reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Kvůli čemu odsuzujete zdroj EuroCase?

pavelson (304)|22.11.2009 16:30
Zdravíčko. chci e zeptat, z jakého důvodu všichni odsuzujete zdroj EC... Kvůli kodíkům?? Díky
jrx (1880)|22.11.2009 16:34
Odsuzujeme všechny nekvalitní zdroje, které nejsou schopny na jednotlivých větvích dodat potřebné napětí či ho dodávají nechutně zvlněné a ohrožují tím životnost ostatních komponent uvnitř pc, mají mizernou účinnost = spousta energie se mění v teplo, které zatěžuje součástky uvnitř zdroje (mnohdy né moc kvalitní). Z toho důvodu se musí roztáčet ventilátor na vysoké otáčky = hluk. A mohl bych pokračovat do aleluja.
NHKG (1136)|22.11.2009 16:35
Špatné zkušenosti, šetří s tam na všem, většinou je špatný i návrh zdroje. V testech většinou při zatížení na maximální papírové hodnoty umírají.
matyyy (2527)|22.11.2009 16:36
třeba kvůli tomu že úmrtnost některých je 50% (normální výrobce se vejde do 5%)
http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=28701
http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=28702
hl.hl (1387)|22.11.2009 16:38
Jj, jen a jen osobni zkusenosti.
dzandra (1368)|22.11.2009 18:08
Já je odsuzuju, protože nefandí baníku. To je otázka, si přečti pár recenzí. Stačí, že jsem nezažil ani jeden ec, který přežil dva roky, a to ani jeden nejel na plný výkon. Navíc ty mrchy pokáždé sebou vezmou minimálně desku nebo něco jiného do věčných lovišť
hl.hl (1387)|22.11.2009 18:22
Souhlasim s tim, ze EC jsou sunty, ale na druhou stranu firma kde delam dodala stovky kancl PC (kupovano jako hotove PC za co nejnizsi cenu) kdy nektere jely i 24/365 a se zdroji nebyl zadny problem. Je to asi tim, ze sestava bere jen zlomek prikonu nez jaky ty zdroje unesou.

Na druhou stranu jsem se setkal s nekolika zdroji EC v domacich PC kde se odporoucel a obcas i neco s tim. Holt lidi si to nekdy nedaji rozmluvit.

Takze moje resume je, ze na nenarocny kancl PC to jeste ujde, ale dnes uz jsou levne a kvalitni alternativy, na domaci PC jednoznacne kvalitni zdroj jako je treba Seasonic nebo Enermax.
astec (1823)|22.11.2009 18:37
Souhlas. Jen bych upřesnil, že nejen doma, ale i na mašinách, kde se požaduje výkon
hl.hl (1387)|22.11.2009 18:41
JJ, tak presne jsem to myslel. A jeste bych dodal, ze lacinost EC se po case rozplyne na poplatcich elektriny pro jejich (ne)ucinnost.
pas!k (3765)|22.11.2009 18:44
Videl jsem par EC zdroju ktery vydrzely fakt dlouho 4 - 5 let ale nutno podotknout ze daleko vic sem jich videl mrtvych. Takze pokud clovek rad sazi a ma nejakou obyc kancl sestavu je to rekl bych tak tech 50/50 ze odejde .. a nasledky jsou pak takovy loto bonus :)
Georginek (2957)|22.11.2009 18:54
Ja teda jaksi tomu moc neverim, ponevadz sem zastancem toho, ze az mi nejakej vyhori nebo odejde, tak uverim......Ze 100 prodanych mi odesel 1 a to byl jeste v zaruce.... Krom toho sem mel ve svym vlastnim kompu EC a byl to Prescott 3Ghz HT s 8800GT a jel 4 roky....A furt jede....

Do vlastniho kompu bych si ho jaksi nedal, ale kdyz jsem ho od taty dostal, tak tam proste byl.....

100 kusu
pas!k (3765)|22.11.2009 18:55
[quote=Georginek;318306]Ja teda jaksi tomu moc neverim, ponevadz sem zastancem toho, ze az mi nejakej vyhori nebo odejde, tak uverim......Ze 100 prodanych mi odesel 1 a to byl jeste v zaruce.... Krom toho sem mel ve svym vlastnim kompu EC a byl to Prescott 3Ghz HT s 8800GT a jel 4 roky....A furt jede....[/quote]

A jake cislo je tech 100%?
jrx (1880)|22.11.2009 18:56
[quote=Georginek;318306]Ja teda jaksi tomu moc neverim, ponevadz sem zastancem toho, ze az mi nejakej vyhori nebo odejde, tak uverim......Ze 100 prodanych mi odesel 1 a to byl jeste v zaruce.... Krom toho sem mel ve svym vlastnim kompu EC a byl to Prescott 3Ghz HT s 8800GT a jel 4 roky....A furt jede....[/quote]

Tak si ber osciloskop, multimetr, wattmetr a běž si ty zdroje proměřit a uvidíš jak jsou perfektní :thumb
Georginek (2957)|22.11.2009 18:57
[quote=Jiri@tncm;318308]Tak si ber osciloskop, multimetr, wattmetr a běž si ty zdroje proměřit a uvidíš jak jsou perfektní :thumb[/quote]


Nerikam ze sou perfektni. Sam verim tomu ze je to sajrajt, ale kdyz to lidi chtej, tak co......

Ve vetsine se jednalo o zdroje do skol a kanclu.....
superdrooper (208)|22.11.2009 19:51
Jsou to ty nejlevnější zdroje na trhu, očekávat od nich stejnou kvalitu, výkony a robustnost jako od zdrojů mnohásobně dražších je pochopitelně nesmyslné. Ve své cenové kategorii se tedy jedná o takový standard, záruční lhůta u nich funguje stejně jako u zdrojů mnohem dražších. Pokud by byly tak špatné, že náklady na reklamace by přesahovaly výnosy, tj. výroba by byla ztrátová, pak by se asi nevyráběly, že?

Mimochodem, Eurocase také distrubuuje zdroje od FSP (Fortron), takže na zdroji je sice značka Eurocase, ale s přívlastkem "made by FSP" :D.
odb (505)|22.11.2009 20:01
EC je nic-moc a ludom je ukradnuta kvalita (v dnesnej dobe konzumu dvojnasobne), hlavna je cena. V dnesnej dobe je uz aj elektronika spotrebny tovar. Kupis-pokazi sa-kupis druhy(vyrabame si tym ale haldy odpadu ale cloveka to netrapi dokial tu haldu nema za domom). EC zdoj je spotrebna elektronika. Niekedy ide, niekedy nie. Sam som pred casom pouzival v mnohych zostavach EC a odislo ich zatial malo(kvalitny zdroj bol jednoducho drahy). Mam osobne skusenosti, ze zvyknu odchadzat po zaruke a nastastie este nikdy so sebou nic nezobral. V dnesnej dobe lacnych OEM Seasonicov by som urcite EC zdroje nedaval.
EC je idealny do PC urceneho do kancelarie, kde niesu citlive data a nic sa neudeje, ked vypadne PC. V takom PC moze ist ten zdroj aj vecnost :)
Draken (1578)|24.11.2009 11:05
no měl jsem EC500W s krásnym modrym podsvětlením a oflexovanými kabely.... no a každejch 15 minut se mi vypnul komp ... a pak už se ani nezap... okamžitě jsem nový z reklamace prodal a koupil chieftech kterej jade jak má... no předtim jsem měl obyčejný EC350W a ten kupodivu ještě funguje i když teda jednou za čas mi komp taky vypíná... (max 1 do tejdne)... asi tak ke kvalitám


díky tomu, že teď je koupil fortron tak se reputace 50:50 změnila na 25% poruchovosti) ... záleží teď prakticky z který firmy vám ten zdroj přijde (jestli z tovarny fortrona a nebo ec :D).... no aspoň jsem si to tak odvodil:shut

jo ale na výrobu stáčečky piva co dělal kámoš je EC dobrý (pouští si pivko ze sudu i na dálku :-D .... je to hroznej démon)

edit:jo a pak úplně nejkouzelnější je koupit EC na alze ... s bilanci jakou má asi 50% věcí jde hned po zakoupení do reklamace (aspoň pokud shrnu to co jsem tam nakoupil já a všichni známí,kámoši,třídní nepřátelé a pod... no pravda možná to je 48%)
to pak máš šanci tak 25% že ten zdoj fakt půjde :-D ... nevim no třeba má někdo lepší zkušenosti s alzou a EC... ale já jsem se už několikrát trpce splet...
jan.cz (119)|26.11.2009 06:13
[quote=Draken;319068]

jo ale na výrobu stáčečky piva co dělal kámoš je EC dobrý (pouští si pivko ze sudu i na dálku :-D .... je to hroznej démon)
[/quote]

PŘEDEM UPOZORŇUJI NA TO ŽE BUDU OT A OMLOUVÁM SE ZA TO:
Fotky by nebyly? XD Kdyžtak pošli SZ....