reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

2 PC v jednom?

jeninicicek (205)|5.10.2012 19:49
Víte někdo jak daleko jsou dnes různé virtuální mašiny zdarma? Doma chce mít k pc přístup více lidí, ale prakticky jedné straně jde jen o přístup na face apod. tak jsem přemýšlel zda je dnes možno přiřadit nějaké primitivní virtuální mašině pod win obrazovku(použil bych tv...), druhou klávesnici s myší a externí usb zvukovku? Díval jsem se, že se to tu na foru řešilo před třemi roky a došlo se jen na placené řešení od thinsoftu. Je už v tomhle nějaký pokrok? (tu druhou klávesnici ani myš nemám, ale když jen pod virtualboxem zkusil rozjet usb zvukovku tak akorát nádherně zasekal pc), máte někdo zkušenosti zda něco už reálně funguje?
jeninicicek (205)|8.10.2012 11:23
Tak jsem hledal, a VMWARE to má podle různých návodů zvládat... Doopravdy tady nemá nikdo zkušenost, ani nezkoušel?
Ocením i zkušenost s libovolným použitím vmware k jiným účelům(nastavování, problémy, čemu se vyhnout...)
hugostieglitz (907)|9.10.2012 10:32
tohle mám vyřešeno -já jsem na pc a "facebookáři"(žena a syn) jsou na TV-Panasonic TX L42 E5E která má Lan-jinak co se týká sw řešení VMWARE by to měl dát ,ale opravdu neznám nikoho kdo by to zkoušel nebo měl
jeninicicek (205)|9.10.2012 18:59
Tak jsem to dokázal rozjet, všechno běží v naprostém pořádku. Virtuálnímu systému(win8preview) lze přiřadit usb klávesnici a myš(jen jsem musel přidat ručně do nastavení virtuální mašiny 2 řádky aby mi to povolila standartně nepovoluje právě klávesnice a myši, protože by to mohl být nevratný proces=PC by zůstal neovladatelný, stačí googlit), Na pc vše běží a přepnutí pc myši a klávesnice jsem povolil pouze složitou zkratkou, takže jediné co může být nepříjemné je když najedu myší moc vedle a musím se dlouze vracet(na virt to ale nemá vliv). Zatím jedu na trialku VMWARE workstation, jsem zvědav zda vše pojede i pouze s volným VMPlayrem. PC to stíhá dobře. TV zatím v plánu kupovat nemáme, a navíc by asi chyběl komfort klávesnice a myši...
jeninicicek (205)|9.10.2012 22:13
Tak jsem objevil jediný problém, který mě trošku mrzí, a to ten, že je nepoužitelný exkluzivní mod(prostě nejde zmizet lištu vmware...) wmware totiž lištu zobrazí kdykoli podle něj vyjedete z virtu jinam, přemýšlím, jak to vyřešit aby mi to nezavazelo(asi zkusím zmenšit rozlišení a narvat to pod sebe, rozlišení je ba tv taky mírně problém, je full HD ale do všech stran jakoby 1 cm chybí Při nejbližším nižším co mi grafika dovolí už zase přesně stejný cm zůstává nevyužitý)...
hugostieglitz (907)|10.10.2012 09:14
tohle bys možná vzřešil pomocí docku třeba winstep nexus (je free)
jeninicicek (205)|10.10.2012 20:59
Tak jsem už úspěšně doeditoval vše co potřebuji a běží to v pořádku jen na VMPlayeru, vyřešil jsem i problém s lištou, zvětšil jsem rozlišení obrazovky ve win a rozlišení virtualu nechal, efekt je takový, že virtual běhá na celé viditelné části obrazovky a kdo o tom ví tak se dokáže dostat nahoru do neviditelného kousku a tím na lištu vmplayeru...
Člověk by ani neřekl jak se po tom doma všichni vrhli, na ty jejich facebookový obrázky a youtube videa je přeci jen větší tv obrazovka lepší a neblokují mi teď počítač, pokud máte tv co ještě nemá net a komp, kterej to utáhne vedle tak doporučuji zkusit také...