když to nebude už tak originální.
H3w3R (226)|2.3.2011 17:28
výherní, nevýherní, o to mi samozřejmě vůbec nejde... každý má jiný vkus a rozhoduje o tom ve výsledku hodně lidí...
ale tohle kolo je očividně trochu komplikovanější. Já osobně třeba nepochopil tyto wallpapery:

strong_3 - nechápu pointu (ani na první ani na druhý pohled a v popisu má : není třeba nic dodávat)
dash_1 - "komety ve tvaru obrysu loga", foto notebooku a tiskárny mi tam přijde jen "kvůli tématu"
marquiz_1 - opět foto notebooku a tiskárny jinak mi uniká pointa
strong_2 - zcéna byla špatně, tak tam dodal model notebooku a tiskárny a je to ok...

znovu opakuji upřesněné zadání:
Wallpapery musí znázorňovat možnou synergii notebooků Samsung a tiskáren Samsung (tzn. jak mohou spolupracovat nebo se doplňovat, případně jak je lze spojit).

nic proti autorům, respekt všem zúčastněným, ale když už se řeší osobní názory, tak subjektivně porovnávám svůj wall s ostatními...
Mě prostě vadí, že očividně neoficiální podmínkou kola bylo, že "musí" obsahovat foto tiskárny a notebooku v jakékoliv podobě, ačkoliv se o tom nikde nepsalo...
Richmond (8084)|2.3.2011 17:50
[quote=H3w3R;438824]Mě prostě vadí, že očividně neoficiální podmínkou kola bylo, že "musí" obsahovat foto tiskárny a notebooku v jakékoliv podobě, ačkoliv se o tom nikde nepsalo...[/quote]
strong_3 - s pomocí tiskáren Samsung lze překonávat překážky, Váš 07893...
dash_1 - komunikace mezi nb a tiskárnou Samsung
marquiz_1 - déšť (= více než pár kapek, pár kapek déšť ještě nedělá)
strong_2 - zcéna byla špatně, tak tam dodal model notebooku a tiskárny a je to ok...

U tebe stačilo nějak zakomponovat třeba okraj displeje/rozpixlovat půl obrazu kolibrka, rgb vlevo a cmyk na pravé části křídel ve mě osobně moc spolupráci s nb a prnt Samsung neevokuje...
r34ktor (7477)|2.3.2011 18:13
[quote=H3w3R;438824]ale tohle kolo je očividně trochu komplikovanější.[/quote]
Souhlavím. Většina děl se mi jeví dost slabá. :(

strong_3 - pominuli na můj vkus dosti slabé zpracování a infantilní nápis, tak pointa je skryt tak hluboko, že se mi ji nepodařilo také objevit
dash_1 - myšlenkově OK, ale působí na mě nevyváženě. IMHO by bylo bývalo lepší umístit produkty úhlopříčně.
marquiz_1 - poněkud abstraktní, ale celkem OK. Ovšem mimo můj vkus.
strong_2 - dle mě nesplňuje zadání. Žádnou spolupráci tam nevidím.

a další

aslex_1 - stejná myšlenka jako aslex_2, který byl vyřazen :notsure
popo33_1 - asi chce zaujmout všechny dvě dámy, co sem chodí ;)
nd_1 - kontraproduktivní myšlenka. To jsou na tom produkty Samsungu tak špatně, že je nelze pro získání propojit výsledku klasickou cestou?
LeArchitecto_1 - myšlenka dobrá, ale nedotažené zpracování

a nakonec

shredder_1
- můj favorit tohoto kola
Karel Polívka (1485)|2.3.2011 18:20
[quote=r34ktor;438836]
aslex_1 - stejná myšlenka jako aslex_2, který byl vyřazen :notsure
[/quote]
aslex_2 byl vyřazený ne vkůli tomu, co znázorňuje, ale kvůli tomu, že autor nedodal v termínu info o použitých materiálech.
r34ktor (7477)|2.3.2011 18:34
[quote=Karel Polívka;438838]aslex_2 byl vyřazený ne vkůli tomu, co znázorňuje, ale kvůli tomu, že autor nedodal v termínu info o použitých materiálech.[/quote]
Pak ale aslex_1 nesplňuje pravidla též. Pochybuji o tom, že by autor použité obrázky notebooku a tiskárny renderoval.

A pokud byly převzaty z webu sponzora, chybí tam o tom zmínka. IMHO se pořád jedná o nevlastní materiál.
H3w3R (226)|2.3.2011 19:27
[quote=Richmond;438831]strong_3 - s pomocí tiskáren Samsung lze překonávat překážky, Váš 07893...
[/quote]

přestávám být objektivní a začíná mi vadit dvojí metr tohoto kola... kde je v téhle věte vysvětlena "synergie" mezi notebookem a tiskárnou?

jak psal reaktor, některé wally považuju ohledně myšlenky a zpracování za minimálně rovnocenné, ne-li větší adepty na vyřazení, proto si myslím, že je to alespoň na pováženou...
ještě by mě zajímalo, proč jsem byl nejdřív schválen, vyvěsen na půl dne a až poté stáhnut a přehodnocen... asi to není tak jednoznačné nebo o tom rozhodl někdo druhý?
Strogg_CZ (191)|2.3.2011 19:38
[quote=H3w3R;438870]přestávám být objektivní a začíná mi vadit dvojí metr tohoto kola... kde je v téhle věte vysvětlena "synergie" mezi notebookem a tiskárnou?

jak psal reaktor, některé wally považuju ohledně myšlenky a zpracování za minimálně rovnocenné, ne-li větší adepty na vyřazení, proto si myslím, že je to alespoň na pováženou...
ještě by mě zajímalo, proč jsem byl nejdřív schválen, vyvěsen na půl dne a až poté stáhnut a přehodnocen... asi to není tak jednoznačné nebo o tom rozhodl někdo druhý?[/quote]

Asi to bude celosvětová konspirace proti tobě, nemyslíš ? Kdyby jsi sledoval průběh soutěže, bylo by ti okamžitě jasné už první nebo druhý týden, že ten tvůj obrázek nemůže projít. Píšu to sem jenom proto, protože jsem narazil na stejné odmítnutí stejně jako ty a dost ostatních na začátku soutěže, ale dokázal jsem zareagovat na to co zde bylo napsáno a upřesněno.
Zrovna tak to předělával Shreder, dash, popo33 (a ten se může cítit nejvíce poškozen) a další
Richmond (8084)|2.3.2011 19:46
[quote=H3w3R;438870]...schválen, vyvěsen na půl dne...[/quote]
Schválen na začátku vybírání (tuším kolem desáté?), vyvěšen po tuto dobu (byl to večer) činnosti (první vlna cca půlnoc, poslední zpřeházení oprav cca 4. ranní), po ukončení úprav pak teprve stažen. Ono chvilku trvá než se něco někam nahraje, vyedituje, přesune, překontroluje, uloží... Dlouho jsem uvažoval zda tvůj wall zařadit nebo ne - nic víc v tom nehledej. Nenapadlo mě udělat si screenshot na začátku a na konci :rolleyes:
H3w3R (226)|2.3.2011 19:48
[quote=Strogg_CZ;438878]Asi to bude celosvětová konspirace proti tobě, nemyslíš ? Kdyby jsi sledoval průběh soutěže, bylo by ti okamžitě jasné už první nebo druhý týden, že ten tvůj obrázek nemůže projít. Píšu to sem jenom proto, protože jsem narazil na stejné odmítnutí stejně jako ty a dost ostatních na začátku soutěže, ale dokázal jsem zareagovat na to co zde bylo napsáno a upřesněno.
Zrovna tak to předělával Shreder, dash, popo33 (a ten se může cítit nejvíce poškozen) a další[/quote]


jasně konspirace... stěžuju si a kopu všude kolem sebe...
vůbec nikoho neosočuju z toho, že se mě snaží poškodit, stejně tak nenadávám, že je tohle strašně nespravedlivé.
Já samozřejmě chápu, že na ten wall mám jiný pohled (prošel jsem si výrobou a v hlavě mám pořád prvotní myšlenku) a ostatní to tak neberou, co mi ale vadí je, že tohle kolo je mírně chaotické a vypadá to, že rozhoduje o wallech více lidí, každý s jiným názorem. Jeden ano, druhý ne, první den schválí 13 wallpaperů, 11 jich nechají v uploadu, pak se ocitnu najednou v rozpracovaných a jiné wally (o kterých jsem si myslel že nemůžou projít) projdou, odpoledne jich tam bylo 18 teď je jich tam zase jen 15...
Samozřejmě, že soutěž sleduju od začátku a měl jsem stejný názor na první wally jako admini/moderátoři, ale přesto jsem přesvědčen, že tématicky splňuju...
Kdybych si to myslel sám, tak dejme tomu, ale když mám alespoň nějakou podporu (fanklub :) ), tak se snažím ;)
Karel Polívka (1485)|2.3.2011 20:09
K tomu, že o wallpaperech rozhoduje více lidí - roztřídění provádí Richmond coby moderátor soutěže s tím, že já mám právo veta coby organizátor soutěže. Tečka. Takto je to už několik měsíců a nikdo jiný do toho nezasahuje.

Na Vašem wallpaperu není ani tiskárna Samsung, ani notebook Samsung. Pointa je mi jasná dobře, zpracování však neodpovídá zadání.

Pokud byl nějaký wallpaper vyřazen, bylo u něj uvedeno proč. Pokud byl nějaký wallpaper v soutěži ponechán, splňuje podle mě pravidla a podmínky pro dané kolo. Že se nějaký wallpaper do sekce zařadí a záhy vyřadí se stát může - přehlédnout se může každý, vždy je to ale zdůvodněno.

Pokud si budete chtít být příště jistý ztvárněním nápadu, zda bude splňovat téma, napište mi SZ jako to např. teď udělal lugh03 - odpověděl jsem mu stručně, že nápad super, ale zadání nesplňuje - čili jej ani nezpracoval a kola se nezúčastnil. Jednoduché.
H3w3R (226)|2.3.2011 21:11
[quote=Karel Polívka;438885]Na Vašem wallpaperu není ani tiskárna Samsung, ani notebook Samsung. Pointa je mi jasná dobře, zpracování však neodpovídá zadání.[/quote]

Ano, tak jsme se dostali k jádru problému. Škoda, že tato podmínka nebyla v upřesnění zadaní...
Tak teď už mi nezbývá, než uznat svoji chybu a do příštích kol si odnést ponaučení a postup uploadu.

Škoda špatně stráveného času, takových ambicí, takových nadějí, takové diskuze okolo a nakonec z toho není ani těch 300 kreditů za účast :D
popo33 (68)|2.3.2011 21:17
Téma tohoto kola bylo docela složité a u každé z prací se můžeme bavit, zda splňuje zadání nebo ne. Možná bych to přirovnal trošku k tématu kreativita (19.kolo).

[quote=r34ktor;438836]
popo33_1 - asi chce zaujmout všechny dvě dámy, co sem chodí ;)[/quote]

hurááá dva hlasy děkuji moc slečny :D
Marzaus (4)|2.3.2011 21:20
[quote=Karel Polívka;438885]
Na Vašem wallpaperu není ani tiskárna Samsung, ani notebook Samsung. Pointa je mi jasná dobře, zpracování však neodpovídá zadání.[/quote]

Wallpapery musí znázorňovat možnou synergii notebooků Samsung a tiskáren Samsung (tzn. jak mohou spolupracovat nebo se doplňovat, případně jak je lze spojit).

musí znázorňovat možnou, ne musí obsahovat obrázek...

víc jak polovina prošlých nemá nápad ani neznázorňuje danou synergii, nechápu jak mohl projít např. návrh od Flayera, který je doslova úplně mimo mísu a nějakou tiskárnu a notebook sem tam taky nepostřehl kromě nečeho malého na stole uprostřed..
H3w3Rův wallpaper podle vás akorát neobsahuje obrázek, který jste ale nikde ani nevyžadovali..
Karel Polívka (1485)|2.3.2011 21:39
H3w3R - Pokud svůj wallpaper upravíte do 24 hodin tak, aby splňoval zadání s tím, že nebude použit nápad, který zmínil r34ktor (musíte přijít na vlastní řešení), bude wallpaper zařazen mezi soutěžní (vytvořte jej jako nový v uploadovací sekci). Nesmí jít ale o wallpaper se zcela jinou scénou - musí jít o úpravu toho stávajícího za účelem splnění tématu.


Zároveň oznamuji nové pravidlo soutěže, jelikož podobně specifická zadání lze očekávat i v budoucnu:
https://www.svethardware.cz/forum/showthread.php?p=438899#post438899
Karel Polívka (1485)|2.3.2011 21:42
[quote=Marzaus;438894]Wallpapery musí znázorňovat možnou synergii notebooků Samsung a tiskáren Samsung (tzn. jak mohou spolupracovat nebo se doplňovat, případně jak je lze spojit).

musí znázorňovat možnou, ne musí obsahovat obrázek...

víc jak polovina prošlých nemá nápad ani neznázorňuje danou synergii, nechápu jak mohl projít např. návrh od Flayera, který je doslova úplně mimo mísu a nějakou tiskárnu a notebook sem tam taky nepostřehl kromě nečeho malého na stole uprostřed..
H3w3Rův wallpaper podle vás akorát neobsahuje obrázek, který jste ale nikde ani nevyžadovali..[/quote]
Nebudu se opakovat a slovíčkařit, napsal jsem k tomu už dost - autor má 24 hodin, aby s tím něco udělal (viz předchozí příspěvek).
r34ktor (7477)|2.3.2011 22:07
Jestli H3w3R projde, má můj hlas. Jeho zpracování wallu je totiž oproti ostatním opravdu luxusní. :thumb
Strogg_CZ (191)|3.3.2011 07:23
Ještě jsi jeho WP neviděl, ale už víš, že mu dáš hlas.
Rovnou mu tady založ nějakej "vzdor-fanclub".
veny (161)|3.3.2011 08:26
[quote=Marzaus;438894]
musí znázorňovat možnou, ne musí obsahovat obrázek...
[/quote]
osobně se přikláním k tomuto názoru a WP se mi líbí ze všech co tu jsou nejvíc tak jak je,pointu v tom vidím,nápad a originalita,zpracování,prostě super.
Tím samozřejmě nechci ostatní WP nějak srážet,naopak,ale tenhle je pro mě TOP a pokud by byl zařazen tak má můj hlas.;)
r34ktor (7477)|3.3.2011 12:12
[quote=Strogg_CZ;438947]Ještě jsi jeho WP neviděl, ale už víš, že mu dáš hlas.[/quote]
Předpokládám, že nastavená kvalitativní laťka zůstane zachována.