reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

mainboard CD

winie (94)|26.10.2010 20:56
čus všici nevíte o nějakejch stránkách nebo tak kde se dá stáhnout to CD co dostanete k základní desce ???

dík moc předem :-)
kevin00 (10238)|26.10.2010 20:57
Stránky výrobce :idea
EditorPO (2819)|26.10.2010 20:58
celé CD asi nie, ale ovládače k základnej doske nájdeš na stránke výrobcu

// oops, Kevine :-)))
Gejmer (99)|27.10.2010 03:19
CD se všim všudy,tedy s ovladači,utilitami,bonus obsahem atd. pohromadě určitě ne.
Jedině si to postahovat zvlášť,ale to zas on ví prt co všechno na original Driver CD má být.

Kupříkladu takový Asus umožňuje koupit si CD zvlášť. Třeba http://estore.asus.com/shop/item.asp?itemid=4939 Nu za 8 dolarů teda nic moc.
winie (94)|27.10.2010 11:40
[quote=Gejmer;411764]CD se všim všudy,tedy s ovladači,utilitami,bonus obsahem atd. pohromadě určitě ne.
Jedině si to postahovat zvlášť,ale to zas on ví prt co všechno na original Driver CD má být.

Kupříkladu takový Asus umožňuje koupit si CD zvlášť. Třeba http://estore.asus.com/shop/item.asp?itemid=4939 Nu za 8 dolarů teda nic moc.[/quote]

no mě jde o to že se mi nepovedl flash... ale tim že ta deska asus p4pe-x má crashfree bios nebo jak se ta funkce jmenuje tak mi nabízí tu opravu.. ale i když to cpu na diskety na cd a kdo ví kde všude tak to prostě nejde .... a myslel sem že by někdo věděj kde stáhnout to CD co se k tomu dá použít... ZT mám z druhý ruky takže CD fkt nemam... :(
DrZelenka (2491)|27.10.2010 11:44
[quote=Gejmer;411764]CD se všim všudy,tedy s ovladači,utilitami,bonus obsahem atd. pohromadě určitě ne.
Jedině si to postahovat zvlášť,ale to zas on ví prt co všechno na original Driver CD má být.

Kupříkladu takový Asus umožňuje koupit si CD zvlášť. Třeba http://estore.asus.com/shop/item.asp?itemid=4939 Nu za 8 dolarů teda nic moc.[/quote]

Ja i docela presne vim co tam je. Ovladace k zakladni desce (a vecem na ni), ktere sou stare a pak nejaky utility k monitoringu teplot napr. atp.

Presny nazvy utilit zjistis tak, ze vlezes do download sekce dane desky na webu vyrobce. (sekce drivers, utilities ,...). Utracet 8dolaru a cekat x dni na doruceni neceho co za par minut stahnes me prijde jako zbytecny vyhazovani penez.
winie (94)|27.10.2010 11:51
[quote=DrZelenka;411809]Ja i docela presne vim co tam je. Ovladace k zakladni desce (a vecem na ni), ktere sou stare a pak nejaky utility k monitoringu teplot napr. atp.

Presny nazvy utilit zjistis tak, ze vlezes do download sekce dane desky na webu vyrobce. (sekce drivers, utilities ,...). Utracet 8dolaru a cekat x dni na doruceni neceho co za par minut stahnes me prijde jako zbytecny vyhazovani penez.[/quote]

no to máš pravdu na ASUS se dá stáhnout skoro všechno co je na CD ale já potřebuju to CD jako recovery k biosu ... jde o to že to CD má bios ve formátu ROM kerej se používá pro recovery ale na stránkách ASUS stáhnu pouze a jenom .awd ... a to je mi celkem k ničemu... potřebuju ten bios sehnat v ROM ale nemyslim si že můžu jen tak přepsat příponu.. tak jednoduchý to asi nebude co ?
EditorPO (2819)|27.10.2010 12:58
v čom je vlastne problém?
postupuj podľa manuálu, bod 2.1.2 (naformátuješ si disketu, skopíruješ na ňu utilitku aflash.exe a súbor BIOSu p4pex07.awd), nabootuješ z diskety .... atď., presne podľa návodu
máš vôbec návod?
vieš presnú identifikáciu základnej dosky? (je asi v 3 verziách - P4PE-X, P4PE-X/SE, P4PE-X/TE)

v prílohe máš veci pre P4PE-X
Gejmer (99)|27.10.2010 13:21
Jsi flashoval ve windows,že??? Když Ti to alespoň hrabe z diskety tak to bude dobré.. Zkus ten návod.
Ta funkce crashfree bios je vcelku na 2 věci,doufám že víš,že potřebuješ IDE mechaniku,se SATA to nepůjde.
winie (94)|27.10.2010 13:57
[quote=EditorPO;411835]v čom je vlastne problém?
postupuj podľa manuálu, bod 2.1.2 (naformátuješ si disketu, skopíruješ na ňu utilitku aflash.exe a súbor BIOSu p4pex07.awd), nabootuješ z diskety .... atď., presne podľa návodu
máš vôbec návod?
vieš presnú identifikáciu základnej dosky? (je asi v 3 verziách - P4PE-X, P4PE-X/SE, P4PE-X/TE)

v prílohe máš veci pre P4PE-X[/quote]

jj díky moc zkusím to přesně tkhle jk jsi mi to poslal a jj mám p4pe-x
winie (94)|27.10.2010 13:59
[quote=Gejmer;411840]Jsi flashoval ve windows,že??? Když Ti to alespoň hrabe z diskety tak to bude dobré.. Zkus ten návod.
Ta funkce crashfree bios je vcelku na 2 věci,doufám že víš,že potřebuješ IDE mechaniku,se SATA to nepůjde.[/quote]

ve windows sem neflashoval použil jsem tu jejich ez flash a už tu samou chybu nikdy neudělam.... to neni poprvý kdy flashovací utilita kterou má bios integrovanou podělala flash... a vím že potřebuju ide mechaniku navíc ta deska sata ani nemá :-)
Richmond (8084)|27.10.2010 14:10
Otázka z "čeho" byla myšlena z jakého média... BTW pokud se to stalo již několikrát tak je to přinejmenším divné - některé biosy je sice lepší flashovat např. AFUDOSem (zvláště ty, u kterých je to výslovně napsáno, upgradující EZFlash atd.), ale že by se tohle povedlo dvakrát-tříkrát za den rozhodně není normální...

edit: P4xxx a P5Kxxx (AMI biosy) bývaly poměrně dost náchylné na připojené zařízení - tiskárny, síťovky apod. by měly být při flashování určitě vypojené...
viz. BIOS Update odstavec zde http://vip.asus.com/forum/view.aspx?SLanguage=en-us&id=20090315020406924&board_id=1&model=P5E3%20DELUXE/WiFi-AP&page=1&count=33
Gejmer (99)|27.10.2010 14:14
[quote=winie;411859]ve windows sem neflashoval použil jsem tu jejich ez flash a už tu samou chybu nikdy neudělam.... to neni poprvý kdy flashovací utilita kterou má bios integrovanou podělala flash...[/quote]
To slyšim poprvé,že by byl nějaký problém s EZflash,ale možné to je. Máš už hodně starou desku,tak asi proto.
winie (94)|27.10.2010 14:23
tak původně jsem na tý disketě měl spd +flashovací utilitu a starší verzi biosu a nedělalo to vubec nic teď sem zformátoval disketu dal jenom bios a utilitu a dělá to tohle
Obraz018.jpg
winie (94)|27.10.2010 14:26
[quote=Richmond;411866]Otázka z "čeho" byla myšlena z jakého média... BTW pokud se to stalo již několikrát tak je to přinejmenším divné - některé biosy je sice lepší flashovat např. AFUDOSem (zvláště ty, u kterých je to výslovně napsáno, upgradující EZFlash atd.), ale že by se tohle povedlo dvakrát-tříkrát za den rozhodně není normální...

edit: P4xxx a P5Kxxx (AMI biosy) bývaly poměrně dost náchylné na připojené zařízení - tiskárny, síťovky apod. by měly být při flashování určitě vypojené...
viz. BIOS Update odstavec zde http://vip.asus.com/forum/view.aspx?SLanguage=en-us&id=20090315020406924&board_id=1&model=P5E3%20DELUXE/WiFi-AP&page=1&count=33[/quote]

no bios soubor sem měl z flopky a několikrát ne .. u týhle desky sem flashoval protože mi blbla zvukovka a myslel se mže mi to pomůže ... ale třeba u desky co mam na intru gigabyte ep45-ds3r se mi flash přez integrovanou utilitu taky nepovedl... ale tu mam novou ( jako desku) a měl sem CD který ten nepovedenej flash oprailo... myslel se mže mi to pomůže i tady kdybych ho někde sehnal jo a připojenýho sem nic neměl...
Richmond (8084)|27.10.2010 14:41
Velmi, ale véééélmi bych doporučoval vyhnout se disketám ;)

edit: u Awardu se na médium musí hodit jak bios (pojmenovaný např. m2n32sli.bin pro M2N32-SLI Deluxe) tak flashovací utilita (awdflash.exe) (a mám takový pocit, že i .bat soubor).... Zkusím to najít...

edit2: https://www.svethardware.cz/forum/showthread.php/46553-chyba-pri-flashi-biosu-asus-msn-e a https://www.svethardware.cz/forum/showthread.php/31522-bios-checksum-error, snad pomůže...
winie (94)|27.10.2010 15:33
tak už se mse hnul z místa... ale teď nastal jinej problém... nereaguje mi klávesnice ... fakt už nevim... ale když mi to předtim psalo... že mam špatnej systémovej disk a ať kliknu pro pokračování tak sem teda kliknul... a ejhle... napsalo to starting... a za chvíli sem měl tenhle screen ale klávesnice už nereaguje co s tim psl ?
Obraz018.jpg
winie (94)|27.10.2010 15:41
[quote=winie;411888]tak už se mse hnul z místa... ale teď nastal jinej problém... nereaguje mi klávesnice ... fakt už nevim... ale když mi to předtim psalo... že mam špatnej systémovej disk a ať kliknu pro pokračování tak sem teda kliknul... a ejhle... napsalo to starting... a za chvíli sem měl tenhle screen ale klávesnice už nereaguje co s tim psl ?[/quote]

tak změna.... reaguje... ale neragujou jenom čísla jinak reaguje nomrálně ...a numlock nejde zapnout caps taky ne ... a scroll lock tky nic ... pstě na tohle nereaguje zkoušel sem svojí PS2 i bráchovu USB a nic ... tk nwm už sem to asi 4x zkoušel.. z každou i restartovat celej PC i jenom flashovací utilitu a nic .... :(
r34ktor (7477)|27.10.2010 16:15
IMHO jsi špatně vytvořil disketu. Položku Rychlé formátování odškrtni, Vytvořit spouštěcí disketu MS-DOS naopak zaškrtni. Poté nakopíruj potřebné soubory, a zkus to znovu.
winie (94)|27.10.2010 16:17
[quote=r34ktor;411896]IMHO jsi špatně vytvořil disketu. Položku Rychlé formátování odškrtni, Vytvořit spouštěcí disketu MS-DOS naopak zaškrtni. Poté nakopíruj potřebné soubory, a zkus to znovu.[/quote]

to sem udělal... a navíc když zaškrtneš vytvořit spouštěcí disketu nedovolí ti to ani nic jinýho zaškrtnout nebo tak... podle návodu https://www.svethardware.cz/flashovani-biosu-jak-na-to/12462 sem vytvořil jakoby normální flashovací disketu... ta klávesnice reaguje ... jenom čísla ne ...
r34ktor (7477)|27.10.2010 16:28
Hmm. Divný.

Pokud je klávesnice multimediální, zkusil bych ještě nějakou obyčejnou (PS/2).
winie (94)|27.10.2010 22:15
teď mě napadlo může bejt špatná flas utilita ??? zkusil jsem tam dát jinou... stáhnul sem AWD flash přímo tady na https://www.svethardware.cz má to uplně jiný grafický prostředí... normál se to zaplo.. ale neptalo se mě to na název souboru ten už byl zadanej.. a šamstrovalo to ve flopce... teď mi dole blikí massage: please wait !!! mam to nechat běžet ? nebo to můžu restartovat ???
EditorPO (2819)|27.10.2010 22:21
please wait = prosím čakajte

tak čakaj
winie (94)|27.10.2010 22:25
anglicky umim ... chápu že mam čekat... ale nezdá se mi to protože 15 minut je docela dlouhá doba... nejednu desku už sem naflashoval.. a dycyk to bylo max do 5ti minut... nerad bych to vypnu... a dodělal tu desku uplně to je jasný... ale zdá se mi ta doba už dost dlouhá tak nevim mno ...
EditorPO (2819)|27.10.2010 22:32
tak to asi nie je normálne :)

myslím, že najrozumnejšie bude zveriť to človeku, čo sa v tom vyzná
vidím, že v tom nemáš jasno a tak môžeš narobiť viac škody ako úžitku
winie (94)|27.10.2010 22:38
[quote=EditorPO;412029]tak to asi nie je normálne :)

myslím, že najrozumnejšie bude zveriť to človeku, čo sa v tom vyzná
vidím, že v tom nemáš jasno a tak môžeš narobiť viac škody ako úžitku[/quote]

tak jako do servisu to nedam... už jenom z principu že se mi pomalu vyplatí koupit třeba na aukru novou desku, potom právě proto em píšu protože v tom nemam uplně jasno a docela rád bych se to sám naučil abych mohl dále pomoct ;-) a hlavně neznam moc lidí kerý s timhletim maj aspoň trochu zkušenosti...
EditorPO (2819)|27.10.2010 22:45
chápem ťa, ale učiť sa na PC, ktoré používaš, asi nie je to pravé orechové

a musíš čítať poriadne manuály, tam je všetko presne popísané, jednoduchšie ti to nikto nepovie takto na diaľku
DrZelenka (2491)|27.10.2010 22:46
[quote=winie;412032]tak jako do servisu to nedam... už jenom z principu že se mi pomalu vyplatí koupit třeba na aukru novou desku, potom právě proto em píšu protože v tom nemam uplně jasno a docela rád bych se to sám naučil abych mohl dále pomoct ;-) a hlavně neznam moc lidí kerý s timhletim maj aspoň trochu zkušenosti...[/quote]

Ze zkusenosti vim, ze se nejlip naucis prave kdyz mas nekde okolo sebe znamyho co s PC dela.
winie (94)|27.10.2010 22:51
to je sice pravda... ale fkt nikoho takovýho nemam... co sou na intru co sou na IT čkách... tak akorát hrajou... občas dělaj něco v grafice nebo v defech... a to je zatim všechno... já sám dělam strojařinu takže s PC jakože Hardware atd nepřídu do styku... nicméně PC byl od mala můj "koníček" takže hardware jako takovej tak nějak chápu.... jde mi teď čistě o to jestli to můžu restartovat... když mi to nenapsalo nic o tom že by to začalo flashovat nebo tak...
winie (94)|27.10.2010 23:13
tak sem si stáhnul jinou flashovací utilitu přímo od ASUS a napsalo mi to tohle : it is wrong source file! system was not new award bios version please confirm input correct file or update rom bios first....
Obraz019.jpg
EditorPO (2819)|27.10.2010 23:28
to si odkial stahoval?

preco si vsetko nestiahnes zo stranky od tvojej dosky? ved som ti to daval aj do prilohy
Richmond (8084)|27.10.2010 23:29
Tak to tam nejspíš dáváš bios, kterej nebude pro tuhle desku...
Na desce je určitě mezi slotama nápis s přesným označením - podle něj stáhni bios ze stránek výrobce. Můžeš zkusit flashnout ten původní co tam byl - verzi píšou na bílým štítku někde kolem napájecího konektoru atx (většinou na kraji desky)
winie (94)|27.10.2010 23:36
tuhle utilitu sem stáhnul přímo na asusu a bios sem taky stahoval podle označení desky mezi1nim a druhym PCI slotem je bílej štítek P4PE - X takže bios stahuju dobrej... ale všechny verze biosu viz. http://www.asus.com/product.aspx?P_ID=ogQUQeZEvMbWhXP8 jsou ve formátu .awd ... a v tom návodu na asusu píšou že to má bejt ve formátu .bin ... tak sem to zkoušel ipřepsat koncovku... ale toe mi prd platný... ale je mi hlavně divný proč nejde ta numerická klávesnice ? v tý utilitě co je přímo u tý desky jako an stránkách tak potřebuju zmačknout 2ku... ta klávesnice komplet funguje můžu na ní napsat cokoli kromě čísel...
winie (94)|27.10.2010 23:37
jo a an tý samolepce co je u ATX napájení je napsaáno AWD...
Richmond (8084)|28.10.2010 01:00
[quote=winie;412049] v tý utilitě co je přímo u tý desky jako an stránkách tak potřebuju zmačknout 2ku... ta klávesnice komplet funguje můžu na ní napsat cokoli kromě čísel...[/quote]
...možná blbá rada, ale num lock reaguje? :notsure
AWDFlash.exe by žrát .awd měl :notsure
winie (94)|28.10.2010 09:24
[quote=Richmond;412065]...možná blbá rada, ale num lock reaguje? :notsure
AWDFlash.exe by žrát .awd měl :notsure[/quote]

no já si myslim že by měl žeo... ať AWDflash co sem stáhnul tak ten Aflash co byl přímo u desky nicméně když zadávam název souboru a zmačknu numlockudělá to jakoby mezeru.... ale nerozsvítí se a nic....
r34ktor (7477)|28.10.2010 09:39
Můžeš zkusit tuto o něco starší verzi aflash.
Dojigiri (1629)|28.10.2010 11:14
Mmch. jak nešly ty číslice ... zkoušel jsi i číslice na normální klávesnici nad písmenama?
winie (94)|28.10.2010 11:27
[quote=Dojigiri;412097]Mmch. jak nešly ty číslice ... zkoušel jsi i číslice na normální klávesnici nad písmenama?[/quote]

myslíš jako shift + to tlačítko jo zkoušel bohužel bez výsledku a tu starší verzi jdu hned vyzkoušet dík :-)
winie (94)|28.10.2010 11:33
tak porád nic ... ani s tim staršim aflashem číslice nejdou... ani na numerický ani nad písmenama ... numerická vůbec nereaguje... a když zmačknu cokoli jinýho napíše to invalid entery, please entery (1-2)
winie (94)|28.10.2010 11:36
tak mam další postřeh... chtěl jsem zkusit přímo do toho SPD napsat název biosu ( i když je to blbost to tam psát) a zjistil jsem že reaguje pouze nula... ostatní čísla nereagují a numlock zapnout nejde ...
winie (94)|28.10.2010 11:38
asi zkusim stáhnout SPD odtutd http://www.bootdisk.com/ pro jaký OS by jste doporučili ? ve finále by to mělo vyjít nastejno ne ?
Dojigiri (1629)|28.10.2010 13:27
[quote=winie;412101]myslíš jako shift + to tlačítko jo zkoušel bohužel bez výsledku a tu starší verzi jdu hned vyzkoušet dík :-)[/quote]

Bez shiftu - se shiftem je to jenom na český klávesnici, ale na anglický (která je nastavená po zapnutí PC a v biosu) je to bez shiftu, přímo zmačknout tlačítko.

Numerická samozřejmě nereaguje, pokud nejde zapnout NumLock - protože pak to nejsou čísla, ale šipky apod.
winie (94)|28.10.2010 14:11
[quote=Dojigiri;412133]Bez shiftu - se shiftem je to jenom na český klávesnici, ale na anglický (která je nastavená po zapnutí PC a v biosu) je to bez shiftu, přímo zmačknout tlačítko.

Numerická samozřejmě nereaguje, pokud nejde zapnout NumLock - protože pak to nejsou čísla, ale šipky apod.[/quote]

nejde ani se shiftem ani bez něho... nejde to prostě vubec... mohlo by to bejt tim
winie (94)|28.10.2010 14:12
ale napadlo mě proč nezkusit udělat to jinak než je v návodu tady na SH tak jsem obsah diskety nechal... vymazal pouze config.. v autoexec jsem nechal příkazy + jsem si přidal ten svůj na zapnutí toho flashe a ejhle :-) už jde psát :-) tak teď ještě aby mě to nechalo naflashovat :)
Richmond (8084)|28.10.2010 23:15
A nemáš nastavenou CZ klávesnici? Můžeš sem hodit autoexec.bat (nebo alespoň jak máš nastaveno mode con codepage) a config.sys? Zkoušel jsi přehodit klávesnici kombem CTRL+SHIFT+F1 (nebo jak to bejvalo)? :notsure
EditorPO (2819)|28.10.2010 23:50
v DOSe asi moc klavesnic neprepne, nema tam mat ziaden autoexec

v DOSe funguje klasicka programatorska klavesnica, teda cisla nad pismenami a bez SHIFT

ak mas problem s cislami, tak premenuj subor napriklad na aaa.awd

co je tazke na tomto navode?

[SIZE="1"]1.1 Upon First Use of the Computer System
It is recommended that you save a copy of the original motherboard BIOS along with a Flash Memory Writer utility (AFLASH.EXE)
to a bootable floppy disk in case you need to reinstall the BIOS later. AFLASH.EXE is a Flash Memory Writer utility that updates
the BIOS by uploading a new BIOS file to the programmable flash ROM on the motherboard.
This file works only in DOS mode. To determine the BIOS version of your motherboard, check the last four numbers of the code
displayed on the upper left-hand corner of your screen during bootup. Larger numbers represent a newer BIOS file.

1. Type FORMAT A:/S at the DOS prompt to create a bootable system floppy disk.
DO NOT copy AUTOEXEC.BAT & CONFIG.SYS to the disk.

2. Type COPY D:\AFLASH\AFLASH.EXE A:\ (assuming D is your CD-ROM drive) to copy AFLASH.EXE to the just created boot disk. < toto nemusis robit v DOSe, ale normalne vo win
NOTE: AFLASH works only in DOS mode. It will not work with DOS prompt in Windows and will
not work with certain memory drivers that may be loaded when you boot from your hard
drive. It is recommended that you reboot using a floppy.

3. Reboot your computer from the floppy disk.
NOTE: BIOS setup must specify floppyÓ as the first item in the boot sequence.

4. In DOS mode, type A:\AFLASH to run AFLASH.

5. Select 1. Save Current BIOS to File from the Main menu and press .
The Save Current BIOS To File screen appears.

6. Type a filename and the path, for example, A:\XXX-XX.XXX and then press .

----------------------------------------------------------------------------------------

1.2 Updating BIOS Procedures

1. Download an updated ASUS BIOS file from the Internet (WWW or FTP)
(see ASUS CONTACT INFORMATION on User Ma for details) and save to the disk you created earlier.

2. Boot from the disk you created earlier.

3. At the A:\ prompt, type AFLASH and then press .

4. At the Main Menu, type 2 and then press .
The Update BIOS Including Boot Block and ESCD screen appears.

5. Type the filename of your new BIOS and the path, for example, A:\XXX-XX.XXX, and then press .
NOTE: To cancel this operation, press .

6. When prompted to confirm the BIOS update, press Y to start the update.

7. The utility starts to program the new BIOS information into the flash ROM. The boot block will be updated automatically
only when necessary. This will minimize the chance that a failed update will prevent your system from booting up.
When the programming is finished, Flashed Successfully will be displayed.
NOTE: When you see the message "Boot Block is different" you may still press to update the BIOS.
Yet if the update fails, your system will run a greater risk of boot failure depending on
whether the boot block is damaged or not.

8. Follow the onscreen instructions to continue.[/SIZE]
Richmond (8084)|29.10.2010 00:30
[quote=EditorPO;412295]v DOSe asi moc klavesnic neprepne, nema tam mat ziaden autoexec
ak mas problem s cislami, tak premenuj subor napriklad na aaa.awd[/quote]
On tam nemá config.sys... Jako ještě mi napadla F5 (bypass) protože kombinace ponechání autoexecu a smazání configu mi nepřijde jako úplně ideální řešení (ale klávesnice by tím pádem nměla být ok)...

Nemyslím přehazování ALT+SHIFT, ale CTRL+SHIFT+F1
:slug

On ty čísla potřebuje k opravě bootblocku (čili klávesy 1, 2) viz. https://www.svethardware.cz/forum/attachment.php?attachmentid=19412&d=1288186311 ne kvůli vepsání jména biosu... Teda alespoň tak jsem to pochopil já... :notsure
EditorPO (2819)|29.10.2010 00:35
jasne, to som si neuvedomil

uvidime, ci to teraz flashne

// ale v zivote som nemal take problemy ako on, naposledy som flashoval zakaznicku dosku v pondelok, trvalo to snad ani ne 5 minut
winie (94)|29.10.2010 20:58
omlouvam se ze sem tady cely den nebyl... mel sem nejake povinosti.. kazdopadne disketu sem koplet nechal jak je ... pouze sem upravil autoexec... kde jsem nechal pouze část kde je to s klávesnicí takže můj autoexec vypadá následovně :
keyb cz,,keybrd3.sys
AFLASH p4pex07.awd /py /sn /cd /cc /cp

každý příkaz má svůj řádek... dostanu se až do aflashe kde si mám zvolit číslo buď 1 nebo 2 ... díky tomu že jsem tam enchal tu keybord příkaz můžu už zadat čísla a numlock normálně reaguje... ale nenechá mě t onaflashovat... vždy to napíše please wait... a můžu to nechat klidně celej den ale je to prd platný stejně se to nehne a floppka už ani nebliká a ani nesvítí

a pokud jde o to k čemu potřebuju ty čísla tak k obojímu :-) buď napsat normální název do awd flash... ( i když v autoexec je ten název rovnou napsán a není potřeba ho zadávat ;-) ) tak u aflash kde si musím zvolit buď 1 uložit starý bios... nebo 2 flashnout bios