reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Instalace nového ovladače

Arny_CZ (146)|12.4.2009 18:05
Mám grafickou kartu NVIDIA GF7600 a stáhl jsem si z netu nový ovladač, který se chystám nainstalovat.
Je lepší před jeho instalací odinstalovat starší (původní) ovladač a teprve potom instalovat ten nový, nebo mám rovnou nainstalovat ten nový?
matyyy (2527)|12.4.2009 18:09
lepší je odinstalovat starý
ještě lepší je pak v nouzovým režimu pomazat zbytky ovladače čímsi pročistit registry něčím jiným

a 95% případů budou windowsy fungovat i při pouhé přeinstalaci ovladačů
kevin00 (10238)|12.4.2009 18:09
Postup, který používám já:
1) Odinstalovat ovladač starý
2) Pomocí Driver Sweeperu odebrat zbytky starých ovladačů
3) Nainstalovat ovladače nové
Arny_CZ (146)|19.4.2009 17:19
Tak jsem dnes odinstaloval starý ovladač VGA a po restartu počítače jsem nainstaloval nový ovladač (nejnovější, který jsem stáhl přímo z NVIDIE). Instalace proběhla OK, ale po restartu VGA karta nefungovala a ve správci zařízení jsem měl u ní vykřičník s textem, že zařízení nelze spustit. Nový ovladač jsem tedy opět odinstaloval a nainstaloval ten původní (starší) a karta běží zase v pohodě. Nevíte, čím by mohl být problém způsobený. Zkusím ještě stáhnout nějaký jiný ovladač a uvidím, ale rád bych znal Vaše názory.
husky14 (4214)|19.4.2009 17:52
A jaký konkrétně to jsou drivery, který si chtěl instalovat a ty původní?

Možná je problém s PhysX, který se s novějšíma driverama instalujou automaticky a přitom je tvoje karta nepodporuje..... :notsure

Možná by sis moh nechat i ty starší ovladače, novějšíma zas tolik nezískáš a může to způsobit problémy (jak je vidět).
Arny_CZ (146)|19.4.2009 18:32
Číslo těch starých ovladačů teď nevím (jsem u jiného PC), ale ty nové jsou verze 182.50.
Mám kartu Leadtek Winfast A7600GT TDH v AGP slotu.
Podle popisu by ale měl tento ovladač tuto kartu podporovat.
Zajímavé je, že po nainstalování toho nejnovějšího ovladače program typ karty rozpoznal, ale karta nepracovala, tak jak má.
husky14 (4214)|19.4.2009 20:38
To AGP bude asi problém.... zkus přepnout na AGP 4x a vypnout v BIOSu Fastwrites.

Nebo si prostě nech ty starší drivery. U nových už těžko předpokládat nějakou významnou podporu pro AGP karty....
kevin00 (10238)|19.4.2009 20:51
Ovladače 182.50 oficiální podporu pro 7600GT mají. Podle mě by možný problém mohl dělat PhysX, který je integrován v ovladačích. Zkusil jsi odinstalovat ? Nebo vyzkoušej alternativní ovladače.
Arny_CZ (146)|20.4.2009 08:13
Tak jsem včera stáhl nějaký starší ovladač z ledna 2009 (tuším verze. 181.20) a ten už běží v pohodě.
Já bych ani ten starý ovladač nepřeinstalovával, ale koupil jsem si jednu hru a trochu zlobí při ukončení (vždy napíše nějakou chybu). Hra jinak běží OK. Psal jsem tedy na technickou podporu a tam mi napsali, abych si aktualizoval ovladače VGA, MB a DX. Proto to všechno dělám, abych jim event. mohl potom zase napsat (kdyby byl stále s hrou problém) a měl jsem vše aktualizované a tím pádem bych byl zvědavý, co mi napíší tentokrát. Osobně si myslím, že to totiž nepomůže, už jen proto, že jsem to zkoušel i na jiném PC a dělá to tam taky. Také jsem se díval na net a stejný problém s touto hrou má více lidí, takže chyba bude spíše v té hře.
husky14 (4214)|20.4.2009 09:14
[QUOTE=Arny_CZ;241182]Psal jsem tedy na technickou podporu a tam mi napsali, abych si aktualizoval ovladače VGA, MB a DX.[/QUOTE]No to je taková univerzální odpověď....

No hlavně žes našel ty správný drivery :thumb
Arny_CZ (146)|20.4.2009 14:51
to HUSKY 14
přesně tak to vidím i já ...... taková univerzální odpověď, která je nijak pracovně nezatíží, ale může být pravdivá. Proto "chci splnit jejich požadavky" a mít čisté svědomí :D, než jim budu psát znova, jen, ať se snaží pomoci, od toho snad technická podpora je, ne? :cool:
LoLek_007 (6)|13.5.2009 14:49
[QUOTE=kevin00;238274]Postup, který používám já:
1) Odinstalovat ovladač starý
2) Pomocí Driver Sweeperu odebrat zbytky starých ovladačů
3) Nainstalovat ovladače nové[/QUOTE]

BiG THX za tip :thumb >>> mel jsem v notasu uz v ovladacich nvidie takovy marast ze me spousta veci nefungovala a timhle BEST_OFF cisticem jsem vse krasne odinstaloval <> jeste jednou diky!