reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Tvrdý postup vůči pirátům

michal.kolesa (357)|5.4.2010 12:27
Proč MS nepostupuje proti pirátům tvrdeji?

- Třeba častěji aktulizovat WGA (jednou měsíčně)
- Upravit Windows tak, aby bez WGA nenajel
- Pokud by WGA objevil nelegal Windows tak by poslal mail na Policii a Windows by smazal (smazal by pouze soubory Windows, office dalších programů MS pokud by byli taky nelegální)

Napadá vás ještě něco ?

P.S.
ZAJÍMAJÍ mě hlavně Vaše názory na tento problém a osobní ataky na mojí osobu prosím pouze po SZ !

Myslím, že není problém dát každé 3 až X let 3 až 5 tisíc za novou verzi Win podle edice a druhu licence (OEM, Retail)
Aytech (475)|5.4.2010 14:10
Protoze Ms je taky hrac na trhu, a neni jediny ktery dela OS pro bezneho uzivatele. Podil linuxu c Cechach je zhruba 1% (teda nemyslim servery ale domaci pocitace), coz znamena ze Ms ma monopolii, pokud by se politika Ms zmenila tak jak popisujes ty, situace by se mohla drasticky zmenit.
Pri stavajicim systemu my s Windows doslova vyrustame, vetsina lidi kdo poprve se setka s PC, uci se ve Win. I kdyz treba nemas ten OS legalni, tak to muzes pouzivat, teda s urcitym omezenim (aktualizace, tech podpora, blah, blah, ;) ), ale pak nekde ti treba zbyde par kacek a pri vyberu OS si vyberes prave windowsy, jen protoze je uz ZNAS.
dzandra (1368)|5.4.2010 14:33
Spíš se divím(i tomu proč na tohle reuguji) je že microsoft nespustí sponozorovanou verzi ms windows. Před nájezdem systému by se ti spustila reklama na určitý produkt ( krom toho že by jsi si mohl při instalaci, zvolit odvětví, které tě zajímají) v dnešní době je reklamu narváno kupa penež, a tak by to nebylo na škodu a měli by klid
alliens_labs (214)|5.4.2010 17:29
Kolesa ale na to tady je třeba SW policie a jinak Ty si kupuješ jak často nový Windowsy?
Na síti je video o zásahu BSA v jedné firmě.

Edit:tady je video kdyby měl někdo zájem:
Zoidik (1405)|5.4.2010 18:38
Otázka, jeslti takovéto zátahy by měli význam u domácích uživatelů systému. Je jich sice hodně co používají nelegální systém, ale ono se není čemu ani divit. Při této cenové politice MS, kdy za nejnižší verzi operáku chtějí cca 2000Kč. Například krabicové verze W XP PRO za celou dobu jejich prodeje stály defakto stejnou cenu, MS se nesnažil, nesnaží a ani snažit nebude lákat lidi nízkou cenou. A já osobně nehodlám podporovat MS tady nějakou částkou kolem 3000Kč za operační systém, který během jednoho roku je nepoužitelný a jsou na něm nainstalované pouze office. Takový systém mi je k ničemu. Pokud by ceny operačního systému od MS byly lidovější a nejnižší verze se daly pořídit kolem cca 500Kč a ty nejdražší byly do 4000Kč, tak těch 1500Kč obětuju a koupím systém, který nebude absolutně očesaný ale taky nebude přeplácaný nesmysly co nevyužiju.... Ať si MS útočí na firmy a dělá jim zátahy na nelegální soft.... chtějí vydělávat, tak si ho můžou dovolit... Osobně peníze netisknu, jsem rád, že přežiju od výplaty k výplatě a nehodlám vyhazovat peníze.... Přeberte si to každej jak chcete.... Takže firmy kontrolovat a sankcionovat za nelegální OS, ostatní lidi nechat na pokoji.
Aytech (475)|5.4.2010 19:56
[quote=Zoidik;365595]Například krabicové verze W XP PRO za celou dobu jejich prodeje stály defakto stejnou cenu, MS se nesnažil, nesnaží a ani snažit nebude lákat lidi nízkou cenou. A já osobně nehodlám podporovat MS tady nějakou částkou kolem 3000Kč za operační systém, který během jednoho roku je nepoužitelný a jsou na něm nainstalované pouze office. [/quote]

Cenova politika se zmenila v novych OS, za cenu VUP XP Pro ted porudis VUP W7 HP. Anebo kdyz se podivas kolik stala pred par lety Vista Ultimate, tak to bylo kolem 14 tis., ted' W7 Ultimate poridis za 7.
Ms snazi uzivatele nutit casteji prehazet na novy verze jejich SW, obcas docela agresivne (Halo2 "pouze" pro Vista, apod.)

btw, kde jsi videl aby v novych windows byli najinstalovany office? :D
Zoidik (1405)|5.4.2010 20:08
[quote=Aytech;365635]Cenova politika se zmenila v novych OS, za cenu VUP XP Pro ted porudis VUP W7 HP. Anebo kdyz se podivas kolik stala pred par lety Vista Ultimate, tak to bylo kolem 14 tis., ted' W7 Ultimate poridis za 7.
Ms snazi uzivatele nutit casteji prehazet na novy verze jejich SW, obcas docela agresivne (Halo2 "pouze" pro Vista, apod.)

btw, kde jsi videl aby v novych windows byli najinstalovany office? :D[/quote]

I tak ale dávat za WV ult 7 litrů mi přijde osobně dost.... nicméně, jak jsem psal, začínat ty ceny kolem 500Kč za neočesanější verze, tak i mnoho běžných uživatelů včetně mě si rozmyslí jestli koupit legální systém, nebo jestli se po něm podívají někde jinde.... Prostě cenová politika MS je z mého pohledu otřesná a být ty ceny o 50% níž, nebráním se nákupu legálního systému...


jinak co se týče těch office, tak jsem se vyjádřil trochu méně přesně... jedná se o jeden případ z mé mikro praxe, kdy jsem jedné známé reisntaloval systém, nainstaloval jsem MS Office, PC předal plně funkční a za rok +/- týden, to PC bylo totálně nepoužitelné přičemž fungovalo jako psací stroj. Jediné co k tomu PC se připojuje je klávesnice, myška, tiskárna a další nezbytné věci jako monitor a repráčky... k internetu připojeny není a občas se k němu připojí foťák.... no a po roce to pc mělo reinstal znova páč bylo komplem mrtvé... Za těchto podmínek by ten systém měl být "nesmrtelný" a ne za rok na****ky... a za tohle dávat Microsoftu peníze? :D :D nejsem debil....
Pitomec (251)|5.4.2010 20:22
[quote=michal.kolesa;365489]Proč MS nepostupuje proti pirátům tvrdeji?

- Třeba častěji aktulizovat WGA (jednou měsíčně)
- Upravit Windows tak, aby bez WGA nenajel
- Pokud by WGA objevil nelegal Windows tak by poslal mail na Policii a Windows by smazal (smazal by pouze soubory Windows, office dalších programů MS pokud by byli taky nelegální)

Napadá vás ještě něco ?

P.S.
ZAJÍMAJÍ mě hlavně Vaše názory na tento problém a osobní ataky na mojí osobu prosím pouze po SZ !

Myslím, že není problém dát každé 3 až X let 3 až 5 tisíc za novou verzi Win podle edice a druhu licence (OEM, Retail)[/quote]
A to si představ, že hodně PC vůbec není připojených k netu - pak by při nalezení nelegálního softu ty Widle samy nainstalovaly tiskárnu, vytiskly dopis a odeslaly přes Českou poštu na Policii :D
xmarek (1676)|5.4.2010 20:58
[quote=Zoidik;365643]I tak ale dávat za WV ult 7 litrů mi přijde osobně dost.... nicméně, jak jsem psal, začínat ty ceny kolem 500Kč za neočesanější verze, tak i mnoho běžných uživatelů včetně mě si rozmyslí jestli koupit legální systém, nebo jestli se po něm podívají někde jinde.... Prostě cenová politika MS je z mého pohledu otřesná a být ty ceny o 50% níž, nebráním se nákupu legálního systému...[/quote]Nechci nijak hájit firmu Microsoft, ale nemyslím si, že některé jedince donutí k legálnímu užívání cena řekněme cca. 500 kč. Navíc jelikož pracuji jako vývojář, tak se na to dívám i z jiného úhlu. Vás by bavilo chodit do práce téměř zadarmo? Vývoj takového software (byť z Vašeho pohledu nedokonalého) stojí nemalé prostředky a to musí někdo zaplatit.
BFU si může na počítač nainstalovat Linux (který je zdarma), ale již z principu si raději nainstaluje nelegální Windows a to nehovořím o MS Office (taky existuje OpenOffice).
durib (1141)|5.4.2010 21:04
Za prve nejsme policejni stat. Zadne dopisy, ani maily proste ze zakona o ochrane osobnich udaju nesmi byt bez vedomi uzivatele odeslane z jeho PC at uz koupenym, nebo nekoupenym OS. Tyto WGA maji uzivatele chranit od pouziti nelegalniho SW. Rada lidi jej totiz prodava na ulici jako "legalni". Kdyz ty si takovy system koupis, ma ti policie prijit rozkopat byt? Ne vsichni, co jedou na nelegalu o tom vi. Pokud se neleg SW pouziva k vydelecne cinnosti, je to rozhodne vetsi pruser, nez tvoje crackly winy. Firmy, co to tak provozuji musi vedet, ze jednou prijde zalobnicek (nespokojeny zamestnanec) a potopi je.
Zoidik (1405)|5.4.2010 21:36
[quote=xmarek;365659]Nechci nijak hájit firmu Microsoft, ale nemyslím si, že některé jedince donutí k legálnímu užívání cena řekněme cca. 500 kč. Navíc jelikož pracuji jako vývojář, tak se na to dívám i z jiného úhlu. Vás by bavilo chodit do práce téměř zadarmo? Vývoj takového software (byť z Vašeho pohledu nedokonalého) stojí nemalé prostředky a to musí někdo zaplatit.
BFU si může na počítač nainstalovat Linux (který je zdarma), ale již z principu si raději nainstaluje nelegální Windows a to nehovořím o MS Office (taky existuje OpenOffice).[/quote]

Pokud bych se měl touto porblematikou zabývat do hloubky, což se mi v těchto nočních hodinách nechce, tak samozřejmě uznám, že čas programátorů, vývojářů, managmentu, dopravce, vylisování a čistý zisk se musí ve výsledné ceně produktu projevit. Teď budu jenom tak hádat čísla. Vezmu-li v úvahu, že veškerý vývoj, propagace a další věci spojené se zavedením nové OS, tak řekněmě, že náklady jsou cca 500 000 000Kč. I kdyby si z celového počtu lidí na planetě koupila 1miliarda lidí legální operační systém od MS za to mé oblíbené pětikilo, tak ty veškeré náklady se firmě vrátí desetinásobně a co jsem se bavil se spoustou lidí, tak jsme se vždy shodli na tom, že kdyby byly ceny operačního systému nižší, tak všichni lidi se kterýma jsem vedl tuhle debatu a že jich nebylo málo, by byly ochotní ty peníze investovat do tohoto produktu.

Co se týče jeho (ne)dokonalosti tak to se situace má tak, že dokonalost se na tomto světě nedá hledat a dokonalé není nic a nikdy ani nebude ( aspoň za našeho života ) Netvrdím, že MS je dokonalý, nebo absolutně na ho*no, pouze jsem uvedl extrémní případ se kterým jsem se setkal a nedělám z něj dogma. XPčka jsem používal a byl jsem sněmy spokojený, to samé teď mohu říct i Windows 7. Nečekám dokonalosti od toho systému a vím, že občas spadne, jestli mojí chybou nebo interní je mi jedno, patří to k OS, tomu se nikdo nikdy nevyhne.

Doufám, že si už rozumíme, teď si musím nechat vychladit mozkový procesor...
czhunter (775)|5.4.2010 22:18
[quote=Zoidik;365643]Prostě cenová politika MS je z mého pohledu otřesná a být ty ceny o 50% níž, nebráním se nákupu legálního systému...[/quote]Kecy.
Kdyby byla cena o 50% níž, tvrdil bys, že cenová politika je otřesná a že kdyby byly ceny o 50% níž, tak se nebráníš nákupu legálního systému.
Jsi jeden z těch, kdo by si NIKDY nekoupili legální systém, ale výmluv proč to nemůžeš udělat umíš z rukávu vysypat hned tucet. OK, další psát nemusíš, vím že je znáš. Ale nelži nám tady a neříkej, že za podmínek XYZ by sis ho koupil, když to není pravda. Beztak bys Winy "ukradl" i kdybys je měl zdarma v rámci MSDN. Ale neboj, nejsi jediný, znám takových případů víc.

A proč MS nepostupuje tvrději proti pirátům? MS je firma, která je na trhu už desítky let. Za takovou dobu každá společnost zjistí, kde je ta přesná rovnováha, když ještě zabránění škod (pro ni) má smysl a kdy už ne, kdy přísnost ještě vydělává a kdy už prodělává a zcela nepochybně blízko tohoto bodu MS stále je.
Pitomec (251)|5.4.2010 22:33
Někdy ovšem cenová politika může opravdu přimět lidi k tomu, že se po nelegálních produktech nedívají - příkladem budiž filmy na DVD, kde pokud je to na stánku za 50Kč, tak nemá smysl se zabývat stahováním z netu a vypalováním, příp. půjčováním v půjčovnách nebo po známých a přepalováním.
Aytech (475)|5.4.2010 23:04
[quote=Pitomec;365649]A to si představ, že hodně PC vůbec není připojených k netu - pak by při nalezení nelegálního softu ty Widle samy nainstalovaly tiskárnu, vytiskly dopis a odeslaly přes Českou poštu na Policii :D[/quote]

lol, je to jako ze "nova OS me nasla klavesnici, mys, monitor a starej printer ve skrini".

Taky muj nazor je ze Ms chce prilis za svoje OS. Chapu, ze tim zaplati i dalsi vyvoj, a taky vyvoj aktualizaci, ale stejne.. Proste svoji pozici na trhu pekne vyuzivaji ;)
No a taky je to tim, ze jsme v Cechach, ve vetsich statech maji obchody vetsi obrat a tak muzou si dovolit prodavat je levneji, kdyz se divam treba na amazon.co.uk, tak tam maji krabicovou verzi W7 Ultimate za 150 liber, to je neco neco nad 4 tis. korun. Oproti 7 tis. tady to uz dela dobrej rozdil
Richmond (8084)|5.4.2010 23:12
...a co takhle si je koupit na amazonu? ...nebo vic vydelavat? :rolleyes:
faugusztin (453)|6.4.2010 00:05
[quote=xmarek;365659]Nechci nijak hájit firmu Microsoft, ale nemyslím si, že některé jedince donutí k legálnímu užívání cena řekněme cca. 500 kč. Navíc jelikož pracuji jako vývojář, tak se na to dívám i z jiného úhlu. Vás by bavilo chodit do práce téměř zadarmo? Vývoj takového software (byť z Vašeho pohledu nedokonalého) stojí nemalé prostředky a to musí někdo zaplatit.
BFU si může na počítač nainstalovat Linux (který je zdarma), ale již z principu si raději nainstaluje nelegální Windows a to nehovořím o MS Office (taky existuje OpenOffice).[/quote]

K tomuto ti poviem iba tolko - je vyvojar a "vyvojar". Velmi dobry priklad 2 programov, ktore som zakupil :
  • Total Commander - 40CHF + 19% DPH - 12% zlava pre domace pouzitie, dozivotna! licencia.
  • Nero 8 - 50€, za pol roka vydaju novu verziu s par zmenenymi funkciami, za plnu cenu 50€, pripadne "vyhodnu upgrade cenu" 40€.

Licencie programov typu Total Commander si kupim s radostou, o Nero uz v zivote radsej ani nezakopnem s takymto protizakaznickym pristupom. Preco si ma clovek zakupit licenciu, ked s nim vyvojar vybabre ked sice povie ze v ramci verzie mate upgrade zadarmo, v reale sa ale ziadny upgrade nekona.
Richmond (8084)|6.4.2010 00:26
Tak jasne Total Commander, antiviry, luxusnejsi tipac obrazovky apod. si koupim rad - timto demonstruji jake programy maji pro me cenu a davam tim najevo za co jsem ochoten zaplatit. U OS je kupodivu situace v drtive vetsine uplne opacna a dost lidi jen krouti hlavou kdyz jim reknu, ze mam Visty 32b original za pomalu 13tis ;) (no dobra, mam je za polovinu - tezko ovsem rict jestli to melo rozhodujici vahu pri rozhodovani, ja byl presvedcenej ze tentokrat za os zaplatim pac se mi opravdu libil, jenom bych si asi neporidil Ultimate u kterych jsem stejne nedostal cesky slovnik slibovany uz od XP a vicemene jsem nedostal zhola nic pod Ultimate Extras)
Zoidik (1405)|6.4.2010 06:18
[quote=czhunter;365687]Jsi jeden z těch, kdo by si NIKDY nekoupili legální systém, ale výmluv proč to nemůžeš udělat umíš z rukávu vysypat hned tucet. OK, další psát nemusíš, vím že je znáš. Ale nelži nám tady a neříkej, že za podmínek XYZ by sis ho koupil, když to není pravda. Beztak bys Winy "ukradl" i kdybys je měl zdarma v rámci MSDN. Ale neboj, nejsi jediný, znám takových případů víc.[/quote]

Jelikož mě neznáš, tak si tvrď co chceš, je mi to jedno, ale mýlíš se. Když se v blesku a takovýchto časovpisech prodávají DVD filmy, tak si je s chutí za 50Kč koupím, protože to je bezkonkurenční cena. Kupovat filmy za 900Kč je pro mě moc a proto využiju externích služeb a to samé je i s pořízením legálního systému. Být levnější, tak doma používám legálí verzi. A ta podmínka je pouze jedna. Je to podmínka X a tou je cena, tak mě laskavě nesuď když me neznáš...
Scream CZE (125)|6.4.2010 10:31
Zoidik: Jak se tu už napsalo. Tak si to máš koupit z britského amazonu ;) Já si tam koupil W7 Ultimate za 5 tisíc aji s poštovným zatím co u nás bych si za to koupil tak maximálně Home Premium. A to jsem ještě propásl nějakou akci, kdy by mě to vyšlo ještě levněji.
Zoidik (1405)|6.4.2010 10:41
[quote=Scream CZE;365753]Zoidik: Jak se tu už napsalo. Tak si to máš koupit z britského amazonu ;) Já si tam koupil W7 Ultimate za 5 tisíc aji s poštovným zatím co u nás bych si za to koupil tak maximálně Home Premium. A to jsem ještě propásl nějakou akci, kdy by mě to vyšlo ještě levněji.[/quote]

To sice by šlo, ale některé zahraniční servery maj podmínku nějakou elektronickou kartu nebo co a kvuli jednomu nákupu si ji zřizovat se mi fakt nechce.... Jinak se výhýbám taky nákupm ze zahraničí...
Scream CZE (125)|6.4.2010 11:16
Tak potřebuješ kartu pro nákup přes internet(nebo paypal, ale karta je lepší a taky jistější, že ji berou) a věřmi, že se ti bude hodit. Plno věcí prostě výjde levněji si to koupit přes amazon (ať už americký nebo britský) nebo ebay než za kolik to koupíš tady. ;)
pas!k (3765)|6.4.2010 11:58
Tohle tema nidky nevyresite .. obe strany maji trochu pravdy ja osobne hodnotim postup ms hlavne v poslednich letech kladne .. jednak betatesty druhak ceny .. Hodne lidi (a v CR to plati dvojnasob) se stale na vec diva tim starym pohledem .. sak oni jsou miliardari tak proc by nam to nemohli dat zadarmo! Mimochodem u nas takhle premysli i vetsina levicovych politiku.. Ja osobne si kupuji oemka s novym strojem ktery jednou za +- 3 roky clovek stejne posklada. Dobra vec je rozhodne to ze poslednich par let je stale vice freeware ktery se leckdy vyrovna placenemu produktu .. to je take vec ktera tlaci ceny sw dolu ale jsou proste veci za ktere se opravdu vyplati zaplatit ..
Pitomec (251)|6.4.2010 19:49
[SIZE="4"]Koleso, ty magore - když někomu pošleš SZ, tak si laskavě povol, abys je taky mohl dostávat!!! :devil[/SIZE]

[quote=michal.kolesa]Reakce na Váš příspěvek [post=365649]Re: Tvrdý postup vůči pirátům[/post]
[QUOTE=Pitomec;365649][quote=michal.kolesa;365489]Proč MS nepostupuje proti pirátům tvrdeji?

....[/quote]
A to si představ, že hodně PC vůbec není připojených k netu - pak by při nalezení nelegálního softu ty Widle samy nainstalovaly tiskárnu, vytiskly dopis a odeslaly přes Českou poštu na Policii :D[/QUOTE]

To dneska existuje PC bez internetu?
Uveď prosím několik příkladů, kde lze najít PC bez internetu, dík.[/QUOTE]
Například PC, na kterých se dělá jenom účetnictví. Nebo editace videa. Tady net vůbec nepotřebuješ.
pas!k (3765)|6.4.2010 19:57
Kolesa ma od dnesniho dne ban .. to je mozna duvod proc mu nic neposles
Pitomec (251)|6.4.2010 19:59
Aha - tak to pak sorry...
xmarek (1676)|6.4.2010 20:20
[quote=pas!k;365944]Kolesa ma od dnesniho dne ban .. to je mozna duvod proc mu nic neposles[/quote]:thumb:D
Aytech (475)|7.4.2010 09:24
[quote=pas!k;365944]Kolesa ma od dnesniho dne ban .. to je mozna duvod proc mu nic neposles[/quote]

Dostal ban kvule tento temate? Vzdyt' se tu warez neprobira...
pas!k (3765)|7.4.2010 09:58
[quote=Aytech;366107]Dostal ban kvule tento temate? Vzdyt' se tu warez neprobira...[/quote]

Ne .. dokonce bych rekl ze toto bylo jedine relativne normalni tema ktere kolesa zalozil .. ale dost uz kolesy tady to neni o nem .
Aytech (475)|7.4.2010 10:39
[quote=pas!k;366111]Ne .. dokonce bych rekl ze toto bylo jedine relativne normalni tema ktere kolesa zalozil .. ale dost uz kolesy tady to neni o nem .[/quote]

Jo, chapu, dik ;)

Jinak k tomu tematu: ano, libi se mi ze Ms zene ceny dolu, ted' uz plati ze kdo ma prace a ma na PC, tak utratit tich 2-4 tis. teoreticky muze taky. To snizeni ale neni kvuli tomu ze Ms nam chce nejak vyhovet, jde o boj za trh, za ziskani zakazniku. W7 koupi vic lidi, protoze je levnejsi, Ms se ti penize stejne vrateji, me to nevadi, vadi ale ze Ms tim ziska vetsi podil na trhu, a priste bude moct pritlacit na zakaznici, protoze konkurenti slabnou. Co kdyby Ms najednou mel 100% trhu? Napise cenu treba 50 tis. za OS a nikdo ani nepipne, pac nema alternativu.

Takze ja osobne fandim alternativnim OS, kterych neni az zas tak moc, beta Chrome OS a Linux? (nevim jestli Android pujde na desktop). Osobne Linux pouzivam doma, ale Win taky obcas potrebuju, na hry nebo Office, kdyz beru praci domu. Doufam ze se Linux bude rozvijet a trochu potesni Ms na trhu desktopu, aby byla trochu zdravejsi konkurence.

Asi jsem zajel trochu OT, sory, vim ze se to muze probirat vecne :D
xmarek (1676)|7.4.2010 13:10
[quote=Aytech;366116]JCo kdyby Ms najednou mel 100% trhu? Napise cenu treba 50 tis. za OS a nikdo ani nepipne, pac nema alternativu.[/quote]To se nestane. V Evropě sice Mrkvosoft vládne tvrdou rukou :D, ale v Americe je situace úplně jiná. MS Window, Sun Solaris, Mac OS, Linux, takže se nabízí daleko více alternativ. To, že je zde MS tak populární je hlavně díky her. Např. co se serverů týče, tak tam je situace zcela jiná.