reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

AMD Phenom 9850 BE vs. Intel Core 2 Q9400

freegate (14)|1.1.2009 15:05
Zdravím, řeším problém ohledně výběru procesoru. Mám výběr mezi dvěma výše uvedenými procesory AMD Phenom 9850 BE a Intel Core 2 Q9400. Vím, že si hned každý řekne jak můžu srovnávat slabší AMD Phenom s výkonějším Intel Core 2 Quad, ale řeším otázku budoucnosti.

Co jsem zde v tématech vyčetl, tak Intel přechází na novou technologii a není kompatibilní se starou, což u AMD se říct nedá, protože všichni dobře víme, že socket AM2, AM2+ a AM3 jsou kompatibilní, čili i když je teď Phenom ''nedokonalý'', tak Phenom II by měl mít tyto chyby vychytané a navíc socket AM3 přišel (přijde) teď někdy v únoru, takže má před sebou ještě dlouhou dobu na trhu, kdežto C2Q už svou etapu ''končí''.

Ještě chci zdůraznit, že procesor Intel Core 2 Q9400 bych mohl mít za 3000,- a AMD Phenom 9850 BE za normální obchodní cenu, čili kolem 4000,-.

Prosím poraďte.
Salamander (6177)|1.1.2009 15:08
Neres to a ber Q9400, kdyz ho muzes mit za takovou luxusni cenu :)
Phenom se ted uz zoufale nevyplati, mozna tak rovnou pockat na Phenom 2, ale porad myslim, ze Intel bude lepsi volba :)
SamecP (1751)|1.1.2009 15:20
To si musíš rozhodnout sám,jestli je pro tebe důležitější hodně vysoký výkon,nebo jestli si radči koupíš průměrné cpu,ale zato s lepšími možnostmi upgrade.Osobně bych bral Intel,ta cena je hodně slušná...Jak to 4-jádro budeš vůbec využívat?
freegate (14)|1.1.2009 15:49
[QUOTE=SamecP;201055]To si musíš rozhodnout sám,jestli je pro tebe důležitější hodně vysoký výkon,nebo jestli si radči koupíš průměrné cpu,ale zato s lepšími možnostmi upgrade.Osobně bych bral Intel,ta cena je hodně slušná...Jak to 4-jádro budeš vůbec využívat?[/QUOTE]

Využití bude k produkci hudby (práce se zvukem, skádání hudby). Už jsem to rozváděl v jiném tématu.. https://www.svethardware.cz/forum/showthread.php?t=28092

Bohužel nevím, jak zjistit jestli využije aspoň ty 2 jádra. Kamarád mi říkal, že se to dá zjistit tím, že zmáčknu ctrl+alt+delete kliknu na záložku výkon a pokud v Hisorii využití CPU jsou využité ty dvě okna (resp. jestli je tam záznam), tak to 2 jádra využije, ale nejsem si jist, jestli je to pravda.
SamecP (1751)|1.1.2009 15:53
Proč to neřešíš dál ve stejném tématu?Jak jsem už psla vzal bych Intel..:-)
freegate (14)|1.1.2009 16:03
[QUOTE=SamecP;201067]Proč to neřešíš dál ve stejném tématu?Jak jsem už psla vzal bych Intel..:-)[/QUOTE]

Protože si myslím, že záležitost procesoru a jeho využití, by se mělo řešit v sekci procesory a navíc tu nabídku na ten Intel Core 2 Q9400 jsem dostal včera. :-) Mohl bych se teda zeptat, jak můžu zjistit využítí toho procesoru resp. těch jader?? :-)
Salamander (6177)|1.1.2009 16:05
ze by v zalozce vykon ve spravci uloh ?
freegate (14)|1.1.2009 16:39
[QUOTE=Salamander;201072]ze by v zalozce vykon ve spravci uloh ?[/QUOTE]

Pokud je to ve správci úloh (psal jsem to tady), tak 2 jádra využívám i pří práci s internetem. :-)
cool.user (2822)|1.1.2009 16:47
[QUOTE=freegate;201083]Pokud je to ve správci úloh (psal jsem to tady), tak 2 jádra využívám i pří práci s internetem. :-)[/QUOTE]

Ale ne naplno.
freegate (14)|1.1.2009 17:08
Na plno rozhodně ne, ale když si spustím ten program ve kterém skládám, tak využití CPU je 100%, ale to už je ve stádiu, kdy to totálně zamrzává a padá.
Logout (4018)|1.1.2009 18:22
No, vzhledem k tomu, že zatim neni výhled na to, že by Phenom II byl výkonější než intel, tak bych bral intel. Nějakej phenom III už stejně pravděpodobně deska podporovat nebude (byť bude mít stejnej socket).
Kdybys chtěl počkat na Phenom II, tak pak by to asi smysl mělo, Phenom I bych ale nekupoval.
freegate (14)|1.1.2009 21:22
Tak dám asi na radu všech a koupím ten Intel. Bude to má premiéra, pač platformu Intel jsem nikdy neměl, tak doufám že nezklame. :-) Každopádně děkuji všem za rady a postřehy. Ještě bych ale měl dotaz ohledně základní desky. Ale nejsem si jist, jestli mám v této sekci probírat nejvíc vhodnou základní desku pro Intel Core 2 Q9400. :-)
speedsnail (4876)|1.1.2009 21:50
Za tu cenu bych neváhal a rozhodně bral Q9400.
Desku.. no záleží kolik chceš investovat a jestli budeš taktovat. Do 2k bych vzal gigabyte P43 DS3L, z dražších asi P45 UD3
freegate (14)|1.1.2009 22:32
[QUOTE=speedsnail;201246]Za tu cenu bych neváhal a rozhodně bral Q9400.
Desku.. no záleží kolik chceš investovat a jestli budeš taktovat. Do 2k bych vzal gigabyte P43 DS3L, z dražších asi P45 UD3[/QUOTE]

Určitě bych měl zájem taktovat. Vybral jsem si chlazení Cooler Master Hyper 212, doufám že je dostačující a desku se přiznám že bych asi chtěl s integrovanou grafickou kartou, ale pokud jsou desky s grafickou kartou horší nebo pokud bych musel značně připlatit abych měl na stejné desce integrovanou grafiku (tj. bez VGA 2000,- s VGA 2700,-) tak bych radši koupil grafickou kartu samostatnou. Sem tam si hry zahraju, ale není to pro mne až tak důležité jako práce na PC.
pas!k (3765)|2.1.2009 07:55
[QUOTE=freegate;201270]Určitě bych měl zájem taktovat. Vybral jsem si chlazení Cooler Master Hyper 212, doufám že je dostačující a desku se přiznám že bych asi chtěl s integrovanou grafickou kartou, ale pokud jsou desky s grafickou kartou horší nebo pokud bych musel značně připlatit abych měl na stejné desce integrovanou grafiku (tj. bez VGA 2000,- s VGA 2700,-) tak bych radši koupil grafickou kartu samostatnou. Sem tam si hry zahraju, ale není to pro mne až tak důležité jako práce na PC.[/QUOTE]


Vykonostni rozdil mezi integrovanou grafikou a treba 4670 ktera se da dnes poridit za rozumny peniz ..bude obrovsky .. Pokud na tom hodlas obcas hrat vem urcite solo grafiku tomu quadu by stejne integrovana grafika neslusela:)