reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Změna Dynamické IP

4FEAR (96)|16.1.2012 12:42
Zdravím,

mám menší problém, dostal jsem ban na jednom nejmenovaném herním serveru a potřeboval bych změnit IP adresu.
Poskytovatele mam UPC s dynamickou IP, ale nevím jak jí změnit.

Díky za radu.
mech13 (5526)|16.1.2012 16:53
Rada - chovat se tak, aby jsi nedostal BAN.

Zcela jistě jsi porušil pravidla herního serveru, takže by jsme ti radili, jak obejít pravidla/podvádět - což je v rozporu s pravidly tohoto fóra.

Btw tímto dotazem jsi porušil i pravidla tohoto diskuzního fóra a může tě potkat postih. Stejně tak všechny, kteří by ti chtěli poradit.

[quote="Pravidla"]1.2 - Příspěvky ani další obsah zadaný uživatelem (např. podpis nebo avatar) nesmí zahrnovat:

1.2.2 - Obsah (nebo odkazy na něj) vulgární, osočující, urážlivý, rasistický či jinak pobuřující, odporující zákonným normám a nařízením (warez apod.) nebo dobrým mravům.[/quote]
zsdx (2098)|16.1.2012 17:00
[quote=mech13]takže by jsme ti radily[/quote]

mezi nami devcaty ;) - ta dynamicka adresa od UPC zase tak dynamicka neni
4FEAR (96)|16.1.2012 17:34
[quote=mech13;489935]Rada - chovat se tak, aby jsi nedostal BAN.

Zcela jistě jsi porušil pravidla herního serveru, takže by jsme ti radili, jak obejít pravidla/podvádět - což je v rozporu s pravidly tohoto fóra.

Btw tímto dotazem jsi porušil i pravidla tohoto diskuzního fóra a může tě potkat postih. Stejně tak všechny, kteří by ti chtěli poradit.[/quote]

Tak to je gól, ani neznáš důvod banu a už na mě ukazuješ jako na nějaké vulgární dítě.
Slušně jsem se zeptal jak se dá změnit IP, ať už je potřeba jakákoliv, nemusel jsem k tomu psát důvod.
mech13 (5526)|16.1.2012 17:43
[quote="Wikipedie"]Ban (česky zákaz; zabanovat, dostat ban) je internetový termín používaný pro označení uzamčení nějakého účtu, obvykle na internetovém fóru nebo v MMORPG hrách. Bany uděluje správce serveru za porušování pravidel; daný účet se pak nemůže k serveru připojit (trvale, nebo jen po určitou dobu).[/quote]
Pokud je BAN neoprávněný tak není nic jednoduššího, než se na správce obrátit a situaci mu vysvětlit. Zcela jistě neoprávněný BAN zruší.

[quote]nemusel jsem k tomu psát důvod.[/quote]
Ne, nemusel... Ale jelikož už víme, že to je kvůli BANu, tak nebudeme porušovat další a další pravidla...
4FEAR (96)|16.1.2012 18:03
[quote=mech13;489941]Pokud je BAN neoprávněný tak není nic jednoduššího, než se na správce obrátit a situaci mu vysvětlit. Zcela jistě neoprávněný BAN zruší.[/quote]

Dostal jsem ban za to, že jsem hrál se spoluhráčem ligu, který během zápasu používal cheaty (wallhack) aniž by o tom spoluhráči veděli. Tímto admin vyhodil klan z ligy a potrestal všechny hráče, kteří hráli s dotyčným. Dotyčný to má cca na 1 rok, zbytek na 3 měsíce. Toto mi opravdu nepřijde jako oprávněný BAN.
Kontaktování admina nic nevyřeší, v dnešní době standartní postup.

No nic, zkusím to jinde, snad tam nebudou arogantní lidé jak zde.

PEACE
mech13 (5526)|16.1.2012 18:40
[quote=4FEAR] Toto mi opravdu nepřijde jako oprávněný BAN.[/quote]
Mě to jako oprávněný BAN příjde, jen bych nesouhlasil s délkou BANu pro spoluhráče... Ale to už je rozhodnutí daného serveru, ne moje ani tvoje. Při registraci jsi musel s těmi pravidly souhlasit. Zcela jistě k takové délce trestu měli své důvody. Já se v této oblasti nepohybuju, tak nesoudím. Ale určitě chápeš můj postoj k obcházení pravidel pomocí dalšího obcházení pravidel.

V podstatě sis sám odpověděl:
[quote]Kontaktování admina nic nevyřeší, v dnešní době standartní postup.[/quote]
Nevím, co bych k tomu mohl dodat... Snad jen pro příště popřát více štěstí při výběru spoluhráčů.

Kdyby se každému podvedenému jen tak hned vrátilo o co přišel, tak se z neopatrnosti nechá co nevidět podvést znova/bude se nechávat podvést neustále a záměrně...

PEACE

EDIT: máš tři možosti - počkat, podvodem se tam dostat zpět, nebo dostatečně velkému počtu uživatelů onoho serveru vysvětlit nepřiměřenost trestu a společně naléhat na adminy, aby změnili pravidla.
speedsnail (4876)|16.1.2012 18:46
Každopádně jak už napsal zsdx, tak ta adresa není fakticky dynamická. Řekl bych spíš sekvenčně statická. Mění se jen občas, když dělaj nějaký přepojování na ústředně (alespoň tak to funguje s dynamickou IP u O2). Za uplně statickou se pak připlácí.

Můžeš zkusit odpojit / restartovat router, ale šance je podle mě mizivá. Možná změnit MAC adresu? (to je spíš otázka na ostatní). Každopádně to imho nebude uplně jednoduchý a samotný UPC se na tebe z vysoka vykašle, aby ti IP měnili (je to pro ně práce navíc).
|Mio| (1333)|16.1.2012 21:30
Staci zmenit MAC a restarnout modem.

Nebo nechat modem vypnuty vice nez 6h.


A klid, BAN na hernich serverech je nejen na IP, ale i na cislo licence a na HW checksum a jeste jsou 2 fajn figle, takže dobryho admina serveru tim neosali.