reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Nastaveni pripojeni internetu od UPC

lexxxa (714)|6.4.2010 17:07
Dobry den,prijisti tyden menim poskytovatele pripojeni k netu z O2 na UPC,tak bych mel par otazek,predem upozornuji ze nejsem zadny odbornik na toto tema a kdybych pouzil nejakou spatnou terminologii tak me prosim opravte,a dekuji za vysvetleni

-UPC co jsem tak nejak zjistil ,na jejich IMHO ne prilis prehlednych strankach,dava zdarma modem bez wifi pouze s jednim vystupnim portem
-me zustal po O2 zyxel p660,ktery ma 4 vystupni porty a wifi,netusim ovsem jak to je,pujde zapojit za modem od UPC abych dostal vice portu a WIFI? prej je nejak uz prednastaven od O2 nebo tak neco,ale snad se da prehrat firmware nebo vyresetovat,muze nekdo prosim poradit a uvest na pravou miru jak to je doopravdy,nebo potvrdit,vyvratit me dedukce,pripadne navrhnout resení? Ďekuji moc
faugusztin (453)|6.4.2010 17:25
Ak je to v cechach rovnake ako u nas, tak :
1) mas modem, ktory konvertuje kablovy signal na klasicky ethernet, nic viac to nerobi.
2) zan pripojis klasicky WiFi router s ethernet WAN konektorom, na stranke UPC zaregistrujes MAC adresu routeru, nasledne restartnes modem a router.
lexxxa (714)|6.4.2010 17:31
Dekuji-takze to znamena,jen pro upresneni,ze je to jak si myslim ze normalne pouziju ten zyxel 660 a bude to fungovat?:notsure
faugusztin (453)|6.4.2010 17:39
Bohuzial nie, pretoze ten Zyxel je DSL modem a router, a pre UPC potrebujes klasicky ethernetovy router. Inac povedane - ty mas WAN konektor pre DSL, nie pre Ethernet ako klasicke routre.
matyyy (2527)|6.4.2010 17:40
hele je to primárně adsl router

na druhou stranu existuje naděje že to umí fungovat i jako LAN router díky tomu že je osazen WAN port rj-45

tady se píše že to neumí
http://forum.ubuntu.cz/index.php?topic=33903.0

zkusit se má všechno takže až přide upc kisna tak to pospojuj a zkus

ještě tip při pokusech: některý UPC modemy se musí vypnout a zapnout při změně k nim připojeného zařízení
lexxxa (714)|6.4.2010 17:59
ok,diky,ted jsem jeste trosku zagooglil a je to tak,zyxel je na 99% k nicemu

takze vybirat z teto nabidky? :notsure

http://www.alza.cz/sitove-prvky/broadband-routery/18843092.htm

nejaky tip na dobry-levny?jakou znacku?:notsure

jinak diky vsem za reakce
Maxtor (321)|6.4.2010 19:14
"Gratulace".. dostavas se do zastupu useru, kteri zkousi jeden router za druhym a pomalu jim dochazi trpelivost.. :)
Podstatna vec u routeru neni ani tak znacka na krabici samotne, jako spise to, co je uvnitr.. me zkusenosti s UPC jsou takove, ze 3 PC, 30Mbit lajna a padaly jak levne TP-Linky, tak Zyxely.. dneska to neni nic jednoduchyho.. postavit si router na mikrotiku na jedne strane lidi doporucuji, na strane druhe se ozyvaji hlasyy, ze takyy o zadny rychly zazrak nejde.. navic se pak bavime o cene kolem 4-5k.. osobne by me zajimalo, co za streva pouziva Tenda..
Klasicky problem vetsiny levnych routeru je slaby vykon, malo pameti.. pada to na DNS dotazech, na otevrenych portech.. Torrenty jsou casto u rychlych linek a vice PC "smrtici"..

Tezko radit, protoze situace je takova, ze co jednomu userovi pada, druhemu jede bez problemu.. zalezi na konkretni aplikaci..
Nekde tady je myslim thread zabyvajici se vylozene hledanim routeru..
lexxxa (714)|6.4.2010 19:25
tak to jsi me vylozene potesil,UPC dava 2 modely,ale za 60Kc mesicne,tak jsem myslel ze jsi koupim svuj:notsure,hlavne netusim ten rozdil mezi nima http://www.upc.cz/internet/wifi-modem, http://www.upc.cz/internet/wifi-router:notsure
HiLow (1000)|6.4.2010 19:44
[quote=lexxxa;365907]nejaky tip na dobry-levny?jakou znacku?[/quote]

Mám tento asi tři roky a ok. Zatím nebyl nutnej restart. Umí vše co potřebuji a cena je hodně příjemná, stejně tak design.

Edit://@Maxtor: Já mám na tomhle TP-Linku zavěšené 3 PC z toho 2 tak 15 hod/den a poslední tak 6 hod/den a že by se ztrácely DNC dotazy, pakety a pod. jsem zatím nezaregistroval. Pokud byl problém, tak byl vždy jen u O2 Zyxelu .
|Mio| (1333)|6.4.2010 19:55
Oba dva nedoporucuju. Modem je pitomej(uzivatel nema pristup k nastaveni wifi) a jen 802.11g, routery kupuji dodavatele sami a obvykle taky jen 802.11g

Ja davam zakaznikum TP-Link WR741N, zvlada i 30mbit akorat nesmi byt moc zdi.

Stabilita perfektni problemy celkem zadny extra, jen klasika lidsky faktor a vedny/problemovy jsou tak 2-3 ze sta.
lexxxa (714)|6.4.2010 19:56
[quote=HiLow;365936]Mám tento asi tři roky a ok. Zatím nebyl nutnej restart. Umí vše co potřebuji a cena je hodně příjemná, stejně tak design.

Edit://@Maxtor: Já mám na tomhle TP-Linku zavěšené 3 PC z toho 2 tak 15 hod/den a poslední tak 6 hod/den a že by se ztrácely DNC dotazy, pakety a pod. jsem zatím nezaregistroval. Pokud byl problém, tak byl vždy jen u O2 Zyxelu .[/quote]

diky-a mas to pripojeny k UPC za tim jejich modemem?:notsure

jinak ja zas 2 roky s tim zyxelem a s O2 nemel nejmensi problem,zvlastni,fakt pohoda;)

jinak mezi nama devcaty design u toho TP-Linku popravde nic moc,ale to uz je vec vkusu,dulezita je funkcnost,me designove ten zyxel vyhovoval,cerna krabicka nepodlehajici modnim vlivum:D:D
Maxtor (321)|6.4.2010 20:33
Klasika.. to je to, o cem jsem psal.. me ted treba na TP-Linku pada i 3Mbit DSL.. je to prave DNSkama.. staci web s hromadou obrazku, ci jinejch pozadavku na download a nazdar.. muzu vesele resetovat router..
WR741N uz jsem taky videl.. v jednom ze dvou pripadu zije vlastnim zivotem a pripojuje notebooky jak se mu zachce, tzn. nekdy jo, nekdy ne.. resety nepomahaj, konfigurace v pohode.. nevim no.. u vsech tehle krabicek se dnes hledi na naklady a zisk, ne na vykon a spolehlivost.. :(
faugusztin (453)|6.4.2010 21:38
Ja mam SMC WGBR14-N, ale to je uplne ina cenova kategoria :)
http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=48690

Aj tento pri extremnych poctoch konektivit zlyhava (problemy sposobuje okolo 700-800 torrent spojeni), ale to robia vsetky, este aj stary spolahlivy Linksys WRT54GL.
lexxxa (714)|6.4.2010 21:54
[quote=faugusztin;365994]Ja mam SMC WGBR14-N, ale to je uplne ina cenova kategoria :)
http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=48690

Aj tento pri extremnych poctoch konektivit zlyhava (problemy sposobuje okolo 700-800 torrent spojeni), ale to robia vsetky, este aj stary spolahlivy Linksys WRT54GL.[/quote]

to uz je docela dost penez,ideal je okolo 1k;)
|Mio| (1333)|6.4.2010 22:23
A hlavne SMC jsou desny stroje, funkcnost OK, ale spolehlivost nic moc a nastaveni slozite jako blazen. Krom toho desne brzo ukonci podporu novymi firmware.

Pokud nekdo chce opravdu kvalitu tak poridi Mikrotika, ale to je pro domaci zalezitosti fakt luxus.

Da se pracovat i s OEMkama typu 6202, ale nejsou spolehlivy, D-Linky jsou OK, ale slozitejsi konfigurace a horsi podpora novymi firmware, Asus, Linksys a Netgear jsou obvykle dobre kousky, ale za znacku uz se plati na muj vkus moc.

Pokud do te tisicovky, tak 741/841 TP-Link, Edimax 6226n, Linksys WRT160N, a myslim ze se rovnou vyplati vzit malinko nad 1t TP-Link 1043 ktery ma i USB s celkem rozumnou rychlosti pro male domaci sitove uloziste.
faugusztin (453)|6.4.2010 22:55
[quote=|Mio|;366026]A hlavne SMC jsou desny stroje, funkcnost OK, ale spolehlivost nic moc a nastaveni slozite jako blazen. Krom toho desne brzo ukonci podporu novymi firmware....
D-Linky jsou OK, ale slozitejsi konfigurace a horsi podpora novymi firmware, Asus, Linksys a Netgear jsou obvykle dobre kousky, ale za znacku uz se plati na muj vkus moc.[/quote]

Az na to, ze toto SMC = D-Link DIR-655 a konfiguracia bola radovo jednoduchsia ako u Linksys WRT54G, a Asus (btw firmware Asus je FUJ), Linksys aj Netgear si svoje predrazene kusky s gigabit ethernetom moze nechat. Minimalne v dobe, ked som to kupoval ja to tak bolo (SMC 85€, D-Link 95€, Linksys aj Asus 150€+).

Osobne by som si prezrel aj compatibility list DD-WRT, ci niektory z routerov nebude nim podporovany - DD-WRT je lepsie ako akykolvek standardny firmware akehokolvek vyrobcu.
kevin00 (10238)|6.4.2010 23:58
Lexxxo ničeho se bát nemusíš. Po objednání tarifu po internetu Ti zavolá operátor a domluvíš si termín, kdy přijede technik. Technik Ti dá na účastnickou zásuvku Cable Internet Optimiser (v mém případě CFS-02 či CFS-02/65) nebo Ti vymění účastnickou zásuvku za zásuvku v které je optimiser integrován (místo 2 výstupů /TV a Radio/ tam jsou výstupy 3 /TV, Radio a Internet). Připojí Ti modem (v mém případě Motorola SB5101E) a k tomu Ti přihodí 10 m UTP kabelu s konektory RJ-45 na propojení modemu s PC. Pokud budeš chtít použít router, zapojíš jej mezi modem a PC (musíš si tedy zakoupit x metrů UTP kabelu na propojení routeru s PC, pokud nebudeš PC připojovat přes wifi, což moc nedoporučuji. Po připojení routeru ještě musíš resetovat modem (vytáhni ho na 2 min ze zásuvky). V routeru nemusíš žádné IP adresy ani DNS servery nastavovat, vše nech na automatiku. Ještě nezapomeň zabezpečit wifi pomocí WPA2 a kvalitního hesla a je hotovo ;)
Router Ti doporučím TP-LINK TL-WR841ND.
lexxxa (714)|7.4.2010 00:12
[quote=kevin00;366048]Lexxxo ničeho se bát nemusíš. Po objednání tarifu po internetu Ti zavolá operátor a domluvíš si termín, kdy přijede technik. Technik Ti dá na účastnickou zásuvku Cable Internet Optimiser (v mém případě CFS-02 či CFS-02/65) nebo Ti vymění účastnickou zásuvku za zásuvku v které je optimiser integrován (místo 2 výstupů /TV a Radio/ tam jsou výstupy 3 /TV, Radio a Internet). Připojí Ti modem (v mém případě Motorola SB5101E) a k tomu Ti přihodí 10 m UTP kabelu s konektory RJ-45 na propojení modemu s PC. Pokud budeš chtít použít router, zapojíš jej mezi modem a PC (musíš si tedy zakoupit x metrů UTP kabelu na propojení routeru s PC, pokud nebudeš PC připojovat přes wifi, což moc nedoporučuji. Po připojení routeru ještě musíš resetovat modem (vytáhni ho na 2 min ze zásuvky). V routeru nemusíš žádné IP adresy ani DNS servery nastavovat, vše nech na automatiku. Ještě nezapomeň zabezpečit wifi pomocí WPA2 a kvalitního hesla a je hotovo ;)
Router Ti doporučím TP-LINK TL-WR841ND.[/quote]

diky moc,to jsem chtel slyset,jdu to objednat;)

jeste ty osobne tam mas zapojen nejaky router?jaky?;)
kevin00 (10238)|7.4.2010 00:18
[quote=lexxxa;366051]jeste ty osobne tam mas zapojen nejaky router?jaky?;)[/quote]

Ano, router zapojen mám, neboť mám připojeno PC + připojuji 2 notebooky. Používám Asus WL-500 gP