reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Paypal bez bankoveho učtu

Error666 (38)|10.4.2010 17:28
Je možné založiť paypal bez bankoveho učtu? Vraj má paypal dake karty s určitymi hodnotami peňazí (ako na dobitie kreditu u mobilov) a tie sa daju kupiť v obchodoch a potom použiť ako bankova karta na založenie učtu. Je to pravda, vie o tom niekto niečo?
jang (31)|10.4.2010 19:58
je to mozne, ale skor si myslim, ze to funguje iba v USA
???, v podstate to, ale nedava zmysel. PayPal je vlastne medziclanok medzi tvojim uctom(kartou) a uctom na ktory prichadza platba(prevod), ide o tvoju ochranu pred ukradnutim identity a udajov ohladne uctu... co v USA sposobuje ohromne tazkosti ludom. Kedze ich pohyb penazi je napojeny na osobny fin. kredit, na zaklade ktoreho dostavas pozicky, najmy, hypoteky ap. V pripade straty moze dojst k poskodeniu kreditu a zvysenie potencionalnycch urokov aj na 15% rocne, co v pripade hypo uveru znamena krach.
A aby som sa vratil k tomu zmyslu ci nezmyslu, ak taka karta existuje? na SVK ti aj tak nepredaju( sme zaradeny do rizikovej skupiny kreditnych spolocnosti)Ja mam ucty v USA a ked som robil nakup na internete, mal som problem pretoze objednavka prisla zo Slovenska, co sposobilo zrusenie objednavky az pokym som ju neverifikoval telefonicky..... Skus si zaplatit darcekovu kartu( narodeninovu ap) od Visa a ta funguje, ako bezna karta; az do vycerpania limitu predplateneho na karte. Aka vyhoda by plynula z PayPal predplatenej karty neviem(okrem poplatku pre paypal)? Ak si to pleties z kreditnou kartou, ktoru PayPal ponuka pre drzitelov Uctov v USA a asi aj EU:cool:, tak to je ina story...

Ak sa jedna o platby na ebay, tak to staci klasika z nasich bank. Ale kludne si mozes zriadit ucet paypal, kde bude tvoja karta zo Slovenska, Ceska, ako hlavna a bude sa znej stahovat v prislusnom kurze paypalu Euro a menit sa podla meny ktoru platis( co si zase vyzaduje trosku historie nakupov na ebay internacional). Je mozne, ze sa mylim, ked tak ma opravte...
Error666 (38)|13.4.2010 13:22
Ale ano dava to zmysel pre tych ktorý:
1. Nemaju bankový učet
2. Nemaju kartu k učtu
3. Nemaju internet banking

Tieto tri veci su nutne pre založenie Paypal učtu, a kedže chcem cez paypal nakupiť iba raz, tak mi pripada zbytočne a zložite chodiť do banky vybavovať učet, kartu, internet banking, paypal učet. No a po nakupe to všetko zrušiť lebo by som zbytočne platil za učet internet banking atd. Avšak ak by ekzistovala takato paypal kredit karta napr s hodnotou 30e, tak by si ju pri registracii použil namiesto napr visi a nemusel by si mať učet ani kartu ani internet banking. Chapeš o čo mi ide?

PS: všetko ostatne čo si povedal je mi jasné
optim (391)|13.4.2010 16:13
[quote=Error666;367750]No a po nakupe to všetko zrušiť lebo by som zbytočne platil za učet internet banking atd.[/quote]
Dneska uz ale existuji banky, ktere ti povedou ucet zdarma (mysleno doopravdy, ne jak to obvykle tvrdi v reklamach). Nevim, kolik takovych mate na Slovensku, ale minimalne mBank (nelekejte se cb vzhledu, jsou puvodem polska banka) to splnuje.
pas!k (3765)|13.4.2010 18:51
Muzu potvrdit to co pise optim ..
EditorPO (2819)|13.4.2010 20:45
jj mBank je bez poplatkov, okrem odchadzajucich platieb :)

rodicia by ti v tomto smere nepomohli? predpokladam, ze v sucasnosti ma ucet, kartu a internetbanking snad kazdy
Nettle (128)|14.4.2010 23:46
Kartu sice ma kazdy ale ne kazy ma tu co paypal bere..
optim (391)|15.4.2010 01:07
[quote=EditorPO;367865]jj mBank je bez poplatkov, okrem odchadzajucich platieb :)[/quote][quote=Nettle;368218]Kartu sice ma kazdy ale ne kazy ma tu co paypal bere..[/quote]A co kdybyste to rozvedli?
Error666 (38)|15.4.2010 16:13
So založenim učtu nemam problem (som dospelí- aspoň podla občianskeho preukazu :))). Kukam na to mKONTO a aj na tu Visa clasik k tomu a to všade zadarmo je mi až podozrivé, bol som v zahraničí a tam to tak funguje ale tu na slovensku? Inak kukam že pobočky (kamenné) su velmi nariedko.
husky14 (4214)|15.4.2010 17:26
[quote=Error666;368331]Inak kukam že pobočky (kamenné) su velmi nariedko.[/quote]Právě proto ti můžou nabídnout vedení účtu zadarmo.... kdo myslíš, že platí všechny ty náklady na několikapatrový sídla v každým větším městě u ostatních bankovních domů? ;)
EditorPO (2819)|15.4.2010 20:09
[quote=Error666;368331]So založenim učtu nemam problem (som dospelí- aspoň podla občianskeho preukazu :))). Kukam na to mKONTO a aj na tu Visa clasik k tomu a to všade zadarmo je mi až podozrivé, bol som v zahraničí a tam to tak funguje ale tu na slovensku? Inak kukam že pobočky (kamenné) su velmi nariedko.[/quote]

Používam mBank. Mám osobný aj podnikateľský účet. Poplatky sú v podstate nulové, pokiaľ človek dodržiava určité zásady (počet výberov v bankomate, prvé 3 sú bez poplatku; v zahraničí neobmedzene).
V predošlom príspevku som písal, že sú spoplatnené odchádzajúce platby, ale to som sa sekol, platí to pre mKonto Biznis.

mBank nemá kamenné pobočky, existujúce prevádzky slúžia len na komunikáciu s klientom. Na mBank účet sa preto nedá vložiť hotovosť, len prevodom z iného účtu. Plánuje sa zaviesť tzv. Vkladomaty, čo je vlastne bankomat, ale na vkladanie financií na účet.

Pred dvomi rokmi som v lete prešiel krížom Európou a nikde som nemal problém s platením, alebo s výberom z bankomatu. V česku a Maďarsku kurz podľa aktuálneho kurzu NBS.

Čo sa týka VISA kárt, tak mBank má debetné a kreditné karty.
Debetné sú klasické embosované, čipové VISA Classic. Dá sa s nimi platiť za nákupy a služby, na internete a vyberať hotovosť z bankomatov.
Kreditné sú vo verziách Classic a Gold. Líšia sa výškou úverového limitu. Bezúročné obdobie je 54 dní. (kartu nedoporučujem nákupným maniakom, ktorí sa nevedia krotiť)

Mne práve v tomto mesiaci končí platnosť kariet. Bez toho, aby som žiadal novú, tak mi automaticky prišli nové.

Čo dodať, som spokojný. :thumb

Diskusiu o mBank a PayPal máš tu, možno ťa poteší:
http://www.mbank.sk/forum/read.html?f=1&i=42785&t=17890#42785
http://www.mbank.sk/forum/read.html?f=1&i=42843&t=37070#42843
http://www.mbank.sk/forum/read.html?f=1&i=43083&t=43083#43083
Error666 (38)|16.4.2010 16:31
[quote=husky14;368347]Právě proto ti můžou nabídnout vedení účtu zadarmo.... kdo myslíš, že platí všechny ty náklady na několikapatrový sídla v každým větším městě u ostatních bankovních domů? ;)[/quote]

Presne toto ma napadlo ked som to videl: malo pobočiek, malo zamestnancov, male naklady. Cele to funguje skôr virtualne.
Error666 (38)|16.4.2010 19:42
[quote=EditorPO;368407]Používam mBank. Mám osobný aj podnikateľský účet. Poplatky sú v podstate nulové, pokiaľ človek dodržiava určité zásady (počet výberov v bankomate, prvé 3 sú bez poplatku; v zahraničí neobmedzene).
V predošlom príspevku som písal, že sú spoplatnené odchádzajúce platby, ale to som sa sekol, platí to pre mKonto Biznis.

mBank nemá kamenné pobočky, existujúce prevádzky slúžia len na komunikáciu s klientom. Na mBank účet sa preto nedá vložiť hotovosť, len prevodom z iného účtu. Plánuje sa zaviesť tzv. Vkladomaty, čo je vlastne bankomat, ale na vkladanie financií na účet.

Pred dvomi rokmi som v lete prešiel krížom Európou a nikde som nemal problém s platením, alebo s výberom z bankomatu. V česku a Maďarsku kurz podľa aktuálneho kurzu NBS.

Čo sa týka VISA kárt, tak mBank má debetné a kreditné karty.
Debetné sú klasické embosované, čipové VISA Classic. Dá sa s nimi platiť za nákupy a služby, na internete a vyberať hotovosť z bankomatov.
Kreditné sú vo verziách Classic a Gold. Líšia sa výškou úverového limitu. Bezúročné obdobie je 54 dní. (kartu nedoporučujem nákupným maniakom, ktorí sa nevedia krotiť)

Mne práve v tomto mesiaci končí platnosť kariet. Bez toho, aby som žiadal novú, tak mi automaticky prišli nové.

Čo dodať, som spokojný. :thumb

Diskusiu o mBank a PayPal máš tu, možno ťa poteší:
http://www.mbank.sk/forum/read.html?f=1&i=42785&t=17890#42785
http://www.mbank.sk/forum/read.html?f=1&i=42843&t=37070#42843
http://www.mbank.sk/forum/read.html?f=1&i=43083&t=43083#43083[/quote]

Diky za linky- preštudované, vyzera to dobre. Inak ak je mBank po finančným dohladom NBS znamená to že štát ručí za vložené vklady do vyšky (neviem presne) 10 000E? http://www.nbs.sk/sk/dohlad-nad-financnym-trhom/dohlad-nad-bankovnictvom-a-ocp/zoznam-uverovych-institucii/pobocky-zahranicnych-bank/banky/bre-bank-sa-pobocka-zahranicnej-banky-mbank-v-slovenskej-republike

Ak ide o prachy som ostrazity jak pitbul :D
EditorPO (2819)|16.4.2010 20:43
[quote=Error666;368619]Diky za linky- preštudované, vyzera to dobre. Inak ak je mBank po finančným dohladom NBS znamená to že štát ručí za vložené vklady do vyšky (neviem presne) 10 000E? http://www.nbs.sk/sk/dohlad-nad-financnym-trhom/dohlad-nad-bankovnictvom-a-ocp/zoznam-uverovych-institucii/pobocky-zahranicnych-bank/banky/bre-bank-sa-pobocka-zahranicnej-banky-mbank-v-slovenskej-republike

Ak ide o prachy som ostrazity jak pitbul :D[/quote]

Ano, malo by to tak byť. Vyhľadaj si na stránke NBS podľa hesla "ochrana vkladov". Ale určite to platí aj pre pobočky zahraničných bánk podľa zoznamu.