reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

E-Ten Glofiish X600 nebo jiný?

Intri (3490)|18.5.2008 21:54
Zdravím.

Před pár dny jsem byl docela rozhodnotý pro i-mate JAMA 101, ale tak nějak mi po zvážení došlo, že připlatit si za GPS a wi-fi by nemuselo být až tak marné. Dospěl jsem k E-Tenu ( Glofiish X600 ). Hledám po netu už několik dní něco, co by mu mohlo konkurovat buď cenou, nebo výbavou, ale všechno je s cenou spíš o 2 tisíce víc ( X600 stojí na Sunnysoftu ( zkušenosti se Sunnysoftem by byly také vítány ) 7600 Kč s DPH ), což není zanedbatelný rozdíl.

Nevěděl by tedy někdo o nějakém dobrém komunikátoru v ceně nižší než 8 tisíc Kč s tím, že to bude řešení all-in-one ( GPS, GSM, PDA, wi-fi, 400MHz procesor )?
Withman (1337)|18.5.2008 22:05
A chceš Windows Mobile, nebo jiný OS.? Osobně bych do E-TENu nešel, měl jsem v ruce M700 a ten byl taky nabušený, cenově dobrý, ale vzhledově dost laciný a něco podobného byla i konstrukce. Naprosti tomu produkty od HTC jsou jiná liga, měl jsem v ruce TyTN I i II a max. luxus. Jinak kolega teď prodává TyTN I za hodně dobrou cenu...přidal by k tomu i BT GPS. :thumb

// Jedná se o HTC TyTN.
Janyk1 (997)|18.5.2008 22:07
64MB RAM!!! Na to pozor!!! Kamoš ma PDA s 64 nebo 128MB(teď nevim) a pustí tam dva "programy", třeba web browser s něčim PDA dojde RAM, je pomalý jak svi*a a nedá se s tím pracovat, někdy pomůže jen restart.
Ale ja nejsu PDA expert, v podstatě mě toto ani nezajímá, tak to ber spíš jako negativní zkušenost laika.

//HTC mohu také doporučit, má ho jiný kámoš a perfektní stroj(tythn 2), ale ta cena:(
Intri (3490)|18.5.2008 22:13
OS bych preferoval WM. Na verzi mi asi moc záležet nemusí, vzhledem k tomu, že znám jen WM5. Laciný vzhled mi nevadí, alespoň nebude až tak moc lákat pozornost, ale laciná konstrukce je už jiné kafe. Byl rozvrzaný nebo tak něco?

Na TyTN jsem taky narazil, ale ta cena je dost vysoká. A z druhé ruky do toho jít nechci, přece jenom bych ten mobil měl rád zaručený na 2 roky.

@Janyk: Tatík má P550M od Mia, ta má sice 512 MB ROM, ale taky pouze 64 MB RAM a nemá s rychlostí problém. Co jsem měl to PDA půjčené, taky jsem si neměl na co stěžovat. Myslím, že 64 MB RAMky stačí, ROMka pak bude dost závislá na paměťových kartách, ale s tím počítám.
Withman (1337)|18.5.2008 22:14
Mno právě oproti TyTN I i II to bylo takové forové, hlavně to otevírání klávesnice, nic moc. :thumbdown

Ohledně TyTN I ti píši SZ. :thumb
Pavel Bureš (15)|18.5.2008 22:17
[QUOTE=Janyk1;123406]64MB RAM!!! Na to pozor!!! ([/QUOTE]
64 MB je problém zejména u PDA s VGA displejem, u QVGA to není tak hrozné, ale je pravda, že pokud používáte Operu, tak při spuštění několika dalších aplikací může paměť dojít.

Je docela škoda že nechcete použité zařízení, staší přístroje už mají hodně vychytanou softwarovou část a dají se sehnat za opravdu slušný peníz, např. HTC Universal 7 tisíc, MDA III 3,5 tisíce, HTC Tytn 4 tisíce atp.
Intri (3490)|18.5.2008 22:20
No, pokud by použité zařízení bylo bez závad, nevadilo by mi, kdyby bylo použité, jde mi ale hlavně o záruku, nechtěl bych dát své tisíce a zůstat nakonec v případě poruchy na holičkách.

EDIT: Ještě by se dalo zvážit Mio A501, ale u něj mě celkem znepokojuje 200MHz procesor. Když uvážím, jak dlouho trvá přepočet trasy při navigaci na 400MHz procáčku, u toho Mia by to bylo asi hodně přejetých křižovatek. Jinak u něj moc slabin v parametrech taky nevidím.
Janyk1 (997)|19.5.2008 12:38
[QUOTE=Pavel Bureš;123416]64 MB je problém zejména u PDA s VGA displejem, u QVGA to není tak hrozné, ale je pravda, že pokud používáte Operu, tak při spuštění několika dalších aplikací může paměť dojít.
[/QUOTE]

přesně - Opera
Intri (3490)|19.5.2008 21:52
Však stačí si akorát pohlídat, aby těch aplikací neběželo moc, ne? Očekávám, že víc než 3 aplikace najednou potřebovat asi nebudu.
Withman (1337)|19.5.2008 21:54
Z osobní zkušenosti s HP iPAQ 514 nemohu doporučit 200MHz procesor...hrůůůůůůůůůůůůůůůůůůza...zatím Windows Mobile nechci vidět, vrátil jsem se k Nokia 6230i, nejradši bych ale Nokia 3330. :thumb :inlove
Intri (3490)|19.5.2008 22:02
Jo, k tomu mi stačí zkušenosti s 400MHz procesorem a selský rozum. Potíž je v té ceně - X600 je nejlevnější ucházející kousek, a osobně se mi fakt nechce insvestovat zbytečně velké peníze. Zas tak náročné potřeby nemám.
Pavel Bureš (15)|20.5.2008 09:43
[QUOTE=Intri;123741]Však stačí si akorát pohlídat, aby těch aplikací neběželo moc, ne? Očekávám, že víc než 3 aplikace najednou potřebovat asi nebudu.[/QUOTE]

Sta+čí. Problém však může nastat, pokud budete chtít použít 3 opravdu nenažrané aplikace. Pak 64 MB RAM (tj. cca 30 MB dostupných) může být málo.
Janyk1 (997)|20.5.2008 10:30
[QUOTE=Intri;123741]Však stačí si akorát pohlídat, aby těch aplikací neběželo moc, ne? Očekávám, že víc než 3 aplikace najednou potřebovat asi nebudu.[/QUOTE]

Stačí, ale nastanou situace, kdy to prostě není možné a nutně potřebuješ otevřít více náročnějších programů a už je tu docela velký problém.
Intri (3490)|20.5.2008 11:16
Nevím, nakolik by moje aplikace žraly, ale v podstatě očekávám současné spuštění nanejvýš QIPu, prohlížeče ( pravděpodobně IE kvůli té paměti, ale kdyby se tam vešla Opera, klidně i tu ) a nanejvýš přehrávače. Sice je mi jasné, že IM klienti žerou paměť hodně rádi a že přehrávač taky není svatý, ale stačit by to snad mohlo.
Pavel Bureš (15)|20.5.2008 14:04
Uvedená kombinace je bezproblémová.
pas!k (3765)|20.5.2008 14:30
[QUOTE=Intri;123395] zkušenosti se Sunnysoftem by byly také vítány [/QUOTE] Nedavno jsem tam kupoval TYTN2 a zadny problem .. vyzvedaval sem ho osobne na prodejne v Brnenskem IBC kde jsou mimochodem cerstve prestehovani ... Typci na prodejne taky ok ;) Tohle ti asi moc nepomuze ale aspon neco ;)
Intri (3490)|20.5.2008 19:44
Mě by zajímaly hlavně zkušenosti s reklamacemi, ale jakékoliv info se hodí.
Intri (3490)|25.5.2008 01:43
Jj, o tomto vím, celkem dost solidní pecka do kníru... Fakt nevím, co s tím. Hodilo by se, kdyby někdo hodil zprávu z nedávné reklamace E-Tenu, ale to chci celkem hodně, řekl bych.

poslední odstavec z toho odkazu mluví opět za inteligenci Aceru:

[quote=Acer]Převzetí firmy E-TEN umožní společnosti Acer hrát klíčovou roli v budoucím vývoji dynamického, rychle se vyvíjejícího trhu inteligentních kapesních zařízení a ultramobilních přístrojů a nabídnout svá špičková mobilní řešení ještě širšímu okruhu zákazníků.[/quote]

Opravdu velmi rychle, tak rychle, že třeba procesory PDA se nehly už několik let.
Intri (3490)|13.6.2008 15:28
Tak jsem si řekl, že risk a pak zisk nebo v pysk. Fakt jsem si ten E-Ten koupil, ale už řeším první potíže:

1) echo na druhé straně ( člověk, se kterým telefonuju, se slyší, u mě je to v pohodě )
2) telefon mám od včerejška, ale už dvakrát jsem ho musel restartovat, protože sám od sebe bez nějaké změny nastavení přestal přijímat hovory. Volajícímu to přitom tónově oznamuje normální vyzvánění.

Neměl by někdo tucha, jak tyhle dva problémy vyřešit, pls? Oba mi přijdou celkem dost závažné. Zkoušel jsem googlit, ale moc štěstí jsem neměl.
Intri (3490)|15.6.2008 16:52
Nikdo ani nápad? Psal jsem maila přímo E-Tenu, ale nevěřím, že mi odpoví. Zkusím pak napsat ještě distributorům ( E-Tenoví jsou tři ), tak z těch snad něco dostanu, ale i tak pochybuju.
PDA-MAN (19)|19.6.2008 22:41
Lituju Vás...já dostal X600 první den a hned druhý den jsem ji dával na raklamaci. Nešel zapnout. A řekli že mi radči vrátí peníze že se jim tam hromadí e-teny :D dobrý ne ?
Intri (3490)|19.6.2008 22:57
Kdy to bylo? Jestli někdy po únoru letošního roku, je to dobrá zpráva, že výrobky E-Tenu ještě nejsou pod správou servisu Aceru. Ten by totiž nikdy nic takového neudělal. Pokud to budu reklamovat a oni mi nabídnou vrácení peněz, celkem rád si nechám vyměnit model.;-)
Pavel Bureš (15)|20.6.2008 07:25
Ta ozvěna je pro E-Ten docela typická, stěžuje si více lidí. Pokud ho nechcete odnést hned na reklamaci, zkuste počkat, až výrobce na webu vyvěsí upgrade.

[QUOTE=Intri;131851]Tak jsem si řekl, že risk a pak zisk nebo v pysk. Fakt jsem si ten E-Ten koupil, ale už řeším první potíže:

1) echo na druhé straně ( člověk, se kterým telefonuju, se slyší, u mě je to v pohodě )
2) telefon mám od včerejška, ale už dvakrát jsem ho musel restartovat, protože sám od sebe bez nějaké změny nastavení přestal přijímat hovory. Volajícímu to přitom tónově oznamuje normální vyzvánění.

Neměl by někdo tucha, jak tyhle dva problémy vyřešit, pls? Oba mi přijdou celkem dost závažné. Zkoušel jsem googlit, ale moc štěstí jsem neměl.[/QUOTE]
Withman (1337)|20.6.2008 07:26
Do firmy jsme brali 3x tyto E-Teny a zatím OK. S jedním jsem telefonoval a v pohodě. Kolega si nestěžoval, že by se na druhé straně bylo dvakrát slyšet...
Intri (3490)|20.6.2008 14:39
To alespoň dokazuje, že je to závada přístroje a je to případ na reklamaci. Ta ozvěna je prý hrozná, prý při hovoru ruší dost silně.

S reklamací budu muset chvilku počkat ( asi do půlky července ), do té doby totiž nejspíš funkce toho telefonu budu potřebovat, ale mám zase trochu obavy, aby mi E-Ten neřekl, že teď už reklamaci neuznají, že jde o výrobní vadu a že jsem to měl podle zákona nahlásit ihned po zjištění. Ale možná jsem už jenom paranoidní kvůli Aceru.

Nějak mi ale uniká, k čemu by byl upgrade. Pokud některé telefony ozvěnu mají, zatímco jiné ne ( přičemž software je nejspíš na všech stejný ), značí to spíš hardwarovou vadu, nebo ne?