reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Tvorba vlastních Trackmania map

Deee-aN (3834)|30.5.2009 13:58
Sem vkládejte své rozpracované i hotové mapy.


-SHW- NiteLife.Challenge

Autor: jrx | 30.5.2009 14:56
Mapa: NiteLife.Challenge.Gbx




-SHW- DoubleKnot II.Challenge

Autor: CommanderZ | 30.5.2009 16:02
Mapa: DoubleKnot II.Challenge.Gbx
Nová verze mapy, kterou jsem sem dával už dříve. V mnoha ohledech ale vylepšena.
- je tam mene necekanych pasti (a vsechny, ktere tam jsou jsou oznacene cedulami)
- je rychlejsi (ja ji mam za minutu a pul, myslim, ze mistni borci ji za minutu a ctvrt daji bez problemu)
- myslim, ze uz se tam NEDA se ztratit (je tam cedule pomalu u kazde zatacky)




-SHW- DeeeNoob1.2

Autor: Deee-aN | 31.5.2009 20:35
Mapa: _SHW_DeeeNoob001.2..Gbx
Upravil jsem Nooba. Vím, je to trochu přeplácané, ale aspoň jsou tam vidět některé nové prvky.:)




-SHW- DeeeLtiLap001

Autor: Deee-aN | 16.6.2009 16:36
Mapa: DeeeLtiLap001.Challenge.Gbx
Dvoukolový multilap. Dirt.




-SHW- Domus001

Autor: Deee-aN | 16.6.2009 22:41
Mapa: _SHW_ Domus 001.Challenge.Gbx
Jedna starší...



CommanderZ | 17.6.2009 21:41 | Muzes dat replay, jak je nejlepsi to projet? Me tam malicko mate ten "skokanek" v zadni casti. Ono neni nejlepsi to vzit proste po lopate opdredu dozadu? Ta uvodni animace je fakt dobra, k te trati se vyborne hodi. Jenom skoda, ze pri prvnim nacteni te trate se (alespon u me) nestihne stahnout logo SHW a pri te animaci je tam jen ten defaultni bily TM banner.


-SHW- Kápo's Dream

Autor: Deee-aN | 18.6.2009 13:05
Mapa: _SHW_ KáPo's Dream.Gbx
Také trochu zjednodušená starší mapa...




-SHW- Twister001

Autor: Deee-aN | 19.6.2009 15:04
Mapa: _SHW_ Twister 001.Gbx
Mírně upravený Twister001.



jrx | 19.6.2009 15:19 | Přidal bych tam ještě jeden booster, horší hráči nemusí mít koule na to, aby vyjeli nahoru. Jo a měl jsem za to, že když se mě to zeptá "přepočítat stíny", přepočítám a trať znova uložím, tak kdokoli kdo si tuto trať stáhne, už nebude muset počítat znovu... je to pravda nebo ne? Protože jsem je počítat musel :)

Deee-aN | 19.6.2009 15:27 | Já tam teda většinou mám problém s přebytkem rychlosti. Je to spíš o nacvičitelném správném najetí. S tím přepočítáváním stínů je to zapeklité. Ukládal jsem to několikrát a při posledních dvou/třech příležitostech už mi to ani přepočítání stínů nenabídlo. Tvářilo se to, jako když už má přepočítáno (což mít muselo...). Nechápu, proč to pak zase u ostatních stíny přežvejkává... Dělám to pokaždé stejně a jednou to dopadne ta a podruhé jinak...


-SHW- Nervy

Autor: Kirk1 | 19.6.2009 17:47
Mapa: _SHW_Nervy .Challenge.Gbx
Tak toto bola jedna z mojich prvotín ;)




-SHW- Náhoda

Autor: Kirk1 | 19.6.2009 17:51
Mapa: _SHW_Nahoda.Challenge.Gbx
Taká náhodná mapka :D




-SHW- Ej ha!!!

Autor: Kirk1 | 19.6.2009 17:54
Mapa: _SHW_Ej ha!!!.Challenge.Gbx
Tak toto bolo iba také malé pokračovanie :D




-SHW- LoGi

Autor: Kirk1 | 20.6.2009 10:39
Mapa: _SHW_Logi.Challenge.Gbx
Replay: _SHW_LoGi_LoG'.ism(00'36''34).Replay.Gbx
Táto mapka je asi týždeň stará a trochu ma inšpirovala jedným človekom




-SHW- RollerCoaster

Autor: CommanderZ | 17.6.2009 21:34
Mapa: RollerCaster Easy Edition.Challenge.Gbx
Technicka volnobehova fun trat. Oproti verzi, kterou jsem prezentoval v threadu, je vyrazne zjednodussena (rekl bych, ze uz se da dojet na poprve :) ). A promenliva turba jsou pryc.



Deee-aN | 18.6.2009 13:10 | Jj, dojet se už dá. Pěkné. Jen bych asi do toho loopu dal interní kameru.

LoGi.CZE | 20.6.2009 15:29 | Máš tam dva cuty :-) RollerCaster Easy Edition_LoG'.ism(00'42''10).Replay.Gbx


-SHW- Moonride001

Autor: Deee-aN | 18.6.2009 15:30
Mapa: _SHW_ Moonride 001.Gbx
Doplněný starší dirt.



LoGi.CZE | 20.6.2009 15:35 | Kdybys to nezazdil těma debilníma skokama na konci, který se buď nedají ubrzdit, nebo bugujou, byla by to hezká trať.


-SHW- GT1

Autor: Kirk1 | 19.6.2009 19:50
Mapa: _SHW_GT 1.Challenge.Gbx
Tak táto vznikla asi pred mesiacom a myslím že sa dá prejť na prvý krát do cieľa:D



LoGi.CZE | 20.6.2009 15:37 | Loopy a zatáčky za nima nejsou zrovna ideál, ale co se dá dělat.. _SHW_GT 1_LoG'.ism(01'23''65).Replay.Gbx

Kirk1 | 20.6.2009 17:06 | Ja viem ale potom by to bolo také nezáživné a skoro jednotvárne ;)


-SHW- FloW

Autor: LoGi.CZE | 26.6.2009 13:49
Mapa: _SHW_ FloW.Challenge.Gbx



CommanderZ | 26.6.2009 14:13 | Zajimavy koncept, ta osmicka. Jen detail...proc je to multilap, kdyz se to jedne jen na jedno kolo?

LoGi.CZE | 26.6.2009 14:19 | To je schválně. Hlavně si můžeš vybrat, jestli chceš jet vlevo, nebo vpravo, oběma cestama je to stejně dlouhý.

Deee-aN | 26.6.2009 14:34 | Pěkné! Název odpovídá pojetí mapy. :thumb Screny jsou se vzhledem SHWMOD001.



Kirk1 | 26.6.2009 16:36 | No zapeklité sú tam niektoré zátačky :D a to že sú obe cesty rovnako dlhé tak o tom som chvíľu pochyboval ale už nepochybujem:mistake:D je to tak pekná chce to iba lepšie nacvičiť:cool:

grapherX | 27.6.2009 12:42 | Musím uznat že je to vážně pěkná trať a pro mě dost zapeklitá. :D Vždy když tam jedu celkem rychle tak nečekaně nějakou zatáčku kde jsem měl předtím kolizi v pohodě projedu a narazím hned na další. :D Budu si jí muset protrénovat. Ale jinak vážně pěkná. :thumb Chtělo by to více takovýchto. :D


-SHW- beaT The Time

Autor: LoGi.CZE | 28.6.2009 22:12
Mapa: _SHW_ beaT The Time.Challenge.Gbx
75% Tarmac, 25% Dirt




-SHW- Twister001mod

Autor: Deee-aN | 29.6.2009 11:34
Mapa: _SHW_ Twister 001mod.Gbx
Modifikoval jsem Twistera001. Návod, jak na to zde: https://www.svethardware.cz/forum/showpost.php?p=264089&postcount=7




-SHW- Twister003

Autor: Deee-aN | 30.6.2009 13:22
Mapa: _SHW_ Twister 003.Gbx
Poslední vymoděný Twister.




-SHW- DeeeNoob1.2

Autor: Deee-aN | 2.7.2009 17:02
Mapa: _SHW_DeeeNoob001.2.Gbx
modifikována




-SHW- Twister002

Autor: Deee-aN | 29.6.2009 20:59
Mapa: _SHW_ Twister 002.Gbx
Další starší mapa, už modifikovaná.



elpsycho | 3.7.2009 09:02 | No, jen je škoda že ta nová zeď je přesně na místě kde byla ideální stopa na wall.

Deee-aN | 3.7.2009 09:15 | Njn, mě už takhle štve, kolik jsem musel udělat anticutových úprav. Ta mapa byla na začátku tak hezká....:cry. To jsou ty začátky...

jrx | 3.7.2009 13:08 | A nejde na to jít "od lesa"? Tzn. že místo nějakých zdí a kdoví čeho tam nastrkáš do inkriminovaných míst triggery které způsobí zčernání obrazovky.. třeba na minutu? Na jedné mapě jsem to viděl, když jsem se pokoušel o cut.

Deee-aN | 6.7.2009 21:15 | Inspirován Jirim jsem to ještě upravil. Zkuste to teď cutnout...:p

jrx | 6.7.2009 21:51 | Asi budeš muset počkat na vyjádření Kirka, on s tím začal a já to cutnout neumím :D

Kirk1 | 6.7.2009 23:15 | JJ bola to veľmi dobrá rada :thumb teraz som to skúšal asi 15x z rôznych možností aj s takých kde by sa to už nedalo považovať za cut lebo by ti to neskrátilo čas ale je to ok.:thumb tadiaľ sa to už cutnut neda.


-SHW- ChooseYourWay004

Autor: Deee-aN | 8.7.2009 20:48
Mapa: _SHW_ChooseYourWay004.Gbx
Ano, nezdá se vám to, na světě je další čůza. Sám jsem si nikdy nemyslel, že bych dělal ještě nějakou, ale...
Zkoukněte mi to na cuty, prosím...



Kirk1 | 12.7.2009 11:10 | No ako som sa snažil tak som sa snažil ale miesta kadiaľ by som to "chcel" cutnúť sa mi nepotvrdili takže myslím že je to ok. IMHO pekná trať Deee :thumb


-SHW- Up To The Top!

Autor: Deee-aN | 30.6.2009 21:18
Mapa: _SHW_ Up To The Top !.Gbx
Ano, konečně jste se dočkali své oblíbené mapy! ;) :p :D :D :D



CommanderZ | 12.7.2009 23:33 | Ta je nova nebo nejaka starsi? Uz mi presne takovahle struktura pekne dlouho vrta v hlave :)

Deee-aN | 12.7.2009 23:56 | Ta je někdy z +/- ledna. Ale popularity se na ní moc vytřískat nedá. Málokdo to zkousne...:)

Rosta43 | 13.7.2009 09:42 | strašný už to někdo projel??

Deee-aN | 13.7.2009 09:43 | Samozřejmě ;):D...

elpsycho | 13.7.2009 10:59 | No, promiň ale tohle je o ničem, pořád dokola, doleva, doprava, 2 minuty, člověk ani nepozná u kolikátý rampy je.

Deee-aN | 13.7.2009 11:35 | Ale ten pocit, když je člověk nakonec nahoře :D. Je to jako horolezec na Mt.Everestu, akorát u toho není taková kosa a člověk se nemusí pak ještě trmácet dolů :D. Tys jí ještě neviděl? Je stará cca půl roku a i na serveru byla. Tady je proto, abych sem dal všechny své SHW mapy v modifikované podobě (když už jsem se tím modem patlal), ale nikomu jí nenutím. Zajímavost mapy je v oku pozorovatele...;)

miCHi | 13.7.2009 12:08 | Nejlepší je, když přesně na konci, při sjezdu poslední rampy přeskočíš cíl, jako se mi to už párkrat stalo. To je pak na infarkt :D


-SHW- Official_CommanderZ

Autor: CommanderZ | 6.9.2009 10:23
Mapa: _SHW_CommanderZ_Official.Challenge.Gbx
Snazil jsem se o spise kratsi mapu a vyrazne mene "bordelu" kolem trati tak, aby ta pismenka vynikla. Puvodni zamer byl udelat jezdeni jen v pismenkach, coz se nakonec moc nepovedlo (nepodarilo se mi udelat zadny preskok z S do H :) )



Deee-aN | 6.9.2009 12:21 | IMHO pěkný, jen jsem napoprvý zabloudil ve "W", ale to se stane každému maximálně jednou. Možná trošku ruší to přepínání kamer před koncem. Ale jinak se mi líbí. :)

grapherX | 6.9.2009 12:32 | Tato mapa se mě osobně vážně hodně líbí. ;) Super práce CommanderZ. :thumb


-SHW- NesoutěžníDeeee

Autor: Deee-aN | 6.9.2009 08:22
Mapa: _SHW_nesout?žnídeee.Challenge.Gbx
moje nesoutěžní mapa



CommanderZ | 6.9.2009 10:12 | Najit tam to SHW chce docela hodne fantazie :) Stejne si myslim, ze ty naskinovane sipky akorat odvadeji pozornost. Alespon u me. Jinak docela zajimava zavodni trat. Na turnaji ale budu mit problem dojet do patnacti sekund za vitezem, pri sve technice projizdeni zatacek :D

Deee-aN | 6.9.2009 13:33 | Ono to "H" bylo původně čitelnější, ale pak jsem přizdoboval a přizdoboval.... :D. A ty šipky: když už jsem se s nimi dělal, tak proč je nevyužít. Stejně si jich člověk všímá jen při prvních průjezdech, pak už ví kudy.

grapherX | 6.9.2009 13:49 | Pěkná trať. S a H jsem projel v pohodě i na poprvé. Ale v tom W jsem se původně nějak ztratil a už nevymotal. :D Druhý (pomalejší) pokus byl úspěšnější. :D


-SHW- Official The|Lamer

Autor: jrx | 6.9.2009 20:01
Mapa: _SHW_Official01TheLamer.Challenge.Gbx
Tak tady je moje maličkost. :) Celou dobu jsem se nějak držel myšlenky, že celá trať musí být do písmenek "SHW" a takhle to dopadlo.




-SHW- Official EditorPO

Autor: EditorPO | 6.9.2009 20:08
Mapa: Official EditorPO.Challenge.Gbx
Čo dodať. Robil som ju dnes poobede. Urcite by sa dala vylepšiť, ale vražedné pohľady mojej manželky ma presvedčili, že pre dnešok stačilo :D.



Deee-aN | 6.9.2009 21:44 | Tak ta je velkolepá.:thumb Jen bych do těch loopů dal interní kamery a ten skok pod vzducholoď je docela záludný. IMHO to bude chtít trochu tréninku, aby člověk přesně odhadl, jak rychle tam vlétnout. Také je pravda, že se nejede ani po kousku nápisu SHW. Ale v pravidlech to přímo není, takže je to na posouzení ostatních.

EditorPO | 6.9.2009 21:52 | To by som musel vediet ako :D Uz sa s tym trapit nebudem, snad příště :)

Deee-aN | 6.9.2009 21:59 | Teď nemám čas na tutorial, ale jestli chceš, můžu ti je tam dát.

LoGi.CZE | 6.9.2009 22:13 | Celkově trať, pro mě, podprůměr.
jrx (1880)|30.5.2009 14:56
No fajn takže začnu, i když už jsem postoval trať jinde. Snad se tady ještě najdou nějací stavitelé :)
CommanderZ (512)|30.5.2009 16:02
Nová verze mapy, kterou jsem sem dával už dříve. V mnoha ohledech ale vylepsena

- je tam mene necekanych pasti (a vsechny, ktere tam jsou jsou oznacene cedulami)
- je rychlejsi (ja ji mam za minutu a pul, myslim, ze mistni borci ji za minutu a ctvrt daji bez problemu)
- myslim, ze uz se tam NEDA se ztratit (je tam cedule pomalu u kazde zatacky)
LoGi.CZE (206)|30.5.2009 16:51
Chcete sem pak naházet replaye, toho, co odjedu? :-)
Moje mapy:
United
Nations

NiteLife: Ten konec... :-X Jinak v pohodě.
DoubleKnot II.: Promiň, ale brzdit před každym horizontem a bát se, co mě tam čeká, pro mě neni ježdění.. :-)
Kirk1 (850)|30.5.2009 19:04
Ja ano :thumb.
A rád by som si pozrel replay na tuto trať https://www.svethardware.cz/forum/showpost.php?p=245714&postcount=668
Deee-aN (3834)|31.5.2009 20:35
Přidávám pokus o "jednodušší" mapu. Zkuste se na to podívat pohledem člověka s rankem cca 750.000. Není kolem toho žádná omáčka, jen trať a pár šipek. Mám něco zjednodušit, ztížit nebo předělat úplně? Jenom do mě! ;):D
Kirk1 (850)|31.5.2009 20:45
Myslím že je to až dosť jednoduché keď sme teraz jazdili s Michim na serveri boli tam 2 holky jedna okolo 950 000 a druhá 1 700 000 a evidentne sa im páčila trať Iron Maiden lebo tam davali casy pod 1 min:thumb
miCHi (277)|31.5.2009 22:42
Jo to jsou staré známé :D Jinak k té mapě deeeane nevím co napsat, snad jen že lehčí může být už jen rovina s turbama (ani plyn nemusíš držet :D) :)
Deee-aN (3834)|1.6.2009 00:11
O to mi v podstatě šlo. Jen jestli jsem to nepřehnal a taky jestli by to stejně viděl člověk s rankem 1000x horším než ty. A to je to na co se snažím přijít. Chtěl bych tam dotlačit pár map pro ""slabší"" jezdce, kteří se tam vyskytují nejčastěji. Jde o to, jakou cestou se dát. Jestli tak, že bude každá zatáčka viditelná s předstihem, aby se na ní mohl jezdec přirychtovat. Nedávat tam zatáčky za zlomem, aby dotyčný pokaždé nevyletěl, protože si to není schopný zapamatovat a pak nadává na trať... Vím, že to vypadá jako ústup k podlézání stádu, ale úspěšnost serveru se řídí do značné míry jeho návštěvností a návštěvnost se může zvyšovat, když se jezdcům budou líbit mapy. Náš server má zatím limit 0-50k a od toho se odvíjí úroveň zkušenosti drtivé většiny návštěvníků. Dejme jim pár lehčích tratí, zabalme je do "slušivého" kabátku (jj, šaty dělaj člověka a hogofogo okolí tratě jí taky může pomoci) a zařiďme, aby se každou chvíli objevovala žádost o ohodnocení mapy. Oddělme "zrno od plev". Ať tam jsou jen mapy, které se budou lidem líbit a za kterými budou chodit a ty náročnější si dáme na turnaji.
To jsem se ňák rozkecal...:mistake:stupid:shut
miCHi (277)|1.6.2009 00:40
Já si myslím, že mapa by měla být přehledná, možná víc technická a než nějaké prudké zlomy, stoupání a ne moc dlouhá. Prostě přesný opak toho, co jsem do teď stavěl já :D. Dneska mi Feri ukazoval jednu moji trať s karmou 12 + 0 -, ale to byla jedna z mála. Už nevím název, ale byla to ta, která je na půl dirt na půl asfalt. Napadlo mě že by mohl poradit hlavně LoGi, protože ten z nás jezdí asi nejdéle. Velice pěkná mapka od LoGice je Like The "Skillers". Co jsem měl možnost vidět, když bylo hodně lidí na serveru, na LoGiho mapách se drželi, jezdili snažili dělat rekordy atd., potom přišly moje mapy nebo mapy ostatních a konec prostě :D Jak všichni rychle přišli, tak i odešli...
CommanderZ (512)|1.6.2009 13:10
Vam se clovek nezavdeci. Jedna je moc lehka, dalsi je moc tezka :D
Deee-aN (3834)|1.6.2009 14:37
[QUOTE=CommanderZ;254527]Nová verze mapy, kterou jsem sem dával už dříve. V mnoha ohledech ale vylepsena

- je tam mene necekanych pasti (a vsechny, ktere tam jsou jsou oznacene cedulami)
- je rychlejsi (ja ji mam za minutu a pul, myslim, ze mistni borci ji za minutu a ctvrt daji bez problemu)
- myslim, ze uz se tam NEDA se ztratit (je tam cedule pomalu u kazde zatacky)[/QUOTE]
Tak jsem jí projel a asi se tam už nedá ztratit. IMHO tam ještě chybí spousta cedulí s varováním, protože je tam každou chvíli boost a pak skok do zatáčky. Navíc je podle mě na tu náročnost moc dlouhá, stačila by půlka. K plynulosti by se měl vyjádřit někdo, kdo je jí schopen projet v tempu. Asi nejlepší by jí bylo dát na server, aby rozhodl hlas lidu...
Víš, já si kdysi myslel, že moje "Up To The Top" bude oblíbená dobrými jezdci pro svou obtížnost coby výzva. A ono ne. Většině lidí se s tím nechce babrat a jdou jinam...:( Ale i tak jí mám rád!:) A naopak je několik map, které bych radši nikdy neposlal do světa...
Zkus postavit něco menšího a "jednoduššího".;):)
LoGi.CZE (206)|1.6.2009 15:04
Jak už jsem psal, já, jakožto jezdec, pohybující se v TM už nějakej ten pátek, mam radši tratě, kde je jasně vidět cesta od startu, po cíl a nemusim čekat kdejaký záludnosti. Takovýhle tratě jsou spíš 4Fun a se závoděním nemají nic společnýho. U tvojí trati se o plynulosti moc hovořit nedá.. Třeba úvodní skok - je tam sice cedule jak kráva WARNING, ale, když je tam obrovskej kopec, kterej tě nakopne až do.., tak je tam ta zatáčka opravdu nevhodně zvolená. Takovýhle věci se dají udělat v MediaTrackeru, jako Text vloženej přímo do závodu a můžeš tam třeba hodit "BRZDI!". Další taková část je ta, kdy se skáče na platformu, kde je milion šipek směřujících doleva - stačily by dvě-tři. Pak se proskakuje CP a dopadá do protisvahu, kde mi to 4x z 10 případů zabugovalo a vykoplo až kamsi.. Dále pak seskok z platformy do zatáčky neni pravý ořechový a ani mi to nepřišlo moc dobře označený. Dále pak díra - to je věc, která mě neskutečně vytáčí - sjezd, kde mam určitou rychlost a nevidim před sebe a najednou LUP! - díra... Pak tam byla tušim poslední zatáčka střihnutá , jakoby vracečka - použít delší díle na výjezdu, neměl bych k ní námitek. Celkově se mi ta trať, pardon, nelíbila a opět řikám, že pokud chcete opravdu závodit a nejen stavět tratě typu, "Kdo vyletí v první zatáčce, je lama", tak byste k tomu měli stavět i odpovídající tratě. Děkuji za váš čas, při přečtení tohoto komentáře. Psáno na záchodě, v dlouhé chvíli.. :-D
miCHi (277)|1.6.2009 18:07
Tak jsem opět něco postavil...snažil jsem se aby to bylo co nejlíp sjízdné. Zkuste projet:
Kirk1 (850)|1.6.2009 18:36
[QUOTE=LoGi.CZE;254552]Chcete sem pak naházet replaye, toho, co odjedu? :-)
Moje mapy:
United[/QUOTE]
Už som to písal vyššie ja chcem replaye:thumb

A teraz k tým tratiam konečne som sa dostal k LoGi-ho tratiam myslím že všetky z "nations" sú na servery ale ak moja maličkosť môže do toho prehovoriť chcel by som pridať na server tieto trate z balíka "United" myslím že sú plne zjazdné pre všetky kategórie jazdcov počnúc tými najmenejskúsenými po semiprofesionálov jedná sa o tieto trate:

Laura
E 55
Sparing
Like the _skillers_
Jeu de terre

A k nim by som pridal aj moju GT1 ak je to možné už spomýnanú tu https://www.svethardware.cz/forum/showthread.php/30614-trackmania-forever#post245714
Myslím že sa nejedná o žiadne krkolomné a nezjazdné trate doporučujem vyskúšať a dať sem svoj názor :thumb ja im dávam palec hore:thumb(nemôžem ich dať na ftp lebo mi to nejde:cry)
EditorPO (2819)|1.6.2009 18:40
[QUOTE=Deee-aN;255132]O to mi v podstatě šlo. Jen jestli jsem to nepřehnal a taky jestli by to stejně viděl člověk s rankem 1000x horším než ty. A to je to na co se snažím přijít. Chtěl bych tam dotlačit pár map pro ""slabší"" jezdce, kteří se tam vyskytují nejčastěji. Jde o to, jakou cestou se dát. Jestli tak, že bude každá zatáčka viditelná s předstihem, aby se na ní mohl jezdec přirychtovat. Nedávat tam zatáčky za zlomem, aby dotyčný pokaždé nevyletěl, protože si to není schopný zapamatovat a pak nadává na trať... Vím, že to vypadá jako ústup k podlézání stádu, ale úspěšnost serveru se řídí do značné míry jeho návštěvností a návštěvnost se může zvyšovat, když se jezdcům budou líbit mapy. Náš server má zatím limit 0-50k a od toho se odvíjí úroveň zkušenosti drtivé většiny návštěvníků. Dejme jim pár lehčích tratí, zabalme je do "slušivého" kabátku (jj, šaty dělaj člověka a hogofogo okolí tratě jí taky může pomoci) a zařiďme, aby se každou chvíli objevovala žádost o ohodnocení mapy. Oddělme "zrno od plev". Ať tam jsou jen mapy, které se budou lidem líbit a za kterými budou chodit a ty náročnější si dáme na turnaji.
To jsem se ňák rozkecal...:mistake:stupid:shut[/QUOTE]
Ako by si mi cital z duse....

Robim s game servermi uz dlhu dobu. Aby bola dobra navstevnost a aby sa o nasom serveri "rozpravalo" v dobrom, tak k tomu treba pristupovat ako pises. A je jedno, ci je to CS, UT, COD alebo TM. Proste tam musia byt trate prijatelne pre beznych hracov, ktore sa daju cele prejst hned na prvy, maximalne na druhykrat. Vacsina hracov TM nie su pretekari, co maju odjazdene stovky trati a v hlave uz maju zafixovanu nejaku logiku. Chcu sa hlavne odreagovat, to znamena, ze ich nema nic znechutit, skor naopak, ma ich to povzbudit do dalsieho jazdenia a navstevovania nasho servera.

Na turnaj si mozeme dat trate ake chceme. Ked sa rozhodneme, ze si dame same kaskaderske trate, alebo take, ze treba pomaly GPS aby ich clovek presiel, tak to uz je nasa vec. Ale v casoch, ked je server volny, tak dajme fun trate. Fun v zmysle, ze su jednoduche a mozu medzi sebou pretekat aj slabsi. Aj vy, ako konstrukteri trati, sa mozete "pohrat" pri stavbe takychto trati. Mozno by sa dala postavit kazda trat v dvoch verziach. Easy a hard. To uz necham na vas.

[QUOTE=Kirk1;255377]nemôžem ich dať na ftp lebo mi to nejde:cry[/QUOTE]
ked kliknes na tento link, tak co sa stane? ftp://195.80.178.195
jrx (1880)|1.6.2009 18:49
Někdy je dobrá věc dělat na tratí i "alternativní cesty". Dejme tomu že máme nějaký skok, docela náročný na provedení a jistý hráč s rankem 750 000 ho neskočí. Místo toho, aby spadl ale někde do vody nebo do trávy, spadne na alternativní cestu, která ho stejně jako cesta za tím skokem dovede k dalšímu CP byť pomaleji. :) To se hodí i v Cupu, člověk má pak pořád šanci na umístění a nemusí to hned vzdávat.
Kirk1 (850)|1.6.2009 18:51
[QUOTE=miCHi;255365]Tak jsem opět něco postavil...snažil jsem se aby to bylo co nejlíp sjízdné. Zkuste projet:[/QUOTE]
Imho :thumb aj keď tam trochu postrádam viacej značena a to že to majú byť jednoduché trate neznamená že majú byť "holé":notsure ja by som ju trochu oživil nejakými .... ozdobami:D

[QUOTE=EditorPO;255379]Robim s game servermi ...[/QUOTE]
Úplný súhlas :thumb

[QUOTE=EditorPO;255379]ked kliknes na tento link, tak co sa stane? ftp://195.80.178.195[/QUOTE]
HALELUJA HALELUJA HALELUJA neviem ako si to ale doteraz pokaždé keď som to nahodil tak že nemám neviem čo ale to už je minulosť:D:thumb
jrx (1880)|1.6.2009 18:54
[QUOTE=miCHi;255365]Tak jsem opět něco postavil...snažil jsem se aby to bylo co nejlíp sjízdné. Zkuste projet:[/QUOTE]

Jednoduchá trať by měla být jednoduchá na projetí, né pár placatých zatáček :) Na mě možná málo eye-candy :) Ale já taky nejsem zrovna nejlepší stavitel a nerad bych nějak kritizoval něčí práci
EditorPO (2819)|1.6.2009 19:03
A este mam jeden poznatok. Je napriklad usek, nejaky skok s dopadom na plosinu. Je na to potreba urcitu rychlost, inak clovek nedoskoci. Nestavajte tie doskoky v extremnej vzdialenosti, aby nebolo az tak tazke dopadnut na plosinu. A ked clovek nahodou nedoskoci a vrati sa na posledny CP, tak aby sa to z toho CP aj dalo dostatocne rozbehnut a skocit. Pretoze teraz je na serveri jedna mapa, kde sa to z posledneho CP jednoducho neda. Kym na to hrac pride, ze musi ist celu trat od zaciatku, tak je polovica kola prec.
A extrem je, ze ked sa vybura po uspesnom doskoku na nejakej inej zakrute, tak ho to vracia na CP pred tym hnusnym skokom, s ktorym sa tak trapil.


Edit: prave je na serveri ca 15 hracov, tak tam mozete ist a pozriet sa, ze kedy zacnu odchadzat hraci :-)
miCHi (277)|1.6.2009 19:19
[QUOTE=Kirk1;255377]Už som to písal vyššie ja chcem replaye:thumb

A teraz k tým tratiam konečne som sa dostal k LoGi-ho tratiam myslím že všetky z "nations" sú na servery ale ak moja maličkosť môže do toho prehovoriť chcel by som pridať na server tieto trate z balíka "United" myslím že sú plne zjazdné pre všetky kategórie jazdcov počnúc tými najmenejskúsenými po semiprofesionálov jedná sa o tieto trate:

Laura
E 55
Sparing
Like the _skillers_
Jeu de terre
[/SIZE][/QUOTE]

Už sem to psal Edimu a tratě jsou na ftpku, snad budou i co nejdřív na serveru :)

Ps: Už jste někdo zkusili tu moji trať ?
Deee-aN (3834)|1.6.2009 19:20
[QUOTE=EditorPO;255397]
Edit: prave je na serveri ca 15 hracov, tak tam mozete ist a pozriet sa, ze kedy zacnu odchadzat hraci :-)[/QUOTE]
Tam bych se znovu přimluvil za nucení lidí do hodnocení právě ježděné/projeté tratě.
Kirk1 (850)|1.6.2009 19:27
Ozaj nedá sa tam niekde na servery dať neaká hláška alebo niečo podobné kde by sa nabádal hráč aby nezabudol ohodnotiť trať či sa mu páčila alebo nie viem že je tam Karma ale tú imho skoro nik nevyužíva alebo niektorý ani nevedia načo to slúži a že sa s tým dá manipulovať.

@Michi vyššie
CommanderZ (512)|1.6.2009 19:27
[QUOTE=LoGi.CZE;255295]Jak už jsem psal, já, jakožto jezdec, pohybující se v TM už nějakej ten pátek, mam radši tratě, kde je jasně vidět cesta od startu, po cíl a nemusim čekat kdejaký záludnosti. Takovýhle tratě jsou spíš 4Fun a se závoděním nemají nic společnýho. U tvojí trati se o plynulosti moc hovořit nedá.. Třeba úvodní skok - je tam sice cedule jak kráva WARNING, ale, když je tam obrovskej kopec, kterej tě nakopne až do.., tak je tam ta zatáčka opravdu nevhodně zvolená. Takovýhle věci se dají udělat v MediaTrackeru, jako Text vloženej přímo do závodu a můžeš tam třeba hodit "BRZDI!". Další taková část je ta, kdy se skáče na platformu, kde je milion šipek směřujících doleva - stačily by dvě-tři. Pak se proskakuje CP a dopadá do protisvahu, kde mi to 4x z 10 případů zabugovalo a vykoplo až kamsi.. Dále pak seskok z platformy do zatáčky neni pravý ořechový a ani mi to nepřišlo moc dobře označený. Dále pak díra - to je věc, která mě neskutečně vytáčí - sjezd, kde mam určitou rychlost a nevidim před sebe a najednou LUP! - díra... Pak tam byla tušim poslední zatáčka střihnutá , jakoby vracečka - použít delší díle na výjezdu, neměl bych k ní námitek. Celkově se mi ta trať, pardon, nelíbila a opět řikám, že pokud chcete opravdu závodit a nejen stavět tratě typu, "Kdo vyletí v první zatáčce, je lama", tak byste k tomu měli stavět i odpovídající tratě. Děkuji za váš čas, při přečtení tohoto komentáře. Psáno na záchodě, v dlouhé chvíli.. :-D[/QUOTE]

Diky za kritiku. Tvrdou zachodovou, ale prece :)


Muzete se prosim kouknout na prilozenou mapu. Je to zatim jen nahrubo, neco jako ta DeaNoob. Zadne eyecandy zatim.

Zkusil jsem se poucit a udelat to plynulejsi a prehlednejsi. Dejte prosim vedet, jestli se to povedlo (a jestli je dostatecne jezdecky zajimava). Diky

[QUOTE]Jednoduchá trať by měla být jednoduchá na projetí, né pár placatých zatáček Na mě možná málo eye-candy Ale já taky nejsem zrovna nejlepší stavitel a nerad bych nějak kritizoval něčí práci[/QUOTE]

Vzdyt rikal, ze je to jen koncept.

[QUOTE]Jednoduchá trať by měla být jednoduchá na projetí, né pár placatých zatáček Na mě možná málo eye-candy Ale já taky nejsem zrovna nejlepší stavitel a nerad bych nějak kritizoval něčí práci[/QUOTE]

Za jednoducho mapu povazuji takovou, kterou projedu na poprve, je jedno, s jakym casem.
Deee-aN (3834)|1.6.2009 19:36
[QUOTE=miCHi;255365]Tak jsem opět něco postavil...snažil jsem se aby to bylo co nejlíp sjízdné. Zkuste projet:[/QUOTE]
Je otázka nakolik budou sjízdné ty vracáky pro lidi 750k...:notsure. Jinak ta mapa neurazí, ale ani nenadchne. Působí trochu nedokončeným dojmem. A to nemluvím o jen o prázdném okolí (vím, není to pro jízdu samotnou podstatné, ale obal prodává...). Hlavně bych dodělal ty běhací šipky na mantinelech a když už ne všude, tak aspoň na těch malých segmentech mezi velkými, už "šipkujícími" (:D).
Tys mi s tím Nelsonem dal :mistake:D. Schválně, pánové, kdo se ještě chytil?

EDIT: co je to eye-candy?:notsure
Kirk1 (850)|1.6.2009 19:43
[QUOTE=Deee-aN;255417]Tys mi s tím Nelsonem dal :mistake:D. Schválně, pánové, kdo se ještě chytil?[/QUOTE]
Neviem o čom hovoríš:notsure
[QUOTE=Deee-aN;255417]EDIT: co je to eye-candy?:notsure[/QUOTE]
Asi vypúlené oči:D:D:D
Deee-aN (3834)|1.6.2009 19:52
[QUOTE=CommanderZ;255412]
Zkusil jsem se poucit a udelat to plynulejsi a prehlednejsi. Dejte prosim vedet, jestli se to povedlo (a jestli je dostatecne jezdecky zajimava). Diky
Za jednoducho mapu povazuji takovou, kterou projedu na poprve, je jedno, s jakym casem.[/QUOTE]
IMHO mnohem lepší než ta první.:thumb Teď to bylo napínavé a zajímavé místo frustrující a otravné. Jen to sloupořadí na tom kopci je docela nepříjemné překvápko. IMHO tam bude končit pravidelně 95%lidí nezávisle na tom, jak dobře budou mapu znát. Ale jinak dobré.
[QUOTE=Kirk1;255420]Neviem o čom hovoríš:notsure
[/QUOTE]
Nelson u falešného cíle...:)
jrx (1880)|1.6.2009 20:00
[QUOTE=Deee-aN;255417]
EDIT: co je to eye-candy?:notsure[/QUOTE]

oční-cukroví :D Né, takový výraz znamenající něco jako "balzám na oči"

[quote]Nelson u falešného cíle...[/quote]

HA HA
Kirk1 (850)|1.6.2009 20:04
[QUOTE=CommanderZ;255412]Muzete se prosim kouknout na prilozenou mapu. Je to zatim jen nahrubo, neco jako ta DeaNoob. Zadne eyecandy zatim.[/QUOTE]
:thumb o 100% lepšia ako tá predtým mne osobne sa páči a aj tie stĺpy na tom kopci by som tam nechal.
[QUOTE=Deee-aN;255424]Nelson u falešného cíle...:)[/QUOTE]
:mistake Tak toho som si ale vôbec nevšimol :thumb:D

@miCHi potom už iba detaily tie šipky a podobné panely visia vo vzduchu imho ok a trochu by som to okrášlil.
CommanderZ (512)|1.6.2009 20:30
Diky za pozitivni slova :)

[QUOTE]Jen to sloupořadí na tom kopci je docela nepříjemné překvápko[/QUOTE]

To bude oznacene a navic...sloupy nezabiji, jen cloveka o par vterin zpomali. Puvodne tam byly diry :D

EDIT: Da se nekde postavit separatne takovy den modry pokryv zeme, kterym se tam vyplnuji haly?
jrx (1880)|1.6.2009 20:34
Ne, ale můžeš nad to místo kde to chceš, umístit takovou tu rovnou bílou střechu 1x1, někde hodně vysoko kde nepujde vidět :)
Deee-aN (3834)|1.6.2009 20:45
[QUOTE=CommanderZ;255438]
To bude oznacene a navic...sloupy nezabiji, jen cloveka o par vterin zpomali. Puvodne tam byly diry :D
[/QUOTE]
Pár vteřin znamená prohraný závod...:)

EDIT: tak jsem si trochu pohrál s noobem a zesložitil ho. Jen si nejsem jistý, jestli je to ještě pořád noobish :notsure
CommanderZ (512)|1.6.2009 21:31
[QUOTE]Pár vteřin znamená prohraný závod...[/QUOTE]
Trosku jsem zmenil konfiguraci tech sloupku, takze se jim da lepe vyhnout. Navic tam jsou tri varujici cedule jako krava. Jestli se tomu i pres to nevyhnes, tak si vyhrat nezaslouzis :)

[QUOTE]Ne, ale můžeš nad to místo kde to chceš, umístit takovou tu rovnou bílou střechu 1x1, někde hodně vysoko kde nepujde vidět [/QUOTE]
Toho jsem si vsim, ale nestoji mi to za to. Ona ta maximalni vyska neni zas tak vysoko.

Jinak tady je verze i s ocnim cukrovim. Jinych zmen je tam velice malo (mozna jenom ty sloupky).

EDIT:

[QUOTE]EDIT: tak jsem si trochu pohrál s noobem a zesložitil ho. Jen si nejsem jistý, jestli je to ještě pořád noobish [/QUOTE]

Dojel jsem to na poprve bez problemu, jen jsem jel spis jak pinballova kulicka nez formulka :) Obzvlat v te prvni pulce, kde je hafo tech nezvyklych barevnych sipek (vzycky jsem cumel na sipku a premyslel kam ukazuje...a hle, obrubnik). Zadne misto, kde by se to dalo fatalne pokazit tam snad neni (a nebo by to clovek musel zkonit opravdu hodne).
Deee-aN (3834)|1.6.2009 22:00
[QUOTE=CommanderZ;255464] Jestli se tomu i pres to nevyhnes, tak si vyhrat nezaslouzis :)
[/QUOTE]
Já si to ohlídám, ale o mě až tak dalece nejde...:p:D. Jinak IMHO dobrý a pokud někdo neobjeví nějaký cut, tak si myslím, že by to mohlo moct na server (po přejmenování).
LoGi.CZE (206)|1.6.2009 23:02
Zejtra udělam jukykuky :-)
LoGi.CZE (206)|2.6.2009 18:50
Zatim projeto:
- BoneSplitter
- DeeeNoob001
Projížděl sem to na notebooku, tak tam nějaká ta setinka/sekunda navíc ještě půjde ukrojit.
Edit: Ten cut sem zapomněl napsat :-) Ale je v replayi :-)
miCHi (277)|2.6.2009 18:51
BoneSplitter 0.2

aha tak Logi byl rychlejsi :)
LoGi.CZE (206)|2.6.2009 19:08
Další várka. :-)
- GT1
- SansInteredit
- NiteLife
CommanderZ (512)|2.6.2009 19:28
Hmm, to me mohlo napadnout :mistake

No co, prikladam opravenou verzi. Jinak za replaye dekuju. Na vasi jizdu je fakt radost se divat :p Jak delate to, ze v zatackach klouzete? ja at delam co delam, tak mi ta formulka sedi jak pribita.

[QUOTE]po přejmenování[/QUOTE]

Co presne tim myslis?
Deee-aN (3834)|2.6.2009 19:34
[QUOTE=CommanderZ;255762]
Co presne tim myslis?[/QUOTE]
Dát jí na začátek
CommanderZ (512)|2.6.2009 20:35
Tak tady to je (uz doopravdy).

EDIT: Ted koukam ze se neulozily stiny
EDIT2: Uz by to melo byt opravene
LoGi.CZE (206)|2.6.2009 21:02
jrx (1880)|2.6.2009 21:09
Zdravím. Pracuji zrovna na další verzi své mapy s nečekaným názvem NiteLife II :D Trať se bude nést ve stejném duchu jako první verze, ovšem budu se snažit nalézt nějaký vhodný kompromis mezi tratí která nebude moc náročná na projetí, ale zároveň nebude nudná. Přikládám nějaké screeny které vám samozdřejmě nic neřeknou o vzhledu trati, ale aspoň vypadají pěkně :D (chtěl jsem to auto blurovat v PS, ale dopadlo to blbě. Zítra si s tím pohraju.)
ScreenShot36.png ScreenShot37.png ScreenShot38.png
Deee-aN (3834)|2.6.2009 23:14
@ jiri: pěkný fotky, dej je do galerie Společenské skupiny.

@ všichni: nechci vás nudit dirtem (nebo spíš hybridem), ale potřeboval bych zkouknout jednak ten úvod a hlavně, jestli je funkční ten kamerový efekt na konci :). Díky! (jo, a není problém z toho udělat , pokud vám to bude připadat schůdné)
LoGi.CZE (206)|3.6.2009 12:08
Hezká Dirt trať, sice některý místa jsou dost zákeřný, ale jako celek, to působí sjízdně. Akorát konec by moh někdy bugovat, jinak by to byl jeden z adeptů na turnaje :-)
Přikládam replay, zajetej v dlouhé chvíli ve škole :-D
Deee-aN (3834)|3.6.2009 12:16
Který místa jsou zákeřný?;):) Myslíš, že je teda lepší tam tyhle kamerové efekty nedávat?:notsure
LoGi.CZE (206)|3.6.2009 13:00
Třeba ta zatáčka před a po loopu a celej ten loop mi tam nějak moc neseděl.. Na hlíně těch pár 90° zatáček, kdy člověk nenajde v rychlosti ideální stopu :-) Po tý zatáčce po loopu do kopce je taky né moc čekaná zatáčka. Pak je tam seskok na hlínu, kde je, podle mě, dílek navíc, kterej tě může rozhodit. Spíš bych tam dal dílek 5-5-1 ;-) A na ty klopený nájezdy a výjezdy používej 4-1-4/5, protože 4-1-2/3, jsou moc kopající :-)
Jo a na konci se spíš jedná o ten skok, ale vlastně zároveň i o tu kameru. Ten dílek, použitej k odrazu, má tendenci bugovat a ten dopad neni taky zrovna ideál :-)
Deee-aN (3834)|3.6.2009 15:34
Nejdřív ti poděkuju za komentář.:thumb:) A pak na něj budu reagovat...:p
Na úvod: nesnažím se mapy stavět tak, aby se daly celé projet na plný plyn.
Líbí se mi, když je občas potřeba přibrzdit. To jsou ty 90°-ky a i 180°-ky na vyvýšené šotolině a občas i bez "zábradlí". Tam se oddělí zrno od plev a pokud to někdo neprojede ani napopáté, bude problém někde jinde. Je to naprosto běžný prvek. Stejně tak pravé úhly a vracáky na úrovni země. Už jsem viděl i pár map, kde bylo skoro jen tohle, ale to už je na palici...:stupid:runaway:D
Co se zatáček kolem loopu týče, po té před loopem jsou boosty, takže ho každý projede, i kdyby mu ta zatáčka nevyšla optimálně. Zatáčka za loopem je možná trochu oříšek, ale nejpozději napotřetí jí musí většina lidí projet.
Tu další pasáž jsem předělal až po ten skok, je to trochu plynulejší. Použil jsem ty mírnější klopené nájezdy i když mě osobně nevadí ani ty ostřejší.
Odstranil jsem tu kameru na konci. Ať tam radši není, než aby to dělalo někomu problémy. Mě se někdy stávalo, že barevný efekt od tvůrce mapy mi rozhodil barvy tak, že jsem musel hru restartovat. Se závěrečným skokem hýbat nebudu. Rotace v letu se dá regulovat a pokud člověk správně trefí odraz, do cíle se dostane.
Ještě jednou díky za připomínky a připojuji upravenou verzi.

EDIT: BTW, co byste řekli na příštím turnaji tomuhle krátkému dvoukolovému dirtu?
Kirk1 (850)|3.6.2009 19:47
Vážený stavitelia chcem vás poprosiť a to nie iba ja ale pripája sa aj miCHi a Elpsycho aby ste v čo najväčšej miere pokiaľ je to možné obmedzili vkladanie svetla (teda mám na mysli tie svetelne panely čo aj cez noc ale aj cez deň svietia) do vašich tratí najmä pri týchto tratiach väčšine hráčov padá fps na nehrateľné (napr. ja som mal včera okolo 20-21 a miCHi myslím že okolo 17-19 čo je už nehrateľné na druhú :D a to sa neda povedať že by som mal nejakú slabučkú GK) väčšinou je to u tratí ktoré su stavané v noci - cez deň nič podobné zatiaľ nebolo až tak markantne zaznamenané.

Ďakujeme. :thumb