reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Expertiáda a otázky v ní

SmartMole (297)|14.6.2006 16:36
Chtěl bych se poptat na Váš názor ohledně otázek v Expertiádě. Jako Expertiáda mi to v současné době moc nepřipadá. Otázky typu: "Kolik barev plexi má společnost Fox v nabídce?" podle mě nepatří do soutěže s názvem Expertiáda. Chápu, že je to dobrá možnost zviditelnit firmu a upozornit na její přednosti a u Foxu mi to ani nevadilo, vzhledem k tomu kolik hodnotných cen do soutěže nabídlo, ale pokud to bude podobné i s nastávající společností Nets nebo jako to bylo s JSC a Ridea, tak to člověka za chvilku přestane bavit. Uvědomí si, že tolik času věnovat reklamě, aby měl mizivou šanci vyhrát nějaký pochybný výrobek (viz zdroje LC), je úplná zbytečnost! Dělá tak ze sebe trochu blbouna!

Samozřejmě je nutné, aby něco motivovalo společnosti, které ceny do soutěže věnují a tak by to chtělo najít rozumný kompromis...

Co třeba omezit počet "reklamních" otázek, třeba na 1-2 z 10. Pak si myslím, že většina čtenářů by to bralo jako daň a určitě, pokud by daná firma měla co nabídnout, se podívala trochu podrobněji na jejich stránky. Zbytek otázek by mohl být volen tematicky nebo jakkoli jinak, ale hlavně, aby odpovídal názvu soutěže.

Co si o tom myslíte?
Architect (232)|14.6.2006 21:50
Jedná se především o úroveň samotného "sponzorování", které je typu: " Nabídneme vám takvou odměnu, ale otázky si uděláme sami." "Ok." "Ok. Až budete něco potřebovat, stačí :D"
Nebo mi to tak připadá, jojo, otázky by měl dávat někdo z redakce, rozhodně. Pokud si dobře pamatuji, tak tomu bylo před několika lety.
Nebo rozhodně byly firmy v tomto ohledu střídmější a dávali záludné otázky:) ve srovnání s těmito, záludné:D.
Martin Šejnoha (255)|15.6.2006 07:14
Bohužel ke zdrojům LC mohu říci že to je trošku lépe (někdy hůře) udělané Eurocase, dosti mě znepokojují použité součástky, které vedle svých originálů ani neležely, osobně bych si zdroj LC nekoupil a proto ho taky nikomu nemůžu doporučit. Je to prostě takový nedodělek.
ICEBOSS (3435)|18.6.2006 18:25
nad timhle jsem uz taky premyslel a mam prakticky stejny nazor jako GeniusV. je mi naprosto jasny, ze nikdo neda do souteze jen tak nejake ceny, ale chtelo by to trosku vyvazit. pozadovane odpovedi bylo v posledni expertiade mozny najit do 20 sekund na webu foxu - bez jakýchkoliv znalostí počítačové problematiky.

jenom jako priklad muzu uvest kdysi udelanou poznavaci "soutez" na PCT. podle kousku karty se musela poznat celá karta. to bylo docela fajn, vyzadovalo to trosku casu a "neexperti" moc sanci nemeli...

kdyby byla pristi expertiada vyvazena z jak hlediska reklamniho, tak i vedomostniho, byl by to urcite krok spravnym smerem.
Karel Polívka (1485)|18.6.2006 21:10
[QUOTE=ICEBOSS]jenom jako priklad muzu uvest kdysi udelanou poznavaci "soutez" na PCT. podle kousku karty se musela poznat celá karta. to bylo docela fajn, vyzadovalo to trosku casu a "neexperti" moc sanci nemeli...[/QUOTE]
V takovém případě by byla ale účast o poznání nížší a pak se obávám, že každý měsíc firmu, která by věnovala nějaké hodnotné a zajímavé ceny/cenu, prostě neseženu (navíc co si pamatuji, tak čtenáři psali názvy těch karet, jejichž identita se hádala, do diskuzí, což celou soutěž taktéž znehodnocovalo - když se zakáže diskuze u konkrétního článku/aktuality, tak si myslím, že to budou sabotéři psát jinam v rámci webu - u běžných soutěží s větším množstvím obecných otázek se toto neděje).

Pro čím větší skupinu lidí je soutěž cílena, tak tím hodnotnější cenu je firma ochotná věnovat - dobře mířenými otázkami si udělá mezi lidmi reklamu a dostane se více do povědomí, což je jediné, o co jí jde. Typickým příkladem budiž například lednová expertiáda s LEVI International. Otázky této expertiády byly opravdu jednoduché - pro "masy". Nicméně do soutěže věnovala celou počítačovou sestavu (to, že to nebylo herní dělo a mnozí pokřikovali, proč dává do soutěže takový šrot, je už na jinou debatu a je to přinejmenším zcestné - nikdo nikoho nenutí se našich soutěží účastnit). Pokud by se mělo jednat o soutěž pro experty, které se zúčastní desetina čtenářů, tak by do toho třeba nešli (pravda, nezkoušel jsem to - ale například v tomto případě mám za to, že by to tak bylo). Můžu při projednávání soutěžních otázek trochu přitvrdit, ale z výše uvedených důvodů to prostě nechci nějak hrotit. Je možné to postupem času specialiozvat, ale pozvolna - nejdříve musí vejít v povědomí, že se na SHW takovéto expertiády pořádají a je to tedy něco, s čím lze počítat (teď mluvím z pohledu firem - sponzorů) - teprve pak je možné přitvrzovat. Nezapomínejme, že se s nimi opět začalo po poměrně dlouhé odmlce.

[QUOTE=ICEBOSS]kdyby byla pristi expertiada vyvazena z jak hlediska reklamniho, tak i vedomostniho, byl by to urcite krok spravnym smerem.[/QUOTE]
Bohužel soutěžní otázky expertiády s firmou NETS jsou již cca 3 týdny uzavřeny a nelze je tedy měnit. Zítra začne první otázkou.

Můžeme tady na fóru dát dohromady model, podle kterého by se mělo sestavováníb otázek každé expertiády řídit. Například poměr "reklamních" otázek vůči těm "hardwarovým/vědomostním". Nenapadá mě však obecná šablona, podle které definovat, nakolik je daná otázka náročná.
SmartMole (297)|19.6.2006 11:46
[QUOTE=Karel Polívka]
Můžeme tady na fóru dát dohromady model, podle kterého by se mělo sestavováníb otázek každé expertiády řídit. Například poměr "reklamních" otázek vůči těm "hardwarovým/vědomostním". Nenapadá mě však obecná šablona, podle které definovat, nakolik je daná otázka náročná.[/QUOTE]

A co právě tento poměr využít dohodnutí ceny? Pokud se chce firma zviditelnit a stačí jí třeba 2 otázky mířené na ni, tak samozřejmě může věnovat jednu, dvě ceny. A když bude chtít více otázek nebo i všechny, tak ať věnuje do soutěže nějakou opravdu hodnotnou nebo více hodnotných cen. Udělat prostě nějaká pravidla (třeba ne úplně nejpevnější, ale alespoň nějaká obecná), která by určovala tento poměr hodnota věnované ceny/počet otázek. Samozřejmě tento poměr je zcela na Vás.

Ještě mě napadlo jestli by nebylo fajn udělat třeba celoroční (nebo půl roční) opravdovou expertiádu. Prostě opravdovými otázkami, kterou by sponzorovala nějaká firma, která by věnovala opravdu hodnotné ceny. Měla by zajištěné zviditelňení po celou dobu, určitě kdyby se tam objevilo několik otázek na tu firmu, tak by se to v tom množštví ztratilo a navíc, lídé, pro které je PC koníčkem, určitě více utrácejí za hardware a budou pro ně lukrativní skupinou. Když si tak vezmu, za kolik blbostí do PC už jsem vyhodil peněz...
Takhle by běžely vedle sebe dvě soutěže, jedna cílená na masy a samozřejmě s přiblblými otázkami a jedná pro fandy světahardware a pc vůbec. Navíc, člověk nemusí být ani expert, stačí když umí hledat v googlu a tak by se přidali i lidé, co tomu úplně nerozumí, a spoustě nového by se přiučili. Tak by se zvedla i úroveň znalostí čtenářů tohoto serveru.

Samzřejmě by to chtělo pořádně promyslet, aby se ukazovaly průběžné výsledky, aby byla možnost odpovědět otázky třeba za týden v jednom dni, prostě do té doby než se ukážou průběžné výsledky a tak...
mech13 (5526)|21.6.2006 19:49
[QUOTE=GeniusV]Takhle by běžely vedle sebe dvě soutěže, jedna cílená na masy a samozřejmě s přiblblými otázkami a jedná pro fandy světahardware a pc vůbec.[/QUOTE]

toto vypada dost rozumne. pod to bych se podepsal taky. chtelo by to neco jineho nez: ktera firma provozuje internetovy obchod....

nevim jak to je ted protoze me odrazuji otazky ale pokud by se jednalo o neco dlouhodobejsiho, nebylo by spatne mit moznost odpovidat trochu delsi dobu. at clovek nemusi celeho pul roku denne sedet u netu, treba tak tyden pozadu...
Karel Polívka (1485)|21.6.2006 20:57
Souhlasím. Tenhle nápad vypadá zajímavě.

Pokud by to mělo být ale něco dlouhodobého, tak je tu zase riziko, že by se o odpovědích na otázky vedly diskuze na fóru - to by se ale mohlo aspoň trochu ošetřit například tím, že by se v takovém případě dotyčný vystavoval riziku zamezení přístupu na fórum po nějakou dobu. Ale nějaká ta rizika tu budou ostatně vždy, ať už se jedná o cokoli :-)
SmartMole (297)|22.6.2006 00:27
[QUOTE=Karel Polívka]Souhlasím. Tenhle nápad vypadá zajímavě.

Pokud by to mělo být ale něco dlouhodobého, tak je tu zase riziko, že by se o odpovědích na otázky vedly diskuze na fóru - to by se ale mohlo aspoň trochu ošetřit například tím, že by se v takovém případě dotyčný vystavoval riziku zamezení přístupu na fórum po nějakou dobu. Ale nějaká ta rizika tu budou ostatně vždy, ať už se jedná o cokoli :-)[/QUOTE]

Myslím, že rozumnou dobou je ten týden. Něco jako "otázky pro tento týden" mohlo by jich být sedm nebo třeba i víc. Co se týče diskuze, mohla by se zavést přísná pravidla (myslím, že by většina čtenářu spolupracovala a ti co chtějí podvádět, ať si to užijí, mě to zas tak nebere). Jak jste sám řekl, rizika tu vždy jsou, byla a budou, s tím nic neuděláme...no a když se ti lidé budou po tom pídit, tak jedine dobře. Jediné hloupé by bylo, kdyby někdo na web umístil výsledky typu :1a, 2c, 3b atd...prostě bez otázky a odůvodnění proč to tak je. Já však doufám, že většina účastníku vědomostní soutěže si stejně bude chtít ověřit své znalosti a buď bude odpovídat podle toho co ví nebo když neví, dá si tu práci, aby odpověď zjistil (hlavně proč to tak je!)
Wlcheck (86)|22.6.2006 08:52
Mám dotaz ohledně dnešní expertiády, otázka č. 4:
Co je součástí balení všech notebooků, kromě řady A9?
Zámek na notebook
Klávesnice USB
Optická myš, originál taška Asus

i když jsem prolezl celý web, tak mi nevyšla ani jedna správná odpoveď, všechny notebooky ASUS mají tašku, i některé z řady A9 i optickou myš, klávesnici USB žádný a zámek na notebook jsem také nikde nenašel.

Našel někdo podobně ? Nebo jsem jenom já dneska po ránu takový nechápavý :)
Comby (13)|22.6.2006 08:53
[QUOTE=Wlcheck]Mám dotaz ohledně dnešní expertiády, otázka č. 4:
Co je součástí balení všech notebooků, kromě řady A9?
Zámek na notebook
Klávesnice USB
Optická myš, originál taška Asus

i když jsem prolezl celý web, tak mi nevyšla ani jedna správná odpoveď, všechny notebooky ASUS mají tašku, i některé z řady A9 i optickou myš, klávesnici USB žádný a zámek na notebook jsem také nikde nenašel.

Našel někdo podobně ? Nebo jsem jenom já dneska po ránu takový nechápavý :)[/QUOTE]
Ja som na tom rovnako.
Bob328 (1)|26.6.2006 08:31
Nu, jsem jelen z pátešní otázky, týkající se množství vadných bodů u řady W3. Odpověděl jsem tři, neboť oficiální záruční podmínky firmy Asus jsou takové:
když světlé body nijak neovlivňují výkon notebooku, mohou být velmi nepříjemné, obzvláště pokud jsou v místech, kde jsou stále vidět. Záruka ASUS ZBD zaručuje displeje bez takovýchto jasných bodů po dobu třiceti dnů od nákupu vybraných modelových řad notebooků. Pokud se na displeji objeví byť jen jediný jasný body během těchto třiceti dnů, bude takovýto displej podle záručních podmínek ZBD vyměněn.

ale když čtu dále, je zde napsáno:

3. Na jaké modelové řady notebooků ASUS se vztahuje záruka ZBD?
V současnosti se záruka ZBD vztahuje pouze na tyto čtyři modelové řady W1, W2, V6 a M6.

a pak ještě:

přes snahu udržet ty nejvyšší možné normy není možno, aby TFT displeje z tekutých krystalů neobsahovaly žádné vady a ty se také stále na některých displejích objevují. Vizuální závady způsobené vadnými body na displeji nijak neovlivňují výkonnost notebooku. Nicméně ASUS poskytne záruku na TFT LCD displej, pokud se na něm objeví nejméně: (a) 3 jasné body, nebo pět tmavých bodů, nebo dohromady osm jasných a/nebo tmavých bodů současně; nebo (b) dva spojené jasné body NEBO dva spojené tmavé body; nebo (c) tři jasné a/nebo tmavé body v oblasti o průměru 15mm. To jsou standardní záruční podmínky na TFT LCD displeje, které poskytují výrobci TFT LCD displejů. ASUSTeK tedy podle své úvahy displej opraví nebo vymění.

no, takže odpověď 3 byla špatná, asi tedy logicky měla být varianta s odpovědí 1, ale to odporuje záručním podmínkám AsusTeku... Babo raď!
Comby (13)|26.6.2006 09:27
[QUOTE]Od kolika vadných bodů mění společnost Asus LCD displeje u řady W3?
1) 0 vadných bodů na LCD displeji[/QUOTE]
Tato odpoved je sama o sebe nezmysel, pretoze ked nemam vadny LCD display (0 vadnych bodov) tak mozem poziadat o vymenu? Blbost.
Ak totiz dava Asus zaruku na 0 vadnych bodov, tak mozem menit display ked sa objavi co i len jeden vadny bod. Cize spravna odpoved by mala byt "1 vadných bodů na LCD displeji".
Wlcheck (86)|26.6.2006 11:04
někde jsem i četl (ruku do ohně za to nedám), že díky technologii LCD panelu u ASUS NB ani nemůže být světlý bod :) pokud si pamatuju, tak svítícím bodem trpí jenom TN panely, tak tam mají asi jiný... jsem z této otázky nějaký zmatený... ...
Smeli (2302)|26.6.2006 12:00
Nějak mi to příjde než jako soutěž tak něco jako pokus o zvýšení návštěvnosti stránek se stupidními dotazy...:mad:
wthulmann (238)|29.6.2006 00:39
fakt nevim, "expertiáda" to není, je to soutěž co má zvýšit návštěvnost stránky sponzora, budiž, nejsme proti, chci cenu, tak bych mohl spolupracovat, ale otázka na barvu webu mi přijde už trošku za hranicí.
Taky by mě zajímalo co byla správná odpověď na tu hmotnost, schválně jsem si to hledal, a to co jsme zaškrtnul bylo špatně, tak nevim.
amoondre (30)|29.6.2006 07:10
[QUOTE=wthulmann]fakt nevim, "expertiáda" to není, je to soutěž co má zvýšit návštěvnost stránky sponzora, budiž, nejsme proti, chci cenu, tak bych mohl spolupracovat, ale otázka na barvu webu mi přijde už trošku za hranicí.
Taky by mě zajímalo co byla správná odpověď na tu hmotnost, schválně jsem si to hledal, a to co jsme zaškrtnul bylo špatně, tak nevim.[/QUOTE]
hladal som vahy notebookov a zaujimave ze notebooky z rady ktora je podla SWH nespravnou odpovedou, su lahsie o 0.2kg ako ta "spravna"
EmZed (24)|29.6.2006 13:33
Tak vidím, že nejsem sám, komu připadá hodnocení správnosti odpovědí v současné expertiádě s NETS poněkud podivné. Buď sám zadavatel otázek nemá ve svém zboží přehled, nebo je chyba v někom jiném.

k 5. otázce - počet vadných bodů - NIKDE, ani na globálním servru Asusu není u W3 uvedeno, že oplývá zárukou "Zero Bright Dot". Pak je tedy buď vůbec nemění (taková možnost odpovědi nebyla), nebo mění nad 3 vadné, nebo se v NETS spletli (:-)

k 8. otázce - nejlehčí řada - opět podle servru Asusu mají U5 hmotnost 1,4 (oproti "zřejmě správné" W5?, které jsou kolem 1,6kg). Tady taky mám dojem, že to u NETS nevědí (:-D, protože je nemají v nabídce. Jinak si to nedovedu vysvětlit.

Nepočítám, že bych se někde dovolal vysvětlení či nápravy.
Lol zítra, až se dozvím, že převažující barva stránek notebookcentrum je červená.
ICEBOSS (3435)|1.7.2006 15:17
[quote=Karel Polívka]...[/quote]
tohle vsechno samozrejme chapu. nejjednodusi by bylo expertiadu prejmenovat :-D resp.
Valheru (1)|1.7.2006 15:55
[QUOTE=EmZed]Tak vidím, že nejsem sám, komu připadá hodnocení správnosti odpovědí v současné expertiádě s NETS poněkud podivné. Buď sám zadavatel otázek nemá ve svém zboží přehled, nebo je chyba v někom jiném.

k 5. otázce - počet vadných bodů - NIKDE, ani na globálním servru Asusu není u W3 uvedeno, že oplývá zárukou "Zero Bright Dot". Pak je tedy buď vůbec nemění (taková možnost odpovědi nebyla), nebo mění nad 3 vadné, nebo se v NETS spletli (:-)

k 8. otázce - nejlehčí řada - opět podle servru Asusu mají U5 hmotnost 1,4 (oproti "zřejmě správné" W5?, které jsou kolem 1,6kg). Tady taky mám dojem, že to u NETS nevědí (:-D, protože je nemají v nabídce. Jinak si to nedovedu vysvětlit.

Nepočítám, že bych se někde dovolal vysvětlení či nápravy.
Lol zítra, až se dozvím, že převažující barva stránek notebookcentrum je červená.[/QUOTE]

Přikláním se také k vyřčenému. Právě otázky na tyto dvě odpovědi jsem docela pečlivě hledal a ať hledám jak chci, tak jsem dospěl ke stejným výsledkům v rozporu s hodnocením soutěže. Rád bych znal vyjádření NETS k těmto rozporuplným informacím.
Karel Polívka (1485)|1.7.2006 18:35
[QUOTE=Valheru]Přikláním se také k vyřčenému. Právě otázky na tyto dvě odpovědi jsem docela pečlivě hledal a ať hledám jak chci, tak jsem dospěl ke stejným výsledkům v rozporu s hodnocením soutěže. Rád bych znal vyjádření NETS k těmto rozporuplným informacím.[/QUOTE]
Faktem je, že tato soutěž byla přesnou ukázkou toho, jak by to nemělo vypadat. Po zkušenostech ze soutěží předchozích jsem již správnost odpovědí u této neověřoval s tím, že pokud se prodejem produktů, na které své otázky mířili, zabývají, měli by mít více než dostačující přehled. Tímto bych se tedy rád omluvil za nesrovnalosti s touto soutěží spojené, odteď budu k soutěžním otázkám a jejich odpovědím přistupovat mnohem zodpovědněji a především také přísněji na jejich cílení (teď mluvím o poměru reklamních otázek vůči těm HW). Model, že sponzor dodá otázky a odpovědi podle svého uvážení, je tedy tímto ukončen, což pro některé účastníky této diskuze bude nejspíše aspoň trochu potěšující zprávou.

Bohužel 5. otázku budu muset z celkového hodnocení zcela vypustit (udávaná správná odpověď sama o sobě postrádá smysl), nelze na ni jednoznačně odpovědět. Pokud jde o 8. otázku, tak postoj firmy Nets.cz je takový, že měli na mysli notebooky prodávané u nás, mezi které řada U5 nespadá (trochu ironií je ovšem skutečnost, že tato řada byla mezi jednou z nabízených odpovědí). Zde tedy budu následně brát jako správnou odpověď "Asus U5", tedy za b).
EmZed (24)|2.7.2006 00:36
Ještě k té 8. otázce - pokud se Nets skutečně takto vyjádřili, pak by se měli podívat do produktového letáku Asusu květen/červen 2006, kde je U5A i s cenou v Kč.
Velice mě těší, že redakce v této šlamastyce nehraje mrtvého brouka, vždyť tady jde o reputaci SHW. Vrcholně spokojený budu, až se přehodnocení správnosti odpovědí projeví taky ve výsledném bodování a v Top 20.
Peter_cz (2)|2.7.2006 17:16
Pred chvili jsem si precetl otazky a odpovedi a nestacil jsem se divit!
Uz jsem sem chtel psat, jestli jsem omezenec ja nebo ten kdo dava otazky a odpovedi, ale vidim ze ja na tom asi zase tak spatne nebudu. Pokud dokaze nekdo napsat takovou pitomost, ze se LCD display meni pri 0 vadnych pixelech, tak mi nad tim opravdu zustava rozum stat (spravna odpoved je 3vp, 1p je u jinych rad a pouze prvnich 30 dni tusim). Ja osobne bych ale rozhodne spravnost odpovedi nekontroloval, protoze tak alespon na sebe ta firma prozradi, co je zac. Firma nets opravdu prokazala, ze zamestnava profesionaly, a proto si od ni nikdy nic nekoupim. BTW: Expertiada je pouze jina forma placene reklamy, coz je NAPROSTO POCHOPITELNE!! Nechapu proc se nad tim pozastavujete! Pokud chcete expertiadu pro experty, tak myslim pro SWH nebude problem takovou udelat, zucastni se ji cca 40 lidi, a bude samozrejme bez CEN, protoze zadnou firmu takove mnozstvi potencialnich zakazniku nemuze zajimat! Ovsem ukazde se, kdo je nejvetsi expert (čti: umi nejlepe pouzivat internetove vyhledavace:)).
Smeli (2302)|5.7.2006 12:15
Tak teď koukám, celou dobu jsem měl 8 správných odpovědí a teď mám 6. Nehledě na to, že u páté otázky chybý odpověď. Jsem poněkud zmaten...:eek:

Edit: ehm, sry,nepřečetl jsem si vyšší posty
amoondre (30)|15.7.2006 10:17
Zmienovane otazky boli "napravene" nasledujucim sposobom:

Od kolika vadných bodů mění společnost Asus LCD displeje u řady W3

* Otázka byla vyřazena (správná odpověď)

Jaká je nejlehčí řada u notebooků Asus?

* Asus U5 (správná odpověď)

ale to uz ste si akisto vsimli ;-)
mech13 (5526)|15.7.2006 21:47
ted me napadlo k te "opravdove" dlouhodobe expertiade: jak bylo naznaceno v diskuzi vyse, tak forma +-sedmi otazek na tyden by nebyla spatna. ale pro skutecnou expertiadu by mozna pomohlo casove omezeni na odpovedi, at kazdy muze odpovidat urcitou dobu, a tedy odpovi co vi, ne co za tyden vygoogli.
vypadalo by to nejak takto: byli by registrovani uzivatele s pristupem do nejakeho "rozhrani" expertiady, tam by mimo jine bylo: "zobrazit otazky pro tento tyden" a po kliknuti by se zobrazili otazky a spustil odpocet, treba hodina. kdo vi-odpovi. kdo vi kde hledat-najde. kdo netusi tak ma smulu a muze tak leda tipovat, za hodinu 7 otazek nenajde.
ta hodina je priklad, musel by se dat takovy limit, aby se dalo v klidu odpovedet a neco najit/ujistit se, ale aby to bylo malo na kompletni vygoogleni vsech otazek.
u takove formy by mohli byt treba naznacena "temata" pro pripadnou pripravu
Smeli (2302)|15.7.2006 21:52
Si dobrý vtipálek... vem si příklad - někdo se přihlásí do rozhraní, klikne a buch, chce se mu na wc. Nebo je v práci. Nebo musí k obědu. Nebo do postele:D Mít na jednu otázku celý den je dle mého v pořádku. Taktéž jako vyjmuté víkendy (spousta lidí jezdí pryč, nejsou u PC, jak by odpovídaly)?
mech13 (5526)|15.7.2006 23:41
[QUOTE=Smeli]Si dobrý vtipálek... vem si příklad - někdo se přihlásí do rozhraní, klikne a buch, chce se mu na wc. Nebo je v práci. Nebo musí k obědu. Nebo do postele:D Mít na jednu otázku celý den je dle mého v pořádku. Taktéž jako vyjmuté víkendy (spousta lidí jezdí pryč, nejsou u PC, jak by odpovídaly)?[/QUOTE]
no kdyz vim ze to je treba na pul hodiny, tak si snad pulhodinu casu udelam a nenechavam si zobrazovat otazky, kdyz cekam ze kazdou chvilu nekam pojedu. ta hodina byla asi moc, nevim muselo by se vyzkouset. kdyz vim tak prectu otazku, kliknu na odpoved, prectu dalsi, zrovna odpovidam... a za 5 minut neni co delat aji kdyz si to procitam dvakrat. toto by byl zpusob jak vytridit znalce od hledacu... ale je to jenom navrh, proste me to napadlo, nikomu to nenutim
sm_oOx^ (7)|22.8.2006 07:42
dobry den. mam otazku k dnesnej otazke v expertiade 2/10.

Dnešní otázka: Jaké produkty nenesou logo Coolink?

...presne znenie moznosti a ich poradie si nepamatam, ale myslim, ze tam bolo:

chladic hdd
ventilator
chladic cpu

ktora odpoved je tym padom spravna, kedze vyrabaju vsetko zo spominanych? alebo ide o samotnu "fyzicku" pritomnost loga na vyrobku?
dakujem za odpoved
mech13 (5526)|22.8.2006 07:54
na dnesni otazku ti nikdo neodpovi, pockej do zitra
sm_oOx^ (7)|22.8.2006 08:05
[quote]na dnesni otazku ti nikdo neodpovi...[/quote]
...ok, to mi je viacmenej jasne. ale "ozrejmit" zadanie by hadam niekto mohol. ;-)
MaWa (11)|22.8.2006 08:55
[QUOTE=sm_oOx^]...ok, to mi je viacmenej jasne. ale "ozrejmit" zadanie by hadam niekto mohol. ;-)[/QUOTE]

zkuste http://www.coolink-europe.com a mozna vam to bude jasnejsi... ;)
sm_oOx^ (7)|22.8.2006 09:13
[QUOTE=MaWa]zkuste http://www.coolink-europe.com a mozna vam to bude jasnejsi... ;)[/QUOTE]
njn, ja som moj prvy post uviedol aj s linkami na konkretne produkty ;-)
...nikde v otazke nie je specifikovane, ze sa treba sustredit na coolink "europe".
...ano, predpokladam, ze som odpovedal spravne, ale otazka je tym padom zavadzajuca, resp. nepresne formulovana.
MaWa (11)|22.8.2006 09:27
[QUOTE=sm_oOx^]njn, ja som moj prvy post uviedol aj s linkami na konkretne produkty ;-)
...nikde v otazke nie je specifikovane, ze sa treba sustredit na coolink "europe".
...ano, predpokladam, ze som odpovedal spravne, ale otazka je tym padom zavadzajuca, resp. nepresne formulovana.[/QUOTE]

ty otazky jsem psal ja, jsou tezke, zalezi na kazdem jednotlivem slovicku, ale myslim, ze jsou naprosto jasne. a jasna odpoved musi byt i po navstiveni taiwanskych stranek tohoto vyrobce. jen to mozna neni tak zrejme, ale logicke to rozhodne je.
sm_oOx^ (7)|22.8.2006 09:39
ok. dakujem za odpoved.
tequilla (1015)|22.8.2006 10:45
[QUOTE=MaWa]ty otazky jsem psal ja, jsou tezke, zalezi na kazdem jednotlivem slovicku, ale myslim, ze jsou naprosto jasne. a jasna odpoved musi byt i po navstiveni taiwanskych stranek tohoto vyrobce. jen to mozna neni tak zrejme, ale logicke to rozhodne je.[/QUOTE]

Me ty taiwansky stranky prave trosicku zmatly, ale nakonec jsem na to sel od lesa a snad to tipnul dobre :D
Smeli (2302)|24.8.2006 01:31
To jsou zase otázky... už čekám na dotaz [QUOTE]Jaká je barva převážně se vyskytující na stránkách http://www.jscomputers.cz ?[/QUOTE]
MaWa (11)|24.8.2006 07:12
[QUOTE=Smeli]To jsou zase otázky... už čekám na dotaz[/QUOTE]

dle pravidel jsou povoleny dve PR otazky...tak to snad vydrzite, ne ? ;)

edit: navic rekl bych, ze barvu pozna kazdy, ale nad timto se musi chvili premyslet...
sm_oOx^ (7)|24.8.2006 08:10
[QUOTE=Smeli]To jsou zase otázky... už čekám na dotaz[/QUOTE]
...ono su tie otazky pridelovane "random"? pretoze je som mal inu otazku.
tequilla (1015)|24.8.2006 12:14
[QUOTE=sm_oOx^]...ono su tie otazky pridelovane "random"? pretoze je som mal inu otazku.[/QUOTE]

Ja mel taky uplne jinou otazku a musim rict, ze jsem se pri ni zpotil az na *censored* :eek: . Spravnou odpoved jsem sice tusil, ale nez jsem nasel dukaz, tak jsem si fakt maknul...
Honziik (41)|24.8.2006 12:15
nejsou přidělovány random, každej den máme každej stejnou...a eště k tomu co coolink vyrábí a nevyrábí - nevyrábí chladiče CPU a to proto, že když zadáš do googlu "ventilátor Colink" a "chladiče pev. disků Coolink" tak to najde spoustu odpovidajicich odkazu, ale když zadáš "chladič CPU Coolink", nenajde to přesně odpovidajiciho nic...:cool:
Takže proto.
Honziik (41)|24.8.2006 12:18
[quote=sm_oOx^]...ono su tie otazky pridelovane "random"? pretoze je som mal inu otazku.[/quote]

[quote=Smeli]To jsou zase otázky... už čekám na dotaz[/quote]

je vidět že ses neúčastnil minulé expertiády, tenhle příspěvěk od smeliho byl totiž narážka na jednu debilní otázku z květnové expertiády...(to jen abys byl v obraze)
tequilla (1015)|24.8.2006 12:21
[QUOTE=Honziik]je vidět že ses neúčastnil minulé expertiády, tenhle příspěvěk od smeliho byl totiž narážka na jednu debilní otázku z květnové expertiády...(to jen abys byl v obraze)[/QUOTE]

Pred chvili jsem vstaval, proto jsem to nejspis nepochopil...;)
sm_oOx^ (7)|24.8.2006 14:46
[QUOTE=Honziik]je vidět že ses neúčastnil minulé expertiády, tenhle příspěvěk od smeliho byl totiž narážka na jednu debilní otázku z květnové expertiády...(to jen abys byl v obraze)[/QUOTE]
aha... :-)
...ano, nezucastnil som sa predoslej expertiady, takze som nevedel, ze na nieco naraza ;-)
SmartMole (297)|24.8.2006 17:57
[QUOTE=MaWa]dle pravidel jsou povoleny dve PR otazky...tak to snad vydrzite, ne ? ;)
[/QUOTE]

Já si myslím, že určitě! Je to velký pokrok a přijde mi to jako rozumný kompromis. Zatím mi otázky přijdou o.k. I když mohly by být i těžší! ;-)

No, ale zase bych neměl být moc rozežranej....
Konias (3)|30.8.2006 09:49
DNešní otázka :
Kolik stojí u JSComputers set vodního chlazení, který byl označen jako druhý nejvýkonnější set při zátěži 100W a 150W podle prestižního serveru X-Bit Labs?

Podle mě zde došlo k chyb. Asice. Ptáte se na druhý set nejvýkonější pro 100 a 150W. Tento set ale společnost JSComputer neprodává. V nabídce má až set Třetí. Který sice skončil celkově na druhém místě, ale pro daných 100 a 150W je až třetí. Odpovděl jsem tak že jsem zvolil ten třetí kterému odpovídá jedna z cen. Ale je to podle mě špatně.
mech13 (5526)|30.8.2006 10:03
to: Konias
jestli jeste muzes editovat, radil bych rychle smazat
Wlcheck (86)|30.8.2006 10:28
[QUOTE=mech13]to: Konias
jestli jeste muzes editovat, radil bych rychle smazat[/QUOTE]

souhlasim s obema, me to take zmatlo... ale chtel jsem to resit radsi az zitra :)
wthulmann (238)|30.8.2006 18:38
A to to byla zrovna taková hezká otázka, člověk si přečetl recenzi, něco se dověděl, našel přiměřenou odpověď a bylo to. Kdyby takových bylo víc...
Byli tu i hoší věci...
sm_oOx^ (7)|31.8.2006 09:13
[QUOTE=wthulmann]A to to byla zrovna taková hezká otázka, člověk si přečetl recenzi, něco se dověděl, našel přiměřenou odpověď a bylo to. Kdyby takových bylo víc...
Byli tu i hoší věci...[/QUOTE]
...mno, takze spravna odpoved bola?