reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Nedetekuje HDD

Keomatepo (4)|4.2.2009 18:12
Cafte,

mam dosku MSI K7N Diamond Plus. Minule zapnem komp a vypisalo mi CMOS checksum error, alebo nieco take.
Vyhodlo mi nejake volby, tak som sa nejako cez to preklikal.
Potom mizacal bootovat komp a vyhodilo mi disk read error, skusal som nastavit BIOS na default, aj baerky som vybral, skusal som aj instalacne CD od XP ale stale to robi to iste.
Ked som hladal v BIOSe detekovane zariadenia naslo mi iba DVDRW. Mam tam 2x SATA disk WD a ani jeden mi to nenaslo.

CO to moze byt? Zeby bol BIOS odfajceny? Dakujem
KunNy (410)|4.2.2009 18:23
Dle mého máš špatně nastavený sata řadič, nastavení se ti vymazala pravděpodobně z důvodu vybití baterie na MB (tohle je ten CMOS checksum error). Zkus se podívat na nastavení sata řadiče - hlavně měj samotný řadič na Enabled, v režimu by pak mělo být IDE nebo AHCI.
Keomatepo (4)|13.2.2009 19:32
[QUOTE=KunNy;215040]Dle mého máš špatně nastavený sata řadič, nastavení se ti vymazala pravděpodobně z důvodu vybití baterie na MB (tohle je ten CMOS checksum error). Zkus se podívat na nastavení sata řadiče - hlavně měj samotný řadič na Enabled, v režimu by pak mělo být IDE nebo AHCI.[/QUOTE]


Kamarade dakujem :)) vobec som netusil ze to moze byt nieco take, pohral som sa este s nastaveniami raidu a rozbehol sa mi.. uz som chcel ist kupovat novu dosku, procak a pamate :))

Este raz dik :)