reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Květnové volby 2010

Salamander (6177)|26.4.2010 19:21
No, všude je spousta předvolebních průzkumů, ale zajímalo by mě, jaké je politické rozložení na SHW ...

Nechci vyvolat žádný flame, prostě mě to zajímá :)
Sommer (384)|26.4.2010 19:38
Jsem hodně zvědavý na výsledek :) Jen opravdu doufám, že se to nezvrhne...
Smeli (2302)|26.4.2010 19:42
Také jsem hodně zvědav, především proto, že si myslím, aby se v naší zemi něco změnilo, měli bychom přestat volit stále tytéž lidi. Tak uvidíme :)
Suprak (408)|26.4.2010 19:50
Myslím, že menší strany tentokrát dostanou více hlasů, něž ve volbách minulých.
matyyy (2527)|26.4.2010 19:55
toto je cool idea akorát v čechách nebudem mít to štěstí a papalášů se nikdy nezbavíme
Jandaskunk (2330)|26.4.2010 20:17
Ještě nevím koho volit :p
Richmond (8084)|26.4.2010 20:20
[quote=matyyy;370983]toto je cool idea akorát v čechách nebudem mít to štěstí a papalášů se nikdy nezbavíme[/quote]

Ne, nezbavime, leda jim vyplatit dozivotni rentu ;)
Na druhou stranu je mozna lepsi tam nechat ty co jsou uz "nazrani" pac ty novy zacnou krast taky a vic pac jeste nazrani nejsou :) Hlavne at to nedopadne jako minule :stupid Ikdyz s tou kocovinou to nezni spatne :D
EditorPO (2819)|26.4.2010 22:24
Ste tu vacsinou pocitacovo gramotni ludia. Vyznate sa na internete a viete, co vsetko pripravuje EU a vlady jednotlivych clenskych krajin. Dalej je tu ACTA, o ktorej sa uz na SHW debatilo.
Stracame sukromie a dovolujeme statu, aby vyberal vypalne.
V Cesku mate Cesku piratsku stranu. Byt na vasom mieste, tak ich volim. Na Slovensku este nie sme tak daleko. Slovenska piratska strana este nema oficialny statut strany, ale snad sa to stihne aspon do komunalnych volieb v novembri 2010. U vas totiz staci 1000 podpisov na vznik strany, u nas treba 10x viac.
Pabler (425)|26.4.2010 23:54
@Editor: A to mame oproti CZE cca polku naroda co to moze podpisat :)

ku teme, .... prosim aspon tu to nerieste .... celkom to unavuje zostavovat kriterialne funkcie a podmienky pre LP Solver, aby som korektne minimalizoval ucelovu funkciu dopadu novej vlady na tento stat, ...
Inak povedane: Volit mensie zlo ;)
mstejska (2912)|27.4.2010 00:21
Nejraději bych volil úplně žádné zlo, ale nevím kde ho hledat. Žádná strana pro mě není dost dobrá :cry
Richmond (8084)|27.4.2010 00:24
...proto mozna ta "piratska" prijde vhod, ale asi nas bude malo :cry
NHKG (1136)|27.4.2010 07:33
Budu volit co nejvíce pravicovou stranu, co se ekonomiky týče (žádné vypatlané holé hlavy alá dělnická strana, které stejně mají levicový program). Prostě aby stát co nejméně peněz vybíral a co nejméně utrácel a nesral se do věcí kam nemusí. Zkorumpované politiky mají všechny, co mají šanci se dostat do parlamentu, tak se rozhodnu na poslední chvíli :angry

Českou pirátskou stranu budu volit do Eurocirkusu (Europarlamentu).
Weslo (234)|27.4.2010 09:13
Rozhodně Svobodné.Jsou nejblíže tomu čemu se dá říkát tady u nás v banánistánu pravice ...
pas!k (3765)|3.5.2010 14:09
[quote=EditorPO;371021]Ste tu vacsinou pocitacovo gramotni ludia. Vyznate sa na internete a viete, co vsetko pripravuje EU a vlady jednotlivych clenskych krajin. Dalej je tu ACTA, o ktorej sa uz na SHW debatilo.
Stracame sukromie a dovolujeme statu, aby vyberal vypalne.
V Cesku mate Cesku piratsku stranu. Byt na vasom mieste, tak ich volim. Na Slovensku este nie sme tak daleko. Slovenska piratska strana este nema oficialny statut strany, ale snad sa to stihne aspon do komunalnych volieb v novembri 2010. U vas totiz staci 1000 podpisov na vznik strany, u nas treba 10x viac.[/quote]

I kdyz jim fandim je potreba se podivat na vec realnym pohledem. Nemyslim si ze tato strana presahne 5% hranici .. kdyz se na to podivam ze vseh stran zustava mi stale jen jedna pomerne jednoducha rovnice .. bud zvitezi levice nebo pravice ... jakykoliv jiny vysledek je velice nepravdepodobny .. ti chytrejsi urcite vi ze pokud se dostane ke korytu levicova vlada tak nejenze bude cinit vsechny nesvary ktere cini vlady pravicove .. ale navic .. (coz je podle me nejvetsi pruser) zacne prosazovat takoveto ty jsi bohaty tak plat .. tahle idea proste neni spravna.. stale si myslim ze je lepsi kdyz bude vice firem ktere dokazi vydelat penize a diky tomu expandovat a zamestnavat lidi kteri diky tomu take vydelavaji penize ktere potom utraceji za veci ktere nepotrebuji coz zamestnava dalsi lidi :) Takhle to ma imho fungovat ... je sice strasne hezke se divat na optimisticke bilboardy smejicich se duchodcu ale ja v tom vidim obrovsky vykricnik! Diky celkove situaci v nekterych odvetvich znam spousty firem hlavne z mensich regionu ktere takrka melou z posledniho a lidi chodej domu se zakladnim platem .. k cemu jim bude ze jim nekdo bude muset zaplatit vic kdy zvysledek bude ten ze ta firma krachne a ten clovek o tu praci prijde? Proto si myslim ze jedine schudne vychodisko z tehle patalie je pokud volby vyhraje ods a bude schopna sestavit pravicovou vladu .. ale priznam se moc tomu neverim ze to tak dopadne jednak si to tak trochu zaslouzi druhak zde zije stale moc lidi kteri se nechaji uplatit 30 korunama nebo nejkaou tou jednorazovou tisicovkou protoze se proste na vec nedokazi podivat s nadhledem.
meeee (1110)|3.5.2010 14:20
[quote=pas!k;372489]stale si myslim ze je lepsi kdyz bude vice firem ktere dokazi vydelat penize a diky tomu expandovat a zamestnavat lidi kteri diky tomu take vydelavaji penize ktere potom utraceji za veci ktere nepotrebuji coz zamestnava dalsi lidi :) Takhle to ma imho fungovat[/quote]

To je ono, prachy se musejí točit a je nesmysl házet klacky pod nohy těm, co ekonomiku táhnou.
Smeli (2302)|3.5.2010 14:40
Heh, ono, lidi jsou jen banda tupých idiotů -> ČSSD, míting v Ostravě, zdarma koncert Scorpions, pivo za dvě koruny, párek za pět a výsledek? Poměrně nepěkný nárust preferencí v kraji. Nevím, jestli plakat nebo se rozčilovat :notsure
xmarek (1676)|3.5.2010 15:12
[quote=Smeli;372498]Heh, ono, lidi jsou jen banda tupých idiotů -> ČSSD, míting v Ostravě, zdarma koncert Scorpions, pivo za dvě koruny, párek za pět a výsledek? Poměrně nepěkný nárust preferencí v kraji. Nevím, jestli plakat nebo se rozčilovat :notsure[/quote]Já to říkám asi takhle. "Padouch nebo hrdina, my jsme jedna rodina". :)
Richmond (8084)|3.5.2010 15:15
To mi pripomina jednoho CSSDaka co potrebuje 1000 hlasu aby se mohl vratit do snemovny, nejak mu to neslo tak nabidnul 20,- za jeden podpis :D
Dojigiri (1629)|3.5.2010 16:46
Asi takhle: budu volit toho, koho volit chci (a ČSSD ani ODS to nebude). ODS už se stala taky až nepříjemně levicovou. Já budu volit podle svýho nejlepšího svědomí, a nikoliv "menší zlo", protože to je pořád zlo. IMHO pravice, i kdyby teď vyhrála, na tom bude zhruba stejně jako po minulých volbách, kdy ODS "vyhrála" tak, že "už" po 7mi měsících dokázala dokonce i sestavit vládu, což byl už téměř regulérní porod. A prosadit něco z programu v podstatě nevypadalo reálně, se až divím, co všechno prosadit dokázali (jako např. "rovná" daň a poplatky u lékaře).

Pokud vyhraje levice, bude to nejspíš proto, že většina lidí, kteří takto budou volit, to tak buďto chtějí, anebo jsou blbí (což se navzájem nevylučuje). Chvilku nás "bohatý" (= střední třídu která má plat o něco vyšší než je průměrná mzda) budou okrádat (někteří z nás pak díky tomu odejdou pracovat a platit daně do zahraničí), ale pak nejspíš stejně dojde ke státnímu krachu, a já říkám, čím dřív, tím líp (rozuměj čím víc se to bude prodlužovat, tím hůř to pak dopadne na všechny). Myslím si, že už jsme překonali určitou mez a bez státního krachu nemůže dojít k "ozdravění" - příliš mnoho lidí už jsou příživníci pracující pro stát (anebo nepracující vůbec). Jedním z ukazatelů je např. to, že průměrná mzda ve státní správě je vyšší než průměrná mzda v soukromé sféře - to je neudržitelný. Soukromý sektor na to všechno musí vydělat, což se, jak vidno na státním dluhu, nedaří.

Kdybych byl fakt drsňák, volil bych teď levici. Protože ta dovede stát ke krachu rychleji, a jak už jsem řekl, myslím si, že není otázka "jestli" k němu dojde, ale "kdy", takže čím dříve, tím lépe v podstatě pro všechny. Takovej opravdovej drsňák ale nejsem takže budu volit stranu podle svýho nejlepšího svědomí (a žádná z těch velkých to nebude - a jestli můj hlas tzv. "propadne", není problém můj, ale těch, kteří volí "menší zlo"). IMHO není vlastně ani důležitý, jestli v důsledku vyhraje pravice nebo levice, ale bylo by velmi pozitivní, aby teď vyhrály právě ty "malé" strany a ty současný velký totálně propadly. Jde totiž o to, aby se jakákoliv strana, která je ve vládě, musela bát, že pokud nebude jednat v zájmu těch, kteří ji zvolili, že se v dalších volbách už vůbec nedostane do parlamentu. Což zatím, bohužel, neplatí a lidi pořád jako blbí volí pořád dokola stejný strany. Možná je problém v tom, že jít k volbám je "zadarmo", a neimplikuje to pak tedy nějakou přímo viditelnou zodpovědnost (IMHO by nějaký druh volebního censu nebyl od věci - o tom, co se dělá s penězi vybranými z daní by měli rozhodovat zejména ti, kdo ty daně platí).

Každá země a její občané mají takovou vládu, jakou si zcela a naprosto zaslouží (a jakou si koneckonců i sami zvolili).
Weslo (234)|3.5.2010 18:54
Obecně (ačkoliv se na Internetu zdá opak) levice vyhraje proto že je prostě pro většinu z nás výhodnější (na úkor menšiny).Důsledky nikdo řešit nebude protože češi jsou mimo nejateističtějšího národa také nejvýce rovnostářský národ a úspěch se zde neodpouští :rolleyes:
Ivo Mašek (507)|3.5.2010 19:21
[quote]Obecně (ačkoliv se na Internetu zdá opak) levice vyhraje proto že je prostě pro většinu z nás výhodnější (na úkor menšiny).Důsledky nikdo řešit nebude protože češi jsou mimo nejateističtějšího národa také nejvýce rovnostářský národ a úspěch se zde neodpouští [/quote]
Přesně tak. V národě Švejků to ani nejde jinak
[quote]Možná je problém v tom, že jít k volbám je "zadarmo", a neimplikuje to pak tedy nějakou přímo viditelnou zodpovědnost (IMHO by nějaký druh volebního censu nebyl od věci - o tom, co se dělá s penězi vybranými z daní by měli rozhodovat zejména ti, kdo ty daně platí).[/quote]
Jsem také pro, aby lidé, kteří žijí z práce jiných, nesměli jít volit. Protože koho asi budou volit ti, kterým vyhovují socialní dávky a mnohdy se mají lépe, než pracující. Bohužel, tato vrstva takélidí je u nás hájena a ve všem se jim jde vstříc. Kdo naznačí odpor, je špatný, je fašistou, je zlý a chtěl by všechny zabíjet. ..... na tenhle humanismus ovšem pojde celá Evropa, ne jenom my.
Georginek (2957)|9.5.2010 21:34
Jelikoz jsem clenem, jdu volit opet zase tu stejnou pravicovou stranu.

Ackoliv se zda ze Socani vyhrajou volby, stejne tu vladu nesestavi. Uz se zase tesim na ty domluvy a koalicni smlouvy :mistake
Salamander (6177)|29.5.2010 18:15
No, tak ty volby nevypadaji az tak zle :)
athens (724)|29.5.2010 18:25
[quote=Salamander;378422]No, tak ty volby nevypadaji az tak zle :)[/quote]

No záleží koho si volil :D
Richmond (8084)|29.5.2010 18:32
No tak snad ma Salam vic rozumu nez 22% naroda :)
Kozouš (500)|29.5.2010 18:40
Opět se ukázalo, že lidé jsou jak tupé stádo ovcí...:mistake nechť mají co si zaslouží.
Salamander (6177)|29.5.2010 18:45
[quote=Kozouš;378429]Opět se ukázalo, že lidé jsou jak tupé stádo ovcí...:mistake nechť mají co si zaslouží.[/quote]

No tak ale musis uznat, ze to mohlo byt mnohem horsi ...
Richmond (8084)|29.5.2010 18:49
...definuj "mnohem" :rolleyes:

Ja teda cekal, ze ted uz to musi projet, ale evidentne ne...
StD (1963)|29.5.2010 19:23
Výjimečně jsem jednou stejného názoru jako Kozouš. Těžko hledat zdravý rozum tam, kde není.

Fazit: 50 % národa je dementní. =Zapotřebí "vyměnit" RAM. Tak máte novou, mírně obměněnou sbírku recyklovatelných a přeplacených klaunů. Až to budou jednou dělat zadarmo jako veřejně prospěšnou činnost, tak neceknu ani slovo...
astec (1823)|29.5.2010 19:27
[quote=Salamander;378430]No tak ale musis uznat, ze to mohlo byt mnohem horsi ...[/quote]

Neboj, bude hůř
lexxxa (714)|29.5.2010 21:10
jeden vyznamny clovek rekl :

Člověk je chytrej,ale lidi jsou hrozný blbci;)
xmarek (1676)|29.5.2010 22:21
Usmívejte se... zítra bude hůř. MURPHY
wolf007 (653)|31.5.2010 09:48
takze jenom tak nahodne: skoro tu nemame prumysl podniky krachuji,export ven prakticky neexistuje,vlada poradne nevi kde by vyskrabala potrebne penize,benzin ted stoji 35kc/litr,meli by zdrazovat autobusy pocitam ze tak na 40kc cesta, praze co vim je minimalni najem 8k bez energiji,ted delam na kolejich strahov[vratnice] slysel jsem jak se bavi ze pod 17k nepujdou ... tady nas byl prosperujici podnik Poldi s.o.n.p a co z nej zbylo? jede uz jen cast Drine a Koneva
Zoidik (1405)|31.5.2010 11:42
[quote=lexxxa;378456]Člověk je chytrej,ale lidi jsou hrozný blbci;)[/quote]

A opět se to u voleb projevilo, jako pokaždé. Nicméně ale na druhou stranu mě potěšilo, že ty velké strány jako ODS a ČSSD se dostali jenom lehce nad 20% Pokud se nepletu, tak minulé volby byly tyto čísla větší ne???