reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

BSOD vzdy pri novej verzii CATALYST CC

sirdo (15)|3.10.2011 14:24
Zdravim vospolok. Mam nainstalovane WIN Vista Home Premium 64-bit SP2(samozrejme original), graficku kartu ATI HD4850 od GIGABYTE a nasledovny problem: Vzdy ked sa objavi na nete najaktualnejsia verzia CCC, moj pocitac po restarte, alebo aj pri zapnuti hodi okamziete BSOD a tento problem pretrvava az kym nenainstalujem najaktualnejsiu verziu CCC. Vsetko potom funguje bez problemov az kym sa opat na nete neobjavi dalsia aktualizacia CCC a mna PC pri zapnuti uvita modrou obrazovkou hlasajucou nieco o havarii grafickeho hardwaru v mojom PC. Nechapem preco mi nepritomnost najnovsej verzie CCC vzdy zhodi PC, ved ked ju nemam nainstalovanu, tak by som mal maximalne prist o vylepsenia obsiahnute v najnovsej verzii a nie, ze mi WIN koli tomu havaruje...
Richmond (8084)|3.10.2011 16:12
Já to chápu. Zaprvé ATI a zadruhé Gigabyte. Nejspíš bych odepřel přístup na internet aplikaci updatující ovladače
sirdo (15)|3.10.2011 18:35
[quote=Richmond;475364]Já to chápu. Zaprvé ATI a zadruhé Gigabyte. Nejspíš bych odepřel přístup na internet aplikaci updatující ovladače[/quote]

ten pocitac sluzi momentalne len ako ulozisko dat, takze je zapnuty tak raz za dva tyzdne az raz za mesiac. naposledy ked bol zapnuty, tak nove CCC este neboli k dispozicii(skontrolovane cez update funkciu CCC) a dnes ked som ho zapol, tak pri bootovani hned hodil BSOD, takze nemal velmi sancu checknut cez net aktualnu verziu CCC, proste zahada...
Richmond (8084)|3.10.2011 18:39
Jasné, chápu - na druhou stranu nepochopím proč do počítače sloužícím jako server (tzn. že hlavním požadavkem je stabilita) dáváš ATI :notsure Klidně jsi tam mohl dát obyčejnou starou 4MB S3 Trio do PCI a tohle by se ti nikdy nestalo
r34ktor (7477)|3.10.2011 19:47
Tohle slyším prvně. V CCC lze kontrolu aktualizací zakázat.

K analýze příčin by pomohly (mini)dumpy. Pokud nějaké máš. Najdeš je ve %WinDir%\Minidump.
Richmond (8084)|3.10.2011 19:54
[quote=r34ktor;475421]K analýze příčin by pomohly (mini)dumpy. Pokud nějaké máš. Najdeš je ve %WinDir%\Minidump.[/quote]
K čemu prosím tebe? :notsure Instalaci Catalystů se stejně nevyhne ať se mu to líbí nebo nelíbí. Pro jistotu bych volil zákaz ve firewallu prípadně instalaci starší verze bez autoupdatu ovšem nejradši bych šel kartu reklamovat. Analýzou dumpu akorát tak zabije čas a řešení v tom nenajde...
r34ktor (7477)|3.10.2011 20:02
[quote=Richmond;475427]K čemu prosím tebe? :notsure Instalaci Catalystů se stejně nevyhne ať se mu to líbí nebo nelíbí.[/quote]
Je třeba rozlišovat ovladač a CCC. Bez CCC samozřejmě fungovat lze.

Mě by spíše zajímalo, jak došel k závěru, že na vině je autoupdate. Ten nedělá nic jiného, než že upozorní na existenci nové verze a po odklepnutí otevře linky ke stažení ve výchozím prohlížeči.
Richmond (8084)|3.10.2011 20:22
Jistě - ono taky pokud nemáš NET framework 3.5 tak bez CCC fungovat ne že můžeš, ale musíš (už jen tenhle fakt mi přijde jako zhovadilost - kvůli tomu, že chci kompletně využít vlastnosti grafiky mě přece nikdo nemůže nutit instalovat cokoliv od Mrkvosoftu) :D To, že s ovladači pro ATI je problém dlouhodobě neznamená, že je na vině CCC. Autoupdate přece musí zjistit novou verzi bez otvírání browseru - podle mého si napřed ověří verzi a pokud je novější tak otevře okno browseru pro stažení a k záseku dochází někde mezi tím.
robky (3195)|3.10.2011 20:32
Čo presne bolo na tej BSOD? Môžeš urobiť foto (keď už si sem nehodil minidumpy) ?
sirdo (15)|3.10.2011 20:39
[quote=Richmond;475392]Jasné, chápu - na druhou stranu nepochopím proč do počítače sloužícím jako server (tzn. že hlavním požadavkem je stabilita) dáváš ATI :notsure Klidně jsi tam mohl dát obyčejnou starou 4MB S3 Trio do PCI a tohle by se ti nikdy nestalo[/quote]

ono to PC ako server ani nesluzi a cele bolo stavane na strihanie fullHD videa(Intel Core2Quad Q8300 2.5GHz@3.45GHz, ATI HD 4850 1GB, 2x2GB DDR2 Kingston HyperX 1066MHz), ale momentalne na to nemam cas, takze ho 1-2x mesacne zapnem len, aby som vyhnal pavuky:D...
sirdo (15)|3.10.2011 20:41
[quote=robky;475438]Čo presne bolo na tej BSOD? Môžeš urobiť foto (keď už si sem nehodil minidumpy) ?[/quote]

no to iste co aj minule ked som ti to ukazoval, respektive posielal foto(myslim foto BSOD), ked si ho uz nezmazal z mailu...
Richmond (8084)|3.10.2011 20:44
Aha, a nemohl bys tam dát třeba na měsíc obyčejnou PCI grafiku z bazaru? :notsure Jako "řešení" a zároveň zachování stávající grafiky bohužel jiné východisko než firewall nevidím (pokud nepočítám instalaci těch starých ovladačů - přecijen bys nevyužil to v čem by měly být nové ovladače lepší - opraveny chyby u novějších aplikací apod.)
robky (3195)|3.10.2011 21:00
[quote=sirdo;475443]no to iste co aj minule ked som ti to ukazoval, respektive posielal foto(myslim foto BSOD), ked si ho uz nezmazal z mailu...[/quote]

hmm, maily mažem a medzitým som pri opravách videl toľko modrej, že už si nespomeniem ...;)

Ako už tu spomínal r34ktor, pôjde to aj bez CCC(resp. teraz už AVECC) - odinštaluj CCC a stiahni iba driver .... kľudne aj starší
sirdo (15)|3.10.2011 21:19
ale ja v CCC ako takych problem nevidim, skor sa mi zda, ze problem robia WIN, ktore si ocheckuju ci mam najnovsie CCC a ked nie tak GAME OVER, to je mi vsak trochu cudne, lebo neviem preco by som nemohol bezat aj na starych CCC, ked mam staru kartu a v novych CCC uz asi nic nove pre moju HD4850ku nebude:confused:...

este taku radu som dostal:"Ahoj. Akym sposobom si instaloval drivery k tej ATI (pardon - dnes uz AMD)? Starsie verzie bolo treba najskor uplne odinstalovat (vratane CCC) a az potom davat nove (nie to len "preplacnut"). Dokonca na to bol aj neaky SW priamo od ATI (co vsetko, co bolo ATI, odinstaloval). U novych verzii by to uz malo byt v pohode."
sirdo (15)|3.10.2011 21:26
[quote=robky;475450]hmm, maily mažem a medzitým som pri opravách videl toľko modrej, že už si nespomeniem ...;)

Ako už tu spomínal r34ktor, pôjde to aj bez CCC(resp. teraz už AVECC) - odinštaluj CCC a stiahni iba driver .... kľudne aj starší[/quote]

tak si budes musiet pockat do dalsej aktualizacie, potom to vyfotim :D...
Richmond (8084)|4.10.2011 09:12
[quote=sirdo;475455]Dokonca na to bol aj neaky SW priamo od ATI (co vsetko, co bolo ATI, odinstaloval). U novych verzii by to uz malo byt v pohode."[/quote]
Tohle bych zkusil jako první - všechny aplikace od ATI odinstalovat nejlépe přes Revo Unninstaller, nerestartovat a odstranit registry a všechny soubory, které Revo najde - podobně jako zde, pak teprve restart a instalace nových (tohle má třeba nVidie zmáklý od minulého listopadu ikdyž pokládám za samozřejmost, že si po sobě aplikace dokáže uklidit, přecijen když Windows funguje stále na registrech tak se časem dostatne do stavu, kdy OS musíš přeinstalovat jenom díky bordelu v registrech). Dříve na to sloužil program Driver Swepper.