reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Windows 7 - Problém se síťovou kartou

Devouver (304)|2.5.2011 16:50
Dobrý den,
mám takový menší problém, nevím jestli to bylo nějakou aktualizací nebo čím, ale v posledních dnech mě zlobí připojení k internetu. Pokaždé když vypnu PC a pak jej zapnu, windows nevidí ovladače ani samotnou síťovou kartu. Snažil sem se dopídit toho co se děje. Pomohlo mi vždy odinstalovat ovladač a nainstalovat jej znovu, pak po restartu jelo. Po nainstalovaní ovladače mi to napíše že byl nalezen nový harware a jeho ovladač byl úspěšně nainstalován. Bod obnovy nemám nastaven. Myslel jsem si že to dělá automatická aktualizace, tak jsem je vypl, ale dělá to pořád. Mám originální ovladač ze stránky výrobce.

Sestava:
deska - Biostar P31-A7 rev 6.2
procík - Intel pentium dual-core E6500 2,93Ghz -> 3,36Ghz
GK - ATi HD 4350 (Původně ATi HD 4850, je však v reklamaci)
paměti 4GB DDR 800MHz A-Data
HDD -5800 ot. 500GB značka nevím, zřejmě seagate.
Devouver (304)|3.5.2011 16:08
Tak sem projel biosem a možná to bylo tím že jsem přetaktoval procesor, ale předtím sem hodil BIOS do defaultu, tudíž byla frekvence pro PCI automaticky, tak sem ji zasfixoval na 100 a zatím jede vše v poho.

Akorát mi windowsy začaly nějak pekelně pomalu startovat, všiml jsem si že při startu, když spustím sledování prostředků, tak widows hlásí chyby stránkování disku/s strašně moc(je to celý zelený, ale rozmezí měření je od 0-100) Tak teď testuju HDD jestli neodchází do křemíkovýho nebe, pak postnu výsledky.

PS:
No všiml jsem si, že po startu MsMpEng.exe zabírá i 40% výkonu procesoru. Dopátral jsem že se ejdná o systém Windows defenderu, ale aby zpomaloval PC tak že by zatuhl (asi na 20 vteřin?) že skoro nic neraguje, kromě ctrl+alt+del. Zkusím to projet ještě antivirem a uvidím, i když si myslím že bych neměl tam nic mít, ostatně ty windowsy nejsou tak dlouho nainstalovaný. Zkusím ještě nainstalovat i starší ovladače pro GK, jestli nějak nezlobí aero.

PS2:
Udělal jsem rychlí test antivirem. Nic. Přes noc pustím delší test. Tak sem nainstaloval starší ovladače a start je asi 10x rychlejší.

Prosím o lock, problém se síťovou kartou sem vyřešil, tak problém s pomalým startem :)
?tení.png health hdd.png info hdd.png
Georginek (2957)|3.5.2011 17:41
No, muzes zkusit jeste test povrchu disku v HDTune, jestli nejsou na disku vadne sektory......

To, ze si dal default, se tam zcela jiste zmenilo bootovaci sekvence. Tj, ze tam mas defaultne nastaveny vyhledavani vsech disku, pripadne NetworkBOOT( kterej to sakra zpomaluje ).
TO 20 sekundovy zatuhnuti se stane kdy? Jeste pred startem kdy nabiha logo?
Devouver (304)|3.5.2011 19:22
[quote=Georginek;449510]No, muzes zkusit jeste test povrchu disku v HDTune, jestli nejsou na disku vadne sektory......

To, ze si dal default, se tam zcela jiste zmenilo bootovaci sekvence. Tj, ze tam mas defaultne nastaveny vyhledavani vsech disku, pripadne NetworkBOOT( kterej to sakra zpomaluje ).
TO 20 sekundovy zatuhnuti se stane kdy? Jeste pred startem kdy nabiha logo?[/quote]

No stávalo se to, když se načítala plocha, jen se zobrazila lišta a ta na nic nereagovala.
Stěma sektorama sem to zkoušel, udělal jsem jen rychlý test, ten dlouhý byl docela ... dlouhý. Všecko bylo OK.
BIOS sem si už opravil. Povypínal jsem zbytečný funkce(jako načítání loga nazačátku) Já totiž zapoměl že sem dával default a zkusit BIOs mě napadlo až dneska. Ale PC už šlape jak má tudíž není důvod to rozebírat dál :)