reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Chyba při načítání operačního systému, nelze spustit nouzový režim

petr28 (62)|17.12.2007 20:28
Zdravím dříve jsem psal problém,, Ö SYSTÉM NEJDE NALÉST NEBO JE POŠKOZEN,,vše co mi radili se mi povedlo,ale nastal nový problém a tak jsem skoro na začátku.
Když se mi povedlo dát v Biosu na tovární nastavení,tak teď mi hlásí chybu při načítání operačního systému,doufám že mi někdo poradí nevím co s tím.Zkoušel jsem to až 4krát za sebou a vždy stejný výsledek.Díky za radu Petr.
ICEBOSS (3435)|17.12.2007 20:30
a jakou chybu to hlasi? :stupid
dzandra (1368)|17.12.2007 21:07
TO se teda opravdu moc dobře neradí, když tu chybu nevidíme. Zkus to opravdu nějak více upřesnit.
Intri (3490)|17.12.2007 21:09
Nastartuj do nouzového režimu a pak to restartni do normálního módu... Často se tak dá opravit chyba s načítáním Windows. Nebo opravu instalace z instalačního CD. Víc ti k tomu bez té chybové hlášky asi nikdo neřekne.
ICEBOSS (3435)|17.12.2007 21:12
a co je to vubec za system?
petr28 (62)|17.12.2007 23:13
[QUOTE=ICEBOSS;72823]a jakou chybu to hlasi? :stupid[/QUOTE]

Dříve jsem jsem řešil problém v CMOS BIOS AWARD a to ten že po havárii,při instalaci WIN.HOME EDITION zcd-romu mi dával hlášku v čj.system nejde najít nebo je poškozen,to už bylo ok po přehození jumperu se bios hodil do továrního nastavení,no a teď hlásí v čj.CHYBA PŘÍ NAČÍTÁNÍ OPERAČNÍHO SYSTÉMU!!Zítra se podívám jak je to přesně protože jsem v práci.Yatím díky moc Petr
petr28 (62)|17.12.2007 23:16
[QUOTE=Intri;72861]Nastartuj do nouzového režimu a pak to restartni do normálního módu... Často se tak dá opravit chyba s načítáním Windows. Nebo opravu instalace z instalačního CD. Víc ti k tomu bez té chybové hlášky asi nikdo neřekne.[/QUOTE]

Mě nejde ani spustit v nouzovém režimu,zítra napíšu víc nezapomeň.etr
Pavel Boček (4169)|17.12.2007 23:39
Tak zkus opravu systému, Postupuj jako při instalaci, jen by ti to pak mělo najít předchozí instalaci systému. Až ten instalátor toto vykoná, na výběr budeš mít R jako opravit tuto instalaci nebo Enter, čímž se to přeskočí a dostaneš se do správce oddílů. Takže v tom okamžiku, jak ti to nabídne Rko, ho zmáčkneš, dál už to bude postupovat snad samo jako nová instalace :notsure
kokrhanek (92)|17.12.2007 23:54
možná by stačilo, jen pustit opravnou konzoli a použít příkazy fixmbr a fixboot, to je pro opravu zavaděče systému....ale musíš dodržet pořadí jako první fixmbr a jako druhý fixboot
petr28 (62)|18.12.2007 00:47
[QUOTE=kokrhanek;72931]možná by stačilo, jen pustit opravnou konzoli a použít příkazy fixmbr a fixboot, to je pro opravu zavaděče systému....ale musíš dodržet pořadí jako první fixmbr a jako druhý fixboot[/QUOTE]

Ahoj!Postup:1.spustím pc otevře se mi buď F1 nebo DEL,když dám F1 tak procedura je že vše se snaží načíst,po restartu jde to zas dokola.
Co když se mě ptá jest-li chci načíst jiné ovladače,nemám to udělat,nevim co by se stalo.Když jsem zadal DEL dostal jsem se do BIOSU,pak jsem přehodil jumper,aby se hodil do tovární výroby,jak byl původně.Tím jsem myslel že se to dá dopořádku.Ráno to zkusím,cos radil a odpoledne dám vědět,jestli se to povedlo.
Pc mám doma teď sedím v práci.Petr
kokrhanek (92)|18.12.2007 01:16
[QUOTE=petr28;72952]Ahoj!Postup:1.spustím pc otevře se mi buď F1 nebo DEL,když dám F1 tak procedura je že vše se snaží načíst,po restartu jde to zas dokola.
Co když se mě ptá jest-li chci načíst jiné ovladače,nemám to udělat,nevim co by se stalo.Když jsem zadal DEL dostal jsem se do BIOSU,pak jsem přehodil jumper,aby se hodil do tovární výroby,jak byl původně.Tím jsem myslel že se to dá dopořádku.Ráno to zkusím,cos radil a odpoledne dám vědět,jestli se to povedlo.
Pc mám doma teď sedím v práci.Petr[/QUOTE]

Aha, tak u toho co říkáš bude asi problém jinde, já myslel že se ti nechce načist OS,tohle to je chyba buď nějakého hardwaru nebo špatné nastavení BIOSu, no možná by jsi se měl taky podívat na nastavení bootování, tam by mohl být taky háček, když tak jsem napiš co ti to píše když ti dá na výběr mezi F1 a DEL, tak tam musí být i proč! (většinou je tam napsaný ten problém co se stal a pod tím je press F1 to resume or DEL to setup)
petr28 (62)|18.12.2007 22:33
[QUOTE=kokrhanek;72955]Aha, tak u toho co říkáš bude asi problém jinde, já myslel že se ti nechce načist OS,tohle to je chyba buď nějakého hardwaru nebo špatné nastavení BIOSu, no možná by jsi se měl taky podívat na nastavení bootování, tam by mohl být taky háček, když tak jsem napiš co ti to píše když ti dá na výběr mezi F1 a DEL, tak tam musí být i proč! (většinou je tam napsaný ten problém co se stal a pod tím je press F1 to resume or DEL to setup)[/QUOTE]

Ahoj,napíšu zhruba o co tu jde:při načítáníWin.home edition,jsem dal opravit ale před odpočítávání do rest.se restartuje,to je ok,pak po rest.se mě zobrazí čer-bílá,to si myslím že je to celý stav desky.
Dole se zobrazí:..Updating ESCD...Success
VERIFYING DMI POOL DATA....stlačení kterékoliv klávesy spustítesystém z cd...
když to provedu tak:Chyba při načítání operačního systému.
Pak jsem si myslel(to mě poradily) nemusím dělat , že po přehození jumperu +- na minutu,tak se v biosu vrátí do továrního nastavení,tak nic už nemusím nastavovat a ještě je to Aj.
petr28 (62)|18.12.2007 22:48
[QUOTE=kokrhanek;72931]možná by stačilo, jen pustit opravnou konzoli a použít příkazy fixmbr a fixboot, to je pro opravu zavaděče systému....ale musíš dodržet pořadí jako první fixmbr a jako druhý fixboot[/QUOTE]

HLAVNĚ BY MĚ ZAJÍMALO KAM DÁT TY PŘÍKAZY,JÁ SE TO TEPRVE UČÍM A O BUTOOVÁNÍ UŽ VŮBEC NIC,ALE CHCI TO DÁT DOHROMADY.PŘÍKAZOVÝ ŘÁDEK MI ASI NENASKOČÍ,MŮŽE TO BÝT JINDE A HLAVNĚ KDE A CO A JAK KDYŽ TAK PODROBNĚ.HLEDAL JSEM TO JINDE ALE BEZ VÝSLEDKŮ.DÍKY PETR
PS:JSEM AMATÉR TAK BYCH PROSIL BEZ POSMÍVÁNÍ DÍK
petr28 (62)|18.12.2007 22:50
[QUOTE=petr28;73169]HLAVNĚ BY MĚ ZAJÍMALO KAM DÁT TY PŘÍKAZY,JÁ SE TO TEPRVE UČÍM A O BUTOOVÁNÍ UŽ VŮBEC NIC,ALE CHCI TO DÁT DOHROMADY.PŘÍKAZOVÝ ŘÁDEK MI ASI NENASKOČÍ,MŮŽE TO BÝT JINDE A HLAVNĚ KDE A CO A JAK KDYŽ TAK PODROBNĚ.HLEDAL JSEM TO JINDE ALE BEZ VÝSLEDKŮ.DÍKY PETR
PS:JSEM AMATÉR TAK BYCH PROSIL BEZ POSMÍVÁNÍ DÍK[/QUOTE]

ZNOVU AHOJ TEĎ JSEM SI VŠIML TO NAPATŘILO TOBĚ TO PS:TAK PROMIŇ
speedsnail (4876)|18.12.2007 22:50
No taky bych zkusil jine CD, a nebo tohle CD vyzkoušet v jinem PC.
petr28 (62)|18.12.2007 22:57
[QUOTE=speedsnail;73172]No taky bych zkusil jine CD, a nebo tohle CD vyzkoušet v jinem PC.[/QUOTE]

RÁNO JSEM VYSKOUŠEL INSTALAČNÍ CD OD KAMARÁDA, TEN SAMÝ ÚČINEK,JEN STÍM ROZDÍLEM ŽE PAK SE MI TO PTALO DO KTERÉ INST. SE CHCI PO PŘÍKAZU-PŘÍSTUP ODEPŘEN JAKO BY SE TO ZBLÁZNILO,NEBO ASI JÁ,PROTOŽE FAKT UŽ NEVÍM.
petr28 (62)|18.12.2007 23:02
[QUOTE=petr28;73175]RÁNO JSEM VYSKOUŠEL INSTALAČNÍ CD OD KAMARÁDA, TEN SAMÝ ÚČINEK,JEN STÍM ROZDÍLEM ŽE PAK SE MI TO PTALO DO KTERÉ INST. SE CHCI PO PŘÍKAZU-PŘÍSTUP ODEPŘEN JAKO BY SE TO ZBLÁZNILO,NEBO ASI JÁ,PROTOŽE FAKT UŽ NEVÍM.[/QUOTE]

JO MYSLÍŠ INSTALAČNÍ DC-ROM WIN.HOME EDITION,NEBO MAM NOVOU VISTU NA NOVÝM PC,TO BY VADILO?
speedsnail (4876)|18.12.2007 23:04
[QUOTE=petr28;73179]JO MYSLÍŠ INSTALAČNÍ DC-ROM WIN.HOME EDITION,NEBO MAM NOVOU VISTU NA NOVÝM PC,TO BY VADILO?[/QUOTE]
Jde o to že po "libovolnym tlacitkem spustite OS z CD rom" ti to napise nelze najit. To vypada na necitelnost toho CD, takze jestli mas moznost ho napr prepalit na jinem PC (kde ho CDromka v poradku precte) tak bych to zkusil.
//Omylem se ti seplo CapsLock, dej si na to pozor, nemame to tu radi. Thx
mech13 (5526)|18.12.2007 23:12
Nemuzes psat jako clovek? Jeste jeden post s caps-lockem a lock a karta:angry Toto se neda cist
petr28 (62)|18.12.2007 23:14
[QUOTE=speedsnail;73181]Jde o to že po "libovolnym tlacitkem spustite OS z CD rom" ti to napise nelze najit. To vypada na necitelnost toho CD, takze jestli mas moznost ho napr prepalit na jinem PC (kde ho CDromka v poradku precte) tak bych to zkusil.
//Omylem se ti seplo CapsLock, dej si na to pozor, nemame to tu radi. Thx[/QUOTE]

To zkusím ,ale až zítra ráno,teď jsem v práci a promiň to jsem nevěděl
petr28 (62)|18.12.2007 23:18
[QUOTE=mech13;73190]Nemuzes psat jako clovek? Jeste jeden post s caps-lockem a lock a karta:angry Toto se neda cist[/QUOTE]

Promiň ,tak to jsem také nevěděl.Petr28
kokrhanek (92)|18.12.2007 23:18
aha, no tak to si nemusel BIOS vůbec resetovat, tam bude chyba asi v tom cd, jo a ty příkazy se dávají do opravné konzole, kterou pustíš jen z toho cd....zkus si někde najít jiné spouštěcí cd....může to být i od windows xp professional, tam je ta opravná konzole také....
petr28 (62)|18.12.2007 23:29
[QUOTE=kokrhanek;73196]aha, no tak to si nemusel BIOS vůbec resetovat, tam bude chyba asi v tom cd, jo a ty příkazy se dávají do opravné konzole, kterou pustíš jen z toho cd....zkus si někde najít jiné spouštěcí cd....může to být i od windows xp professional, tam je ta opravná konzole také....[/QUOTE]

To oceňuji něco na tom je a už to začínám chápat a nevíš kde bych to našel,stačí napsat spouštěcí cd a někde si to stahnout,nebo musím mít cd.Díky moc Petr28
petr28 (62)|18.12.2007 23:45
[QUOTE=kokrhanek;73196]aha, no tak to si nemusel BIOS vůbec resetovat, tam bude chyba asi v tom cd, jo a ty příkazy se dávají do opravné konzole, kterou pustíš jen z toho cd....zkus si někde najít jiné spouštěcí cd....může to být i od windows xp professional, tam je ta opravná konzole také....[/QUOTE]

Už jsem něco našel a tu i popis co a jak,ale nevím jestli se dá někde stáhnout nebo ho musím.Našel jsem to na emagu,jmenuje seto Hd clone 3.2. Free edition copy mode.To je asi ono ne. Zatím Petr28
petr28 (62)|18.12.2007 23:50
[QUOTE=petr28;73206]Už jsem něco našel a tu i popis co a jak,ale nevím jestli se dá někde stáhnout nebo ho musím.Našel jsem to na emagu,jmenuje seto Hd clone 3.2. Free edition copy mode.To je asi ono ne. Zatím Petr28[/QUOTE]

Jo je to na stahuj.czUltimate Boot CD 4.1.1 ISO,ale popisujou to tu :pro diagnostiku a testování,je to onoPetr28
petr28 (62)|19.12.2007 00:15
[QUOTE=kokrhanek;73196]aha, no tak to si nemusel BIOS vůbec resetovat, tam bude chyba asi v tom cd, jo a ty příkazy se dávají do opravné konzole, kterou pustíš jen z toho cd....zkus si někde najít jiné spouštěcí cd....může to být i od windows xp professional, tam je ta opravná konzole také....[/QUOTE]

Tak zítra to zkusím,vlastně dnes je tam přesný popis i v čj.Nejdříve vypálit nacd a pak to spustit a další příkazy jsou připojeny.To bude opravdu ono.Díky moc dám vědět dnes jak to dopadlo.Dnes Petr28
petr28 (62)|19.12.2007 01:25
[QUOTE=ICEBOSS;72823]a jakou chybu to hlasi? :stupid[/QUOTE]

Jsem rád že je zájem,ale těžko se popisuje co nemohu najít.Teď se do toho dostávám tak bych mohl popsat o co jde,ale pro tebe je přednější urážet než radit.Asi tomu rozumíš jako já ale to je jedn?protože se našli lidi který se semnou někam dopracovaliČauPetr28