reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

nový monitor

yanscha (3)|11.11.2009 20:17
Ahoj, odchází mi starý monitor, potřebuju co nejdříve koupit nový ale nejsem si jistá značkou, někdo mi řikal že se mám vyhnout Acer monitorům, a že naopak Asus je dobrá značka, co vy na to? Jakou byste mi poradili (i mimo tyhle dvě) ? Díky
fanynek (2048)|11.11.2009 20:19
[quote=yanscha;313447]Ahoj, odchází mi starý monitor, potřebuju co nejdříve koupit nový ale nejsem si jistá značkou, někdo mi řikal že se mám vyhnout Acer monitorům, a že naopak Asus je dobrá značka, co vy na to? Jakou byste mi poradili (i mimo tyhle dvě) ? Díky[/quote]

JAká je částka, kterou chceš do něj investovat a co na něm budeš převážně dělat?
Belbas (362)|11.11.2009 20:22
každopádně bych se vyhnul Acer, Asus. Volil bych LG, Samsung, Dell, možná Benq...
00wlado (6)|11.11.2009 21:24
s timi značkami je to asi tak ci trafis dobry kus ja mam asus a som velmi spokojny.....z vlastnej skusenosti by som hlavne pozeral na frekvenciu ...a napis naco potrebujes ten monitor, cenu, a co by si ocakaval aky monitor
robky (3195)|11.11.2009 21:29
[quote=00wlado;313502]s timi značkami je to asi tak ci trafis dobry kus ja mam asus a som velmi spokojny.....z vlastnej skusenosti by som hlavne pozeral na frekvenciu ...a napis naco potrebujes ten monitor, cenu, a co by si ocakaval aky monitor[/quote]

Akú frekvenciu máš u LCD monitoru na mysli ?:notsure

Ešte by som doplnil otázku fanynka : akú veľkosť monitora (prípadne rozlíšenie) si praješ kúpiť?
00wlado (6)|11.11.2009 21:46
vertikalnu som mal na mysli, ta je dost dolezita si myslim lebo ak mas pri vyssom rozliseni napriklad 60hz tak po dlhsom case bolia s toho oči.....ja odporučam 22-24" ak mas novsi pc
Belbas (362)|11.11.2009 22:02
[quote=00wlado;313502]s timi značkami je to asi tak ci trafis dobry kus ja mam asus a som velmi spokojny.....z vlastnej skusenosti by som hlavne pozeral na frekvenciu ...a napis naco potrebujes ten monitor, cenu, a co by si ocakaval aky monitor[/quote]

tak Asus si ted koupil známý a jen ho zapl už mněl vadnej pixel u mého LG ještě ani jeden...
matyyy (2527)|12.11.2009 10:54
[quote=Belbas;313515]tak Asus si ted koupil známý a jen ho zapl už mněl vadnej pixel u mého LG ještě ani jeden...[/quote]
velmi velký statistický vzorek :)
dělat závěry ze 2kusů o kvalitě "značek"(už to je blbost vzhledem k tomu jak rychlý vývoj v IT je) je fakt cool

zašel jsem k účetní má monitor od LG a na něm 2vadný pixely předělej si tvůj seznam dobrých značek
hlavaty (30)|19.11.2009 22:55
Taky řeším jakou značku vybrat, potřebuju obměnit monitory v učebně.

Ale určitě se vyhnu Samsungu, LG, Aceru a Asusu, jenže i pak ještě zbývá na výběr ze spousty značek.
Richmond (8084)|19.11.2009 23:36
Doporucil bych Neovo se sklem, pripadne iiyamu (taky se sklem). Obrazove prumer, ale na druhou stranu Neovo jsou hodne bytelny, diky sklu se snadno cisti a nehrozi u studentu oblibene mackani do "duhy". Z cca 15ks nebyl vadny zadny, pouze nejlevnejsi F-19 (ktery se bral na recepci kvuli stribrne barve) nesla zapnout (podle papiru vadne trafo). Nebylo by od veci hodit nejakou cenovou hladinu ;)
hlavaty (30)|20.11.2009 00:42
Jedno Neovo taky máme - uznávám, že je to ideální LCD na práci. Bohužel za kvalitu se platí a cena větší uhlopříčky je už pro nás příliš vysoká.
Richmond (8084)|20.11.2009 02:27
[quote=hlavaty;317352]Jedno Neovo taky máme - uznávám, že je to ideální LCD na práci. Bohužel za kvalitu se platí a cena větší uhlopříčky je už pro nás příliš vysoká.[/quote]
iiyamy jsou levnejsi, ale maji tenci sklo a jsou plastovy (ale mam pocit, ze vetsi nez 19" nejsou)
hlavaty (30)|20.11.2009 19:10
[quote=Richmond;317372]iiyamy jsou levnejsi, ale maji tenci sklo a jsou plastovy (ale mam pocit, ze vetsi nez 19" nejsou)[/quote]


Jenže 19" je dneska malá, minulý týden jsem koupil do učebny na zkoušku jeden Hanns.G 22" za tři tisíce a za ty peníze dost slušný - ani jeden vadný bod, trafo nevrčí, podsvětlení má lepší než dražší Acer nebo Samsung. Všude je ale nechci, kdo ví jakou mají životnost - BenQ, co mám doma taky nemělo původně ani jeden vadný bod a nebzučelo mu trafo.

Včera jsou koukal na HP, ale chybí zkušenost.
Loni jsem bral od HP tiskárnu za 40t, po vybalení nefungoval automatický podavač a po půl roce začla strašně vrzat. To moc o kvalitě značky nepřesvědčí.
Belbas (362)|22.11.2009 10:36
[quote=matyyy;313634]velmi velký statistický vzorek :)
dělat závěry ze 2kusů o kvalitě "značek"(už to je blbost vzhledem k tomu jak rychlý vývoj v IT je) je fakt cool

zašel jsem k účetní má monitor od LG a na něm 2vadný pixely předělej si tvůj seznam dobrých značek[/quote]

to nebyla statistika pouze příklad...
desktoper (36)|16.12.2009 21:56
Ahoj ve spolek,

muj nazor je takovy, ze bych se zdalky vyhnul Aceru a LG, ale klidne bych zvazil vyber ze znacek jako je Samsung, BenQ, Asus...

Sam mam v praci Dell s E-IPS - to je fakt pekny kousek a nabizi opravdu luxusni podani barev, ale je uz trosku vic drazsi. Na doma jsem si proto koupil BenQ (model G2420HD) - stal asi 4500, ted se da myslim sehnat jeste za min. Ma dobrou odezvu, takze podani filmu a her je plynule. Kontrast slusny, barvy taky ujdou. Jedinou vetsi vytku mam k uhlum pohledu, ale to je u vsech TN panelu dost podobne.