reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Instalace Windows XP

Benbow (340)|22.4.2011 21:25
Ahoj. Kamarád potřebuje přeinstalovat OS na notebooku. Problém je, že je zde svépomocí měněn harddisk, čili záložní oddíl nemám. Stáhl jsem Windows XP (psssst), ale mám licenční štítek. Nevadí že na notebooku bylo OEM verze? Půjde systém naistalovat s neoriginálními soubory zato s originálním klíčem? Na mém PC to přes Virtual Box mi to nešlo protože OEM licence je vázána na základní desku notebooku. Půjde teda instalace s neoriginálním CD ale s originálním štítkem?
Dojigiri (1629)|22.4.2011 21:32
Pokud je instalačka OEM a stejná jazyková verze tak to půjde. Pokud by byla např. VOL, anebo jinej jazyk než byl původních win, tak to pravděpodobně nevezme to OEM číslo.

A pozor pokud bys chtěl integrovat servispacky - už několikrát se mi stalo, že XP se SP3 nechtěl brát starší instalační produkt klíče - muselo se nainstalovat se SP2 a SP3 pak doinstalovat jako update.
Benbow (340)|22.4.2011 21:33
No ta stažená je "normální". Mám pouze OEM číslo originální. Ale zase mám doma originální CD Windows XP Home, na notebooku je proffesional. Půjde to na tu originálku?
majatrabi (28)|22.4.2011 22:30
Ahoj,

podle mne(na 99%) ťi na OEM číslo nepůjdou XP HOME nebo Profesional. A jestli číslo HOME na Profesional tak to nevím.
Nebylo jednoduchší požádat o zaslání CD výrobce notebooku? Nebo stahnout data ze starého disku?
A..ha je otázka proč se měnil HDD.
dinko (82)|22.4.2011 22:34
Ja som robil to isté len na NB Lenovo, musí byť všetko rovnaké tzn. OEM XP Pro CZ, jedine tak Ti to zoberie serial. Ja som ale daval Vistu, tam musí tiež byť všetko rovnaké len na tom či je to 32/64 bit nezáleží. Mal som OEM 32 bit Vistu Bus. SK a dal som OEM 64 bit Vistu Bus. SK.
Benbow (340)|22.4.2011 22:37
HDD doma ještě někde je. Ale otázka je jak se na notebooku Compaq EVO n800c udělá tovární nastavení.
pavel_p (993)|23.4.2011 00:27
[quote=Dojigiri;447476]Pokud je instalačka OEM a stejná jazyková verze tak to půjde. Pokud by byla např. VOL, anebo jinej jazyk než byl původních win, tak to pravděpodobně nevezme to OEM číslo.?[/quote]
Ta jazyková verze myslím nevadí, nebo jen někdy. Pozitivní zkušenost s reinstalací francouzkých windows xp pro na české.

[quote=Benbow;447477]mám doma originální CD Windows XP Home, na notebooku je proffesional. Půjde to na tu originálku?[/quote]
Určitě ne
Benbow (340)|23.4.2011 13:24
Hlásím změnu situace. Stáhl jsem OEM verzi MS Windows XP profesional cz OEM. Půjde to teď když mám OEM licenční štítek?
zsdx (2098)|23.4.2011 15:53
[quote=Benbow;447542]Hlásím změnu situace. Stáhl jsem OEM verzi MS Windows XP profesional cz OEM. Půjde to teď když mám OEM licenční štítek?[/quote]

Jestli jsi to misto cekani na odpoved jiz zkusil, pak vis, ze ano ;)
Benbow (340)|23.4.2011 20:53
Ano. Instalace proběhla na výbornou. Díky za toto forum ;)