reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Kolik byste v průměru do své nové GPS navigace chtěli investovat (včetně DPH)?

Karel Polívka (1485)|2.6.2008 00:20
  • 2 000 až 4 000,- Kč
  • 4 000 až 6 000,- Kč
  • 6 000 až 10 000,- Kč
cml11 (112)|2.6.2008 06:23
Maximálně tisícovku, víc bych za navigaci nedal. Už jsem měl tu možnost ji na pár trasách využít a oproti atlasu v rukou spolehlivého spolujezdce to rozhodně není žádná výhoda. Naopak mi přijde, že při jízdě podle navigace je člověk za volantem jak slepý. Natolik se soustředí na příští změnu směru, že ztrácí celkový přehled o trase a místě kde se na ní nachází. Jet podle navigace je jako vařit známý pokrm podle receptu od neznámého autora. Jestli to bude chutnat líp než po vašem není zdaleka jisté a poznáte to až když je hotovo:) Když k tomu přičteme že i navigace dělá chyby a dokáže řidiče zmást, nevidím důvod za takovou hračku vydávat víc než za soubor kvalitních map.
chesterfield (163)|2.6.2008 16:19
Kupoval som navigaciu MIO720 cca pred rokom za 15000, chcel som popri GPS aj nejake funkcie naviac ( hlavne prehravac videa ) ale dnes uz viem, ze to bola chyba ( prehravac stoji za prd a navyse ho ani nevyuzijem aj keby bol na spickovej urovni ) a bral by som teraz uz len nejaku zakladnu verziu. Ake typy su dnes na trhu a v akych cenovych relaciach neviem, ale menej je niekedy viac.
cml11 (112)|3.6.2008 11:08
[QUOTE=chesterfield;128666]Kupoval som navigaciu MIO720 cca pred rokom za 15000, chcel som popri GPS aj nejake funkcie naviac ( hlavne prehravac videa ) ale dnes uz viem, ze to bola chyba ( prehravac stoji za prd a navyse ho ani nevyuzijem aj keby bol na spickovej urovni ) a bral by som teraz uz len nejaku zakladnu verziu. Ake typy su dnes na trhu a v akych cenovych relaciach neviem, ale menej je niekedy viac.[/QUOTE]

Jo, MIO720 je přesně ta se kterou mám jakous takous zkušenost. Jak jsem napsal výše, že bych byl nějak uchvácen mi nepřišlo. Za neustálé kecání do řízení a občasné zákeřné matení dostala pracovní přezdívku "otrava". Vydržel jsem s ní jen jeden víkend a když jsem ji vracel, vůbec mi to nebylo líto. Živý spolujezdec s mapou je mnohem spolehlivějí než celý navigační systém :)
dkas (193)|3.6.2008 12:49
Pak jde ale i o to, že člověk občas jede sám do neznámých luhů a hájů a pak se navigace hodí. Ale opravdu stačí jen ta základní, ale s dobrými mapami :)

Takže já jsem pro navigaci, ale víc jak 4-5tis bych za ni nedal :)
cml11 (112)|4.6.2008 06:56
[QUOTE=dkas;128927]Pak jde ale i o to, že člověk občas jede sám do neznámých luhů a hájů a pak se navigace hodí. Ale opravdu stačí jen ta základní, ale s dobrými mapami :)

Takže já jsem pro navigaci, ale víc jak 4-5tis bych za ni nedal :)[/QUOTE]

Ale jo, občas se asi hodí, ale těch případů kdy víc leze na nervy než pomáhá je na můj vkus až příliš i když jedu sám:)
kane.shw (1231)|4.6.2008 11:12
Osobně bych do gps-navigace momentálně nešel a v blízské budoucnosti se na tom zřejmě nic zásadního měnit nebude. Je to také zapříčiněno tím, že nepotřebuji jezdit někam do neznáma a pořád, jak už tu bylo zmíněno, se i mně zdá lepší mapa v ruce, či schopný spolujezdec, než krabička mnohdy s "inteligencí" suché trávy.

Zřejmě jde o to, jak si na to člověk zvykne a jak to dokáže využít. Pokud někdo potřebuje přijet rychle a zbytečně nezkoumat a neřešit trasu, tak to bude asi ono.

Zase na druhou stranu si myslím, že u nás máme až přeukazatelováno a tudíž je zajížďka spíše výjimkou. Navíc se na delší, neznámou trasu připravím i studiem internetových map atd.


Takže mi tu chybí volba - navigaci bych nekupoval - . ;)
hl.hl (1387)|4.6.2008 11:45
Tak ja osobne mam Mio C710+ a bez ni bych si to nedovedl predstavit. Pouzivam to hodne napriklad v zahranici (hodne Wien) kdyz potrebuji jet na urcitou adresu. Kdyz mam objet treba 10 adres tak s papirovou mapou bych to jel 2x tak dlouhou dobu. Jinak pokud znam trasu tak zapnu navigaci jen kdyz potrebuji vedet v kolik zhruba budu na miste. Dnes bych do nove dal 6-10 tisic.
Maxtor (321)|4.6.2008 13:15
Presne, jak uz bylo parkrat receno.. 10k ..nema smysl kupovat nejakou levnou splacaninu..
Frog (510)|4.6.2008 13:48
2 000 až 4 000,- Kč
už aj za tie peniaze sa da kupit kvalitne spracovany GPS s mapovym podkladom strednej europy
Encore1106 (424)|4.6.2008 20:06
Začátkem prázdnin snad dostanu řidičák (to se dozvíme 19.6.) :o), takže nejspíš o nějaké navigaci začnu uvažovat, nicméně budu hledat kompromis mezi kvalitou a cenou. Jako student si nemůžu dovolit koupit navigaci za 10 000,-Kč, zároveň nemůžu vyhodit 1 000,-Kč za nějakej šmejd...

Mam notebook, takže bych možná zkusil najít nějaké řešení do něj (USB, nebo lépe ExpressCard), ale je to otázka času..
Když se teď dívám na možnosti hlasování, tak zvolim 1. možnost - 2 000 až 4 000,- Kč.
hl.hl (1387)|4.6.2008 20:17
[QUOTE=Encore1106;129372]Začátkem prázdnin snad dostanu řidičák (to se dozvíme 19.6.) :o), takže nejspíš o nějaké navigaci začnu uvažovat, nicméně budu hledat kompromis mezi kvalitou a cenou. Jako student si nemůžu dovolit koupit navigaci za 10 000,-Kč, zároveň nemůžu vyhodit 1 000,-Kč za nějakej šmejd...

Mam notebook, takže bych možná zkusil najít nějaké řešení do něj (USB, nebo lépe ExpressCard), ale je to otázka času..
Když se teď dívám na možnosti hlasování, tak zvolim 1. možnost - 2 000 až 4 000,- Kč.[/QUOTE]

No nedokazu si predstavit notebook jako navigaci. Tocici se disk v. otresy pri jizde. To spis nejaky mobil s vetsim displejem.
Encore1106 (424)|4.6.2008 20:39
Mno, zatím to zvládá, ale teď řídí táta, takže NtB se vozí na u mě na klíně... Když se blíží nějaká horší cesta, nadzvihávám a otřes ani nepozná... Jinak pravda, že notes nebude asi tak "mobilní", jako nějaký PDAčko, nebo mobil, ale mohlo by to řešení vyjít levnějc...

BTW: Už aby klesly ceny SSD :o)
Milan Šurkala (160)|4.6.2008 20:49
Mam jeden z nejlevnejších modelů Garmin. Do Litvy mě to navedlo úplně v pohodě (no také v Polsku je jedna odbočka po 250km, není se kde ztratit). Bohužel po ČR mě navigace navigovala vyloženě hrozně. Cestu z Havířova do Olomouce z ničehonic vzala odbočkou přes vesnici a končilo to lesním tankodromem. Omylem zapnutá volba najít nejkratší cestu má tedy naprostý utrum. Když už, tak nejrychlejší cesta, podle toho se dá dojet celkem rozumně. Taky mám raději mapu a ukazatele. Ale bohužel nemám nikoho spolehlivého, kdo by mě naváděl. Osobně bych se bez navigace i obešel, má však výhodu na velkých dálničních křižovatkách, kde jsou čtyři výjezdy napravo, deset tabulí k tomu a člověk aby se v tom vyznal. Více než 6000Kč bych za navigaci nedal.
Maxtor (321)|5.6.2008 04:01
Takhle.. at jeste upresnim svuj nazor o +/- 10k.. pokud clovek neresi display, neni co resit a vystaci si s 5k investici.. pokud je ale zajem o neco vetsiho, setrit bohuzel nelze.. :(
dkas (193)|5.6.2008 15:24
[QUOTE=Milan Šurkala;129387]Mam jeden z nejlevnejších modelů Garmin. Do Litvy mě to navedlo úplně v pohodě (no také v Polsku je jedna odbočka po 250km, není se kde ztratit). Bohužel po ČR mě navigace navigovala vyloženě hrozně. Cestu z Havířova do Olomouce z ničehonic vzala odbočkou přes vesnici a končilo to lesním tankodromem. Omylem zapnutá volba najít nejkratší cestu má tedy naprostý utrum. Když už, tak nejrychlejší cesta, podle toho se dá dojet celkem rozumně. Taky mám raději mapu a ukazatele. Ale bohužel nemám nikoho spolehlivého, kdo by mě naváděl. Osobně bych se bez navigace i obešel, má však výhodu na velkých dálničních křižovatkách, kde jsou čtyři výjezdy napravo, deset tabulí k tomu a člověk aby se v tom vyznal. Více než 6000Kč bych za navigaci nedal.[/QUOTE]

Stejný to má i kolega s TomTomem. Říkal, že nelze jedit podle nejratší cesty, že ho dovedlo někam pod nějakej most, kde to bylo pro pěší, místo na ten most :)
petr.svec (320)|12.8.2009 09:00
přikláním se k nejnižší možnosti 2000,- a méně
maniiax (75)|25.9.2009 23:27
no ja kolem tech 4- 6 tisic