reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

problem s biosom pre acer aspire 1680

ajka2222 (6)|22.7.2008 23:32
potreboval by som pomoct s biosom pre acer aspire 1680 , mam grafiku ati, stiahol som si bios z aceru pre tento model , vytvoril som si bootovacie cd pomocou http://www.bootdisk.com, pridal som na cd bios, spustil som flashovanie a asi na adrese fffff000... mi to zamrzne, hned sa vypne pocitac a restartuje sa dik
Figa (300)|23.7.2008 00:17
No asi to není úplně to co cheš slyšet, ale nechceš zkusit externí FDD? Další možnost je opakovat celý postup znova. Při stahování nebo napálení dat mohou vzniknout problémy.
ajka2222 (6)|23.7.2008 04:28
napalil som dva uplnen nove cd pomalou rychlostou a s roznymi biosmi, jednym novsim a druhym starsim, pada to na tej istej adrese stale, skor sa mi zda ci nie je poskodena pamat biosu , nie je nejaka utilita na skontrolovanie a pripadnu opravu tak ako je to ku hdd
xmarek (1676)|23.7.2008 09:22
Co takhle použít utilitu ATI WinFlash https://www.svethardware.cz/forum/showthread.php?p=48790, kterou uvádějí v návodu na flashovaní? http://support.acer-euro.com/drivers/notebook/as_1680.html
Problém možná bude ve verzi Dosu co používáte.

.... readme ze zipu bios v3a10
1.Winflash Version:
Download the attach file and unzipped it.
Please put .WPH file into Winflash utility to flash BIOS
ajka2222 (6)|25.7.2008 08:23
dik, s winflashom to preslo
mam ale iny problem , nefunguje mi siet, ked odstranim adaper so systemu, win ho najde a nainstaluje, skusal som aj najnovsie ovladace, ale ked pripojim sietovy kabel, tak to nejde, nezapnu sa ani kontrolky, skusal som utilitu od broadcomu na testovanie , kde ale test prebehol v poriadku, dokonca ta utilita rozblikala aj kontrolku, sietovy kabel je funkcny, na inych pocitacoch pracuje bez pproblemov a skusal som aj viacere ine kable.
pas!k (3765)|25.7.2008 12:21
Pripoj kabel spust cmd napis tam prikaz ipconfig /all a postni sem screen.
ajka2222 (6)|26.7.2008 12:24
v prilohe je screen
HiLow (1000)|27.7.2008 00:00
Podle screenu, neni sitova karta neni pripojena. Nemuze byt problem v konektoru na sitove karte? Zkus ji vytahnou a podivat se. Pripadne pokud mas moznost, tak promerit jednotlive noze x karta.

EDIT// Ted jsem si vsimnul, ze mas ntb. Takze to bude trosku horsi, ale ne neresitelne. Tedy pokud mas moznost promerit ty noze a vis, jak rozdelat ntb.
ajka2222 (6)|27.7.2008 07:45
bohuzial neviem co znamena premerat jednotlive noze, mozes mi upresnit postup
HiLow (1000)|27.7.2008 17:50
[quote=ajka2222;145835]bohuzial neviem co znamena premerat jednotlive noze, mozes mi upresnit postup[/quote]

Myslim, jednotlive "pacicky" na konektoru sitove karty. Je mozne, ze nejaky ma "studeny spoj". Cili jeden hrot multimetru prilozis na tu "pacicku" a druhy na zakladni desku. Tim zmeris, jestli je spoj dobry, nebo ne.
xmarek (1676)|30.7.2008 10:06
Když je notebook vyplý tak by led u konektoru síťové karty měl minimálně svítit. Osobně bych se podíval do biosu jestli tam není síťovka vyplá i když asi nebude (co vím acer má minimální možnosti nastavení a nešel by vám nainstalovat ani ovladač). Studený spoj, mno nevím osobně jsem se s tím ještě nesetkal. Zkuste nastavit správně síť a pak si ping-něte na jiný počítač a uvidíte. Nikde není řečeno jestli v okamžiku, kdy je síť správně nastavená se ledky rozblikají.

Napište tu jak jste připojen do sítě a možná s toho bude patrné kde je zakopaný pes.
astec (1823)|30.7.2008 11:49
Síťovka vyplá nebude, protože by ji jinak nenainstalovat. Co správce zařízení? Nejsou tam problémy? co logy nenapsalo to tam něco?
ajka2222 (6)|30.7.2008 21:42
v biose som nenasiel ziadne nastavenie, aj ked osobne si myslim, ze problem je v biose, preto som sa ho snazil flashnut, nie je program na skontrolovanie biosu, tak ako pameti,

spravca zariadeni nevykazuje zidne chyby, niekolkokrat som ju zmazal a znova sa nainstalovala, dokonca som aj dva krat preinistaloval cely system

ked som skusal utilitu pod dosom oficialnu od broadcomu, mam tam sietovku broadcom 440 tak sa rozblikala aj led, ten program ju totiz skontroloval, ako keby bios sietovku teda vobec nespristupnil, to by chcelo na ktorej adrese v biose je siet a skontrolovat zapisane hodnoty ci su spravne

neviete mi pomoct