reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Lze připojit pevné PC na net přes wi-fi?

cyriak (2)|19.7.2014 12:32
Zdravím, řešíme doma neřešitelný problém. V novém bytě jsou samé dřevěné obklady a tapety a zásuvku k netu nám poskytovatel namontoval hned za dveře, ale pevné PC nechceme v chodbě :-D Kabel ale není kudy vést :-( Lze rok staré pevné PC Lenovo nějak připojit na net přes wi-fi...? Existuje nějaké udělátko do USB portu...? Díky moc za radu, jsem PC antitalent, tak se omlouvám za možná triviální dotaz. Martin
cyriak (2)|19.7.2014 12:44
Díky moc, router mám ;-) a Tendu si objednám ;-) Hezký víkend :-)
DrZelenka (2491)|19.7.2014 18:13
[QUOTE=cyriak;559608]Díky moc, router mám ;-) a Tendu si objednám ;-) Hezký víkend :-)[/QUOTE]

Doporučil bych ti koupit větší model s anténou. Pár těch malinkejch potvor jsem měl a jejich signál je většinou žalostný.
kevin00 (10238)|20.7.2014 11:31
Routery výrobce Tenda nedoporučuji vůbec. Jedná se snad o nejhoršího výrobce routerů na trhu.
ICE_D (2754)|20.7.2014 11:40
Nas firemni ajtak nad nima chrochtal, tak nevim... Kazdopadne ja mam Edimaxe, coz uz je cenove to dost vyse nez Tendy a TP Linky, to se moc v Cechach neodvazuju doporucovat. Kdyz nekomu reknu, ze mam router za 800, tak si poklepe na celo a rekne, ze router se da koupit ani ne za polovicku ...
VencaX (3686)|20.7.2014 12:07
Jako já mam router od TP Linku, kupoval jsem nějakou střední řadu, nastavení bylo jednoduchý a pohodlný a už tu 3 roky běží bez jakýhokoli problému, tak nevim... Od Tendy jsme teď koupili switch (bylo potřeba něco za pár korun jen na rozvod lanky po baráku), tak uvidim ;).

Stejně tak USB Wifinku jsem měl jednu z těch nejlevnějších od AirLive a problém s ní nebyl, tak nevim, každopádně se taky přiklánim k wifince s anténou ;)
kevin00 (10238)|20.7.2014 15:10
Moje zkušenost s Tendou je nestabilita a nízká úroveň signálu.
Ventero (1280)|20.7.2014 17:09
Hele chlapi, a nejsou lepší ty Wi-Fi karty než USB adap. ? Myslím, co se týče zisku signálu atd.
DrZelenka (2491)|20.7.2014 17:37
[QUOTE=Ventero;559623]Hele chlapi, a nejsou lepší ty Wi-Fi karty než USB adap. ? Myslím, co se týče zisku signálu atd.[/QUOTE]

Všechno je limitovaný max. výkonem, takže je jedno co tam dáš. Všichni to mají napálený na max., aby se mohli chlubit top signálem.

Ale samozřejmě, že PCI karta který nastavíš 2dBi anténu a veskutečnosti tam přiděláš 8dBi "dělo" (nebo něco většího, směrovýho) bude mít lepší signál - ale mimo zákonem dané limity.

Co se týče TPLinku - používám je velmi často a pro domácí připojení jsou dostatečný (do firemní sféry bych je nedal, ale na doma stačej bez problémů).
Ventero (1280)|20.7.2014 21:01
Jo, díky.

A s tím TP-Linkem, tak to jsem si přesně takhle myslel, ale nemám zas tolik zkušeností, abych to natvrdo tvrdil.