reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Ovladace 9.1 pro AGP

TomasOxx (230)|30.1.2009 10:33
Cau, nevite zda jsou ci budou/nebudou ovladace pro AGP ? Nekde na netu jsem zahledl... ze ATI s AGP definitivne skoncila, ale to psal jen nejaky uzivatel na nejakem foru :) Netusite tedy jak to je ? Mam proste dat ATI (AMD) vic casu na vydani, nez zacnu panikarit ? :)
Muzstary (73)|30.1.2009 11:57
A o jakou konkrétní GK se ti jedná?
Díval jsem se na ATI a nepřipadá mi, že by nové Catalyst 9.1 měli mít v tomto nějaký problém.
TomasOxx (230)|30.1.2009 12:35
Presneji o ovladace oznacovane jako HotFix, ktere jsou pro puvodne pcie karty.. predelane pres railto cip na agp
Muzstary (73)|30.1.2009 12:39
O jaký typ ovladače, to mi bylo vcelku jasné (ten ovšem není od ATI).
Já se ale zeptal na konkrétní typ karty.
Co vím, Catalyst by neměl mít všeobecně problém s AGP, jako spíše za jistých okolností s konkrétními kartami, potažmo se sérii HD 2000 a 3000.
I přes to, Catalyst 9.1 přímo pro tyto karty už ATI doporučuje.
cool.user (2822)|30.1.2009 12:40
Pokud mas to co mas v profilu, tedy 2600pro tak bych do toho nerejpal pokud ti to jede. Je treba si uvedomit ze 2600pro uz je pomerne dost stara karta, takze sance na navyseni vykonu je velice nizka (sam jsem s 3850 za posledni pulrok s zadnyma ovladacema zvyseni vykonu nepocitil) a hlavne, 2600pro nebyla nikdy oficialne ati vydana pro AGP.

[QUOTE=Muzstary;212847]Co vím, Catalyst by neměl mít všeobecně problém s AGP, jako spíše za jistých okolností s konkrétními kartami.[/QUOTE]
Catalysty maj problem s hd2x00 a novejsima do AGP z jednoho celkem prosteho duvodu. ATI tyto generace nikdy oficialne do AGP nevydala a jejich SW podporu mely primarne zajistit vyrobci karet.
Muzstary (73)|30.1.2009 12:48
Jen ještě doplním oficiální info o Catalyst 9.1 (v příloze).



Původně jsem vložil nefunkční odkaz.

Jinak tyto Catalysty platí například i pro karty 1650 série určených pro AGP (proto ta poznámka, že se nejedná o nepodporování AGP, ale problém konkrétních karet).
TomasOxx (230)|30.1.2009 22:26
ano, ja to vim, ale ati i presto vydavala pravidelne ovladace i pro tyto karty pod oznacenim AGP hotfix a ted nikde nic... Tak jsem se chtel zeptat, jestli nekdo nema potvrzene informace o ukonceni techto ovladacu... narazil jsem nekde na neoverene spekulace...