reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Raptor - hlučnost

pavel_p (993)|21.10.2007 14:51
Zdravím.
Chci se zeptat nakolik je hlučný WD Raptor. Trochu zvažuji jeho koupi jako systémového disku, kdysi jsem měl možnost s ním krátce pracovat, ale jak byl hlučný si bohužel nepamatuji, možná jsem to vzhledem k rušnějšímu prostředí nevnímal. Nemá tu někdo zkušenost jak na tom třeba ve srovnání se starými hlučnými disky? Do něčeho jako byly staré westerny kolem 0.5-4GB nebo Seagate U6 bych dnes asi nešel. Je mi jasné, že úrovně ticha Baracudy IV to nedosáhne.
Bohužel se na to asi blbě odpovídá :(
mech13 (5526)|21.10.2007 15:19
kdyz to porovnam se starymi disky do tech 4GB tak je na tom lip (hlavne v idle je mnohem klidnejsi), mozna je na tom i o neco lip (nebo srovnatelne) nez dnesni seagate 7200.10
neni to neco super, kdyz zacne poradne seekovat tak to jasne poznas, ale vetsinou mu staci lechce hrabnout a data uz tecou:D
ve skrini mam jen dva vetraky, jeden 200mm 400rpm a druhy 120mm ve zdroji a nejhlucnejsi ve skrini je raptor. pokud ale neni noc nebo moc neseekuje, neni poznat ze je PC zaple

ale spatne se to popisuje, by by potreba kdybys to slysel na vlastni usi... v idle je dost tichy, pri seeku dela kraval

muzes ho koupit pres e-shop, vyzkouset a pokud se ti bude zdat moc hlucny, vratit

EDIT: nebo k nemu vzit HDD silencer
Sieben (513)|21.10.2007 20:24
jo v idle je stejně "hlučnej" jako jiný disky
ale když seekuje tak to je pošušňáníčko, teď sem jeden dával 74GB..a při seeku je to celkme slušnej kravál,

osobně bych to řešil jako kamarád - koupil nějakej tlumící(a zároveň chladící) box a říká že teďka má teplou o 10C dolů a je neslyšnej...

což je asi nejlepší kombinace :)
first.indian (683)|21.10.2007 20:51
Moje zkusenost je spis spatna... Mel jsem vzdy prevazne disky Seagate ale pak jsem se nechal recenzemi ukecat na Raptora 74GB :) Mno ze zacatku jsem byl nadseny dokud neukazal jak je hlucny... Rikal jsem si ok to se da prezit ale... Pokud mate Vistu a celkem casto neco instalujete a zaroven vyuzivate indexovani souboru ve Viste tak si toho rachotu Raptoru uzijete az az... Nekdy mi to pripada ze to snad ani neni normalni a mam chut ho jit reklamovat (pripadne hodit z okna). Ale to bych asi neuspel tak alespon zkousim ruzne kontroly disku zda nebude met nejake chyby aby byl duvod a ono porad nic. Nejvic me to vytaci kdyz si pustim nejaky film a v pulce filmu si Vista zmysli ze asi nedelam nic tak zacne indexovat... :stupid To same plati kdyz pouzivate casto nejakou aplikaci/hru a Vista si ji hned po spusteni systemu "osaha". U takoveho nekolika GBtoveho World of Warcraftu je to vazne zazitek... :runaway :angry A jeste treba kdyz pouzivate nejakou RSS ctecku - ja treba tu integrovanou v Opere tak kdyz se nacitaji nove zpravy tak muzete byt skoro ve vedlejsi mistnosti a vite ze mate k precteni nejake novinky :D Raptor vas na to bezpecne a jiste upozorni ;)

Uvazuju o nejakem Silenceru ale vazne pochybuju ze neco Raptora "zklidni" natolik aby nebyl tak hlucny/tichy jako treba Seagate 7200.10
ICEBOSS (3435)|22.10.2007 15:36
Presne tak, raptor vydava vsechny mozne zvuky, takze doporucuju ho koupit bud rovnou s HDD Silentmaxx nebo si na to budes muset zvyknout. Zadny SCSI disky nedelaji takovy bordel...
first.indian (683)|22.10.2007 16:28
Tak jsem se schvalne dival na Silentmaxx a dalsi sok :D
Produkt: Silentmaxx HDD Silencer
Kit se dá použít na všechny 3.5" disky až do 10.000 otáček/min., se Serial ATA i Ultra ATA rozhraním. Jedinou výjimkou je Western Digital Raptor 74GB. :mistake
Sieben (513)|22.10.2007 17:41
[QUOTE=first.indian;55737]Tak jsem se schvalne dival na Silentmaxx a dalsi sok :D
Produkt: Silentmaxx HDD Silencer
Kit se dá použít na všechny 3.5" disky až do 10.000 otáček/min., se Serial ATA i Ultra ATA rozhraním. Jedinou výjimkou je Western Digital Raptor 74GB. :mistake[/QUOTE]

a píčou proč ne pro 74GB?!
tequilla (1015)|22.10.2007 18:40
Mozna rozsiri obzory toto.
Martin Šejnoha (255)|22.10.2007 21:11
Podle mě je to přeháňka... mám sice 36GB Raptora ale už skoro rok v boxu Xilence... a nestěžuje si.:) Je fakt že při seekování řinčí solidně... jinak ten zvuk snad nejde popsat, nicnémě Maxtor DiamondMax9 250GB ve stejném boxu jej dokázal ve všech negativních ohledech hravě překonat.
ICEBOSS (3435)|22.10.2007 21:52
ty dirky vyrovnavaji zmeny tlaku v disku, takze ja bych je tak uplne nezakryval :)