reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

CNC stroje

Keyzio (21)|7.8.2009 21:18
Nevíte prosím v jakém programovacím jazyku se programuje s CNC stroji ?
mstejska (2912)|7.8.2009 21:44
[quote=Keyzio;279398]Nevíte prosím v jakém programovacím jazyku se programuje s CNC stroji ?[/quote]

Co si pamatuju, tak na našem školním CNC soustruhu byla nějaká odrůda BASICU.
Keyzio (21)|7.8.2009 21:59
mě to právě ve škole čeká a chtěl bych se do programování pustit už teď ale netušim do čeho
mstejska (2912)|7.8.2009 22:42
[quote=Keyzio;279409]mě to právě ve škole čeká a chtěl bych se do programování pustit už teď ale netušim do čeho[/quote]
Asi tohle
http://www2.sps-jia.cz/~hill/zakl_progr.pdf
StD (1963)|7.8.2009 23:10
[quote=Keyzio;279409]mě to právě ve škole čeká a chtěl bych se do programování pustit už teď ale netušim do čeho[/quote]

:D No já když to študoval na SPŠS v Budweis (studijní léta 1971-75), tak to byl od začátku Algol, Cobol plus Assembler a i nějaké to C+, ovšem co se událo poté, netuším. Jsem desítky let OUT, ale ta skripta by se ještě možná našla (učebnice nebyly), možná sešity. ;)
Keyzio (21)|8.8.2009 08:57
no abych to upřesnil...jdu na školu ČVUT dopravní -> Automatizace a informatika (4 ročník) a baví mě se učit programování ....ale chtěl jsem abych ho mohl ve spojení s budoucím bakalářem uplatnit v práci
tak jsem to řekl kámošovi a ten že bych se mohl učit programovat s CNC stroji ale že už si nepamatuje ani program v kterém dělají....
zkrátka bych se chtěl učit programovat a nevim čím začít ...zatím jsem si objednal tuhle knihu http://www.alza.cz/oop-objektove-orientovane-programovani-d78105.htm
Boost (12)|8.8.2009 10:35
Používá se třeba Catia, vytvoří se v ní model a ten se převede do souřadnic pro CNC stroj. Data se dají na síť a stáhneš si je do mašíny a už drtíš matroš :) Těch způsobu je asi určitě víc ale základ je tak nějak stejný, jak je popsáno v PDFku od mstejska. A bacha na rychloposuvy, dokážou pěkně nabourat mašinu, když se to nepovede :)
StD (1963)|8.8.2009 10:48
[quote=Boost;279537]Používá se třeba Catia, vytvoří se v ní model a ten se převede do souřadnic...[/quote]
Hmm CATIA je proprietární system pro návrh (copyright Dassault, jestli se po letech nemýlím) a právě ten "převod" (jak se s ním domluvit = language) je to, o co GO tazateli... (:rolleyes:).
Keyzio (21)|8.8.2009 13:13
jj rád bych ten soft napsal od základu sám ....celý ho vytvořil jak zdroják tak i grafiku...jen zjistit v čem ho napsat ( v jakém prog. jazyku) - už jsem totiž netrpělivej, kdy už si budu moc koupit knihy a učit se