reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Sestavit sám nebo nechat v obchodě?

Zeus(CZ) (318)|20.6.2008 20:02
Zdravím!
Budu si kupovat novou PC sestavu, z větší části ji už mám objednanou a taťka do mě hučí, ať to nesestavuju sám.

Nikdy jsem to nedělal, pravda, ale moje argumenty jsou (kromě toho, že "jednou je to vždycky poprvé"), že takhle si s tím můžu vyhrát, kdo ví, jak by se tvářili na věci jako výměna chladičů u GPU atd. (nevíte to vy?), ZAPEČETILI by mi PC (to je děs), nemám všechny komponenty od jedné firmy (GPU a chladič CPU mám od jiné) a taky že nemám jistotu ve věcech, jako jakou dávají pastu atd. (já se v tom nevyznám, ale aspoň vím, že budu mít kvalitní). Všichni mí známí mi říkají, že sestavit počítač je jako sestavit stavebnici lego, jediná choulostivá věc je prý položení chladiče na CPU a výměna chladiče na GPU ... Takže já bych do toho šel.

Taťka říká, že dva roky to přece nevadí, hlavně, že mám záruku (je to fakt velkej odborník na počítače, neumí ten náš ani pustit), že bych měl jistotu, že mi to třeba neshoří (procesory totiž nemají ochranu ...) a aby to třeba nevybuchlo, až někdy nebudeme doma a nevyhořeli jsme (to jsem se přemáhal, ale udržel jsem kamenný výraz - to je talent!), že to neni jednoduchý, abych si nevzal moc velký sousto a že PC si můžu skládat, až budu starší - je mi 17, počítači žiju :-).

Takže jak vidíte, já jsem absolutně předpojatý a není se mnou rozumná řeč, ale přesto jsem odhodlaný nechat si poradit.


Mám to nechat sestavit u firmy (konkrétně nejspíš u www.softcom.cz, dvě komponenty bych měl odjinud), nebo se na to mám vrhnout sám (resp. s kámošem), celý víkend si s tím opatrně hrát a prostě to opatrně udělat? Nezapomeňte, že jsem to nikdy nedělal (,ale mám návody ... :) )


Pro jistotu zde píšu sestavu, abyste mi mohli napsat něco jako 'tys chtěl sám instalovat tenhle šílenej chladič? Blázníš, na to nemáš!", nebo naopak "Jdi do toho, vole"

Základní deska Gigabyte GA-EP35C-DS3R
Procesor Intel® Core 2 Quad Q9450 2,66 Ghz
Pevný disk Samsung SpinPoint F1 3.5" 640GB HD642JJ
Paměť (RAM) A-Data Vitesta EE 4096MB (kit 2x2GB) 800+ MHz
Optická mechanika Samsung SH-S203P černá, OEM
Grafický adaptér Sapphire ATI Radeon HD4850 512MB DDR3
PC Skříň CoolerMaster Centurion 534 Lite, Černá, ATX bez zdroje
Zdroj Corsair Power Supply HX520 520W
Chladič CPU CoolerMaster GeminII
Větráček 120 mm Noctua NF-P12-1300 3× (2× na GeminII, 1× skříň)
Chladič GPU Arctic Cooling Accelero S1 Rev. 2
+ Chladič GPU - přísl. Arctic Cooling Turbo Module pro S1 (a S2)
Chladič HDD Silentmaxx HDD Silencer



Tak děkuju za Vaše rady a náměty, snad se dobereme nějakého řešení.
Withman (1337)|20.6.2008 20:17
Jsou kvalitní firmy, kde by ti to určitě dobře sestavili (bude jich hodně málo), ale nevyplatí se to.

Normálně se do toho s kámošem vrhněte a máte to do dvou hodin postavené.

Já jsem svoje první PC také stavěl naprosto sám. Jen člověk mi přeš ICQ poradil komponenty, já si to objednal u CZC.cz a během 3 hodin bylo všechno v sobě a fungovalo to správně. :thumb
SamecP (1751)|20.6.2008 20:24
Já bych řek,že by sis to mohl postavit sám.Je to ušetření peněz a hlavně zábava (aspoň pro mě).Jinak stim věkem,mě je 18 a postavil jsem dosud pc 3.Svůj,mladších bratrů a kamaráda.Pokud máš kvalitní díly,což máš tak si nedokážu představit,že by pc vyhořel.Dávej pozor na teplovodivou pastu,radči míň než víc...ale to určitě víš.Jinak pokud by jsi nevěděl co kam zapojit,tak máš ty návody.Neviděl bych v tom problém.Na celý komplet záruku mít nebudeš,ale na díly ano..Toť můj názor..
gobly (153)|20.6.2008 20:29
jj ja bych se do toho taky pustil sam.. tech chladicu se neboj ja si tky sam vymenil chladic na GPU a bylo to uplne v klidu (prvni vec co sem kdy delal vevnitr kopmu). od firmy bych si to skladat nenechal. poce i kdyz se firma tvari kdovijak dobre stejne ti to zapeceti :D a vsecky komponenty mas od renomovanych vyrobcu, takze v tom aby sis to postavil sam nevidim zadny problem. inak lego ja mozna trosec slozitejsi :D
Zeus(CZ) (318)|20.6.2008 20:37
Děkuju, moc jste mě potěšili, piště i vy další takovéto zprávy !!! :)

Moje pochybnosti se rázem vytrácejí, teď ještě, jak to bude přijímat tatínek :)

Mimochodem, takovým vrtáním se do karty (odmontování chladiče a namontování mého) se záruka ztrácí, ne? (nevadí :) )
SamecP (1751)|20.6.2008 20:40
[QUOTE=Zeus(CZ);134139]
Mimochodem, takovým vrtáním se do karty (odmontování chladiče a namontování mého) se záruka ztrácí, ne? (nevadí :) )[/QUOTE]
Myslím,že ne.Záleží na výrobci karty,ale u téhle asi žádná pečeť neni.Stačí si schovat orig. chladič kvůli reklamaci..:thumb
Withman (1337)|20.6.2008 20:52
Pokud si schováš origo chladič a když se ti GPU rozbije, namontuješ to zpátky a jdeš reklamovat...nikdo nic nepozná. My třeba občas lidem chladiče měníme a když se rozbijou, namontuje chladič zpět a pošlete k dodavateli. :D JE ALE TŘEBA SI ORIGINÁLNÍ CHLADIČ UCHOVAT!
r34ktor (7477)|20.6.2008 20:54
Radit v tomto směru je velmi ošidné. Svůj první PC jsem si také nechal postavit od firmy.

Osobně bych doporučovat koupit nějakou vykopávku z bazaru, a na ní trochu trénovat. Když něco pokazíš, tak to nemrzí tak, jako odpálení komponenty za několik tisíc. Sám jsem tak také začínal. Nejdříve jsem spíše rozebíral, až poté stavěl.

Pokud se do toho přece jen pustíš, je dobré mít k ruce někoho, kdo už má něco za sebou (ale kámoše, co postavil dva kompy, zrovna nemyslím).

Ona existuje řada drobností, které staří harcovníci považují za samozřejmost, ale nováčkům mohou způsobit nečekané problémy. Hasil jsem již dost průserů, kde byla příčinou malichernost, při pohledu na kterou si člověk ťuká na čelo.

Hlavně se drž hesla Dvakrát měř, jednou řež.
Zeus(CZ) (318)|20.6.2008 21:03
Taky Vám dvěma díky za praktické rady. Pokud jde o zachování originálního chladiče, o ničem jiném jsem ani neuvažoval. Stejně tak boxovaný chladič CPU, návody, záručáky, krabice :-) Já jsem takový ten typ, co tyhle věci nikdy nevyhazuje :-D

Jinak pokud jde o ty zkoušky nanečisto, taky už mám "nějaké to rozebírání" (uvozovky!) za sebou. Ale můj současný PC je katastrofální vergl a s novými komponentami do styku moc nepřicházím. A pokud jde o 'Dvakrát měř, jednou řež', tak na to já kašlu. Hloupost!!! U mě při sestavování platí 'Čtyřicetčestkrát měř, jednou řež' (dvakrát za každej tisíc, co to PC stojí) :).

O samotné sestavení se nebojím (to kecám, samozřejmě, že se bojím), ale spíše předpokládám, že bychom to mohli pomalu a s rozvahou (a odvahou) zvládnout. Zajímaly by mě praktické výhody toho, že mi to sestaví v obchodě ... Já bych si teda asi troufl doma ... Tak, a je to, oficiálně jsem to připustil :)
gobly (153)|20.6.2008 21:05
samozrejme ze je potreba byt opatrny.. ale tak je to se vsim ;) stejne si myslim ze dneska si postavit vlastniho kopma neni zadny problem i pro cloveka se zakladnimi znalostmi.. ;)

/EDIT: sem psal a zeus me predbehl.. vyhody sestaveni v obchode? nejsem si jisty ale myslim ze kdyz oni neco po*erou tak ti to museji nahradit. (ted si nejsem jisty, ale nejsou na to taky pojisteni?)
r34ktor (7477)|20.6.2008 21:13
[QUOTE=Zeus(CZ);134154]Zajímaly by mě praktické výhody toho, že mi to sestaví v obchodě ...[/QUOTE]
Dnes už v zásadě žádné nejsou (vyjma NBD servisu u značkových sestav). V době, kdy byla zákonná záruka na komponenty půl roku a výrobce dával na PC dva, to bylo jiné, dnes je tomu spíše naopak (řada dílů má delší, než dvouletou záruku :thumb).

Navíc možnost upgradu, či výměny, když je potřeba, je neocenitelná. ;)
Zeus(CZ) (318)|22.6.2008 16:46
Tak já se do toho teda vrhnu sám, díky za rady, příští víkend napíšu, jak jsem dopadl (kdyby to náhodou někoho zajímalo) - v lepším případě z nového PC, v horším z tohoto (ani na to nechci pomyslet :) )

Tak díky, Z.
husky14 (4214)|22.6.2008 17:46
[QUOTE=Zeus(CZ);134131]"Jdi do toho, vole"[/QUOTE] Asi tak.... ;)
Deee-aN (3834)|22.6.2008 18:05
Vůbec se toho neboj. Já jsem si taky udělal vánoce v květnu. Když to dorazilo, vytahal jsem to z krabic, rozložil po podlaze, vyfotil a začal rozbalovat dárečky. Většinu těch věcí jsem viděl nebo držel v ruce poprvý v životě. Natáhl jsem chirurgický rukavice (no jasně - Ha, ha ha...) a začal skládat. Doporučuju číst návody, pokud jsou. Za odpoledne jsem to ubastlil a největší nervy byly před prvním zapnutím. K tomu jsem si radši pozval kamaráda, co tomu hoví, aby zakročil kdyby něco.
Ukázalo se, že počítače jsou dneska v podstatě LEGO a pokud něco vyloženě nezk****š, tak se není čeho bát. Jedině snad už od výrobce poškozené součástky.
HiLow (1000)|22.6.2008 18:13
Ja jsem prvni PC kupoval od firmy v roce 1996, ale to byla jina situace. Zarucni plomba vydrzela skoro dva mesice. Potom same upgrady a staveni novych PC.
Urcite se toho neboj. Jedina vec je nasazeni chladice u toho musis byt opatrny.
Jednou se mi stalo, ze jsem ulomil pri nasazovani chladice rozek nejakeho Duronu, nebo Athlonu, co stal tenkrat 5tis. Ale tenkrat tim byli vyhlaseni, dnes pri trose opatrnosti nic nehrozi.
Napis potom, jak jsi dopadnul;)
Zeus(CZ) (318)|22.6.2008 21:12
Děkuju za podporu, dodali jste mi odvahu :)

Jen dotaz ... Chirurgické rukavice byly vtip? :) A taky bych rád podotknul, že nezk****š s hvězdičkama je velice vtipné, dlouho jsem o tom přemýšlel ... ("nezkazíš"? ale tak by nevycházely ty hvězdičky ... :) :) )

A slibuju, že ve vlastním zájmu budu opatrný .. (přece bych quadíčkovi neublížil! (hlavně, když stojí 7000,- Kč, zmetek jeden :) )
Janyk1 (997)|22.6.2008 21:15
Když bude problém, sme tu my přece! Hodíš fotečku...
toho bych se nebál. Většina konektorů ani nejde zapojit špatně a kam která komponenta potří víš:)
husky14 (4214)|22.6.2008 21:18
Jediný, na co si dej bacha, je statická elektřina, ta může plošňákům ublížit.... prostě neber si na tu stavbu rolák a občas sáhni na uzemněnej radiátor ;)
HiLow (1000)|22.6.2008 21:22
[quote=Zeus(CZ);134753]Jen dotaz ... Chirurgické rukavice byly vtip? :) [/quote]

Jasne, ze to byl vtip. A jak psal husky, tak na tu statiku si dej pozor.
Zeus(CZ) (318)|22.6.2008 21:23
kdyžtak to trochu obrousím :), viz

Bohužel se nejedná o můj vtip, jeho autorem je Smeli, byl v sekci Ostatní > Volná témata > Vtipy, videa a zábavné obrázky a ZDE máte odkaz. Je to geniální :-)

Mikrovlnku doma máme, tak to bude v pohodě ... :)
Deee-aN (3834)|22.6.2008 21:38
[quote=Zeus(CZ);134753]Děkuju za podporu, dodali jste mi odvahu :)

Jen dotaz ... Chirurgické rukavice byly vtip? :) A taky bych rád podotknul, že nezk****š s hvězdičkama je velice vtipné, dlouho jsem o tom přemýšlel ... ("nezkazíš"? ale tak by nevycházely ty hvězdičky ... :) :) )

A slibuju, že ve vlastním zájmu budu opatrný .. (přece bych quadíčkovi neublížil! (hlavně, když stojí 7000,- Kč, zmetek jeden :) )[/quote]

[quote=husky14;134757]Jediný, na co si dej bacha, je statická elektřina, ta může plošňákům ublížit.... prostě neber si na tu stavbu rolák a občas sáhni na uzemněnej radiátor ;)[/quote]

Částečně to byl vtip. Ve skutečnosti jsem je v lékárně kupoval coby rukavice "vyšetřovací" (z pohledů magister bylo jasné, že vědí co s nima asi budu dělat...).
Ale teď už vážně. Použil jsem je z důvodu, o kterém píše husky. Problém statické elektřiny se tu řešil (např. www.svethardware.cz/forum/showthread.php?t=18318) a gumové rukavice bylo řešení, které mi tu víceméně schválili. Šance, že něco odpálíš je malá. Já jsem ale toho názoru, že je lepší se pojistit a to nejen v případě sestavování počítače. Ber to tak, že do RAMek antikoncepční pilulku prostě nenacpeš a proto je lepší použít gumu. A nebo se uzemňovat o topení (to bych zase nedoporučoval v případě sexu).
Těch rukavic jsem oddělal cca5 párů. Musí se hlídat, jestli v nich není díra, kterou by nahromaděný pot vytekl na komponentu. A díru do toho uděláš raz dva, ani si nevšimneš.
Určitě to není řešení, které bych jednoznačně doporučoval, ale je to možný způsob.
husky14 (4214)|22.6.2008 21:42
Tak gumový rukavice bych použil maximálně tak na rozetření pasty na CPU.... :p
HiLow (1000)|22.6.2008 21:50
Presne tak, nedovedu si predstavit sestavovat pc v chirurgickych rukavicich. :stupid
Janyk1 (997)|22.6.2008 21:50
[QUOTE=husky14;134768]Tak gumový rukavice bych použil maximálně tak na rozetření pasty na CPU.... :p[/QUOTE]

Asi tak.

Mnohem elegantnější řešení je antistatický náramek, ale je to docela zbytečné (někdy se samozřejmě hodí), stačí se čas od času o něco vybít(nebo vybýt:notsure):D A neber si svetr!!!(pochybuju, že by tě to napadlo při dnešních teplotách).
Deee-aN (3834)|22.6.2008 22:08
[quote=husky14;134768]Tak gumový rukavice bych použil maximálně tak na rozetření pasty na CPU.... :p[/quote]

[quote=Janyk1;134769]Asi tak.

Mnohem elegantnější řešení je antistatický náramek, ale je to docela zbytečné (někdy se samozřejmě hodí), stačí se čas od času o něco vybít(nebo vybýt:notsure):D A neber si svetr!!!(pochybuju, že by tě to napadlo při dnešních teplotách).[/quote]

[quote=HiLow;134770]Presne tak, nedovedu si predstavit sestavovat pc v chirurgickych rukavicich. :stupid[/quote]
I na pastu jsem je použil...
Taky bych si přál být elegantní v antistatickém náramku.... BTW, kolik tak může stát? Je lacinější než tohle: www.mikroshop.cz/?page=eshop_cz&filtr_ids=AR_ASG? Vyplatí se to jednorázově?
Zkuste se vžít do pocitů člověka, kterému KONEČNĚ dorazily komponenty, na které dlouho vydělával a snaží se aby, pokud možno, nic nezk****l.
Na druhou stranu - teď jsem comp v rámci úprav kompletně rozebíral, na rukavice jsem se už vykašlal a taky se h***o stalo. A rozhodně jsem neměl jednu ruku přidrátovanou k topení, jak už jsem se tady taky dočet'.
Janyk1 (997)|22.6.2008 22:17
[QUOTE=deeean;134779]
Vyplatí se to jednorázově?
[/QUOTE]

asi ne:notsure
Zeus(CZ) (318)|22.6.2008 22:23
Tak já se budu každou minutu klidně vybíjet o topení, o kočky, nebo třeba o banán, to je jedno, kdykoli, než šáhnu na nějakou komponentu. Nechci udělat takovou BLBOU chybu, že něco vyzkratuju. Jestli mi vybuchne disk, OK (teda skoro "ok"), ale zničit procák za 7000 statickou elektřinou, to by mě dožralo :)
husky14 (4214)|22.6.2008 22:39
S tou statickou elektřinou to zas tak "děsivý" není, ale ten problém se vyskytnout může.... proto sem ti to napsal, abys pak neřek, že sme tě nevarovali :) prostě si neber ten rolák, jak už sem ti psal, a bude to v pohodě ;)
Janyk1 (997)|22.6.2008 22:42
[QUOTE=Zeus(CZ);134788]Tak já se budu každou minutu klidně vybíjet o topení, o kočky, nebo třeba o banán, to je jedno, kdykoli, než šáhnu na nějakou komponentu.[/QUOTE]

zas tak to přehánět nemusíš, ale jednou za čas, pro jistotu.
mech13 (5526)|23.6.2008 08:12
jestli mas topeni daleko, melo by imho stacit sahnout na ten trcici prostredni kolik v zasuvce...

a neboj se toho, leda ze bys vybihal nadsene z auta a nedockave uz osahaval zakladni desku...
Zeus(CZ) (318)|24.6.2008 19:02
Trošku dotaz mimo mísu, omlouvám se, vím, že to patří buď do jiné sekce nebo na úplně jiné fórum, ale na druhou stranu to souvisí i se stavbou PC.

Rád bych si vyfotil své komponenty, než je nacpu do skříně (a koneckonců samozřejmě i potom ve skříni), ale nemám na to žádnou dokonalou bílou místnost s dokonalým osvětlením, ani dokonalý foťák za trilion korun.

Máte nějaký jednoduchý tip, jak to vyfotit? Jako na jakém světle (lustr, sluníčko, blesk, ...) a jak na pozadí? Mám třeba bílé čtvrtky :), ale nechce se mi upřímně moc to upravovat třeba ve Photoshopu. Pokud jde o foťák, je to klasický levný digitál (Sony DSC-S600)

Pardon za tuto mimoodbočku, ale nedalo mi to :-)

Díky, Z.
husky14 (4214)|24.6.2008 19:29
Lustr radši nee, blesk taky určitě ne.... nejlepší je denní světlo.

Bílej podklad je v pohodě, ten použij (když nebudeš fotit bílý věci :p)

No a Photoshopu se stejně nevyhneš, jestli chceš, aby to trošku vypadalo ;)
Deee-aN (3834)|24.6.2008 19:34
[quote=Zeus(CZ);135449]Trošku dotaz mimo mísu, omlouvám se, vím, že to patří buď do jiné sekce nebo na úplně jiné fórum, ale na druhou stranu to souvisí i se stavbou PC.

Rád bych si vyfotil své komponenty, než je nacpu do skříně (a koneckonců samozřejmě i potom ve skříni), ale nemám na to žádnou dokonalou bílou místnost s dokonalým osvětlením, ani dokonalý foťák za trilion korun.

Máte nějaký jednoduchý tip, jak to vyfotit? Jako na jakém světle (lustr, sluníčko, blesk, ...) a jak na pozadí? Mám třeba bílé čtvrtky :), ale nechce se mi upřímně moc to upravovat třeba ve Photoshopu. Pokud jde o foťák, je to klasický levný digitál (Sony DSC-S600)

Pardon za tuto mimoodbočku, ale nedalo mi to :-)

Díky, Z.[/quote]

Ideální by byl stativ, nebo něco na ten způsob. Co nejvíc přirozeného světla (hlavně v případě, že nemůžeš nastavit intenzitu blesku, potom může pomoct oddálení foťáku), režim vyvážení bílé budeš muset nastavit podle náhledu na displeji, nebo je ideální, když to můžeš udělat ručně (třeba podle té čtvrtky). Na ty bílé čtvrtky pozor. Scéna bude hodně kontrastní. Může se stát, že ten automat to změří tak, že budeš mít střed (tzn. tu součástku, kterou fotíš) příliš tmavý. Blesk může pomoci i uškodit (viz věta č.2). Musíš vyzkoušet víc nastavení, třeba i Autobracketting.
Hodně štěstí! Já jsem si plánoval, jak si to všecko pěkně vyblejsknu, jak si s tím pohraju. Nakonec jsem byl tak nadrženej, aby už to bylo pohromadě, že jsem cvaknul jen pár momentek nevalné kvality.

EDIT: ad husky: pokud se s tím nechceš příliš zdržovat, ve většině případů pro základní úpravu v PS stačí Ctrl+Shift+L (aut. úrovně), Ctrl+Shift+B (aut. barvy) a Alt+Ctrl+Shift+L (aut. kontrast). Není to vždycky stoprocentní, ale zkusit to můžeš.
mech13 (5526)|24.6.2008 19:50
hlavne bacha na odrazy blesku od chladicu, konektoru atd.
Zeus(CZ) (318)|24.6.2008 20:10
mech13: Asi jsem nenáročný, nebo snad tím bleskem se ty chladiče poškodí? :-O
========
Tak jsem udělal pár fotek s bleskem i bez v tomhle podvečerním světle nesvětle, a uvidím ...

Ale teď mám šílený dotaz, dovolte abych citoval sám sebe, když jsem vybalil zdroj (Corsair HX520), a našel tam krásnou taštičku, pevná, látková, logo - moc hezké: 'UAAAAARGH!!!' Uvnitř bylo asi tak přibližně nekonečně množství různých kabelů a drátů (přesnější počet je 8), které 1) už nikdy nenacpu zpátky (nebo nacpu, ale nejspíš je tím úplně zničím :)) a 2) K ČEMU TO PROBOHA JE :-O?

Uklidněte mě prosím ... (představuju si něco jako "Buď v klidu, to nepotřebuješ, zapojíš jeden kabel a je to!" :) - ne, vážně, mám i tomu návod, ale nevyděsilo by Vás to?)

Z.
Deee-aN (3834)|24.6.2008 20:24
ad foto: no, pokud ti ty vypálený místa nevaděj...:runaway
ad1:Ty kabely ven musely. Zabalenejma v taštičce bys komponenty připojoval těžko:D. Zpátky nacpeš jen ty, co ti zbudou. A myslím, že se jim nic nestane.
ad2: Říká se tomu Cable management. Nebudeš mít case plnou nepotřebných (nezapojených) kabelů. Jako já.
mech13 (5526)|25.6.2008 01:52
ad foto: podivej se lip treba na fotky freezera, tam to je dost videt...

jinak dnes ti vysel clanek:D Svůj počítač si postavím sám!
husky14 (4214)|25.6.2008 13:31
Snad ti pomůže.... ;)
Zeus(CZ) (318)|25.6.2008 18:05
Ten článek je NAPROSTO BRILANTNÍ!!! A v pravý čas, zítra si vyzvednu desku (Gigabyte GA-EP35C-DS3R) a v sobotu sestavujeme. Geniální ...

Moc děkuju!
Janyk1 (997)|25.6.2008 18:27
[QUOTE=Zeus(CZ);135462]
Ale teď mám šílený dotaz, dovolte abych citoval sám sebe, když jsem vybalil zdroj (Corsair HX520), a našel tam krásnou taštičku, pevná, látková, logo - moc hezké: 'UAAAAARGH!!!' Uvnitř bylo asi tak přibližně nekonečně množství různých kabelů a drátů (přesnější počet je 8), které 1) už nikdy nenacpu zpátky (nebo nacpu, ale nejspíš je tím úplně zničím :)) a 2) K ČEMU TO PROBOHA JE :-O?

Uklidněte mě prosím ... (představuju si něco jako "Buď v klidu, to nepotřebuješ, zapojíš jeden kabel a je to!" :) - ne, vážně, mám i tomu návod, ale nevyděsilo by Vás to?)

Z.[/QUOTE]

:D nevyděsilo, protože zdroj s modulární kabeláží se většinou kupuje kvůli modulární kabeláži:notsure

//článek je postaven na návodu skoro od tvé desky:)
[quote]V průběhu celé stavby Vám budu pro ilustraci předkládat také obrázky z manuálu k základní desce Gigabyte GA P35-S3/DS3(R)[/quote]
husky14 (4214)|25.6.2008 18:40
[QUOTE=Zeus(CZ);135699]Ten článek je NAPROSTO BRILANTNÍ!!! A v pravý čas, zítra si vyzvednu desku (Gigabyte GA-EP35C-DS3R) a v sobotu sestavujeme. Geniální ...

Moc děkuju![/QUOTE]Nemáš zač ;)


[QUOTE=Janyk1;135705]....článek je postaven na návodu skoro od tvé desky:)[/QUOTE]Jo GB má super manuály, proto sem ty screeny do návodu dal. S manuálem k základní desce GB to sestaví každej :)
Zeus(CZ) (318)|27.6.2008 13:22
Haha, v Microsoftu jsou fakt vtipálci ... Koupil jsem si Vistu (Home Premium CZ 64-bit OEM), a podle licenční smlouvy MUSÍM nalepit VIDITELNĚ NA PC SKŘÍŇ jejich certifikační štítek se sériovým číslem.

Oni si snad opravdu myslí, že si svoji nádhernou luxusní černou skříň (Centurion 534 Lite) polepím nějakou odpornou světlou divnotvarovou nálepkou. No, můžou na to zapomenout, nechám to na krabičce ... (pch, na skříň, ty jo !!!)

(PS: Vy to tak máte?)
pas!k (3765)|27.6.2008 13:29
[quote=Zeus(CZ);136241]

(PS: Vy to tak máte?)[/quote]

Ano máme ... ve fimre na vsech pc .. a neni to jen u vist toto funguje uz leta letouci :) Co ovsem nedokazi pochopit proc uz nedelaji takove ty kvalitni foliove samolepky jako u prvnich win xp .. potom je nahradili naprosto nevhodne divne tvarovane a derave cary papiru .. Parkrat semi stalo ze uklizecka ve vedlejsich kanclech prejela tento stitek parkrat mokrou hadrou samozrejme je to naprosto necitelne ..
Zeus(CZ) (318)|27.6.2008 13:31
Ve firmě samozřejmě, jasná věc, ale co doma? Nechápu, proč jim nestačí originální CD a krabička s nálepkou, vždyť na designu u skříně mnohdy záleží, a ta cedulka mi upřímně řečeno nepřipadá nějak zázračně hezká ...
mech13 (5526)|27.6.2008 13:36
ja teda nevim, ale kdyz jsem ted znamymu bral vistu, tak ten stitek byl nalepene na krabicce od DVD (ta byla zabalena primo M$, s neporusenema nalepkama) a imho nebylo mozny to prelepit na skrin, aniz bych to roztrhal...
Zeus(CZ) (318)|27.6.2008 13:40
přesně tak to mám já (nalepeno na krabičce DVD), ale já to ani odlepit nezkoušel ... Podle návodu to ovšem jde :-D

Krok 1: VYHLEDEJTE - Vyhledejte štítek COA na zadní straně příručky/karty koncového uživatele
Krok 2: SLOUPNĚTE - Opatrně štítek sloupněte a sejměte ze zadní strany příručky nebo karty
Krok 3: PŘILEPTE - Před dodáním přilepte štítek COA na skříň zákazníkova počítače na snadno dostupném místě

Ale neplatí jen pro 'zákazníky', nýbrž i pro mě ...
pas!k (3765)|27.6.2008 13:58
Ja tu mam ultimaty a stitek byl prilozen stejne jako na xp proste jsem ho sejmul a nalepil na skrin :)
Zeus(CZ) (318)|27.6.2008 14:05
Ježiš, teď se mi málem zastavilo srdce, snad máte někdo po ruce ten štítek, třeba pak pochopíte ... Je ještě pořád na té krabičce, ale jsou v něm dvě díry, ve tvaru nějakých log (dost nepovedeně 'vytržené') - nevěděl jsem, jestli je to v pořádku (já to určitě nerozbil!). - Ale na Googlu to našlo po vyhledání úplně stejný díry, takže je snad vše v poho ...

uch, to jsou šoky o prázdninách ..



A tím pádem bych dodal, že ten štítek je podle mě sám o sobě dost ošklivej, ale POTRHANEJ se mi na skříň fakt nehodí :-)
mech13 (5526)|27.6.2008 14:07
ty dity tam jsou imho prave proto, aby se to mizerne odlepovalo, lepe receno nedalo odlepit... to je pak problem to dostat z krabky od DVD na case...
Zeus(CZ) (318)|27.6.2008 14:09
No já se taky klidně přiznávám, že jsem jel na pirátské verzi, ale teď je cena podle mě příznivá (okolo 2.000,- Kč za OEM Home Premium CZ), takže to si holt můžu k novému PC dovolit a koupil jsem ... :-)